Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
guślarz-czyli jak widzicie ta postac
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
mr.Śrubokręt
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 01 Lis 2006
Posty: 11

PostWys³any: Pia Gru 29, 2006 14:06    Temat postu: guÅ›larz-czyli jak widzicie ta postac Odpowiedz z cytatem

Witam!
mam pytanko jak widzicie postać guślarza w WH, bo w sumie podrecznik dosc skromnie opisuje ta profesje (troche w glownym troche w królestwie magii) a jeśli juz opsije to to ze czarownicy powstają z guslarzy i im podobnych niby wszystko fajnie ale guslarz nie ma rozwiniecia czarownik... no to wiec jak taki guslarz moze dalej rozwiajać sie magicznie (nie biorąc pod uwage oficjalnych kolegiów) w tych złych mocach (nekromancja /demonologia) no i jak może rozwijać swoja moc(pkt magii) ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pia Gru 29, 2006 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli mnie pamięć nie myli to guślarz ma następujące możliwości rozwoju w kierunku magii:
- wstępuje do kolegium, zostaje uczniem czarodzieja poczym jeśli dożyje rozwija sie dalej...
- zostaje czarownikiem (odwołanie do Królestwa Magii) - podczas eksperymentów z magią nie ginie, lecz udaje mu sie doskonalić umiejetności, spala czary z rróżnych wiatrów magii, jednak prowadzi to o obłedu itp...z czasem próby z wywoływaniem duchów, demonów, opętanie, wzrost mocy ... no i smierć - albo z rąk łowcy czarownic, albo w wyniku błednie rzuconego czaru, lub też z rąk przypadkowo wywołanego demona...

cytuje Królestwo magii:
Cytat:
"Terminem "czarownik" (lub "czarownica") określa się guślarzy, którzy nie zginęli, ani nie oszaleli podczas nauki magii na własna rękę"

...potem pisze jeszcze ze maja bogaty repertuar zaklęć, oczywiscie wiemy, ze korzystają z wielu wiatrów magii wyszarpując energię - w sposub nie do konca kontrolowany - (wg. Królestwa Magii) z otoczenia, z czasem zaczynaja korzystać z Dhar (wtedy stają sie czarnoksiężnikami). Dalej wiemy jak jest...

jeśli chodzi o przejście z guślarza na czarownika to - według Królestwa Magii -> profesje wstępne czarownika - GUŚLARZ.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
mr.Śrubokręt
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 01 Lis 2006
Posty: 11

PostWys³any: Pia Gru 29, 2006 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm niby fajnie ale...
jak taki typ uczy sie nowych czarow (z ksiąg?? jak wtedy wyglada nauka bez przykładu??) no i moz trywialne pytanie ale skad wziac statystyki dla takiego ludka?? czy moze jest to dalej guslarz ktry potrafi wiecej?? tylko wtedy jak rozwijac punkty magii?? jakies pomysly?? bo wh troche macoszo podchodzi do tematu nielegalnych czarodzieji tak jakby mogli byc oni jedynie przeciwnikami BN( czyzby zalozenie ze BN nie bedzie chcial zostac np nekromanata??)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pia Gru 29, 2006 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Królestwie Magii są dwie profesje dla nielicencjonowanych magów - nasz czarownik - rozwinięty guślarz, i czarnoksiężnik - rozwinięty czarownik. więc problem profesji dla 2ed. załatwiony Very Happy

Jeśli chodzi o nowe czary to nauka jest intuicyjna..pobiera energie i siłą woli splata zaklęcie aby dało jakiś efekt Very Happy... pozatym może zobaczyć jakiegoś czarodzieja, niekoniecznie zostając rozpoznanym jako nielegalny adept magii i może go podpatrzyć Very Happy takie jest moje zdanie Wink

mr.ÅšrubokrÄ™t napisa³:

wh troche macoszo podchodzi do tematu nielegalnych czarodzieji tak jakby mogli byc oni jedynie przeciwnikami BN( czyzby zalozenie ze BN nie bedzie chcial zostac np nekromanata??)

nie ma dużo o czarnoksięstwie w podstawce, ale jest w Królestwie Magii..typowe zagranie aby kupic kolejny podrecznik Twisted Evil
pozatym znam kilku których pociąga droga czarnoksięska, jakbym grał magiem to poważniem bym się zastanowił Wink...Dhar daje duże mozliwości Very Happy
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
mr.Śrubokręt
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 01 Lis 2006
Posty: 11

PostWys³any: Pia Gru 29, 2006 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm intuicyjna nauka czarow... tylko jak?? juz chyba predzej z jakichs kasiag zakazanych (moze czytales zbior opowiadan WH "smiech mrocznych bogów"? tam jest opowiadanko o neromancie ktory wszytkiego nauczyl sie w b.szybko od jakiegos licza z jego ksiag)tylko skad takie ksiegi wziac? chyba ze faktycznie intuicyjne.. ale naucz sie intuicyjnie ozywiac trupka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sob Gru 30, 2006 00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

intuicyjne i przez eksperymenty..to chyba brzmi lepiej Very Happy pozatym według Królestwa Magii większość umiejetnosć magicznych tak uzyskują - samodzielna praca, eksperymenty...nie zawsze udane (szansa dla MG na wymyślenie skutków...bo przecież śmierć jest czasem zbyt trywialną karą Very Happy ) Wink wydaje mi się, ze mogą też zawrzeć pakt z demonem Wink jeśli on wywołany nie postanowi zabić przyzywającego...ale to i tak kończy się źle Razz

ps. szansą na zdobycie takiej ksiegi mogło by być zabicie jakiegoś innego czarnoksiężnika Wink
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
madnecromaster
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 58
Sk±d: Z ZaÅ›wiatów

PostWys³any: Sob Lut 10, 2007 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtrącę się do tej dyskusji. Otóż kiedyś wymyśliłem postać Maga-Samouka. Ten koleś to był po prostu lepszy guślarz, który ani nie zdechł, ani nie wpadł w obłęd, ani nie zaczął się bawić Dhar. Po prostu intuicyjnie nauczył się korzystać z Jednego koloru. Tak na dobrą sprawę to jedyne różnice między nim, a czarodziejem wędrownym to to, że samouk miał większe szanse na sknocenie zaklęcia, ale za to uzyskiwał trochę mocniejsze efekty czarów (po prostu brało się to z siły woli - uznałem, że samouk mógł się naigrywać z siedzących w księgach magistrach i w ten sposób jego przeekonanie, oryginalność i pewność siebie sprawiały, że potrafił silniej wpłynąć na wiatry magii), ale za to nowych zaklęć uczył się wolniej. No i nie mógł podążać ścieżką "leganego maga" - toć normalny magister by go od razu wydał, a Mag-samouk miał (przynajmniej w założeniach) moc na tyle silną, ze pierwszy lepszynormalny czarodziej od razu by się skapnął, że ma przed sobą oisobnika o mocy magicznej, a po co takiemu nauka magii, skoro już się na tym zna(jeszcze jedną bolączką samouka miała być bardzo ograniczona możliwość ukrywania swej magii)?
_________________
Tzeentch widzi... Tzeentch wie...

SESJE:
Gmachy Gildii - Tomasz Cierniokrzew; człowiek
Bretonnia - Czas Nadziei - Rudolf Steinkopf, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Pon Lut 12, 2007 01:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie wd tego co napisałeś to najpotężniejszy będzie mag samouk...

Tylko jedno ale do tego...
JakÄ… taki mag ma wiedze o magii?
Czy może sam odróżnić magie dobrą od złej?
Czy napewno wie czym sÄ… kolory magii?

Moim zdaniem taki mag NIGDY nie powinien być potężniejszy od liceniowanego magistra magii.
Ale to moje skromne zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
madnecromaster
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 58
Sk±d: Z ZaÅ›wiatów

PostWys³any: Pon Lut 12, 2007 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, jak słusznie zauważyłeś TEORETYCZNIE" będzie potężniejszy. CHodzi jednak o to, co napisałeś, a o czym ja zapomniałem - samouk miał taką ciekawą cechę jak "Magiczna ślepota". Poleagało to na tym, że dla niego wszystkie kolory magii były takie same (można powiedzieć, że był magicznym daltonistąSmile). Poza tym w dziedzinie magii teoretycznej był to niemal całkowity laik, tak więc sznase na to, że czar mu się rozwali był naprawdę sporo większe, a premie do efektów niezbyt duże. Jeżeli zaś chodzi ci o to, jak nauczył się korzystać z jednego wiatru to po prostu samouk niejako wyczuwa magiczną energię (nie miał jednak wiedźmiego wzroku) i czuł jej OGÓLNY charakter. Na temat wiatrów magii wiedzy jako takiej posiada tyle, co usłyszał (czyli prawdopodobnie nic). Jeżeli chodzi od odróżnianie magii dobrej od złej to nie ma sznas. Dla niego magia to magia. Jedyne, po czym mógł odróżnić czy magia jest dobra czy złą to efekty(np. każdy idiota jak zobaczy chodzące trupy to się skapnie, ze działa tu zła magia, ale np. jak zrobi magią, żeby zboże wyzdrowiało, to mógł albo zrobić magią życia, albo Tzeentch mógł zmienić je w zdrowe).
_________________
Tzeentch widzi... Tzeentch wie...

SESJE:
Gmachy Gildii - Tomasz Cierniokrzew; człowiek
Bretonnia - Czas Nadziei - Rudolf Steinkopf, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys³any: Czw Mar 01, 2007 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o intuicyjne uczenie, to jest proste do wytłumaczenia. Guslarz uczy się tak jak każdy inny człowiek. Dziecko w pewnym momencie stwierdza, że może chodzić, więc uparcie tego próbuje lądując nieraz na tyłku. Tak samo taki guślarz. Np. raz się zdenerwował tak mocno, że wywołał jakieś zaklęcie, potem tylko dążąc do odkrycia jak to zrobił, co czuł itd uczy sie tego kontrolować. Jeśli nie wie jak opanować moce to może np. sam się zabić podczas takich prób, albo przenieść na moment w inny wymiar co tłumaczy obłęd. Swoją drogą muszę kiedyś spróbować zagrać obłąkanym guślarzem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Nie Mar 04, 2007 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ahh jeszcze jedna ciekawa myśl mi wpadła do głowy... jak Wy podchodzicie do kwestii widzenia maga. Tzn chodzi mi o to czy czarodziej widzi osobnika który umie się posługiwać magią, czy potrafi to wyczuć? Czy ktoś taki jest jakoś oznaczony przez wiatry magii? Czy może jest taki sam jak normalny człowiek? Znaczy dajmy takiego guślarza, wykryjemy go tylko patrząc na niego czy dopiero gdy zacznie splatać magie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
madnecromaster
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 58
Sk±d: Z ZaÅ›wiatów

PostWys³any: Nie Mar 04, 2007 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, ja myślę, ze może po prostu go czuć, a gdy zacznie uprawiać swoją magiczna grafomanię, to po czuje go mocniej (coś jak gdy jesteś przy nieszczelnej beczce z piwem, zamknięta to czujesz, że lekko wanie, a jak ktoś otworzy to czujesz na całego).
_________________
Tzeentch widzi... Tzeentch wie...

SESJE:
Gmachy Gildii - Tomasz Cierniokrzew; człowiek
Bretonnia - Czas Nadziei - Rudolf Steinkopf, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Wto Mar 06, 2007 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego go czuć? Przecież to zwykły człowiek? Choć z drugiej strony... hmm... no sam nie wiem. To zwykły człowiek który splata magie, nie on jest magią... on jest tylko katalizatorem i magia przepływa przez niego gdy ją formuje. Lecz istnieją piętna magiczne... i tu jest znak zapytania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
madnecromaster
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 58
Sk±d: Z ZaÅ›wiatów

PostWys³any: Wto Mar 06, 2007 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, biorąc analogię powiedzmy, że jest tak;
- Mag jest kuflem
- Gdy mag rzuca czar po prostu napełnia się odpowiednim alkoholem, który ktoś wypija (powiedzmy, że Wielkie Bezimienne Chaotyczne Coś)

Gdy taki kufel się napełni czujesz, że z niego zalatuje, ale nawet jak ktoś zawartość wychleje, to nadal czujesz, że wanie (choć oczywiście słabiej). Jak ktoś mi teraz do tej analogii podpowie, kto mógłby wypijać zawartość kufla, to dostanie ode mnie super nagrodę (np. będę miły Twisted Evil )
_________________
Tzeentch widzi... Tzeentch wie...

SESJE:
Gmachy Gildii - Tomasz Cierniokrzew; człowiek
Bretonnia - Czas Nadziei - Rudolf Steinkopf, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Czw Mar 08, 2007 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że adept magii nie potrafi rozpoznać tylko widząc inną czarującą osobę. Przecież ktoś, kto się posługuje magią nie przyciąga jej, od niego ona nie emanuje; a jeśli splata magię, to kształtuje wiatry magii, wtedy można by go rozpoznać. Gdyby wyczuwałoby się, kto czaruje, a kto nie czaruje, urządzano by patrole czarodziei po miastach, żeby ewentualnie rozpoznali nielegalnych magów. Wtedy czarodziej cienia nie mógłby oszukiwać innych magów; przechodzącego guślarza rozpoznałby nic nie znaczący kapłan w zabitej dziurami wiosce, itd.
Jeśli już tak przy tym piwie jesteśmy, to myślę, że mag jest jak ktoś idący przez rzekę piwa Laughing , po prostu idzie, piwo płynie dookoła Smile A jeśli splata czar, wtedy jakby pije to piwo, co można zauważyć przecież Smile
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group