Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Komentarze
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Mar 20, 2008 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakończyła się Bitwa o Wolfenburg tocząca się aż przez cztery sesje WISE. Uczestnikom dziękuję za świetną grę oraz czas.

Gratuluję zwycięstwa Garielowi oraz epickiej śmierci postaci Xsarego. Droga do nowej postaci, Alrica, otwarta będzie za 5 lat w grze. Prześlij mi już teraz jego kartę postaci prywatnie.

A tymczasem - to nie koniec świata. Gra toczy się dalej i jestem pewien że takich bitew z prawdziwego zdarzenia będzie więcej. Very Happy

I formalny komunikat: Ildar "Czarny Miecz" Terdenbeug zginął. Postać została usunięta z rozgrywki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Mar 26, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, Panie, jest problem.

Otóż od jutra kończy mi się umowa z moim dostawcą internetu. W ciągu tygodnia założę nowy internet... albo nie będę go miał w swoim domu przez następne dwa miesiące, do czerwca.

Będę odpisywał zapewne rzadziej, a rozmowy GG będą od święta. WISE odpada w zasadzie całkiem.

Jeśli będziecie mieli jakieś sprawy, wysyłajcie mi PW, dużo PW, a ja będę odpisywał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Nie Kwi 27, 2008 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie panowie wielce was przepraszam za mą hmm dość długą nieobecność na forum spowodowana była ona nie ciekawą sytuacją szkolną i lekkim brakiem czasu i możliwości skupienia się na grze
mam tylko nadzieje że wybaczycie i jeszcze raz przepraszam zwłaszcza naszego szanownego MG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lip 06, 2008 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dwie sprawy.

1 - jak zapewne zauważyliście, od jakiegoś czasu wprowadziłem system przemieszczania się pomiędzy prowincjami za pomocą strzałek i miejsc docelowych. Jeśli chcecie opuścić prowincję i ruszyć gdzieś indziej, zapytajcie się mnie czy możecie (jeśli nie jesteście pewni, czy w tym momencie możecie opuścić daną ziemię).

2 - Wszyscy ostatnio chcą WISE. O co wam chodzi? Może mam przenieść sesję w całości na czat? Chyba was pogięło...
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Nie Lip 13, 2008 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie - złe wieści.

Ethereal ma poważne kłopoty z komputrem i sesja chwilowo staje w miejscu. Termin wznowienia jest blizej nie ustalony, ale kazał uprzedzić że może to troche potrwać.

Bądźcie cierpliwi.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Lip 16, 2008 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłem z częściowo naprawionym sprzętem. Zabiorę się zaniedługo za nadrobienie zaległości.

Oto skrócona historia całej awarii:

Znajomy dzwoni do mnie wieczorem w piątek ostatni i prosi o pomoc (spieprzył mu się komp, zaniósł do serwisu, skołował se nowy bardzo stary i chciał dowiedzieć się paru rzeczy). Szperałem w Googlach by mu pomóc - nie dało rady.

Dzwoni do mnie rankiem w sobotę, kiedy szykowałem się do wyjścia na urodziny innego znajomego. Pyta się, czy mógłby ściągnąć sterowniki na swój stary, mały dysk. Nie wiedziałem czym groziła jego wizyta, więc zezwoliłem na to, ale powiedziałem żeby się sprężył. Nie sprężył, przylazł na ostatnią minutę.

Byłem zbyt zaaferowany przygotowaniami by spostrzec, że ten cieć przyniósł nie tylko dysk ale także dwie karty: sieciową i graficzną (4MB RAM... karta ze starego kompa, pod stare złącze PCI).

Nawet nie spytał się czy może, zanim dokonał hekatomby - podłączył swoją kartę graficzną oraz zapewne swój dysk (i być może nawet kartę sieciową) NIE odłączając mojego sprzętu (w tym mojej karty ze złącza AGP)!

Pliki systemowe Windowsa XP szlag trafił. Płyta główna nie obsługiwała dwóch kart graficznych (czy jakichkolwiek) i się sypnęło.

Nie byłoby problemu gdyby nie parę innych rzeczy. Nie wiem jakim cudem, ale ten "sabotaż" uszkodził mi jedną z kości RAM. Po drugie, ten ruski ciul namieszał mi w BIOSie tak, że mojego dysku nie czytała płyta główna ani płyta instalacyjna Windozy nawet po formacie!

Sprowadziłem najtęższe mózgi jakie mogłem spośród moich znajomych. Wymieniłem RAM, sprawdziłem kable, DVD ROM, dysk, złącza, płytę główną, wymieniłem zasilacz na nowy lepszy (i tak miałem to w planach), kartę graficzną, grzebałem w BIOSie.

Dopiero dzisiejsza interwencja znajomego informatyka rozwiązała sprawę: rusek spieprzył mi rodzaj wykrywanych dysków w BIOSie. Nie wiem jakim cudem ten tępak ustawił, że komputer ma wykrywać tylko macierze dyskowe SATA/Raid zamiast pojedynczych dysków IDE!

Potem nastąpiła ciężka przeprawa - instalacja Windozy plus oprogramowania niezbędnego do życia. Nagle okazało się, że przy powrocie do Netu złapałem super-syf. Znowu format, znowu instalacja windozy i programów. Teraz jednak zainstalowałem wszystkie aktualizacje do systemu oraz Service Packi 1 i 2, poza tym sprawiłem sobie Kaspersky Internet Security.

Jakoś działa, jednakże dlaczego "częściowo"? Otóż nie działa moja zintegrowana karta dźwiękowa/muzyczna. Instalowałem sterowniki z płyty oraz sterowniki ze strony producenta. Cholerne gówno nie działa. Jestem całkowicie pozbawiony jakiegokolwiek dźwięku. Evil or Very Mad Zajmę się jeszcze tą sprawą i mam nadzieję że przyniesie to efekty, bo komputer bez dźwięku to jak człowiek bez nóg... Może żyć, ale po co?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Czw Lip 17, 2008 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ethereal napisa³:

Byłem zbyt zaaferowany przygotowaniami by spostrzec, że ten cieć przyniósł nie tylko dysk ale także dwie karty: sieciową i graficzną (4MB RAM... karta ze starego kompa, pod stare złącze PCI).

Nawet nie spytał się czy może, zanim dokonał hekatomby - podłączył swoją kartę graficzną oraz zapewne swój dysk (i być może nawet kartę sieciową) NIE odłączając mojego sprzętu (w tym mojej karty ze złącza AGP)!
(...)
Nie byłoby problemu gdyby nie parę innych rzeczy. Nie wiem jakim cudem, ale ten "sabotaż" uszkodził mi jedną z kości RAM. Po drugie, ten ruski ciul namieszał mi w BIOSie tak, że mojego dysku nie czytała płyta główna ani płyta instalacyjna Windozy nawet po formacie!


podsumowujÄ…c sprawcÄ™ : IDIOT!
tego nawet nie da sie skomentować bo to przechodzi wszelkie wyobrażenie...

proponuję rozpoczęcie akcji ' STOP buszmen'om ', która zakładałby specjalne szkolenia dla tych co nie znają pewnych zasad obsługi PC-eta, w szczególności nie swojego.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 28 Cze 2006
Posty: 409
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Lip 21, 2008 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzysze, wyjeżdżam dziś na działkę, wracam w czwartek. Smile
_________________
The Emperor is weak, Undead shall rise...

#Sesja Sylvania - Otto Welmann, akolita
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sob Lip 26, 2008 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki (rzekomej) uprzejmości moich rodziców od poniedziałku wyjeżdżam na tydzień i będę odcięty od cywilizacji... wracam na początku sierpnie (4-5).
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Lut 05, 2009 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z zakończeniem sesji Vae Victis, zamieszczam tutaj fragmenty z Listy Postaci dotyczące dwóch postaci (gracza i npc) które szczęśliwie dotrwały do końca i zakończyły grę. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich graczy. Grało się z wami świetnie.

ADRIAN VON ZIR
Dołączył: 14.09.2007
Info: Pierwsza postać gracza Jaracz.

DAES RAKAN
NPC: 09.06.2008
Info: Pierwsza postać/BN Mistrza Gry, Ethereal.

Jak dotąd, Vae Victis to najbardziej rozbudowana, najdłuższa, największa i podobno najlepsza sesja na Forum Zamku Drachenfels. Zatem mogę śmiało powiedzieć, że:

"Wybudowałem pomnik, trwalszy niż ze spiżu..."
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group