Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nekromancja i nie tylko
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Martwe Ziemie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Skrobo
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk±d: Wolne Miasto GdaÅ„sk

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, Martin, ale tylko przy pewnych założeniach.
Wiesz, tu już wchodzimy na grunt powiedzmy sobie logiki Smile
Czy powinniśmy przyporządkowywać działanie ze względu na jego efekt czy na środki, jakie są używane.
Czy jak zapalasz żarówkę to interesuje Cię czy prąd który ją zasila jest ekologiczny (np z energii słonecznej) czy też z elektrowni węglowej? Żarówka tak czy tak świeci, a jednak teoretycznie raz świeci "słusznie" a raz "niesłusznie".
Jeżeli pomijasz środki i patrzysz tylko na efekt końcowy - jedni i drudzy są nekromantami, jednak patrząc na ich działania widzisz jedynie że mają podobny efekt.
Bo jednak hierofanci potrafią też ożywić posągi - ushabti, nie będące nigdy wcześniej stworzeniami żywymi.
_________________
#Przyjaciel czy wróg? => Baldus (zazwyczaj), człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martin von Carstein napisa³:
Nie sprzeciwiam się temu. Ale czy hierofantów można jeszcze zaliczyć do ametystu magów, skoro sprzeniewierzają się "zostawianiu trupów w spokoju" i ich wskrzeszają? Toć to nekromancja, nie rozmowa ze zmarłymi itd.


Hierofanci wskrzeszajÄ… ??

Hierofanci (Kurestwo Magii str 106) - magistrowie specjalizują się w leczeniu, ochronie, oraz wypędzaniu ciemności zarówno w przenośni jak i dosłownie. Martin wyjaśnij co miałeś nam myśli ???
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrobo napisa³:

Bo jednak hierofanci potrafią też ożywić posągi - ushabti, nie będące nigdy wcześniej stworzeniami żywymi.


Skrobo skÄ…d wziÄ…Å‚eÅ› te info??
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Skrobo
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk±d: Wolne Miasto GdaÅ„sk

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liber Necris proszę ja ciebie. podręcznik do Tomb kingów też.
A co by nie mówić, jednak Hierofanci mają możliwość, przynajmniej w battlu, wskrzeszenia wojowników.
_________________
#Przyjaciel czy wróg? => Baldus (zazwyczaj), człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie... nie ma wskrzeszania to nie dedek tylko Wh... skÄ…d wy czerpiecie takie informacje ?
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrobo napisa³:
Wiesz, minus jest taki że hierofanci są kapłanami, więc możnaby ich zestawić z kapłanami morra,



Panowie chyba coś wyjaśnię. Hierofanta to mag!!!!!!! MAg światła.. taki jebany egzorcysta..no zirytowałem się..wybaczcie...
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrobo napisa³:
Liber Necris proszę ja ciebie. podręcznik do Tomb kingów też.
A co by nie mówić, jednak Hierofanci mają możliwość, przynajmniej w battlu, wskrzeszenia wojowników.



Proponuję sięgnąć do Królestwa Magii. Które to jest kopalnią wiedzy o magach w WFRP ... jeżeli już mówicie o WhB to może.. ale na pewno nie w młotku typu RPG...
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WFB ma dokładnie takie same zasady i tych samych magów.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Skrobo
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk±d: Wolne Miasto GdaÅ„sk

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem w tym że tak samo nazywają się kapłani mortuary cult Khemri.
Niestety nie zostało to doprecyzowane, tym niemniej mi od początku chodziło o khemrytów.
I nie ma co się irytować, ja użyłem skrótu myślowego, możemy nazywać ich liche priestami jeśli taka wola...
_________________
#Przyjaciel czy wróg? => Baldus (zazwyczaj), człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrobo napisa³:
problem w tym że tak samo nazywają się kapłani mortuary cult Khemri.
Niestety nie zostało to doprecyzowane, tym niemniej mi od początku chodziło o khemrytów.
I nie ma co się irytować, ja użyłem skrótu myślowego, możemy nazywać ich liche priestami jeśli taka wola...


No to jest dość duża różnica. Wiesz liche priest a hierofanta.. to tak jakby powiedzieć że wyznawca Khorna to fanatyk Sigmara... Razz Razz

Wiesz po prostu wprowadzasz ludzi w błąd...
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Skrobo
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk±d: Wolne Miasto GdaÅ„sk

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie do końca, hierphant to tytuł jakim posługują się także najwyżsi khemryccy kapłani, i w takim znaczeniu używałem tego przez całą dyskusję.
Stąd też hasło kapłan, wskrzeszanie i ushabti Smile
Jestem świadom podwójnego nazewnictwa.
Wiem czym zajmują się magowie światła.
i akurat z lorem nie mam problemów Smile

Cytat:
czy za nekromantę można uznać hierophantów i lichepriestów z Khemri


To jak uważasz w kwestii liche priestów - nekromanci czy nie??
_________________
#Przyjaciel czy wróg? => Baldus (zazwyczaj), człowiek


Ostatnio zmieniony przez Skrobo dnia Czw Sty 27, 2011 01:47, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrobo napisa³:
nie do końca, hierphant to tytuł jakim posługują się także najwyżsi khemryccy kapłani, i w takim znaczeniu używałem tego przez całą dyskusję.
Stąd też hasło kapłan, wskrzeszanie i ushabti Smile
Jestem świadom podwójnego nazewnictwa.
Wiem czym zajmują się magowie światła.
i akurat z lorem nie mam problemów Smile
To jak uważasz w kwestii liche priestów - nekromanci czy nie??



Liche.. jak sama nazwa wskazuje to lisze.. tak więc tak.. bo jak inaczej zostać liszem jak nie przez rytuał nekromancki liszostwa -> co mi się raz udało Very HappyVery HappyVery Happy -> P**** Półbóg powstał tak...
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Skrobo
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk±d: Wolne Miasto GdaÅ„sk

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie tu się zaczyna problem - jak pisałem, zgodnie z fluffem oni przez całe swoje życie i nie-życie walczą z nekromancją jako nieczystą, stworzoną przez Nagasha. A jednak bawią się we wskrzeszanie, tylko na innych zasadach co nieco, poza tym w sumie są ofiarami nekromancji...
_________________
#Przyjaciel czy wróg? => Baldus (zazwyczaj), człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja się orientuje Skrobo to nekromancja była na długo przed Nagashem jednak on dzięki Magii Elfów wyniósł ja na całkowicie inny poziom.

Z tego co mi się wydaje było paru nekromantów którzy namieszali jeszcze przed Nagashem jednak bezprzecznie ten był najpotężniejszy (chociaż tak w szkołach uczą bo nic w/g mnie nie osiągnał)
Sigmar przyszedł i pokazał mu gdzie może się bawić ze swoimi kukiełkami Smile ...pod zięmią głeboko.
Gdyby nie dark elfy nagash byłby małą popierdółką co najwyżej mogąca pogonić stadko zielonych w górach.

Dla mnie osobiście Drachenfels byłby o wiele wiekszym zagrożeniem, jeżeli już rozmawiamy o "Sławach" Very Happy nie wspominająć o Malekhicie jakby ruszył dupę z tronu.


No ale wracajÄ…c do tematu.

Wampirów i Nagasha nie można wrzucać w jeden worek przecież on ich nie stworzył chociaż z tego co mi się kołacze po głowie.
Pomagali mu, a on potem ich zniewolił (Oko Khemri)

Wampiryzm powstał całkiem inaczej i jest to odrebny temat.

Jak możemy określić Nekromancje ? Władzą nad zmarłymi?

Jeżeli chodzi o źródło jest napewno jedno jednak każdy kształtuje i przeinacza magie na swój sposób.

Nekrus wskrzesi zmarłego, a kapłan Morra go odeśle w zaświaty.
W takim wypadku napewno mówimy o jednym i tym samym żródle mocy.

Jednak wiara,kultura i sam posiadający moc decyduje jaką ją Ukształtuje jak się nią posłuży.

Chcecie rozrzucać po worach magie to musicie określić w jakim aspekcie.

Ogólnie możecie wszystkich wrzucić razem bo każdy używa wiatrów magii bez różnicy w jakim celu.

Dla mnie nie ma z natury złej magii magia sama w sobie jest neutralna od człowieka który się ną posługuje możecie ocenić jaki on jest a nie oceniać przed pryzmat człowieka magie.

Kapłani dla mnie są w równym stopniu magami jak zwykły czarodziej.
Tylko ukształtowany jest inaczej i w innym kierunku.

To społeczeńśtwo sobie tłumaczy że odegnał demona za pomocą wiary,srania pod wiatr, i poszczenia miesiąc i jego potęga wzrosła.bo 6000 zdrowasiek trzasnął i level mu podskoczył.

Dla mnie to dalej korzystanie z wiatrów magii,jednak kaplica nauczyłą ich paru zaklęć i musieli zapewne mieć jakieś predyspozycje by zostać kapłanem.
Kto może stwierdzić ze w wersach odegnania demona nie są zawarte słowa mocy?

Nie mam tak obszernej wiedzy jak wy na ten temat ale ja tak to mniej wiecej widze.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek


Ostatnio zmieniony przez Warmlotek dnia Czw Sty 27, 2011 02:05, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 01:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrobo napisa³:
I właśnie tu się zaczyna problem - jak pisałem, zgodnie z fluffem oni przez całe swoje życie i nie-życie walczą z nekromancją jako nieczystą, stworzoną przez Nagasha. A jednak bawią się we wskrzeszanie, tylko na innych zasadach co nieco, poza tym w sumie są ofiarami nekromancji...



Dobra ogarnąłem bitewniak Very Happy -> Skrobo następnym razem prośba dopisz że to bitewniak lub angielska nazwa ;P Zwracam honor

Magia nekromancka powstaje przez splugawienie fioletowego wiatru.
Jeśli chodzi o samo Khemri to troszkę na to bym inaczej spojrzał. To jest inna kultura, i dla Magów Imperialnych to nekromancja... i takoż też się najlepiej trzymać. W końcu oni korzystają z fioletowego wiatru nasiąkniętego Dhar.. splugawionego..tak więc czynią zło -> w oczach Morytów, Amnestytowych i Inkwizycji
Nie ważne po co, ważne że czynią...

Poza tym lepiej nie łączyć bitewniaka RPG ....
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Martwe Ziemie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group