Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jaka Broń dla jakiej rasy ??
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Lut 15, 2005 16:02    Temat postu: Jaka BroÅ„ dla jakiej rasy ?? Odpowiedz z cytatem

Czy waszym zdaniem są bronie które nie powinny być używane przez inne rasy ?? Jak tak to jakie ?? Czy wyobrażacie sobie Elfa z toporem 2-ręcznym ?? i Czy Elf może strzelać z kuszy ?? Albo Krasnolud biegający z mieczem 2-ręcznym albo kataną ?? Co myślicie o takich kombinacjach??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Lut 15, 2005 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja uważam że nie można nikomu zabronić używania broni jak sie komuś jakaś podoba. Ale niestety nie które kombinacje dziwnie wyglądają na przykład te które przytoczyłeś. Elf z kuszą albo toporem dwuręcznym. Fuj.
Ale Krasnolud z mieczem dwuręcznym czemu nie. A z drugiej strony to raczej krasnal z łukiem to też straszne. No i jakoś nie widze elfa z młotem bojowym , gwiazdą zaranną albo cepem bojowym, zresztą krasnoluda też nie ale już to troche lepiej wygląda. No krasnoludzkiego pikieniera też nie za bardzo. Ale jestem pewien że człowiekowi pasuje każda broń. No a halfingi to miecz , sztylet krótki łuk może. Ale to wszystko to moje skromne zdanie więc nie zdziwie się jak ktoś napisze cos zupełnie innego. Wink
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Wto Lut 15, 2005 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he krasnal z mieczem dwuręcznym. Dobre. Miecz nieraz może być większy od niego. Ale jak kto lubi. Mój elf preferuje łuki (jak każdy elf) ale mój kolo też elf zapierdziela z kuszy. I całkiem nieźle mu to wychodzi. No ale elf z toporem albo młotem Confused trochę by śmiesznie wyglądał. A jaka broń pasuje najlepiej do halfów?
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Wto Lut 15, 2005 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krasnolud niegdy nie bedzie uzywal miecza dwurecznego ... jest stanowczo za duzy.... Topor dwureczny to co innego... Ma krotkie stylisko i nadaje sie do uzycia przez ta rase. Identycznie ma sie rzecz z piką.. Za długa do efektywnego uzycia. Zgodze sie na te rodzaje oreza - ale po modyfikacjach - robione na specjalne zamowienie - ale smieszy mnie krasnolud znajdujacy miecz dwureczny (ludzki) i noszacy go na plecach..

Kusze i luki dowolnie - krasnolud i hobbit nie uzyja lukow dlugich... Znow problemem sa wymiary...
Ale kusze juz sa standaryzowane... Dlatego czesciej spotyka sie krasnoluda z kusza..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Wto Lut 15, 2005 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Imperium w Płomieniach jeśli się nie mylę jest grafika przedstawiająca drużynę, w której elf oprócz łuku ma dwuręczny topór... Wink Taki zdobiony, pewnie w kolorze byłby niebieskawy. Jakoś to wygląda, ale to żadkość. W battlu jednostka Wysokich Elfów, White Lioni są uzbrojeni w dwuręczne topory, wg mnie są cali fajni. Ale takie elfy z toporami to żadkość. Ale krasnoluda z łukiem jeszcze nie spotkałem... Uważam, że do elfów na peno nie pasuje broń palna Smile Elfy z rusznicami Laughing
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do³±czy³: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk±d: z dalekiej północy

PostWys³any: Sro Lut 16, 2005 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krasnolud z łukiem aż tak bardzo mnie nie razi. Co innego elf z toporem dwuręcznym (chyba, że w głowie). A niziołek? Krótki miecz i proca...
_________________
dekadencki golibroda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sro Lut 16, 2005 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie razi krasnolud z mieczem dwurecznym sam kiedys gralem krasnalem i mialem miecz dwureczny i niezla masakre nim robilem
I topur dwureczny czy mlot bojwoy tez moze byc wiekszy od krasnala to moze najlepiej jak krasnale walczyly by na gole peisci albo kastetami
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lut 24, 2005 02:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elfy i kusze ? Dlaczego nie ? Mroczne Elfy prują z kusz samorepetujących aż miło.
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Lut 24, 2005 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo mają tak ZAMROCZONE Laughing mózgi że im wszystko jedno i jakby się dało to z topora też by strzelały. Tak naprawde są leniwe i nie chce im się wyciągać nowej strzały z kołczanu co chwile dlatego używają powtarzalnych. Laughing Elf i kusza raczej się nie lubią jeśli rozumiecie co mam na myśli.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kantor



Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 1

PostWys³any: Wto Maj 17, 2005 01:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ...
co sie podoba nam a co nie, to mniej ważne ... gdyż Gracze zawsze (z mojego doświadczenia) będą używać broni najbardziej skutecznej (zabójczej)!!!
Zawsze żałowałem że WHRPG nie ma zróżnicowania wiekszego w broni ani że rasy nie mają bonusów za poszczególne bronie.
Niedługo będzie WH2ed zobaczymy czy coś z tym zrobili ... .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Wto Maj 17, 2005 08:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe - u mnie nie uzywają wcale tej najbardziej zabójczej - tylko tej, która ich najbardziej klimatuje. Były więc rapiery, młoty oburęczne, czekrany, baty i inne wymysły drogich BG. Każdy chce byc orginalny...
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
jazen
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 23 Maj 2005
Posty: 19
Sk±d: Czaplinek

PostWys³any: Pon Maj 23, 2005 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ciekawsze niz pszypasowanie broni do rasy jest profesji Very Happy np. Elf - zabojca troli Smile A co do Krasnoluda z Mieczem to nic dziwnego dla mnie. Dobre tez jest ze koles mysli ze jako Krasnolud bedzie mial 40 kg Razz[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Saise
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 28 Cze 2005
Posty: 23
Sk±d: Tarnów

PostWys³any: Sro Lip 13, 2005 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krasnoludy: Wszelkie rodzaje broni młócących - maczugi, cepy bojowe, morgenszterny, korbacze, tłuczki do mięcha... Ponadto topory, wszelakiej maści i kroju. Miecze... Raczej krótkie o grubej klindze że tak powiem. Z broni strzeleckiej: Palna, jak garłacze czy rumsztyki (rusznice).

Elfy: Krótkie miecze o finezyjnych kształtach, noże, łuki... kuszy raczej nie, niewygodna w używaniu i wymaga siły na przeładowanie. Żadnych imho broni młucących oraz długim, może za wyjątkiem dzidy czy oszczepu...

Halfingi: Proce, panowie, proce. Proca Drzewcowa + Halfing = zagłada na polu walki Cool Pozatym krótkie łuki i noże, ewentualnie małe toporki czy pałki. Nic poza tym, bo za ciężkie Smile

PS: Krasnolud 40 kilo? Very Happy To chyba w jednej stopie Smile
_________________
'Rzucam zaklęcie "Ochrona Przed Śmiercią"...' - pewien niedoświadczony gracz w obliczu spotkania z ostateczna realnością (tzn. Śmiercią...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wisnia666
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 8
Sk±d: BÅ‚onie

PostWys³any: Sro Lip 13, 2005 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to jako takich ograniczeń nie ma. Dobry wojownik/strzelec potrafi posługiwac sie wszystkim co jest przstosowane do ranienia/uśmiercania przeciwnika. fakt faktem że niektóre kombinacje na pierwszy rzut oka wydają ise abstrakcyjne ale czy śwaity fantazji niesą abstrakcyjne same w sobie?? nawet bronie z regułu nieprzystosowane do urzywania przez jakąś rese po odpowiednich modyfikacjach mogą być urzywane przez przedstwicieli tj rasy przykląd krasnoludxki miecz dwureczny według mnie bediz ekruszy ale zato z szersza klinga i wiekszą masa(to tylko moja teoria możliwe ze błedna) jedyneym wyjetniem od tej zasady jest wrodzona niechec poczsczegulnych ras/wyznań dojakis broni jak to sie ma w przypadku elfóew i brini palenj ale i tu zawsze moze trafioć sie wyątek i któegos dnia nankniecie sie na elfa zwadźce który wyzwie was na pojedynek na samopały kto wie. jak mowiilem wszystko zalerzy od indywidualnego przypadku. a wymysły typu niziolek w dworecznym młotem to dla człowieka to poprostu na jednaą reke idą i są nieporeczne bo wiadomo male rączki to i rekojesć i klinga krótsza.
A teraz ja mam pytanie jaka byla najdziwniejsza/najbardize pomysłowa broś na jaka soe natkneliście(tylko bez organkow o 50 lufach prosze Very Happy Very Happy )? ja niestety na żadna ssie na sesji nie napotkalem a jako MG niemam pomysłów na takową Sad Sad dzieki za ewentualne odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Saise
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 28 Cze 2005
Posty: 23
Sk±d: Tarnów

PostWys³any: Czw Lip 14, 2005 08:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najciekawsze bronie? No to lecimi...

1. Kusari - Gama - Nippońska broń dwuręczna, długi łańcuch która na jednym końcu posiada zakończenie podobne do morgenszterna a na drugim zaś, coś w rodzaju dużego haku. Jest to więc broń młucąco - tnąca. Trudna w obsłudze, jednak śmiercionośna.

2. Xacheku - Oglądałeś Xene? To jest ów okrąg to rzucania, zaostrzony dysk, świetna sprawa, ponieważ nie tylko się odbija ale rzeczywiście może wrócic do wlasciciela ;]

3. Blowpipe - czy ktokolwiek z was walczyl za pomocą Blowpip'a? Rurki z której miota się strzałki? Wyobraźcie sobie alchemika, który sam robi kwasy i trucizny, a potem miota nimi we wrogów za poomocą takiej własnie cichej i zabójczej rurki....

4. Claws - Wolverin... Nie spokojnie, podobne do volverina, ale nie 3 szpony, tylko jedno ostrze, przypominajace miesz. Dzieki temu ze broni nie trzymasz w reku, jest bowiem przywiazana do przedramienia i nadgarstka (wiedze, takie Clawsy) nie dosc ze moze swietnie walczyc to jeszcze ma wolne dlonie... Very Happy
_________________
'Rzucam zaklęcie "Ochrona Przed Śmiercią"...' - pewien niedoświadczony gracz w obliczu spotkania z ostateczna realnością (tzn. Śmiercią...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group