Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Roll dFOUR..

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w

Do潮czy: 04 Gru 2004
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Nie Sty 16, 2005 19:48    Temat postu: Roll dFOUR.. Odpowiedz z cytatem

Wykorzystanie kosci na sesji.
Jak czesto? Czy maja decydujacy wplyw, czy jednak pozostaje on w rekach MG. Czy mozna karac gracza za to ze zle mu wyszedl rzut koscmi?

Czy moze lepszy jest tzw. Story-telling? Gdzie kosci maja znaczenie marginalne, albo nawet o wszystkim decyduje MG?
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w

Do潮czy: 30 Lis 2004
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Nie Sty 16, 2005 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja si臋 przekonuje coraz bardzej do nieu偶ywania kostek coraz mniej ich uzywam na poczatku w pierwszej przygodzie uzywa艂em do kazdego mozliwego zutu a teraz sie przekonuje ze to nie mam sesnu ale moi gracze np: na sotatniej sesji jednego z nich porwa艂 olbrzym bo by艂 g艂odny no i oni jak dosz艂o do walki mieli domnie pretensje ze zutu na strach im nie zrobi艂em a ja stwierdzi艂em ze oni si enie przestraszyli bo wiedzieli z czym b臋da walczy膰 i ni ezuca艂em im zak艂adaj膮c ze s膮 przygotowani na to co ich czeka...:] a wiec bede musia艂 z nimi porozmawiac o tym jedyne zutu jakie wykonuje to na SW trafienia pkt ob艂臋du i obra偶enia choc niezawsze....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w

Do潮czy: 04 Gru 2004

PostWys砤ny: Pon Sty 17, 2005 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no to u nas tych rzutow jest troche wiecej.. Glowne testowane cechy: WW, US (to wiadomo), I, Zr, Op. Potem troche zadziej: SW, Int, Ogd, Wt. Praktycznie wcale nie wykorzystujemy CP, a Sila to tylko w testach na wywazenie, badz uniesienie czegos..
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w

Do潮czy: 30 Lis 2004
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Pon Sty 17, 2005 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no przesadzi艂臋m na WW i US wykonuje te zuty to oczywiste I zucam czy cos zauwaza chyba ze niechce zeby zobaczyli to mowie ze cos sie sta艂o otp itd Zr zadko jest uzywama no a OP dosyc czesto te pkt ob艂臋du ahh.. jak ja to lubie...;]a czesc zotow to robie tylko po to zeby sie niebylwersowali mi ze zutow nierobie
Powr髏 do g髍y
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu

Do潮czy: 03 Gru 2004

PostWys砤ny: Wto Sty 18, 2005 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie nie ma chyba regu艂y, jak potrzeba to si臋 rzuca , to zale偶y od sytuacji, nastawienia mistza gry i graczy praktycznie od wszystkiego
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Nie Sty 23, 2005 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzuty powinny by膰. Ale tak 偶eby opowie艣ci zbednie nie przerywa膰. I najwa偶niejsze to to 偶eby 偶ycie postaci nie zale偶a艂o tylko od rzutu ale od dzia艂a艅 gracza.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki

Do潮czy: 12 Lut 2005
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Pia Lut 25, 2005 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turlanie jest potrzebne. Chodzi tu przedewszystkim o bezstronno艣膰 i obiektywizm MG. Nawet je艣li wydzje ci si臋, 偶e jeste艣 w miar臋 obiektywny i nie krzywdzisz nikogo (niepotrzebnie), gracze mog膮 by膰 odmiennego zdania. Z kostkami natomiastnikt nie dyskutuje. Oczywi艣cie czasami rezygnuj臋 z kostkowania. Na kt贸rej艣 sesji gracz odwr贸ci艂 si臋 plecami do zwierzocz艂eka. Musia艂em go za to ukara膰, a g艂upi zwierzak jeszcze by nie trafi艂... Wiem, cham ze mnie... Nie turlam te偶 opanowania, gdy gracze walcz膮 z jakim艣 paskutzwem, kt贸re widzieli ju偶 ze sto razy...
Vrael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

Do潮czy: 10 Maj 2006
Sk眃: Loren

PostWys砤ny: Pia Maj 12, 2006 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze w wiekszosci sytuacji kosci sa koniecze chociaz nie zawsze Razz ja staram sie nie spowalniac gry czestymi rzutami. Jezeli gracz kladzie kostke czy w dziwny sposob ja zuca warto go upomniec kosc powinna sie turlac Wink
dunoon
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

Do潮czy: 09 Mar 2006

PostWys砤ny: Sro Lip 26, 2006 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wyczu膰 sytuacj臋 - ja jako Mistrz szczeg贸lnie lubi臋, gdy bohaterowie czekaj膮 na jaki艣 wa偶ny rzut w czasie walki, kt贸ry decyduje o ich wygranej lub pora偶ce, czasem to powoduje u nich wi臋cej emocji ni偶 najlepiej u艂o偶ony i opowiedziany opis jakiego艣 bohatera albo innej sytuacji...

#Altdorf => Silv'aret Dunoon, cz艂owiek, bard
Powr髏 do g髍y
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki

PostWys砤ny: Sob Lip 29, 2006 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W艂a艣nie o to chodzi. Jako MG wiem, 偶e gracze cz臋sto czekaj膮 na rzut kostk膮 i sami cz臋sto lubi膮 turla膰. Jako gracz pami臋tam sytuacje, gdy MG zrezygnowa艂 z rzutu i rozstrzygn膮艂 sytuacj臋 na nasz膮 korzy艣膰, a ja czu艂em si臋 oszukany. To tak jakby zaliczy膰 egzamin na 5 po 艣ci膮ganiu - zero frajdy.

Turla膰 lubi膮 szczeg贸lnie gracze maj膮cy silnych bohater贸w, gdy偶 w ten spos贸b ci膮gle ich testuj膮 i udowadniaj膮 swoj膮 si艂臋 i pot臋g臋.

Ale jestem ciekaw, co s膮dzicie o graczach oszukuj膮cych przy turlaniu. Jako MG pozwalam graczom prawie zawsze rzuca膰 za siebie (niekt贸re testy wykonuj臋 sam). Ufam tak偶e im i wierz臋, 偶e je艣li nie trafi膮 jakiego艣 przeciwnika, a ja b臋d臋 mia艂 zbyt daleko by zobaczy膰 wynik na kostkach, nie oszukaj膮 mnie i powiedz膮 prawd臋. Niestety trafiaj膮 si臋 zdradzieckie jednostki, kt贸re za wszelk膮 cen臋 chc膮 wyhodowa膰 sobie nie wiadomo, jakiego p贸艂boga i oszukuj膮 jak si臋 da. Co s膮dzicie o takich graczach? Nie pozwala膰 im rzuca膰, czy wcale z nimi nie gra膰?
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

Do潮czy: 04 Lut 2006
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Nie Lip 30, 2006 01:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sab napisa:
Niestety trafiaj膮 si臋 zdradzieckie jednostki, kt贸re za wszelk膮 cen臋 chc膮 wyhodowa膰 sobie nie wiadomo, jakiego p贸艂boga i oszukuj膮 jak si臋 da. Co s膮dzicie o takich graczach? Nie pozwala膰 im rzuca膰, czy wcale z nimi nie gra膰?

Po prostu sprawdza膰 wynik na ko艣ciach Smile

My mamy w stole specjalne pole albo obszar (mo偶na to tak nazwa膰) gdzie turlane s膮 kostki. Nigdzie indziej nie mo偶na rzuca膰 ko艣膰mi. Jest to o tyle dobre, 偶e jako MG mam blisko do kostek i moge zobaczy膰 czy rzut rzeczywi艣cie by艂 udany.

Mo偶esz te偶 grozi膰 graczom, 偶e pozabijasz im postacie je艣li b臋d膮 oszukiwa膰 ^^
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki

PostWys砤ny: Wto Sie 01, 2006 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li chodzi o gro偶enie kawa艂kami Ukochanego Morra spadaj膮cymi na g艂owy niepokornych graczy, to jestem przeciwny. Zale偶y mi tak samo jak graczom na uko艅czeniu przygody z sukcesem. A i z tym wydzielonym polem cz臋sto mog膮 by膰 problemy, bo zdarza si臋 nam gra膰 byle gdzie, w kt贸rym to nie ma takiego dobrego miejsca. Pomimo to podoba mi si臋 pomys艂 z rzucaniem w odpowiednim miejscu.
dunoon
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

Do潮czy: 09 Mar 2006

PostWys砤ny: Czw Sie 17, 2006 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRzed kilku laty w miesi臋czniku "Dragons" by艂 pewien artyku艂 ze wskaz贸wkami dla Mistrz贸w Gry. By艂y dwa dzia艂y: "do" i "don't". W drugim by艂 taki oto podpunkt:
Nigdy nie pozw贸l, by gracze przez jeden g艂upi rzut ko艣ci膮 ca艂kowicie stracili swoje postacie. Inn膮 sytuacj膮 jest, gdy jeden rzut jest konsekwencj膮 wcze艣niej podejmowanych dzia艂a艅 i jest wcze艣niej jako sugerowany (nawet bardzo delikatnie) przez MG.
Ja wyobra偶am sobie tak膮 realizacje tego punktu w praktyce - gracze id膮 sobie przez pole marchewki, nagle wchodz膮 do piwniczki jakiego艣 domku, a tam wielka jaskinia smoka. Smok bez ostrze偶enia zaczyna zia膰 i gracze umieraj膮 od obra偶e艅...
No chyba, 偶e by艂o - pocz膮tkowe postaci bohater贸w postanowi艂y, 偶e zabij膮 smoka. wyczyta艂y w bibliotece, 偶e kiedy艣 偶y艂 pewien smok w domu na polach marchewki. Bibliotekarz ostrzega艂 ich przed wybraniem si臋 na t臋 wypraw臋. Kowal odradza艂 - p臋kaj膮c ze 艣miechu z ich marnego wyposa偶enia. Nast臋pnie sam smok polimorfowa艂 w ludzk膮 posta膰, by ich ostrzec przed przerywaniem mu drzemki poobiedniej. Je偶eli mimo wszystko dalej b臋d膮 szli, to zako艅czenie jest po prostu logiczne. Postacie staj膮 naprzeciwko smoka bez 偶adnego wyposa偶enia - ten zaczyna zia膰 i rzeczywi艣cie wszyscy umieraj膮...
W wielkim uproszczeniu tak bym to opisa艂.

#Altdorf => Silv'aret Dunoon, cz艂owiek, bard
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach