Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
W jakie gry cRPG gracie?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> A tak poza Warhammerem to...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Pyza
Mod Ludzi
Mod Ludzi


Do³±czy³: 16 Gru 2004
Posty: 117
Sk±d: Wielkie KsiÄ™stwo PoznaÅ„

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 11:11    Temat postu: W jakie gry cRPG gracie? Odpowiedz z cytatem

Jak każdy miłośnik papierowych RPG miał jednak tą styczność z wydaniem komputerowym i mam pytanie która gra was najbardziej pochłoneła a która was odrażała na sam jej widok lub myśl Wink
Moja lista najlepszych kompowych rpg-ów:
1. Star Wars:Knights of the Old Republic
2. Planescape:Torment
3. Saga Baldur's Gate
4. Neverwinter Nights + dodatki
5. Elder Scroll's 3:Morrowind + dodatki
Grałem w dużo innych rpg ale te najbardziej mi przypadły do gustu więc znalazły się w mojej TOPLIST BEST cRPG Wink
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić." - Reinhold Schneider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja najlepsza piÄ…tka to:
1.Baldurs Gate calusienka saga <---przeszedłem z 8 razy bez dodatku do 1

2.Never Winter Nights z dodatkami (NWN tak sobie średni mi się podoba)

3. Morrorwind 3 Elders Scroll

4.Planescape Torment (nieprzeszedłem zaczynałem 4 razy ale zawsze sejwy mi się jeba.. jak już gdzies dalej zaszedłem :/ )

5.I M&M 6-7-8-9 w te częśći grałem uważam ze 9 jest najgorsza strasznie dużo bagoli !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. NWN z dodatkami (drugi dodatek był zajeb fajny lecz krótki)

2. Morowind (za nie liniową fabułę)

3. Fallout (ale druga seria. Pierwsza była troche lipna ale nie najgorsza)

4. Diablo (Tu bez komentarza)

5. Star Wars: Knights Of The Old Republic
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Baldurs Gate cała saga conajmneij z 5 razy przeszedłem ze wszyskimi dodatkami no nei liczac jakiegos tam neioficjalnego angielskiego>
<Planscape: Torment=> zajebiscie zakrecona fabułka>
<Morrowind 3: The Elders Scrolls ale tylko bez dodatkow bo mnei zniechcecila jak na 30 lvl mialem 2 mln kasy i zabiłem boga>
<Oba Ice Wind dale , ale gra ogolnei lipna bo tak naprawde hack and slash>
<Neverwintera przeszedłem tylko czesc pierwsza bo fabula do kitu była, strasznei meczaca gra>
<Była jeszcze taka beznadziejna gra jak Gorasul: Dziedzictwo Smoka>

aaa obecnie gram w Arcanum ... to znaczy chciałbym grac ale czasu jakos brak .... a pozatym znowu savy mi sie zrypały Sad

No a poca cRPG to jeszcze przeszedłem wszykie częsci Thiefa ( zarypista gra ) , I i II Atlantis, jakies tam Warcarafty III + Frozen Throne

Ale jak narazie według mnei nei było lepszego cRPG niż saga BALDUR"S GATE , a szkoda , przydałoby sie troche polotu i finezji w tym smutnym jak pizda mieście Crying or Very sad
_________________
"Kiedy walczysz z potworami zważaj żeby nie stać sie jednym z nich" - Friedrich Nietzsche
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Lut 03, 2005 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja grałem w Ice Wind Dale, Neverwinter, Baldurs 1,2, Arcanum, Might and magic 7,8 , Torment. Diablo jeśli mozna to nazwać rpgiem. Suikoden oczywiście mnie się najbardziej ze wszystkich podobał.No jeszcze FF7 i FF8
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Lut 03, 2005 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rhalu ja się z tobą Zgodze i do swojej listy chciał bym dozucić Gothica jest super gierka poniewaz prawie każdego questa można rozwalic na 3 sposoby !! ALE I TAK NAJLEPSZE SĄ BALDUR JEST TO WIECZNA GRA I TYLE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Lut 03, 2005 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie jeszcze Gothicki 1,2 też są fajne no ale jak tak pomyśle to nie mogę się w końcu zdecydować który ostatecznie rpeg jest najlepszy. Very Happy
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pia Lut 04, 2005 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć zawsze pierwsza część jest lepsza ale tu bym się zastanowil (inne porównanie Shrek i Shrek 2 ktora lepsza?). Ja bym obstawil za Gothic 2 ale nie mowie na pewno bo w obie czesci gralem bardzo malo.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Pon Lut 07, 2005 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Godne zauważenia tytuły cRPG wg mnie?

Dungeon Master I,II (pierwszy skokowy RPG z pierwszej osoby), Legends Of Valour (Pierwszy RPG wektorowy z pierwszej osoby), Blade Of Destiny (Pierwszy RPG z trybem Multiplayer do 4 graczy), Blade Of Darkness, Myst (pierwszy RPG wydany na całej 1 CD i z cyfrowym dźwiękiem), Elvira, Dune (1992), Torment, Lord Of The Rings z 1987 (3 dyskietki z Electronic Arts)

Sagi: Baldurs Gate, IceWind Dale, Gothic, Thief (w 3 części każdy dźwięk w grze nagrywany jest 11 razy - przechodząc przez drewno, metale, ściany itd), Elder Scrolls 1,2,3 (niespotykanie rozległe światy), Ishar, Fallout (niepowtarzalny postnuklearny klimat), Eye Of The Beholder 1,2,3 (niesamowita fabuła)
Powrót do góry
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Lut 11, 2005 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto moja pierwsza piÄ…tka:

1 - Fallout 1 i 2 (brotherhood beznadziejny - masowa wyżynka - ale te dwa poprostu kopią dupy. Najlepsze jest zróżnicowanie podejścia do rozgrywki i zachowanie przy tak dużym zróżnicowniu wyrównanego poziomu. Polecam przejście gry gosciem ze skillem unarmed w power armourze i z power fistem. Niesamowita przyjemność z rozwalania wrogów "na pięści")

2 - Baldur`s Gate Wszystkie części. Polecam gorąco dodatek do jedynki. Mimo że krótki to twierdza Durlaga jest wysmienita. Ach i te szchy.. chlip chlip)

3 - Planescape Torment Niekonwencjonalne podejście i orginalna fabuła. Nie mogłem się jednak połapać z systemem rozdawania "gwiazdek" na umiejętności bojowe. Mój czarodziej miał 5 na umiejętność "pięsci" mimo że tylko na początku biegał bez uzbrojenia - a potem ze sztyletem - jakby ktos mi to wytlumaczyl to bylbym wdzieczny)

4 - Gothic Przykuwa do monitora na baaardzo długie godziny.. Denerwująca na koniec gry była twoja niezniszczalność. Gdy w najlepszym armorze mogles wszystkich powyzynac.. Ale na poczatku gdy wchodzilo sie do lasu to srało sie w gacie..

5 - Heroes of might & magic III Może nie do konca zaliczaja sie oni do gatunku rpg - ale sa w klimacie fantasy.. Cenie ich za gorące siedzenia, płonace dupy, czy hotseat - zalezy od wersji. Tyle co z bracmi przeprowadzilismy bitew to chyba poranków jeszcze nie widzialem..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Pia Lut 11, 2005 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie za bardzo przepadam za erpegami na kompie, ale grałem w Dungeon Siege'a i podobał mi się, a z fantastycznych gier to lubię Herosy i Dark Omena. Dawn of War'a już raz widziałem i mi się nawet spodobał, mimo że stronię od Warhammera 40k.
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Pyza
Mod Ludzi
Mod Ludzi


Do³±czy³: 16 Gru 2004
Posty: 117
Sk±d: Wielkie KsiÄ™stwo PoznaÅ„

PostWys³any: Sro Mar 09, 2005 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc po niesamowitej części pierwszej Star Wars:KotOR przyszło nam(przynajmniej mi) zmierzyć się z częścią drugą zatytułowaną Star Wars KotOR 2:The Sith Lords grę ukończyłem 2 tygodnie temu i co Question Gra nie warta wydania 169 zł Exclamation przynajnmiej w moim odczuciu fabuła poszła w dół, lecz powiem tak jeżeli fabuła części 2 była by w części 1 to gra odniosła by spory sukces, ale widać że tu twórcy gry pospieszyli się z wydaniem i jest bardzo dużo questów, których nie można zakończyć Exclamation SKANDAL Exclamation Po prostu są poucinane questy i nic nie można zrobić. A wracając do fabuły nie jest zła, ale w porównaniu do 1 jest po prostu słaba to tak jak by Ferrari zrobiło model X100 a po 2 latach wypuścili na rynek Ferrari X200, ale z gorszym silnikiem, osiągami, brak skóry na siedzeniach(porównanie bardzo dobre Wink ). A więc powiem wam jedno ci którzy grali w 1 i bardzo im się spodoboła to chyba się na 2 zawiedziecie(przynajnmiej ja sie zawiodłem) w połowie gry chciałem ją jak najszybciej zakończyć i odinstalować bo mnie po prostu nie wciągneła i z dobrego cRPG stała sie w niektórych momentach typowym hack'n'slashem Crying or Very sad Szkoda bo kontynuacja zapowiadała się arcyciekawie a tu dostaliśmy co najwyżej średnią grę z taką samą grafiką jak w 1(mimo iż od premiery częsci 1 mineło 2 lata Exclamation )muzyka na odpowiednim wyskoim standardzie jak to miało miejsce w 1 nadal jest klimatyczna i trzymająca w klimacie Star Wars a fabuła(może dlatego że nie można ukończyć niektórych questów) jest fatalna Exclamation
Po krótkim opisaniu gry mówie wam gra poszła bocznym torem i developerem powinien pozostać BioWare a nie Obsidian(wiedziałem że coś spieprzą)nie twierdze że to zła firma, ale jednak jakoś nie poczuli oni klimatu SW a może dlatego że LucasArts naciskał aby grę jak najszybciej wydać Question I obsidianowi nie wyszło Question Ale jednak jestem w przekonaniu że tacy specy jak oni powinni grę zrobić spokojnie w 2 lata i dopieścić ją aż miło Cool
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić." - Reinhold Schneider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do³±czy³: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk±d: z dalekiej północy

PostWys³any: Czw Mar 10, 2005 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem jakimś zapalonym graczem komputerowym, ale swoją złotą trójkę mam. Są to starsze gry:

Heroes of Might & Magic III - No, zawsze będe bronił swoją piersią pudełka z tą grą. Najdoskonalsza, najcudowniejsza, najbardziej wciągająca. Przez nią prawie oblałem 3 klasę liceum. Nie znal nikogo komu by się nie podobała. Nie wiem ile razy ją ukończyłem i nie wiem ile razy przeszedłem dodatki. Prócz tych dwóch oficjalnych mam jeszcze kupę kronik i nieoficjalne dodatki wydawane przez maniaków.

Heroes of Might & Magic IV to gówno po stokroć i chyba nikomu nie muszę tłumaczyć dlaczego.

Diablo - I jeszcze raz przecudowna gra, którą będę swoją piersią bronił. Przeszedłem ją z milion razy zarówno na kompie jak i na psx i powiem wam jedno: nie ma to jak zapier... Diablo trzema ognistymi...

Diablo II - chłam...

Planescape Torment - Po porstu zajebista gra z zajebistym klimatem.
_________________
dekadencki golibroda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Sie 17, 2005 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sab, zgodzÄ™ siÄ™ z tobÄ… co do HOM&M 4-TO JEST TOTALNY S-H-I-T!
*AHEM* Nie chcę się was czepiać, Bracia Z Forum, ale Dawn Of War [zajebisty do kwadratu swoją drogą], HOM&M i saga Thief [też super] NIE SĄ cRPG tylko RTS lub FPS. Ale proszę, nie bijcie mnie za to stwierdzenie, ja naprawdę nie jestem zły, już nie będę was krytykował. Crying or Very sad

Mój ultra-deck [pudeł z grami Laughing] to:
1: FALLOUT 2-Jeden z najlepszych hitów wszechczasów. Ora mózg. Laughing
2:Baldur's Gate 2-Doskonała wielowątkowość-TO jest D&D i TAK ten system powinien wyglądać naprawdę!
3:Deus Ex 1-FPS z elementami Thiefa i świetnego rozwoju postaci. Naprawdę polecam wszystkim hardcorowcom, wysoki poziom trudności, łażenie po szybach wentylacyjnych, skradanie, walenie z automatu, śrutówki, snajpery, wyrzutni rakiet, ciskanie granatów, łamanie zabezpieczeń, nieliniowość fabuły i działania [KAŻDY problem można rozwiązać na minimum dwa sposoby]. Jak ktoś chce więcej info, walcie do mnie jak w dym.

Pozdro.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Paweł
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Cze 2006
Posty: 77
Sk±d: z Pruszkowa obok wawy

PostWys³any: Sro Wrz 20, 2006 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja lista:
1`.Final Fantsy X
2.Gothick 1
3.Gothick 2
4.Diablo 2
5.Neverwinter Night.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> A tak poza Warhammerem to... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group