Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Imperium - Reikland
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sro Sie 06, 2008 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy orzekli mą nominację powstałem i skłoniłem się, a kiedy podszedł do mnie Volker, uścinąłem mu dłoń.

- Dziękuje - powiedziałem zadowolony. - Ma intuicja również mi podpowiada, iż nie raz wyruszymy w jedną misję.

W drodze do moich komnat rozmawiam sobie z kolegami - magami. Widać, iż jestem bardzo zadowolony i rozradowany.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Sie 06, 2008 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM/VOLKER

Udaliście się do swoich komnat. Z całego kraju wracają w tryumfach agenci Konkordatu, głównie Magowie Cienia.

Wieści ze Stirlandu są jednoznaczne. Ostateczna klęska Cabaal i brak szansy na odbudowę sekty w granicach byłego Imperium i Jałowej Krainy.

Volker, Joseph bardzo dobrze radzi sobie z prowadzeniem Kolegium, jednakże bez szemrania przekazał ci z powrotem władzę. Nie masz raczej co robić po przejrzeniu perfekcyjnie udokumentowanej działalności z ostatnich dni...

Vendom, w swoim Kolegium wystawiono wielką ucztę na twoją cześć i otrzymałeś pieniężną rekompensatę za awans... jesteś teraz zastępcą i pewnie następcą Patriarchy...

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Czw Sie 07, 2008 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< 'jak dobrze mieć takich ludzi...'>

- Dobra robota Joseph, jeśli kiedyś mnie zabraknie to przynajmniej kolegium sie nie rozleci pod twoim rządami. Chodź za mną, muszę z tobą porozmawać o czymś ważnym.

<prowadzę go do swoich komnat, na miejscu mówię. >

- Tryumf nad Cabbal to dopiero pierwszy krok na drodze do zwycięstwa... słyszałeś wieści o klęsce Rzeszy? Jeśli będziemy zwlekać z działaniem to to samo spotka i nas, musimy włączyć do walki cały konkordat... i tu pojawia się von Zir. Ma nowoczesną armię, dużo sprzętu i co najważniejsze zapał... wiesz, ze jego agenci próbowali mnie zwerbować? Wydaje mi się, że pomoc w zniszczeniu Cabaal to wybieg w celu przeciągnięcia mnie i pozostałych Patriarchów, a tym samym całych Kolegiów ku sobie. A co ty o tym myślisz?
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Czw Sie 07, 2008 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Dziękuje bracia za tą wspaniałą niespodziankę - rzekłem w dogodnej chwili na uczcie. - Jestem zaszczycony, że po tylu latach walk, cierpnienia i smutku otrzymałem tak zaszczytną rangę. Nie spocznę jednak na laurach... Jest wiele rzeczy, które trzeba zreperować na ziemiach byłego Imprerium, a my jako obrońcy byłego Imperium, powinniśmy dalej wypełniać swoje obowiązki.

Po zakończonej uczcie zaczepiam Patriarchę.

- Przepraszam, mistrzu - odezwałem się. - Chciałem podziękować za taką wiarę jaką mistrz we mnie pokłada. Jak mówiłem, podwoję teraz swoje starania, lecz chciałbym przedto dowiedzieć się co się działo w Reiklandzie podczas naszej nieobecności. Jestem ciekaw co się działo z pozostałymi... Hm, ziemiami. Intryguje mnie ten lisz... Jest bardzo potężny jak widać, towarzyszy mu również nasza "zwierzyna".
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Sie 07, 2008 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM

Patriarcha spojrzał na ciebie smutno.

- Lepiej żebyś nie znał swojej przyszłości młodzieńcze. Niedługo zajmiesz me miejsce. Bardzo niedługo. Słabnę... z wiekiem. Jestem już chory na chorobę, na którą nie ma lekarstwa. Starość. Widziałem swoją śmierć. Obyś ty nigdy nie zobaczył swojej zanim ona nie nastąpi. Idź teraz spocząć. Nie martw się. Ciesz się zwycięstwem i awansem...

Patriarcha ruszył do swojej komnaty, podobnie jak inni zgromadzeni na koniec uczty.

VOLKER

Joseph uśmiechnął się i skinął głową na pochwałę.

Zastanowił się chwilę co do twoich dalszych słów.

- Ja bym uważał na waszym miejscu Mistrzu. Von Zir jest po naszej stronie, ale to cwany wąż. W na ustach ma słowa o jedności, szlachetności i prawie, za plecami trzyma zatruty sztylet. A ja nie mam zamiaru zdradzać drugi raz w swoim życiu... Wystarczy mi jedna zmiana stron.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Czw Sie 07, 2008 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Jestem ostrożny więc dzielę sie spostrzeżeniami. Mnie tez nie podoba się się osoba von Zira, ale jak na razie jest po naszej stronie nie lekceważmy jego pomocy. Konkordat zapewne wyrazi zgodę na współpracę ale musimy dopilnować aby to nie poszło za daleko. Przekażę tą informację zaufanym ludziom, a ty miej sie na baczności, ta sprawa na pewno ma drugie dno. To wszystko, jeśli nie masz żadnych pytań możesz już odejść... aha i jutro zrób sobie dzień wolny, zasłużyłeś na niego.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sob Sie 09, 2008 01:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zaskoczony i zasmucony. Mą radość przyćmiły słowa mego pana. Kiedy wszyscy rozejdą się do komnat ja czynię podobnie.

Udaję się na zasłużony odpoczynek. Rozmyślam o sekcie, mojej nominacji oraz innych przyjemnych rzeczach i o tych mniej, aż w końcu zasypiam.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Sie 09, 2008 02:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VOLKER/VENDOM

Po załatwieniu swoich spraw udaliście się na odpoczynek.

Następnego dnia doszły was wieści. Reikland wysyła więcej wojska do Middenlandu celem walki z Chaosem oraz wszedł w sojusz z Księstwem Stir, Marchią Krieg, Westlandem i Palatynatem Middenheim.

Wielka Koalicja, jak nazwano ten sojusz księstw, zbiera swe siły lub już walczy z Chaosem.

W Rzeszy zaś wybuchła krwawa wojna domowa między Marszałkami. Siły von Zirów ruszyły do misji pacyfikacyjnej. Nie czas na sprzeczki za plecami, kiedy nawałnica zbiera się przed wami.

Feldmarszałek Reiklandu, Gunther von Helmgart zebrał blisko dziesięć tysięcy regularnego wojska oraz pięć tysięcy pospolitego ruszenia. Doliczając stacjonujący już w ruinach Untergardu pięciotysięczny regularny korpus, daje to dwadzieścia tysięcy żołnierzy. Praktycznie całe wojsko Konkordatu Magii.

Do tego blisko kilkuset magów ze wszystkich kolegiów. Wszyscy Patriarchowie oraz sam Balthasar Gelt stawić się mają w pobliżu Lasu Reikwald na zbiórkę, ugrupowaniu i wyruszeniu do Middenlandu.

Na wojnÄ™. Z Chaosem.

Wreszcie...

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sob Sie 09, 2008 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nakazuje zebrać wszystkich pełnoprawnych magów i terminujących uczniów w największej sali kolegialnej. Joseph stoi po mojej prawej stronie tuż obok podwyższenia tam, obok niego Marianne.

- Wyruszamy na wojnę, aby po raz kolejny odeprzeć śmiertelne zagrożenie jakim jest Chaos. Nasi przeciwnicy są silni, to nie ma znaczenia, my będziemy dwakroć silniejsi od nich! <robię krótką pauzę. > Zebraliśmy się tutaj aby rozdzielić obowiązki. Obecny tu Joseph z Middenhaim, pozostanie w kolegium jako mój zastępca i w razie gdybym nie powrócił z tej wyprawy zajmie moje miejsce. Marianne Kessler poprowadzi do walki większość magów bitewnych, pozostaną tylko nauczyciele tej sztuki. Jeśli chodzi o pozostałą cześć kolegium to powołuję do walki każdego maga, który osiągnął tytuł wędrownego czarodzieja i także tych którzy wkrótce mieli go uzyskać. Dodatkowo do walki stawią się najlepsi uczniowi z wyższych klas. Pozostali, wraz z minimalną kadrą nauczycielska pozostaną w kolegium i będą kontynuować naukę. W kwestii zaopatrzenia: każdy mag ma obowiązek przygotować sobie pokaźny zapas składników do zaklęć, jeśli sam nie ma ich wystarczająca dużo to otrzyma je z magazynu kolegialnego. Wszyscy magowie ze stopnia magistra i arcymaga mają się stawić u mnie przed wyruszeniem wojsk, otrzymają wtedy przydział obowiązków. Są jakieś pytania?

<jeśli nie to nakazuje wszystkim zająć się przygotowywaniami, magazyny maja zostać otwarte i każdy ma otrzymać identyczny zestaw skłądników i inne potrzebne wyposażenie. >
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sob Sie 09, 2008 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie. W końcu wojna z Chaosem, otwarta...

W mojej komnacie pakuję się do podróży. Do specjalnych pojemników tuż przy pasie wrzucam kamertony, a także inne składniki, które będą potrzebne mi do rzucania czarów.

Do pasa przymocowałem wcześniej wypolerowany miecz, a podpierać będę się moją niezastąpioną włócznią. Włosy pozostawiam rozpuszczone, są już bardzo długie... Nie. Nie w głowie mi je obcinać.
Poprawiłem jeszcze rękawice, zarzuciłem płaszcz i pelerynę.

Stojąc przed lustrem uśmiecham się do siebie. Ciężka, niebieska toga wcale mi nie ciąży. Wyjmuję jeden kamerton z pojemnika.

- Zabiję wielu Chaotystów - mruknąłem sam do siebie. - Czas ruszać.

Chowam kamerton. Wychodzę przed kolegium i czekam na mych braci magów. Trzymam się blisko Patriarchy.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Sie 09, 2008 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIR

Po wydaniu rozkazów i zebraniu się odpowiednich grup magów na Ulicy i Placu Magii, siły członków Konkordatu wybyły z Altdorfu na północ, na skraj Lasu Reikwald.

Po dwóch godzinach podróży dotarli na miejsce zbiórki. Potężna armia Reiklandu była w pełnej gotowości pod wodzą Rady, Feldmarszałka Prowincji oraz Najwyższego Patriarchy, Balthasara Gelta.

Siłami Kolegiów dowodzili odpowiedni Patriarchowie, zaś Magami Bitewnymi przewodziła Marianne Kessler.

Po godzinnej zbiórce i przeglądzie, Gelt zarządził wymarsz armii.

Dwudniowy marsz, i oto widać granicę nowej prowincji...

Arrow okolice Carroburg (Middenland i Nordland)

----------

VENDOM

Za prawie całe swe złoto zakupiłeś zapasy jedzenia oraz ciepłe futra. Złoto, szczególnie imperialne, strasznie niską ma już tu cenę. Ludzie wolą wymianę barterową, która im coś daje, niż złoto którym w takich czasach można do najwyżej się udławić...

Ruszyłeś w drogę z Marienburga na południe, wzdłuż kurewsko zamarzniętej rzeki Reik.

Wiele miałeś momentów w których mogłeś umrzeć. Mróz, nieumarli, bestie Chaosu, rozszalałe dzikie zwierzęta przymierające głodem i grupki równie oszalałych ludzi którzy przeżyli ten holocaust.

W końcu, trzy tygodnie podróży które odbiją się na zawsze na twojej psychice, zakończyły się sukcesem. Widzisz wieże Altdorfu...

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Nie Lis 30, 2008 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi się wierzyć, że Chaos zwyciężył na ziemiach Imperium... To napawa me serce smutkiem. Po co teraz szukać Imperatora skoro nie będzie miał czym rządzić? Nonsens...

Podchodzę bliżej, staję koło bramy i patrzę na nią. Jeśli nie dojrzałem nic, co mogło by zargozić memu bezpieczeństwu, wchodzę do środka. Wędruje ulicami miasta oglądając jak wygląda to miasto niegdyś ogromne i zapełnione po brzegi ludźmi.

IdÄ™ w stronÄ™ swojego Kolegium.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lis 30, 2008 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM

Wkroczyłeś do zasypanego lodem i śniegiem, zrujnowanego miasta.

Jak się okazuje, nie jest ono całkowicie opuszczone. Opanowane jest przez niewielkie bandy ludzi, walczących ze sobą o resztki żywności, oraz przez dzikie zwierzęta.

Pałac Imperatora stoi odbudowany. Zanim odeszli, magowie musieli go zrekonstruować od podstaw.

Kolegia są otoczone potężnymi iluzjami które z ledwością udaje ci się przejrzeć. Wyczuć można stamtąd potężną magię strażniczą.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pia Gru 05, 2008 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wędruje przez miasto, raczej nie szukam kłopotów. Gdyby ktoś pytał mnie o moje personalia przedstawiam mu się, a gdyby ktoś próbował mnie napaść - bronie się.

Swe kroki kieruje do pałacu Imperatora, a kiedy tam dotrę zwiedzam.

Ciekaw jestem czy złodzieje już wszystko grabili... Zresztą na co komu teraz złoto?
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Gru 06, 2008 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM

Ruszyłeś przez miasto. Miałeś dwa gorące spotkania z lokalnymi mieszkańcami i zwierzętami, jednak udało ci się wyjść żywym z prób zamachu na twoje życie.

Dotarłeś do Pałacu Imperatora. Minąłeś zdewastowany mrozem Ogród i dotarłeś przed wielkie bramy prowadzące do Głównego Hallu. Są lekko uchylone.

Przecisnąłeś się do środka.

Przez wielkie okna, częściowo wypełnione witrażami, wpada światło w różnokolorowych snopach. Mrok zalega wszędzie, żadne świece nie płoną. Wicher szarpie zniszczonymi przez pogodę płótnami i sztandarami zwisającymi ze ścian, filarów oraz okien.

Dalej, na koniec, jest kilka schodków i umieszczony na ich środku tron Imperatora.

Pustka jest wszechogarniajÄ…ca.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Nastêpny
Strona 40 z 41

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group