Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jaki gracz lepszy
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Sro Mar 09, 2005 22:51    Temat postu: Jaki gracz lepszy Odpowiedz z cytatem

Drogi MG jakiego Gracza wolisz do艣wiadczonego takiego kt贸ry gra 5 lat i wi臋cej czy takiego kt贸ry gra pierwszy raz w WH niezna potwor贸w itp itd... i zasad zreszt膮 te偶??

Ja osobi艣膰ie wole prowadzi膰 graczom kt贸rzy nie znaj膮 si臋 na tym i graj膮 pierwszy raz ale zasada jest jedna jak np wog贸le w tematyce fantasy s膮 s艂abi daj im zawsze rase cz艂owieka bo najpro艣ciej b臋dzie im j膮 odgrywa膰 (jak dajesz inna rase musisz dok艂adnie scharakteryzowa膰 ca艂膮 rase) nie znaj膮 zasad i si臋 nigdy nie b臋d膮 wcina膰 i m贸wi膰 co powinno by膰 inaczej w trakcie sesji a pozatym taka osoba mo偶e stworzy膰 bardzo ciekaw膮 posta膰 a np wiele os贸b kt贸re gra d艂ugo przechodzi do rutyny i gra jedn膮 postaci膮.... albo postacie potrafi膮 by膰 bardzo podobne co nie zawsze jest fajne.

P.S Zamierzam poprowadzi膰 sesje dla swojej dziewczyny sesje jednoosobow膮 ;] kto艣 ma jakie艣 rady jak zrobi膰 偶eby jej si臋 spodoba艂o Twisted Evil ??i jak j膮 mo偶na urozmaici膰 i mo偶e kto艣 ma jaki艣 ciekawy scenariusz taki dla jednej osoby ??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Mith Hunter
Go舵





PostWys砤ny: Czw Mar 10, 2005 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je偶eli Twoja dziewczyna nigdy nie gra艂a to my艣l臋 偶e najlepiej dla niej zrobisz jak wcielisz j膮 w posta膰 jakiej艣 Elfki.Powiniene艣 bardzo si臋 postara膰 i nie zanudza膰 tysi膮cami reg贸艂 bo jest mo偶liwe 偶e Ona robi to tylko dlatego 偶eby sprawi膰 Tobie satysfakcje(je偶eli tak to masz szcz臋艣cie a je偶eli nie to i tak si臋 ciesz 偶e potrafi艂e艣 ja nam贸wi膰 do tego aby zagra艂a).
Co do sesji to my艣le 偶e powiniene艣 poprowadzi膰 jej co艣 bardzo lajtowego co艣 takiego 偶eby odrazu J膮 to zaciekawi艂o i spodoba艂o sie z conajwy偶ej jedn膮 walk膮 , pami臋taj 偶e dla Niej jest to nowo艣膰 i Ty sam wiesz najlepiej co jej poprowadzi膰 bo jest przecie偶 Twoja dziewczyn膮.'
Mi艂ej sesji.POZDRO!!!! Very Happy
Powr髏 do g髍y
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Czw Mar 10, 2005 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te偶 bardziej wol臋 艣wie偶utkich graczy, kt贸rzy nie znaj膮 zasad, nie b臋d膮 mi nic wytyka膰 i b臋d膮 si臋 bali nawet 5 goblin贸w. Nie lubi臋 tego, gdy gracze spojrz膮 tylko na statsy, gdy wiedz膮 z kim maj膮 do czynienia i m贸wi膮: dobra, zabij臋 go tylko i id臋 dalej. Ca艂kowicie zgadzam si臋 z Xarandilem.
Co do Twej dziewczyny, to w艂a艣nie proponuj臋 maksymalnie ograniczy膰 ilo艣膰 walk, za to skoncentrowa膰 si臋 na klimacie, kontakcie z BNami, zreszt膮 sam wiesz, co j膮 najbardziej poci膮ga Smile
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Czw Mar 10, 2005 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubie 艣wie偶ych graczy kt贸rzy my艣l膮 偶e: o goblin to napewno cienias... lubie graczy kt贸rzy wiedz膮 偶e jak zechce to m贸j goblin b臋dzie mia艂 staty po 100. a pozatym w艂a艣nie nowi gracze staraj膮 si臋 zapami臋ta膰 wszystkie statystyki potwor贸w z podr臋cznika itd
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Czw Mar 10, 2005 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co ty ja jak by艂em nowym graczem nigdy nie zna艂em statystyk 偶adnych potwor贸w a pozatym nie mia艂em do nich dost臋pu i niemog艂em ich pozna膰 jak bym chcia艂 chyba 偶e przez neta ale nieszuka艂em nawet jako艣 nie interesowa艂o mnie to poprostu gra艂em ;] a jak zaczo艂em d艂u偶ej gra膰 podr臋cznik trafi艂 w moje 艂apy ale tak niedo艣wiadczony gracz jest bardzo po偶yteczny.... dlaniego jeste艣 100% bogiem i nigdy nie kwestionuje twojego zdania bo si臋 niezna i si臋 nie odzywa....a tu jak prowadzisz dla swojego MG kt贸ry uczy艂 ci臋 jak gra膰 to ca艂y czas mu si臋 co艣 niepodoba.... i cos jest nie ta albo co艣 tam.... bo wg niego tak jak on robi jest lepiej.... ale nie jest a偶 tak 藕le umnie z tym (na偶ekaj膮 ze troche za pob艂a偶liwy jestem tylko ale szkoda mi ich postaci czasami nie potrafie by膰 okrutny.... jak MG czasami...)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Czw Mar 10, 2005 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xsarandil ty m贸wisz o nowym graczu RPG kt贸ry o rolplejingu ma ma艂e poj臋cie a ja opisa艂em gracza kt贸ry po wielu systemach prze偶uci艂 si臋 na warha

p.s. a m贸j mistrz prawie prze偶y艂 u mnie sesje (na obozie mia艂a by膰 ale nie wypali艂a z pewnych powod贸w) on gra/gra艂 w heroika (chocia偶 nie wie co to... jak mu powiedzia艂em 偶e gra w D&D z m艂otkow膮 mechanik膮 to powiedzia艂 偶e w D&D gra艂 1 raz... - co to D&D robi z lud藕mi...) - u mnie by nie prze偶y艂 (prawie pewne 偶e by zgin膮艂)...
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Czw Mar 10, 2005 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie najlepiej si臋 prowadzi mieszanej dru偶ynie. Jak ju偶 gdzie艣 napisa艂em to powinno by膰 kilku pocz膮tkuj膮cych i conajmniej jeden weteran. A jak mam prowadzi膰 jedynke to wole do艣wiadczonego gracza. Bo wiem 偶e nawet jak mu " sejf " na g艂owe spadnie to on prze偶yje. Wszysko zale偶y od tego jak sobie wychowamy gracza od pocz膮tku. Lubie pocz膮tkuj膮cych graczy ale takich naprawde pocz膮tkuj膮cych co nigdy nie grali. Potem robie jak膮艣 艂atw膮 przygod臋, Lekka walka w kt贸rej goblin wygl膮da jak "najgorszy senny koszmar" , jaka艣 zagadka. Ukazanie graczowi, 偶e jest wyj膮tkowy ale i tego ,偶e nawet jak jest pewien ,偶e co艣 si臋 uda to si臋 mo偶e nie uda膰. A co do przygody dla twojej dziewczyny Xarandilu to proponuje jakis w膮tek romantyczny. Niech tam jaki艣 wa偶ny bohater przygody zginie na jej oczach, kto艣 j膮 uratuje po ci臋偶kich klapsach. Jaki艣 end ale nie do ko艅ca happy.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus


Ostatnio zmieniony przez Blackswordsman dnia Wto Mar 22, 2005 16:54, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Baalrog
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 05 Lut 2005
Posty: 8
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pon Mar 14, 2005 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie pocz膮tkuj膮cych graczy, ale nie zbyt zielonych... Powiedzia艂bym ze najbardziej odpowiadaj膮 mi tacy co zacz臋li ale nie znaj膮 ju偶 podrecznika i wszystkich jego zasad na pami臋膰 Twisted Evil Najlepiej jak dopiero zaczynaja grac i nie robia tego tylko dla nawalania wszystkich w 艣wiecie po g臋bie Twisted Evil
_________________
"Deth I have in my soul
Deth I`m serching for
And Deth I Shell become..."
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Pon Mar 14, 2005 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja nie odnios艂em ca艂kowitego sukcesu w prowadzeniu Sesji Monice no c贸偶 nie uda艂o si臋 do ko艅ca ale wzbudzi艂em jej zainteresowanie w tym mo偶e b臋dzie jeszcze z niej gracz narazie jest zainteresowana co dalej i my艣li czy chce jeszcze zagra膰 niemo偶e si臋 zdecydowa膰. Jej ca艂kowita nieznajomo艣膰 ze 艣wiatem Fantasy jest troche tr贸dna do przekroczenia bo tyle co z W艂adcy pier艣cieni Filmu wie co jakie s膮 stworzenia i z tego co jej opowiada艂em jak si臋 mnie pyta艂a jak po sesji itp itd a wi臋c mia艂em ma艂e problemy ale poradzi艂em...;] i nasuwa mi si臋 nowe stwierdzenie 偶e ca艂kiem zieloni gracze jak Monika nie s膮 super graczami ale z takich mog膮 dopiero by艣 dobrzy gracze dlatego wszystko w moich r臋kach....;]No trzymajcie zamnie kciuki ale boje si臋 偶e ju偶 musztarda po obiedzie.....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Sob Mar 19, 2005 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja trzymam za ciebie kciuki Xarandilu. Jeszcze j膮 wci膮gniesz w 艣wiat Rpg, zobaczysz. A co do pocz膮tkuj膮cych graczy to ostatnio doszed艂em do wniosku, 偶e dobrym graczem trzeba si臋 urodzi膰.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Kwi 26, 2005 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlodsi gracze lepiej odgrywaja swoje postaci (np pod wzgledem znalomosci bestii) - o ile wczesniej nie przeczytaja calego podrecznika.
Jednak tak jak stwierdzil Black. Przynajmniej jeden weteran. Jakkolwiek kilku weteranow potrafi skutecznie zepsuc sesje ....
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Sro Kwi 27, 2005 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wystarczy te偶 jeden gracz kt贸ry nigdy wcze艣niej nie mia艂 styczno艣ci z RPG.../ ja mam tak膮 dru偶yne.../ za odgrywanie postaci dostaj膮 po g贸ra 5PD na 50 mo偶liwych.../

Cytat:
Przeraszam pana, czy m贸g艂by mi pan 艂askawie powiedzie膰 gdzie jest mo艣ci hrabia?

- to powiedzia艂 krasnolud do jakiego艣 stajennego, czy innego s艂u偶bisty.../

Ale to si臋 jezscze u nich wyrobi.../ a co do przeczytania podr臋cznika.. nowi gracze raczej nie maj膮 do niego dost臋pu Razz po co im go udost臋pnia膰??
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Sro Kwi 27, 2005 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym co mowisz tez wiele racji. Jednak bede upieral sie przy swoim, bo nowego gracza idzie jeszcze czegos nauczyc, a weterana ....
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Nie Maj 01, 2005 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wi臋c wypada艂o by jeszcze wspomnie膰 , 偶e mo偶e najwa偶niejsze jest nastawienie do sesji. Przyk艂ad: Razu pewnego prowadzi艂em trzem weteranom. Prowadzi艂em ju偶 wtedy z 3 lata ale kazdy z nich gra艂 conajmniej dwa lata d艂u偶ej ode mnie. I jestem absolutnie pewien, 偶e gdyby chcieli to rozpieprzyli by mi sesje na drobno. (prawdopodobnie mieli te偶 taki zamiar)
Ale zmusi艂em ich fabu艂膮 do takich b艂yskotliwych pomys艂贸w, 偶e nie mieli czasu na wyg艂upy poza sesj膮. To nic , 偶e zadarli z ca艂ym garnizonem, spalili karczme , a potem pr贸bowali spali膰 ca艂y las i si臋 pok艂贸cili. Byli tak bardzo wyidealizowani , 偶e nie mogli si臋 od siebie oddzieli膰. Postanowili sobie nawzajem figle p艂ata膰. Mimo moich najgorszych obaw sesja by艂a przednia.
Czyli poprostu gracze i Mg musz膮 nadawa膰 na tej samej fali. Wink
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Maj 03, 2005 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaak. Jesli gracze i MG nie nadaja na tej samej fali, to pod fale ich i niech sie utopia.... (rety, chyba robie sie ZLY, ale dobrze mi z tym.... Twisted Evil )
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group