Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Poczta w Zamku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> NowoÅ›ci w serwisie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Wto Mar 08, 2005 15:15    Temat postu: Poczta w Zamku Odpowiedz z cytatem

Jak już pewnie niektórzy zauważyli uruchomiłem opcję Poczty na Zamku.
Zamek stoi na własnym, stabilnym serwerze i ma możliwość obsługi protokołów poczty - czemu więc nie dać tej opcji do ogólnego wykorzystania!

Poczta dostępna jest w domenach:
@drachenfels.pl i
@fabularny.net

Wasze skrzynki więc mogą mieć nazwę np.: gotrek@drachenfels.pl
jeśli prowadzisz stronkę o, powiedzmy systemie gry w wiedźmina fabularnego - pomyśl czy nie fajnie byłoby zarzucić sobie pocztę z adresem: wiedzmin@fabularny.net

Co do samej domeny fabularny.net - już niedługo udostępnię możliwość hostingu na serwerze Zamku stronek o grach fabularnych.
Chodzę sporo po polskiej scenie fabularnej i krew mnie zalewa jak świetne stronki i serwisy muszą męczyć się na komercyjnych darmowych kontach dużych portali. Cała ich praca, wysiłek, grafiki i wykonanie strasznie traci na wartości gdy w górze strony błyska reklama viagry albo co chwilę ekran zalewa pełnoekranowa reklama skody...
Chciabym dać możliwość w niedalekiej przyszłości - wszystkim napaleńcom prowadzącym takie właśnie klimatyczne serwisy - aby mogli trzymać swoje rzeczy na konkretnym serwerze z bazą danych, pocztą i dobrym transferem, no i w fajnej domenie.

Co do skrzynek - niestety nie mogłem dać wam darmowych kont, tak jak robią to wialkie portale - bo zeżarły by mnie koszty ich utrzymania i prowadzenia. Dlatego uruchomiłem proces rejestracji kont za opłatą roczną 10 zł [to jakieś 83 grosze miesięcznie] - koszt nie jest chyba makabryczy - a pozwoli mi na utrzymanie waszych skrzynek na serwerze.

Skrzynki są w pełni konfigrowalne, tak z grubsza ciekawsze funkcje:
- Wiadomo - protokoły POP3, SMTP
- Poczta przez WWW [do wyboru klienty: Horde, Squirelmail i NeoMail]
- Poczta przez Outlooka i inne programy [autokonfiguracja Outlooka]
- Forwarding [przekierowania poczty na inny mejl]
- Własne ustawienia haseł
- Filtry Antyspamowe
- Aging [inteligentne czyszczenie skrzynki]
- Autoresponder [wyjeżdzasz na wakacje - uruchamiasz sekretarke pocztową która sama odpowieda na przychodzące mejle]
- Organizery
- Kalendarze
- Zaplanowane zadania

i jeszcze wiele innych bajerów dostępnych już wprost z klienta www.

Co warte podkreślenia poczta przez www obsługiwana jest przez szyfrowane łącze https:// - 128 bitowy klucz [nalepsza obecnie ochrona połączenia secure]

Jako pakiet podstawowy ustawiłem 10 MB na pojemność skrzynki - wydaje mi się, że jest to sporo, nawet na prowadzenie bardzo ruchliwej skrzynki - a już tym bardziej jeśli działa czyszczenie poczty czy inne procesy porządkowe. Miejsce przydzielone jest sztywno i zawsze macie te 10 Mega, a nie jak na niektórych portalach - dostajecie 1GIGA - tyle, że na twojej przestrzeni dyskowej jest 1000 innych użytkowników... stary numer - rozmiar skrzynki ustawiany dynamicznie - tylko że gdy chcesz wrzucić film na skrzynkę - to czekasz tydzień aż zawalony procesami serwer uporządkuje inne konta z twojej przestrzeni żeby zrobić ci miejsce...
Na Zamku zawsze macie te wykupione 10 Mega o każdej porze dnia i nocy.

Wielkość skrzynek można łączyć, zwiększać, zmniejszać. Z wszystkim można się dogadać.

Szczegóły rejestracji na stronie Zamku: http://www.drachenfels.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=39
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> NowoÅ›ci w serwisie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group