Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rzecz o Liczostwie...
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Martwe Ziemie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii


Do潮czy: 21 Lut 2005
Posty: 101

PostWys砤ny: Pia Mar 11, 2005 09:48    Temat postu: Rzecz o Liczostwie... Odpowiedz z cytatem

Licze. Czy zawsze maszyny do zabijania graczy czekaj膮ce ca艂ymi wiekami a偶 wejd膮 oni do ich krypty? Jak si臋 sta膰 liczem? Jaka jest droga do Liczostwa? Czy jest mo偶liwe istnienie licza kt贸ry nie jest z艂y? Jakie motywy kieruj膮 liczami (rzecz jasna pr贸cz wysiekania graczy)? W jakich okoliczno艣ciach je spotkali艣cie?
Czyli wszystko o liczach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pia Mar 11, 2005 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spotka艂em licza w jakiej艣 ksi膮偶ce z cyklu przyg贸d Drizzta do Urdena... Dro艂owy mag zamieni艂 si臋 w licza za pomoc膮 r贸偶d偶ki kt贸r膮 robi艂 pare lat... i uratowa艂 swoje 偶ycie.. by艂 z艂y od pocz膮tku..
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do潮czy: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk眃: Raszyn

PostWys砤ny: Pia Mar 11, 2005 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li chcesz dowiedzie膰 si臋 wi臋cej o Liczach to w jednym z numer贸w Click Fantasy jest artyku艂 o nieumar艂ych i o przemianie w licze. A je艣li nai masz dost臋pu do tej gazety to jak znajde ten artyku艂 to go tu napisze.
_________________
#SESJA Wzg贸rza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Pia Mar 11, 2005 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dlamnie Liczami staj膮 si臋 szurni臋ci nekromanci kt贸rzy chc膮 偶y膰 wiecznie a spotka艂em kiedy艣 licza trafili艣my do jego komnaty sta艂 i si臋 na nas gapi艂 zaczeli艣my go ok艂ada膰 itp itd no ale c贸偶 bez 偶adnych sk贸tk贸w..... no to my wtedy rozwalili艣my jak膮艣 trumne no i c贸偶 okaza艂o si臋 ze rozwalaj膮c t膮 trumne obudzili艣my go a on nie m贸g艂 kontrolowa膰 w ca艂o艣膰i swojego "cia艂a" gdy jego duch by艂 w trumnie no i zaczeli艣my wia膰 ile si艂 w nogach uda艂o si臋 jako艣 uciec i przezyli艣my wszyscy z ma艂y mi obra偶eniami Wink a wystarczy艂o zabra膰 mu g艂owe i wpakowac j膮 do trumny....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pia Mar 11, 2005 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest takie przy艂owie jak nie mo偶esz czego艣 pokona膰 to to omi艅.
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Pia Mar 11, 2005 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale naszym zadaniem od kap艂ana Morra by艂o odnale藕膰 tego Licza i si臋 go pozby膰 Wilku.... i za pomoc dla Licha hmm... jak by to powiedzie膰 bo tak uznano scigali nas i musielismy opuszcza膰 miasto w po艣piechu....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pia Mar 11, 2005 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego staram si臋 omijac takie zeczy... za pomoc kap艂anowi goni ci臋 ca艂e miasto... mmmm... ciekawe co by by艂o jakby艣cie rzeczywi艣cie pomogli temu liczowi... ca艂y kraj..?

a tak pozatym.. licz nigdy nawet opisu podr臋cznikowego nie czyta艂em... nie by艂o takiej potrzeby...(nigdy nie wprowadza艂em i mnie nie interesowa艂) ale z tego co wiem to jest by艂y mag (najcz臋艣ciej nekromanta) kt贸ry wybra艂 nie艣miertelno艣c za wszelk膮 cen臋 (teraz rozpoczn臋 opis DDekowy) mo偶e rzuca膰 wszystkie czary kt贸re chod偶by raz rzuci艂 podczas 偶ycia i og贸lnie jest niezniszczalny fizycznie (ale posiadaj膮cy du偶y potencja艂 niszczycielski) czy m贸wie prawd臋?? czy si臋 myle?
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii


Do潮czy: 21 Lut 2005
Posty: 101

PostWys砤ny: Pon Mar 14, 2005 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W WFRP jest troch臋 inaczej z tymi liczami. Unieruchomiaj膮 spojrzeniem, znaj膮 cz臋sto wszystkie poziomy nekromancji (cho膰 nie zawsz臋, jak pokaza艂o mi 偶ycie) i maj膮 naprawd臋 艂adne statystyki...

A co my艣licie takim pomy艣le (starym pomy艣le)
Mi艂y cho膰 nietowarzyski starszy mag 偶yje sobie spokojnie w swojej wie偶y. Unika ludzi, nie przyjmuje go艣ci, ca艂ymi tygodniami, miesi膮cami prowadzi magiczne badania nad magi膮 wojenn膮. Jego magiczna energia jest tak wielka, 偶e gdy umiera moc zachowuje jego dusz臋 w ciele. Biedny staruszek zauwa偶a fakt swojej 艣mierci dopiero gdy stwierdza, 偶e jego cia艂o gnije, a on nie jad艂, nie pi艂 i nie spa艂 od dni/tygodni/miesi臋cy (i by艂 zbyt zapracowany, 偶eby to zauwa偶y膰). I cho膰 jest Liczem, to nie zamierza nikomu robi膰 krzywdy (chyba, 偶e w samoobronie), przyzywa膰 trup贸w, ani niszczy膰 miast. Chce po prostu aby wszyscy dali mu 艣wi臋ty spok贸j, aby on m贸g艂 przez wieki prowadzi膰 badania nad magi膮 wojenn膮 i iluzyjn膮...

(Ps. A偶 tu nagle przychodzi dru偶yna graczy i go, "plugawe nasienie Khaina", morduje...)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pon Mar 14, 2005 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tego motywu nie znam. A mo偶e znam i nawet nie wiem. Jak by艂 ten licz u ciebie w katakumbach klasztoru to ja by艂em niedysponowany. Ale pami臋tam 偶e ten licz co go spotkali艣my to podobno nie by艂 z艂y. Bo nie chcia艂 nas zabi膰, chyba.By艂 tam jakim艣 wielkim kap艂anem podobno, czy co艣. Cholera nie by艂o mnie jak moja posta膰 mordowa艂a licza. Zreszt膮 on sam chyba chcia艂 umrze膰. Cholera nie pami臋tam.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Pia Gru 02, 2005 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licz to nie maszyna do zabijania. Licz to po prostu Bohater Niezale偶ny, posiada w艂asne cele, marzenia i pasje. Jedyne co go wyr贸偶nia to fakt nie偶ycia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
borys
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 15 Sty 2006
Posty: 7

PostWys砤ny: Nie Sty 15, 2006 02:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie 偶e licz nie jest zwyk艂ym BN.Musi by膰 to posta膰 ob艂膮kana przez 艢mier膰,"偶yj膮ca" tylko 艢mierci膮 i uwielbiona przez 艢mier膰. Bo przeciez nawet po zako艅czeniu swego 偶ycia(kt贸re to zako艅czenie zawsze jest dobrowolne) 艢mier膰 nie pozwala swemu ulubie艅cowi odej艣膰.Licz jest czy艣 wi臋cej ni偶 nekromanta,jest tym do czego d膮偶y ka偶dy nekromanta nawet je偶eli o tym nie wie.Jest chyba ostatnim poziomem zaawansowania w studiach nad natur膮 smierci.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Anubis
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys砤ny: Nie Mar 26, 2006 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to licz jest najpotezniejszym nieumarlym - to on tworzy pozostalych (no moze poza wampirami) i ma nad nimi kontrole. 艢mierc niema nad nim wladzy o on niepotrzebuje niczego zeby swoje "zycie" podtrzymywac, a tylko coraz glebiej poznaje sztuke nekromancka. Jednym slowem tak jak napisal borys jest marzeniem potegi kazdego nekromanty. Na szczescie (dla swiata) zaledwie garstka magow smierci jest na tyle silna zeby przejsc ta przemiane. Twisted Evil
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii


Do潮czy: 21 Lut 2005
Posty: 101

PostWys砤ny: Sro Mar 29, 2006 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisa:
Ja tego motywu nie znam. A mo偶e znam i nawet nie wiem. Jak by艂 ten licz u ciebie w katakumbach klasztoru to ja by艂em niedysponowany. Ale pami臋tam 偶e ten licz co go spotkali艣my to podobno nie by艂 z艂y. Bo nie chcia艂 nas zabi膰, chyba.By艂 tam jakim艣 wielkim kap艂anem podobno, czy co艣. Cholera nie by艂o mnie jak moja posta膰 mordowa艂a licza. Zreszt膮 on sam chyba chcia艂 umrze膰. Cholera nie pami臋tam.


Masz racje. On chcia艂 umrze膰 i nie by艂 z艂y. Mia艂 ju偶 dosy膰 wiecznego 偶ycia, a wy byli艣cie dobrym narz臋dziem jego uwolnienia.
To by艂a dobra sesja.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
BeastSlayer
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 10 Wrz 2006
Posty: 31
Sk眃: Kaleki szczyt

PostWys砤ny: Nie Wrz 10, 2006 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzimisce napisa:

A co my艣licie takim pomy艣le (starym pomy艣le)
Mi艂y cho膰 nietowarzyski starszy mag 偶yje sobie spokojnie w swojej wie偶y. Unika ludzi, nie przyjmuje go艣ci, ca艂ymi tygodniami, miesi膮cami prowadzi magiczne badania nad magi膮 wojenn膮. Jego magiczna energia jest tak wielka, 偶e gdy umiera moc zachowuje jego dusz臋 w ciele. Biedny staruszek zauwa偶a fakt swojej 艣mierci dopiero gdy stwierdza, 偶e jego cia艂o gnije, a on nie jad艂, nie pi艂 i nie spa艂 od dni/tygodni/miesi臋cy (i by艂 zbyt zapracowany, 偶eby to zauwa偶y膰). I cho膰 jest Liczem, to nie zamierza nikomu robi膰 krzywdy (chyba, 偶e w samoobronie), przyzywa膰 trup贸w, ani niszczy膰 miast. Chce po prostu aby wszyscy dali mu 艣wi臋ty spok贸j, aby on m贸g艂 przez wieki prowadzi膰 badania nad magi膮 wojenn膮 i iluzyjn膮..


Liczem mo偶e zosta膰 tylko nekromanta i tylko z w艂asnej woli. Zostanie liczem wymaga rzucenia wielu zakl臋膰 z kt贸rch wi臋kszo艣膰 jest naprawde pot臋偶na i niemal偶e nie do zdobycia.
Jako 偶e liczem mo偶e zosta膰 z艂y ob艂膮kany czarodziej (czyli nekros) to nie ma tez dobrych licz贸w. Chociaz z drugiej strony nie ka偶dy licz rzuci sie na BG z najmocniejszymi zakl臋ciami i zast臋pami szkielet贸w je艣li ci nic mu nie ukradna ani nie zniszcz膮. Ci nieumarli czarnoksi臋偶nicy sa po prostu za bardzo zapracowani by zajmowa膰 sie jakimis tam ludzimi czy krasnoludami zagladajacymi im do katakumb
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii


Do潮czy: 21 Lut 2005
Posty: 101

PostWys砤ny: Czw Wrz 28, 2006 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu nie mo偶e? Bo tak w podstawce jest napisane?
Kurcze magia jest pot臋偶na i rz膮dzi si臋 swoimi prawami, pochodzi od Chaosu a Chaos mo偶e wszystko
JAK DLA MNIE TO JEST W PE艁NI MO呕LIWE.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Martwe Ziemie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group