Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Imperium - Stirland i Sylvania
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Wrz 04, 2008 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WSZYSCY

Po zakończeniu spotkania, spisaniu i wysłaniu listów oraz przygotowaniach, rankiem w odludnym miejscu niedaleko rzeki Stir odbył się długi pojedynek magiczny, w którym nieludzką przewagę od razu posiadał Valtharys.

Mimo dzielnych acz nieprzemyślanych prób przełamania obrony Lisza, Volker w końcu zginął od magii Valtharysa, lecz tutaj wskrzesił go Pierścień Feniksa za cenę jego rozsypania się.

Volker przeszedł do walki wręcz i kiedy Valtharys zaczął przegrywać, wykorzystał podłe zagranie - naturalną zdolność Dotyk Lisza, która raz na dobę potrafi zabić kogokolwiek żywego, wystarczy tylko trafić. Lisz w ten nikczemny sposób zabił Patriarchę Ognia.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pia Wrz 05, 2008 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Zabieram ze sobą ciało Volkera. Przekazuję je Księciu. Proszę by odesłałe je do Konkordatu. Warto okazać szacunek pokonanemu, tym bardziej że był godnym przeciwnikiem.
Na chwilę zamyślam się i mówię do Zira >

- Tak więc książę, najważniejsze pytanie czy wciąż chcesz ze mną rozmawiać ? - pytam się
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pia Wrz 05, 2008 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Nie obchodzą mnie wasze porachunki Valtharysie, ale mogliście z nimi poczekać. To był błąd, jeśli i Tobie Mortimer zawadza...

Patrzę na ciało Volkera jeszcze przez chwilę.

- Kryty konwój - mówię odwracając głowę w stronę stojącej w cieniu sylwetki agenta Louisów - Niech twoi przyjaciele zabiorą go do Altdorfu i oddadzą w ręce Kolegium.

- Przynajmniej nie musi się już martwić życiem doczesnym. Był bohaterem, a tych już niewielu. Mam nadzieję, że przekonałeś się już o własnej potędze... jakby nie można tego było sprawdzić w inny sposób.

Kręcę głową.

- Nieważne. Ostrzegam Cię jednak, że jego bracia i siostry z Kolegium z pewnością sięgną po Twoją głowę...

- I tak Valtharysie... chcę z Tobą rozmawiać. Moi agenci zebrali informacje o Mortimerze i podesłali Ci dziennik Leopolda. Jakieś domysły co do osoby mojego rywala?
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pia Wrz 05, 2008 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Jeszcze nie ale to kwestia czasu - mam nadzieję dodaje w myślach

< Spoglądam na ciało Patriarchy po raz ostatni >

- Kolegium dawno spisało mnie już na straty, ale tym nie zaprzątaj sobie głowy książę. Jakie będzie teraz twoje posunięcie ? - pytam się

- Co do sposobu dowiedzenia się czegoś o Mortimerze powiem Ci potem... pozwolisz że skorzystam z Twojej gościnności i odpocznę a zarazem oczyszczę myśli - pytam się choć pytanie jest retoryczne. - Czy Książę ma jeszcze jakieś pytania do mnie ? - pytam się

< Gdy już wszystko ustalę z Zirem, udaję się do wyznaczonego miejsca i tam regeneruje siły. Następnie wyjmuję kulę i kontaktuję się z Mistrzem >

- Panie, Patriarcha Volker von Schaffer nie żyje. Zabiłem go w pojedynku. Co do Mortimera to z obecnych informacji bardzo mało wiadomo, myślę czy nie udać się nie długo do Nuln. Może gdy po będę w otoczeniu Lorda czegoś więcej się dowiem. Choć czy nie prościej było by go zabić, bez tych szpiegostw ? - pytam się

< Czekam na odpowiedź i jakieś wskazówki gdzie dalej udać się. Skoro w mieście Leopolda nic więcej się nie dowiem, a nie wiadomo skąd pochodzi ciężko będzie wybadać jego przeszłość. Może Mistrz ma jakiś pomysł więc liczę że mi coś podsunie
Gdy już coś sam wymyślę ruszam do Zira, lub proszę po niego. >
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- To dowiedz się i go zabij - mówię to tonem człowieka proszącego kilogram mięsa bez kości - im szybciej się skończy jednoczenie Imperium, tym szybciej moja rodzina będzie mogła odpocząć.

- Dostaniesz oczywiście komnatę w moim zamku, ale będę zmuszony zastosować pewne środki ostrożności. Nie zwiedzaj zamku. Kontaktować się będą z tobą tylko moi zaufani ludzie. To tyle. Jeśli się czegokolwiek dowiesz o Mortimerze... - nie kończę - Bywaj.

Wracam do swoich obowiązków i czekam na raporty zwiadowców. W między czasie zaznaję chwili odpoczynku w ramionach żony.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIR/VALTHARYS

Odesłaliście ciało Volkera i jego dobytek do Altdorfu, po czym wróciliście do komnat na zamku Gromnik.

Przez noc, Drachenfels wyraził swoją aprobatę dla śmierci Volkera lecz zganił Valtharysa za brak inteligencji - nie należy porywać się na kogoś, o kim nie wiadomo nic (mając na myśli Mortimera). Nakazał zebranie informacji gdziekolwiek podczas samej wojny i śmierć tej osoby, podobnie jak Fedorova i Eleazara.

Następnego dnia, okazało się że Fedorov postanowił cofnąć swoje wcześniejsze słowa o wydaniu Mechanistów do końca roku. Widząc brak zainteresowania ze strony sąsiadów, Fedorov wystosował odpowiedni list podpisany również przez Mortimera, w którym oficjalnie wypowiada on wojnę Mechanistom oraz wszystkim którzy będą próbowali ich bronić. Deklarują także chęć zjednoczenia i odbudowy Imperium pod ich banderą.

Zwiad dość szybko przyniósł wieści. Dziesięć tysięcy dobrze wyszkolonych i wyekwipowanych żołnierzy Wissenlandu, pięć tysięcy zaprawionych w bojach najemników z Tilei oraz pięć tysięcy zbrojnych zakonników Hammerites przekroczyło granice Księstwa Stir w pobliżu Nuln, kierując się w stronę centrum Stirlandu. Stamtąd zapewne będą chcieli uderzyć na Gromheim.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SÅ‚ucham spokojnie raportu.
Dwudziestotysięczna armia... Bogowie uchowajcie... przy braku artylerii będę musiał przejść do kontrataku od razu.

Wysyłam gońca do Victora. Niech zbiera armię. Nakazuję wymarsz w stronę zachodnich rubieży Stiru, na spotkanie armii Mortimera. Ten chytry lis z pewnością będzie unikał starcia w lesie. Ma ze sobą siłę armat, z której nie zrezygnuje... z drugiej strony mając tak duże siły, będzie chciał wykorzystać osłonę lasu, do oflankowania moich sił, albo wyjścia częścią armii na zapleczu...

Koło Ramsau, zaczynają się wzgórza, Chowając się wśród nich wyrównam siły artylerii Mortimera i moich moździerzy. Podczas bitwy z kolei ja będę miał przewagę magii ognia... Teraz las. Trzeba będzie podzielić siły, aby ubezpieczyć prawą flankę.

Na wzgórza kieruję wszystkich mechanistów, którzy są aktualnie pod bronią, oba czołgi i wszystkie moździerze. Do tego całe 3k regularnych z Konkordatu i 5k regularnych ze Stiru. Ja sam zostaję przy tych jednostkach wraz ze wsparciem magów ognia.

Tymczasem do lasu kieruję pozostałe 4k regularnych ze Stiru. Todwaffe i Victora jako dowódcę. Mają za zadanie ściśle współpracować z Wuert. Jeśli okaże się, że Mortimer posłał pod osłoną drzew część swoich wojsk, Victor ma zarządzić rozpoznanie sił i natarcie w przypadku pewnej wygranej. Jeśli natomiast liczebność wroga przekroczy siedem tysięcy, ma sformować obronę i posłać gońca do głównych sił po posiłki.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie bitwy, to będę przeciągał, aż do zapadnięcia zmroku. Chcę walczyć w nocy.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Gdy dochodzą mnie słuchy o nadchodzącej wojnie, proszę o spotkanie z księciem. Gdy już dojdzie do owego spotkania mówię wprost >

- Witaj Lordzie Zir. Noc była długa i miałem wiele czasu by się zastanowić nad wieloma sprawami. Choć ponownie mamy wspólnego wroga to tym razem moja pomoc nie będzie za darmo. Mogę Ci pomóc zarówno w usunięciu Eleazara jak i samego Mortimera - oczywiście pierw dowiem się kim ta zaraz jest ale tego głośno nie mówię - lecz oczekuję pewnego wynagrodzenia i pewnych gwarancji. Mówiąc krótko chciałbym otrzymać od Ciebie książę malutki zameczek, gdzieś w Sylwanii najlepiej na uboczu a także gwarancje bezpieczeństwa póki jestem na twych ziemiach - mówię chłodno

< Nim Zir coÅ› powie, dodajÄ™ >

- Książę widziałeś moją moc i wiesz że potrafię Ci pomóc... jednakże muszę otrzymać coś w zamian. To czego ty oczekujesz też nie jest proste ani łatwe... Więc cóż wybierasz? Czy mam szukać gdzie indziej protekcji dla swej osoby ? - pytam się opierając się na kosturze
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słucham słów Valtharysa...

- Twoja pomoc pod Middenheim została jak rozumiem opłacona wczoraj. Chciałeś pojedynku i go dostałeś i to nie ze mną zawierałeś wtedy sojusz, lecz z Konkordatem.

Zastanawiam się chwilę stukając protezą w krzesło

- Nie ukrywam, że potrzebuję pomocy w walce z Mortimerem. Jednakże mogę wypełnić jedynie połowę Twojej prośby. O zamek nietrudno. O ile nie zrobisz z okolic państwa żywych trupów. Druga część jest nie do spełnienia. Bym musiał otwarcie wstawić się za nieumarłym, a to zwróciłoby przeciwko mnie nie tylko Mortimera, ale i Konkordat i Ligę. Odbudowa Imperium poszłaby na marne. Tego zrobić nie mogę. Jeśli natomiast myślisz, że mógłbym ukryć taką współpracę, to muszę Ciebie rozczarować. Magowie Ognia będą Ciebie szukać. Jeśli odkryją taką współpracę Imperium upadnie.

- Nie jesteś najemnikiem Valtharysie. Ty sam potrzebujesz zabić Mortimera. Więc nie wymagaj ode mnie tak hojnej zapłaty za twe usługi. Jeśli natomiast nie jesteś kontent, opuść moją siedzibę i działaj na własną rękę. Nie zamierzam Ciebie ścigać. Mam inne ważniejsze sprawy na głowie. A teraz wybacz... ale muszę się szykować na wojnę.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Gdy Zir szykował się do wyjścia mówię jedno proste zdanie >

- On ma maga, zdrajcę z Kolegium Złota co przerobi twoje działa, czołgi na szczoteczkę do lazaretu ale skoro Ciebie to nie rusza to może lepiej... widocznie źle Cię oceniłem książę. Fakt śmierć Mortimera jest mi na rękę, lecz ja mam czas... wieki by tego dokonać w tym czasie on i jego armia przybędą tu z przewagą której ty nie posiadasz - zaczynam się śmiać

< Czekam na reakcję. Spoglądam Zirowi w oczy. Zasłona chroniąca mnie opada a puste oczodoły w których tli się ogień patrzą w jego oczy bezlitośnie... >
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cofam siÄ™ odruchowo
- Racz schować swoje kości. Nie robi na mnie wrażenia widok szkieletu. Walczyłem przeciwko samej Neferacie, a w mym umyśle był Strażnik Tajemnic.

- Mylisz się Valtharysie. Głupcem bym był gdybym postawił jedynie na Ciebie. Co do tego maga - uśmiecham się ponuro - nie mam dział, które mógłby zniszczyć. Ty zaś musisz się nauczyć nekromanto, że przewagi nie zyskuje się tylko liczebnością. Wiem co muszę zrobić, by wygrać. Moi ludzie wyprowadzą Ciebie bezpiecznie z miasta.

Wychodzę i kiwam głową na dwóch strażników.
- Wyprowadźcie naszego gościa z Gromheim. Włos... z czaszki ma mu nie spaść.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Kiwam głową i ponownie uruchamiam moc pierścienia. >

- Dobrze Książe, nie ma sensu spierać się o dyrdymały. Powiedzmy że zamek mi wystarczy jak i staranie się utrzymania w tajemnicy miejsca mojego pobytu.. co ty na to ? - pytam się

< Jeżeli się na to zgodzi... zostanę... przynajmniej będe mial łatwiejszy dostęp do Mortimera....

Jeżeli nie to wtedy opuszczam Księcia >
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Tak... na taki układ się mogę zgodzić. Dostaniesz zamek i nadanie w Sylvanii. Otrzymasz tytuł szlachecki dla niepoznaki i póki będziesz objawiał się pod przebraniem, wszystko powinno przebiegać zgodnie z planem. Jednakże nie waż się robić z Sylvanii autonomicznej prowincji. Nie chcę również aby wieśniaków straszyły chodzące zwłoki ich przodków. Takie informacje szybko się rozchodzą, a każdy kto będzie Ciebie szukał, trafi przy takim tropie prosto do Twojego zamku.

Myślę przez moment.

- Wschodnie rubieże Sylvanii. Niedaleko Teufelheim, w lesie mgieł, nadz południowym Stirem. Tam znajduje się mały zameczek. Odpowiednie nazwisko otrzymasz po wojnie z Mortimerem. Nie mam teraz czasu by sięgnąć do ksiąg genealogicznych.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Zgodza - kiwam głową z aprobatą - a teraz książę przedstaw mi plan gdzie zamierzasz spotkać się z siłami Mortimera ? Oraz jak mogę Ci pomóc... lecz nim Mortimer zginie muszę dowiedzieć się jaką tajemnicę skrywa...

< Wzruszam ramionami... Czekam aż Książę przedstawi mi jakiś obraz działania.. być może przydam mu się w nadchodzącym czasie.
Gdy skończy mówię >

- Eleazarem się nie martw.... zginie - mówię chłodno
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Wrz 06, 2008 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przedstawieniu planu Valtharysowi udaję się na dziedziniec. Przygotowuję się do wyjazdu i żegnając się z żoną wyjeżdżam na wojnę.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Nastêpny
Strona 17 z 18

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group