Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wazne jest zeby umiec wcielic sie w elfa
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Sro Sty 26, 2005 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tartalio nie r贸b podwujnych post贸w a przynajmniej sie staraj....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Pon Lut 14, 2005 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie smuci fakt, 偶e sporo elf贸w, kt贸rym prowadz臋 gra, jak ludzie, tylko w艂a艣nie, jak kto艣 ju偶 wspomnia艂 zamawiaj膮 wino zamiast piwa... Confused Moje kazania i ma艂a ilo艣膰 PeDek贸w za gr臋 nic nie daj膮... Evil or Very Mad
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Pon Lut 14, 2005 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zabro艅 im gra膰 Elfami i b臋dzie po k艂opocie chyba Black Tak robi albo mi si臋 zdaje... taka moja rada
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pon Lut 14, 2005 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w艂a艣nie robi臋 zabraniam gra膰 elfami . Jak nie umiej膮 to nie mog膮 a i tak zawsze mam nat艂ok graczy. No chyba 偶e kto艣 mi naprawd臋 udowodni 偶e chocia偶 wie o co chodzi w graniu elfem i si臋 do tego stosuje. A udowodni膰 to mo偶e przed przyst膮pieniem do dru偶yny na jedynce kt贸r膮 takiemu komu艣 poprowadz臋.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Pon Kwi 18, 2005 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze nie ma dwch takich samych istot. Tzn. kazdy elf w pewien sposob rozni sie od innych i dlatego nie powinniscie utrudniac graczom odgrywania elfa. (Oczywiscie nie mowie o przypadkach, kiedy wejdzie taki do baru i od razu zamowi spirytus, wypije zawartosc kufla jednym haustem i pojdzie do krasnoludow, bo wlasnie w cos tam graja).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Nie Maj 07, 2006 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Black - tak 3ma膰! Pocz膮tkuj膮cy zbyt cz臋sto chc膮 grac elfami nie wiedz膮c przy tym jak si臋 za to zabra膰 - graj膮 niczym ludzie i my艣l膮, 偶e s膮 fajni Wink

Orrendil - nie do ko艅ca jestem pewien, ale to chyba dobrze, 偶e elfy pij膮 wino nie piwo - tak jako艣 lepiej to do nich pasuje - nie uwa偶asz?
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Pon Maj 08, 2006 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie o tym?
Prowadzi艂em nowe postaci do艣膰 do艣wiadczonym kolesiom. Jeden z nich za偶yczy艂 sobie elfa. Nie lubi臋 w dru偶ynie takich istot, a to dlatego, 偶e ma艂o kto umie nimi gra膰, a ja nie lubi臋 jecha膰 po pedekach, czy patrze膰 na parodi臋 gry. Mimo to zgodzi艂em si臋, bo jak mog艂em sie nie zgodzi膰. Potem ten kole艣 powiedzia艂, 偶e chce gra膰 zab贸jc膮 troli!!!(???)!!! I co wy na to? Przez 15 minut mu t艂umaczy艂em, 偶e nie przejdzie, a on mi na to, 偶e to taki wyj膮tek. Na koniec wreszcie wysz艂o, 偶e on chcia艂 gra膰 po prostu postaci膮 z najwy偶szymi statsami, nie przejmuj膮c si臋 niczym takim jak odgrywanie roli.
_________________
dekadencki golibroda
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Pon Maj 08, 2006 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. Dlatego elfa daj臋 prowadzi膰 tylko jednemu znajomemu. A i on jak ma gorszy dzie艅 to ma z tym problemy (a ja mam problemy, 偶eby mu potem t艂umaczy膰 czemu tyle mniej PD dostaje...).

呕eby komu艣 "da膰" elfa, ten kto艣 musia艂by gra膰 ze mn膮 kilka lat przynajmniej. Musia艂by by膰 godny zaufania oraz musia艂bym by膰 pewien, 偶e nie pope艂ni "parodii gry elfem".

Moja rada: Chcesz gra膰 elfem, my艣l jak elf (da艂em ju偶 to w innym po艣cie, ale powtarzam po raz kolejny). A to znaczy, 偶e trzeba zmieni膰 ca艂膮 swoj膮 hierarchi臋 warto艣ci, 艣wiatopogl膮d i percepcj臋 (najlepiej, 偶eby po sesji wraca膰 do normalnego postrzegania 艣wiata i normalnego ludzkiego toku myslenia, bo szkoda by by艂o zosta膰 "wariatem" w oczach innych)... no chyba, 偶e twoja "ludzka" osobowo艣膰 pasuje do tej elfiej z podr臋cznika. Ale takich os贸b ja osobi艣cie znam mo偶e ze dwie i w dodatku nie graj膮 w Warhammera.
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys砤ny: Wto Maj 09, 2006 01:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak dla mnie to wasza gra elfem polega na obronie lasu i zwierz膮t, piciu wina. Czy tylko tym jest elf? Nie zapominajcie o cechach charakteru elfa, i o tym 偶e jest DOBRY. A czytaj膮c grimuara mo偶na sobie te偶 wyczyta膰 o tym jak to elfy sobie pami臋膰 wymazuj膮 i dzi臋ki temu nie dostaj膮 punkt贸w ob艂臋du. Za tym idzie niemo偶no艣膰 zmiany chatakteru, nawet przez MG bo jak si臋 elfowi nie spodoba to sobie wyma偶e przykre zda偶enie. One maj膮 pami臋膰 bardziej rozrywkow膮.
I takie pytanie do Xarandila... Jakim cudem kto艣 Ci pozwoli艂 gra膰 elfem zab贸jc膮?? no i jak czyta艂em historie Twojego elfa to my艣la艂em 偶e padne. Tak m艣ciwego elfa w 偶yciu nie widzia艂em, a po za tym historia tego elfa nie trzyma si臋 kupy i nie pasuje wog贸le do elfa. Dla mnie elf-zab贸jca to conajmniej du偶a przesada. i jeszcze ch臋膰 zostania tancerzem wojny... Najpierw pomsta na rodzinie, potem ch臋膰 zostania tancerzem?? czy to aby nie przesada robi膰 elfa co ko艅czy najbardziej koksiste profki w grze?? Poza tym tylko DOBRE elfy mog膮 zosta膰 tancerzami wojny, a skoro Tw贸j elf jest zab贸jc膮, to napewno nie mo偶e mie膰 charakteru dobrego (chyba 偶e to jaki艣 cud)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys砤ny: Wto Maj 09, 2006 01:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Niech臋膰 do ludzi, zw艂aszcza 偶yjacych na 艂onie natury nie wliczajac druid贸w
- stoicyzm
- ma艂om贸wno艣膰
- w艂asne zdanie i czyny bez wzgledu na to czy komus sie to podoba czy nie , elf i tak to zrobi
- korzystanie z uciech i najdziwniejszych rozrywek
- zami艂owanie do dzikich zwierzat
- pacyfizm
- agresja (nie ma mowy o zabijaniu) dla przciwnuk贸w natury dla jezdzc贸w itp

To wersja wed艂ug bardzo do艣wiadczonych graczy tj graj膮cych od 8 - 13 lat. No i poza tym dopasowa膰 do tego trzeba fakt 偶e elfy s膮 DOBRE. Wi臋c wychodzi trudny do odgrywania charakter, kt贸ry przez tak wielu graczy jest pomijany by mo偶na by艂o sobie pogra膰 postaci膮 z dobrymi statami ju偶 na pocz膮tku. A elf to nie staty lecze charakter, wi臋c po co ludzie bior膮 elfa skoro chc膮 gra膰 nim zupe艂nie inaczej. To jak bra膰 kap艂ana i gra膰 jak bezbo偶nik. Bez sensu prawda??Smile Dla mnie elf zab贸jca to taki w艂asnie bezsens. Przecie偶 elfem mo偶na gra膰 na tysi膮ce r贸偶nych sposob贸w bez potrzeby zmiany charakteru i przekona艅. bo nawet kopia b臋dzie troche inna.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Wto Maj 09, 2006 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dante_delire napisa:

- korzystanie z uciech i najdziwniejszych rozrywek


Eee... Slaanesh?! Elf - rozumiem picie wina, gr臋 na instrumentach, wszystkie sztuki artystyczne... ale to?!

Dante_delire napisa:

- agresja (nie ma mowy o zabijaniu) dla przciwnuk贸w natury dla jezdzc贸w itp


Dla... je藕d藕c贸w?! Przeaszam! [ze wzrokiem og艂upionym do granic mo偶liwo艣ci]
No, elfy to nie jacy艣 hippisi, z t膮 natur膮 to nie przesadzajmy - chyba, 偶e mowa o le艣nych elfach, ale kurcze - one te偶 nic nie maj膮 do kawalerii.

Dante_delire napisa:

- Niech臋膰 do ludzi, zw艂aszcza 偶yjacych na 艂onie natury nie wliczajac druid贸w


"Zw艂aszcza"?! a niby czemu?! Je偶eli ci ludzie, 偶yj膮 w zgodzie z natur膮 i nie krzywdz膮 jej - to wydaje mi si臋, 偶e elfy powinny raczej tolerowa膰 ich obecno艣膰 - co nie znaczy, 偶e nie b臋d臋 si臋 w kontaktach z nimi zachowywa膰 wynio艣le i pogardliwie.

Dante_delire napisa:

- zami艂owanie do dzikich zwierzat


Tobie tu chyba chodzi o le艣ne elfy, ale pewny nie jestem - wi臋c prosz臋 ci臋 bardzo, 偶eby艣 sprecyzowa艂.

Szczeg贸lnie rozbawi艂o mnie to o do艣wiadczonych graczach - ty chyba masz tu na my艣li tylko swoj膮 dru偶yn臋 - natomiast ja cz臋艣ciej spotyka艂em si臋 z modelem elfa wypromowanym przez Sapkowskiego. Og贸艂em, z reszt膮 si臋 zgodz臋 - cho膰 wymienione wy偶ej zagadnienia zupe艂nie nie pasuj膮 mi do Elf贸w - to o rozrywkach i uciechach - szczeg贸lnie.

O! Chcia艂bym przeczyta膰 t膮 histori臋! I m贸c si臋 przy tym wypowiedzie膰 na jej temat.

Tak btw Dante - wydaje mi si臋, 偶e to ile grasz nie jest zbyt dobrym przelicznikiem tego jak grasz [to odno艣nie tego "o wersja wed艂ug bardzo do艣wiadczonych graczy tj graj膮cych od 8 - 13 lat."]- wielu ludzi ma naprawd臋 ogromny sta偶 - a gra niczym pocz膮tkuj膮cy. Ja gram z moimi kumplami 6 lat - i stawiamy na [ju偶 to chyba gdzie艣 pisa艂em] klimat gry, kwiecisto艣膰 opis贸w, fabu艂e (naprawd臋 rzadko rzucamy ko艣膰mi)..

Oj co艣 ogromny mi ten post wyszed艂. Wink
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys砤ny: Wto Maj 09, 2006 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi zabawami to jest tak 偶e elfy, a chodzi mi ca艂y czas o le艣ne, lubi膮 si臋 bawi膰, ale czy bawi膮c si臋 trzeba wyznawa膰 Slaanesha? Nie藕le wypali艂e艣 z tym Slanneshem. W Grimuarze jest do艣膰 艂adnie opisany elf, tam b臋dzie wi臋cej na ten temat. A co do je藕d藕c贸w to przecie偶 konie s膮 zniewalane, przypalane, m臋czone... co艣 jeszcze? nie wszystkie, ale dla elfa to jednak wystarczy) nadal uwa偶asz 偶e nie maj膮 nic do kawalerii? A niech臋膰 do ludzi 偶yj膮cych na 艂onie natury. Jak my艣lisz? elf polubi drwala, my艣liwego, czy innego osobnika kt贸ry 偶yje na 艂onie natury? No i oczywi艣cie te kilka cech nie jest zasad膮, wi臋c mo偶na sobie to modywfikowa膰, przecie偶 nie wszystkie elfy tak samo nie lubi膮 ludzi itp.
Elf jest ras膮 dziwn膮 z charakteru i przekona艅, a rasa to nie staty, lecz ten charakter, wi臋c czemu ludzie tworz膮 elfy kt贸re zachowuj膮 si臋 jak krwio偶ercy i zach艂anni ludzie.
A ta historia jest na forum og贸lnym wfrp I ed w topicu Wasza posta膰Razz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Sro Maj 10, 2006 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elfy przede wszystkim s膮 dumne. Dobrze jest poczyta膰 Spaka. Bardzo du偶o jest tam elf贸w. Tyle tylko, 偶e Sapek z elf贸w zrobi艂 partyzant贸w, bojownik贸w o wolno艣膰, takich terroryst贸w. W WFRP elf z pewno艣ci膮 nie jest terroryst膮, ale pacyfist膮 te偶 nie. Je艣li trzeba, we藕mie do r臋ki miecz, albo 艂uk i zrobi z tym co trzeba. Dobrze jest przeczyta膰 "Krew Gileada"...

A z tym Slanneshem to faktycznie przesada...
_________________
dekadencki golibroda
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Sro Maj 10, 2006 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dante_delire napisa:
Z tymi zabawami to jest tak 偶e elfy, a chodzi mi ca艂y czas o le艣ne, lubi膮 si臋 bawi膰, ale czy bawi膮c si臋 trzeba wyznawa膰 Slaanesha? Nie藕le wypali艂e艣 z tym Slanneshem.


A teraz przeczytaj co sam napisa艂e艣 i si臋 zastan贸w : P

Dante_delire napisa:

- korzystanie z uciech i najdziwniejszych rozrywek


Tak wi臋c - dla mnie powy偶szy cytat pachnie slaaneshem. A je偶eli chodzi ci o co艣 innego to sprecyzuj nast臋pnym razem - o co. Dzieki Sab Wink.

TAK!!! Nadal uwa偶am, 偶e Elfy nic nie maj膮 do kawalerii - bo to nie jakie艣 zasrane Green-pis!!! Elfki - to nie dziewczyny, kt贸re chc膮 ratowac konie z rze藕ni (nie widz膮ce przy tym, ze mo偶eby mo偶na 偶ebraka miast konia wspom贸c)!!!

I b艂aaagam - drwal, my艣liwy to nie cz艂owiek 偶yj膮cy na 艂onie natury!!! Daj spok贸j, jaki艣 traper, samotnik etc. ale nie g艂upi smolarz!!! Mylisz poj臋cia.

Co do elf贸w sapka - to walcz膮 one o wolno艣膰, ale to nie terrory艣ci - tylko partyzanci - s膮 dumni i walcza o to co im zostalo tak jak umiej膮 - jak ka偶dy powstaniec.

Co do ostatniego pytania - nie wiem.

A historia m艣ciwa i dziwnie pachnie - wyczuwam w niej co艣 dziwnego - jakby - pocz膮tkuj膮ce graczostwo? Wink
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Sro Maj 10, 2006 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urdhgag! Hamuj si臋 synu!

Kumam, 偶e m贸wisz to co my艣lisz, i to si臋 chwali ale nie przeginaj!

Jestem tolerancyjny ale jak kto艣 inny si臋 przyp******* do ciebie to mo偶e by膰 nieprzyjemnie, a tego by艣my nie chcieli. Wi臋c jak?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group