Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Preludium: Altdorf.
Id¼ do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vortex
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 10:19    Temat postu: Preludium: Altdorf. Odpowiedz z cytatem


Altdorf, stolica Wielkiego Imperium Sigmara, Miasto Kolegiów. Tygiel wrzący mnogością kultur, religii, języków i ras. Jego mieszkańcy powiadają, że jest to jedynie w całym świecie miasto, gdzie elf naostrzy swój miecz u krasnoluda, a krasnolud z kolei, nie wzgardzi jadłem podanym przez elfa. Cóż, tak mawiają altdorfczycy...

Od kilku tygodni caÅ‚y Reikland przygotowuje siÄ™ do wielkiego Å›wiÄ™ta. Za kilka dni majÄ… zacząć sie obchody 10 rocznicy koronacji Imperatora Karla Franza II, jest to też Å›wiÄ™to Pierwszego Dnia Lata. Do stolicy Å›ciÄ…gajÄ… niezliczone rzesze obywateli zwabione przygotowywanymi na tÄ™ okoliczność atrakcjami. W katedrze Sigmara wierni otrzymajÄ… odpust swych grzechów – proporcjonalny do rozmiarów kieski, ma siÄ™ rozumieć. Gildia Szwaczek rozpoczęła już czyszczenie z kurzu lampionów barwy szkarÅ‚atu, tak charakterystycznych dla ich fachu.

ZewszÄ…d przybywajÄ… żebracy, zÅ‚odzieje i przeróżnej maÅ›ci Å‚otry – wszyscy czekajÄ… na swojÄ… okazje by siÄ™ wzbogacić. Choć maÅ‚o który sie przyznaje do tego otwarcie w ich sercach jest jeszcze jedno pragnienie. Każdy z nich czeka na wielka procesjÄ™, którÄ… poprowadzÄ… razem Wielki Teogonista Volkmar Ponury z Imperatorem Karlem Franzem II. Każdy mieszkaniec Imperium chciaÅ‚by, bodaj raz jeden w życiu, zobaczyć tego który jest nastÄ™pcÄ… Sigmara. Być choć chwilÄ™ częściÄ… tego odlegÅ‚ego Å›wiata wyższych sfer i luksusu. Åšwiata gdzie zawsze ciepÅ‚o, brzuch jest peÅ‚en i karczmarz nigdy nie szczy do piwa...

_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Thomas
Twoi chlebodawcy jeszcze wczoraj przezornie wyjechali za miasto. Hrabina Von Graf podczas kolejnego ataku migreny stwierdziła, że nie zniesie motłochu, że prędzej sprzeda rodowe srebra niż pozostanie na czas święta w Altdorfie. Nareszcie wyjechali... Pozostał jedynie syn hrabiostwa, Jakob. Chłopak jest młody, ma może 20 lat i jest powodem największych kłótni w posiadłości Von Grafów. Bawidamek, pijus i awanturnik. A ciebie wyznaczono do "opieki" nad ukochanym synuńciem hrabiny. Może to i lepiej, bo nie zniósłbyś towarzystwa starszej siostry Jakoba, Laury - niskiej, otyłej i zarozumiałej dziewuchy, mniejszej wersji własnej matki...
Młody hrabia śpi, dobrze wiesz, że nie wstanie przed 17 - po takim pijaństwie jak wczoraj nie jest w stanie. Wrócił z nowo otwartego lokalu. Powiadają, że to na prawdę ekskluzywna knajpa, że podają tam nie tylko specjały z Imperium, ale także bretońskie i arabskie przysmaki. Mówi się, że Vortex jest dziełem magów...

_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Leo
Suszy, o jak suszy... Musisz pamiętać, by kolejnym razem nie pić w towarzystwie marynarzy, ten ich zajzajer, pfff, można tym polerować zbroje. Obudziłeś się w swoim łóżku, w ubraniach, otoczony mocno "wczorajszym" aromatem. Zbliża się już południe a interesy czekają. W myślach przeliczyłeś gospody, w których można zawsze trafić na jakieś zlecenie: Gryf - odpada, tam siedzą ci z Nuln, Trzy Kółka - kicha, wczoraj zrobili tam burdę i straż zamknęła lokal. W reszcie nie ma co szukać, bo wsiowi spoza Altdorfu zalali miasto. Pozostał jedynie Vortex, ale nigdy tam nie byłeś. Tu i ówdzie gadają, że serwują tam alhambryjskie wino, kawę z Arabii. Podobno przesiadują tam i elfy i krasnoludy, o dziwo razem! Kto inny mówi, że po północy w jednej z sal sam Raphael Julevno otwiera drzwi do sali gier! Ciekawe miejsce...

_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Zwołuje wszystkich służacych i zaczynam wydawać polecenia >
- Josif przygotuj, wyczyśc i nakarm konia młodego panicza, na pewno będzie wyprawiał się wieczorem do miasta.
< Zwracam sie potem do kucharki >
- Panicz wkrótce wstanie czyli póznym popołudniem, przygotuj jego ulubione danie czyli piecząną gęś i grzane wino - czerwone. Sprawdz czy masz wszystkie składniki, jesli nie to zgłoś się do mnie a ja wypłace ci potrzebną sumę.
< Zwracam siÄ™ do Konrada >
- Konradzie, ogród wymaga staranniejszej pielęgnacji...zajmij się tym
< spogladam na konradów >
- Rezydencja jest zakurzona, sprzatnijcie wszelkie smieci, kurze i wyczyścić na błysk salon gościnny..jak Pańswto mają się pokazać gościa.

< Gdy już wszystcy ruszą do swoich prac, kieruję się do spiżarni sprawdzic osobiście czy czegoś nie brakuje. Spisuje rzeczy, które trzeba natychmiast kupic - jesli zajdzie taka potrzeba. A następnie sprawdzam czy rodzina przy wyjeżdzie nie pozostawiła czegos po sobie, oraz czy Panicz niczego nie potrzebuje...>
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Przeciągam się, rozglądam siebacznie po pokoju, sprawdzam czy wszystko co moje jest na miejscu, przypominam sobie dokładnie wczorajszą noc. "Vortex" brzmi jak smierdząca magią kiełbasa. O właśnie, trzeba coś zjeść. Najpierw jednak kąpiel. Biorę kąpiel a potem zamawiam jedzenie. Jeśli znajde coś w jedzeniu to jeszcze dziś gawiedź będzie miała co podziwiać na ulicach. Rozglądam sie ukradkiem za znajomymi pyskami po karczmie , za nieznajomymi też. Potem ruszam do tego Vortexu. Szkoda marnować czas.>
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Thomas
Bogom dziękować, ani hrabina ani jej mąż nie zostawili żadnej rzeczy, która jest im niezbędna. Hrabianka Laura, ucałowałbyś Ranalda w samo sedno ze szczęścia, zabrała nawet swego pupilka - bretońskiego pudelka Miszu. Bestia mniejsza od wazy stołowej a potrafiłaby uprzykrzyć życie nawet kapłance Shalyii...
Młody panicz śpi - słychać to nawet w kuchni. Już wiesz, że jeśli popije lepiej go za wcześnie nie budzić. Kucharka już nabiła na rożen dorodną gęś. Konrad Młodszy ruszył do ogrodu, teraz widzisz jak przycina krzew kamelii. W pewnym momencie aż odwróciłeś wzrok gdy chłopak przyciął gałązkę o jeden liść za daleko. Zbyt dużo czasu i sił kosztowało cię sprowadzenie tej rośliny z Kathaju... Szlag...
- EEEEKhhhert! Wina mi daj! - rozległo sie z piętr rezydencji

_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Leo
Na kąpiel w Cycatej Bercie nie ma co liczyć. Karczmarz nie uznaje kąpieli częściej niż 2 razy w roku. Żarcie jest - kasza ze skwarkami i wędzona słonina. Ktokolwiek w karczmie był teraz obserwuje wyjazd orszaku Teogonisty poza bramy miasta. W Altdorfie pozostaną kurwy, złodzieje i ci co robią interesa . Czas ruszać, ani dobrego jadła ani dobrego napitku tu nie uświadczysz...

_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<No to idę. Nie żegnam się tylko poprostu wychodzę. Idę do tego Vortexu czy jak tam sie ten szynk nazywa. Nie zawracam sobie głowy jakimiś bzdurami ale jak zawsze obserwuje co się dookoła mnie dzieje. Ide prosto do karczmy.>
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pia Lis 16, 2007 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Spogladam na Konrada, i gdy już miałem zbesztać..słysze krzycz >
- Szlag -klne pod nosem
< Kieruje sie szybkim krokiem ku komnatom Panicza, po drodze zabierajÄ…c dzban z winem. Przed wejsciem pukam i wchodze >
- Wzywałes Panie.... - mówie unizonym tonem. Juz podaje
< Podchodze do łoża i nalewam mu do kryształowego kielicha wino i podaje >
- Czy Panicz głodny ? -pytam sie. Czy w czyms pomóc ?
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Pia Lis 16, 2007 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Thomas
Panicz duszkiem wyżłopał cały dzban, po chwili ciężko wstał złoża i ochrypłym głosem rzekł:
- Kąpiel zrób! I ubranie naszykuj, będę wychodził. Potem masz wolne. TERAZ WON ! - Jakob wrzasnął rzucając w ciebie dzbanem - Zjeżdżaj pókim dobry!


Leo
Gdy wychodziłeś karczmarz raczył jedynie upomnieć sie o pieniądze:
- Jeśli mi, pokurczu plugawy, nie zapłacisz za ostatni tydzień to wypieprzę cię stąd na ten twój paskudny pysk! Jesteś mi winien aż 4 złote korony. - uniósł groźnie pięść. Zawszony kłamca, nie dość, że liczy sobie jak za luksusy to jeszcze śmiał podwoić normalną stawkę! Jeśli prawdą jest to co mówił o ludziach robiących biznesy w Vortexie Heinrich Kaszlak to już po pierwszej transakcji wyniesiesz się z tej nory...
Na takich rozmyślaniach upłynęła ci droga do mostu prowadzącego na wyspę gdzie wybudowano zajazd.


_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Pia Lis 16, 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Johann
Dotarłeś w końcu do bram Altdorfu. W mieście jest tłok, mnóstwo ludzi przybyło do miasta na obchody święta. Strażnik przy bramie usłużnym głosem odezwał się do ciebie:
- Jedyne wolne miejsca noclegowe są w Vortexie. Jaśnie pan znajdzie tam też przednie jadło. Zajazd mieści się na wyspie, a dojechać tam można przez trzeci Kamienny Most Cechowy. Jakby kto z tłuszczy naprzykrzał się wielmożnemu panu to go tam, no tym - popatrzył na buławę przy twoim pasie - tym nahejem go...
Skinąłeś jedynie głową i odjechałeś. Twój adiutant zmełł w zębach przekleństwo:
- Sobaczy syn... O nas mówią nieuki i obdartusy, a sami blubry plotą...
Dość szybko odnaleźliście odpowiedni most prowadzący na niezbyt rozległą wyspę. Musiałeś gwałtownie spiąć wierzchowca ponieważ samym środkiem mostu swobodnym, spacerowym krokiem idzie niewysokie, wyglądające na niedożywione dziecko...

_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
tetraedr
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 16 Lis 2007
Posty: 87

PostWys³any: Pia Lis 16, 2007 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Jadąc przez miasto myślę o kąpieli i gorącym posiłku, zmęczenie odbija się na ściągniętej nieogolonej twarzy. Kurz na ubraniu odzwierciedla trudy długiej wędrówki. Nawet pióra w czapce są tak przykurzone, że ledwo można poznać że należały niegdyś do orła>
- Siergieju, druhu mój, udamy się teraz dobrze najeść i odpocząć.
<Przy moście ledwo wyhamowując konia przed stratowaniem dziecka
Odwykłem widać od tłumów Altdorfu i muszę się wyspać bo mogło się skończyć rozjechaniem tego berbecia a nie za bardzo uśmiecha mi się spanie w kazamatach>
- Wachmistrzu, rzuć temu wystraszonemu smykowi z 5 srebrnych - widać, że nie jadł dawno i z głodu mało pod konie nam nie wpadł.
<Po czym znacznie już ostrożniej przejeżdżamy przez most w kierunku karczmy>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Pia Lis 16, 2007 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Leo
Szedłeś mostem gdy nagle poczułeś, że ktoś odepchnął cię w bok. Chwilę potem usłyszałeś jak jeden z jeźdźców - ten który nieomal cię stratował końskimi kopytami mówi drugiemu by dał ci 5 srebrnych, bo jesteś niedożywiony. Nazwał cię dzieckiem! WYSTRASZONYM SMYKIEM! Jak śmiał?!
Wąsaty mężczyzna zsiadł z konia i podszedł do ciebie i wyciągnął mieszek zza pazuchy.
- Masz gówniarzu, pięć srebrników i zjedz coś. I nie pij alkoholu, sobako, to nie dla dzieci. - pogroził ci palcem, wcisnął monety w dłoń i odwrócił sie do ciebie plecami. - Co to jest, by kilkuletnie dzieci piły piwo w tym barbarzyńskim kraju! Ten smarkacz jest pijany! - krzyknął do drugiego z jeźdźców.

_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Lis 16, 2007 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-Co , gdzie?? Gdzie ja jestem?? O pieniążki... <na wszystkie brudne prostytutki Nuln , co się ze mną dzieje?? Nie zauważyłem konia?? O nie coś mocno jest nie tak... Trzeba się gdzieś schować na dziś dzień.>
-Dzięki panie, na chleb będzie. <nie wyprowadzam ludzi z błędu>
<Musze znaleźć studnie żeby się w niej utopić. Inaczej byle podróżnik mnie zabije swoim koniem.> <Jestem przygnębiony i smutny. Niezauważyłem jeźdźca na koniu!!>
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sob Lis 17, 2007 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Jak sobie życzysz mój Panie -mówiac to klaniam sie nisko
< Pierw szybko przygotowuje mu gorąca kąpiel, w czasie gdy ją bierze przygotowuje dla niego jak najlepsze ciuchy. Sprawdzam czy wszystko jets idelanie czyste, iwyprasowane czy buty śa wypolerowane i nie zabrudzone. Gdy wyjdzie mówie >
- Ubranie gotowe Panie, czy może Ci towarzyszyć w podróży? Konia przygotować czy pojedzie Panicz karocą? - pytam sie. Może przed podróża zje Panicz coś...twoje ulubione danie zaraz będzie podane..

< Stoje wyprostowany, nie uśmiecha mi się zbytnio puszczać go samego, jeszcze coś mu się stanie.... Czekam na dalsze rozkazy >
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vortex Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Nastêpny
Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group