Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Charakter Bractwa, zasady i rekrutacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Towarzystwo Naukowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Pia Lis 04, 2005 20:20    Temat postu: Charakter Bractwa, zasady i rekrutacja Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Miejsce w którym się znajdujesz jest Katedrą Naukową, swoistą kuźnią wiedzy, zrzeszającą myślicieli i badaczy obserwujących świat w jakim żyć im przyszło i skrzętnie świat owy opisujących.

Nasze Towarzystwo Naukowe zajmować będzie się zgłębianiem i opisem natury rzeczy, zjawisk lub miejsc Starego Świata. Każdy poszczególny obiekt badań tworzony będzie hermetycznym tematem. Każdy może dodać coś od siebie na temat danej kwestyi - jednak tylko członkowie Bractwa Naukowego dokonywać mogą edycji i korekty wpisów wszelkich.

Celem działania Towarzystwa będzie stworzenie obszernych prac naukowych nature danego zagadnienia obejmujących. Może to być zarówno szczegółowy opis miasta jakiegoś, opis działania i obsługa machinerii - ale i równie - traktat historyczny na temat bitwy, elekcji czy innej opisania godnej sprawy.

Po uzbieraniu materiałów z danej dziedziny nastąpi edycja i złożenie manuskryptu - aby w czytelnej formie i dostępności był dla pospólstwa i prostego ludu. Każdy z manuskryptów pracą zbiorową więc będzie - a współautorzy złotymi zgłoskami imona swe w Staroświatowej historii nauki zapiszą.

Każdy może starać się także o przystąpienie do Bractwa Naukowego - wysyłając odpowiednią prośbę skierowaną do Orthoxeliusa, popartą najlepiej jakąś próbką naukowej twórczości w wymaganym zakresie.

Lista wszystkich ukończonych i wydanych prac naukowych dostępna będzie w biblitece Zamku Drachenfels oraz w tej oto Katedrze - w formie źródłowej

_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pia Lis 04, 2005 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że jako pomysłodawca założenia Bractwa jestem członkiem? Poza tym jako zgłoszenia można traktować krótką prace dotyczącą jakiegoś tematu którą wskaże członek Rady albo Orth
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Pia Lis 04, 2005 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę niezmiernie wszystkich zaintresowanych współtworzeniem materiałów - o wcześniejszcze sprawdzenie błędów, pisowni i logiki nadsyłanych treści - zanim te ujżą światło dzienne w Katedrze. Jest wiele mniej lub bardziej mądrych edytorów - które poprawią wam błędy w tekscie - najlepiej piszczie wszystko najpierw nie w forum a w edytorach własnie.
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sob Lis 05, 2005 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem powiedzieć że każdy członek Bractwa ma odpowiedni stopień. Najwyższą funkcją jest Arcymistrz jego stanowisko obejmuje aktualnie Orthoxelius, dalej są Mistrzowie zwani też Radnymi należą do nich Blackswordsman, Gregory i ja, jak Orth uzna mianuje też innych mam rozumieć ale lecimy dalej stopniami, po Radnych są Obrońcy po obrońcach są Naukowcy niżej są Badacze drugim stopniem wtajemniczenia jest Poszukiwacz zaś nowoprzyjęci będą Nowicjuszami

Za każdy temat/wypowiedź dla Bractwa ciekawą, wnoszącą wiele nowego itp. członkowie dostają punkty które rozdaje Orth, punkty pozwalają awansować w hierarchi oto spis potrzebnych punktów do awansu

Nowicjusz - Żeby zostać nowicjuszem trzeba sie zgłosić i napisać krótką (minimalnie 2 stronicową) prace na temat wyznaczony przez Arcymistrza lub Radnego

Poszukiwacz - 50 punktów

Badacz - 150 punktów

Naukowiec - 300 punktów

Obrońca - 600 punktów i zdanie testu dotyczącego wiedzy świata Warhammera

Radny - 1000 punktów, zdanie testu dotyczącego wiedzy świata Warhammera i napisanie co najmniej 2 artykułów dla Zamku Drachenfels.

Arcmistrz - 10000 punktów, zdanie testu dotyczącego wiedzi świata Warhammera, napisanie co najmniej 10 artykułów dla Zamku Drachenfels i najważniejsze POPRZEDNI ARCYMISTRZ MUSI WCZEŚNIEJ ABDYKOWAĆ
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Sob Lis 05, 2005 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha! Very Happy

Niech i tak będzie.
Jeśli zainteresowanie zaś wzrośnie, a prace tworzyć się będą mam pomysł na rozwinięcie tematu.

Stworzę mały osobny serwis z własnym adesem - na zasadzie Biblioteki albo Warhpedii - zawierającej zbiory naukowe, traktaty i definicje - alfabetycznie, datowo i autorsko posortowane do ogólnego użytku. Serwis obejmował by też Katedrę - dział hierarchii Bractwa Naukowego, z graficznymi stopniami, awansami punktacją wyżej wymienioną etc. - najpierw jednak czas wziąść się do roboty i opisy tworzyć.

Proszę jeszcze raz wszystkich piszących o poprawność pisowni, gramatykę - i klimatyczny styl. Nie używajmy nowomowy, poza Staroświatowych naleciałości, czy innych psujących klimat ozdobników. Pamiętajcie, że odczyty wasze będą w całość na końcu zebrane i czytelnik bedzie musiał logicznie przechodzić z referatu na referat wątek utrzymując. Oto moje propozycje merytoryczne co do tworzenia składowych tematów [każdy z postów może obejmowac daną przykładową dziedzinę tematu]:
1. Definiwanie pojęć.
2. Opis symboliki, mechaniki, heraldyka, pochodzenie znaczeń
3. Opis lokacji, miejsc, położenia, rozkładu, występowania, dostępność
4. Zasady działania, efekty końcowe, zagrożenia, profity, zastosowania
5. Historia, przeznaczenie, twórcy, promotorzy, wyznawcy
6. Historie poboczne - przytaczane jako przykłady [np. osobna opowieść z udziałem danej opisywanej materii - odseparowana niejako od tematu - ale jednoczesnie służaca jako przykład zastosowania, ochrony, przydatności etc.]
7. Opisy magiczne, alchemiczne, spirytystyczne aspektu
8. Opisy behawioralne [zachowawcze]
9. Fenomenologia aspektów [czyli bezzałożeniowe opisy - definiujemy rzeczy takimi jakie są w Starym Świecie - a nie w oparciu o naszą rzeczywistą wiedzę - dotyczy to na przykład pojęć astronomicznych, planetarnych, czy zaawansowanych procesów fizycznych o których ludzie Sterego Świata nie mają pojącia i tłumaczą je działaniem magicznym]



i jeszcze dodam:



Logo Towarzystwa Naukowego. Charakter naukowego poznania i wiedzy o Starym Świecie symbolizuje w nim stylizowana złota menzurka ujęta w ornament liści dębu. Złote wstęgi oplatające naczynie symbolizują nieśmiertelną magię zawartą w menzurce - od zawsze towarzyszącą poznaniu i wiedzy.
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pon Lis 07, 2005 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, Orth, wiem że jesteś krwawy rzeźnik jeśli chodzi o ARCHAIZMY, ale ja czy też inni nie są mocni w tych sprawach. Fakt, próbuję jakoś upiększyć me słowa tak jak umiem, ale nigdy chyba Ci nie dorównam, więc nie blzugaj na nas jakby co. A literówki to też trudna sprawa, chociaż postaram się je zlikwidować. Very Happy
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sob Sty 06, 2007 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby Bractwo umarło? Może warto wznowić działalność i zacząć tworzyć naukowe traktaty? I proponowałbym zrobić coś takiego dział zamknąć dla tych którzy nie są członkami (członkowie mogli by wejść przez bycie w specjalnej grupie lub przez znajomość hasła), i stworzyć poddział dla tych co nie są członkami na troszkę luźniejsze dyskusje naukowe na temat uniwersum WFRP. Dodatkowo proponowałbym dział i grupę Kartografów. Ogólnie to mam na myśli żeby wyglądało to tak:
- Inne działy forum Zamku Drachenfels
- Hall Katedry Naukowej (dla niezrzeszonych)
    - Towarzystwo Naukowe
    - Kartografowie

_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Aidan
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 01 Lis 2006
Posty: 124
Sk±d: Ze wszÄ…d

PostWys³any: Sob Sty 06, 2007 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otóż jeśli chodzi o opisy (miejsc,sytuacji i co tam jeszcze dane) to myśle że w tym jestem dobry i jeżeli będziecie potrzebowali kogoś kto opisze dokładnie sytuacje to kierujcie się do mnie.Moge opisać dokładnie całe miasta lub pomniejsze miejsca.

A tak to myśle,że te Towarzystwo Naukowe to dobra sprawa Smile
_________________
,,Za chwałe Slaneesha Pana Przyjemności i Rozpusty''

,,wiele jest za mnÄ… i jeszcze sporo przede mnÄ…''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Nie Sty 07, 2007 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo nie umarło Razielu. Uczeni mają dużo na głowie ,ot co. Tyle się dzieje , że trudno to ogarnąć a co dopiero opisać. Tym bardziej ,że wkoło grasują szalbierze i fałszywi prorocy utrudniający prace bractwa. Do tego jeszcze szpiedzy i złodzieje podbierający co ważniejsze traktaty naukowe przekonani o ich magicznej naturze. Zło, występek i ziarna chaosu nie oszczędzają nikogo. Oczywiście że trzeba na ten przykład tworzyćwięcej traktatów. Wprowadzenie ograniczeń dostępu do biblioteki Towarzystwa naukowego także jest potrzebne co by każdy wieśniak ksiazek nie wynosił.
To takie moje proste spostrzeżenia.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Nie Sty 07, 2007 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaiste, radość napełnia me trzewia kędy słyszę, że oto duch yntelektu znów wskrzesić się w braciach zdołał.

Ja zdanie podtrzymuję stałe.
Gotów jestem postawić nawet siedliszcze nowe np www.towarzystwonaukowe.drachenfels.pl i tam stosowne praktyki uprawiać w postaciach przeróżnych, tudzież forum zamkniętym bądź otwartym dla gawiedzi.
Sumptem zaś periodycznie almanach wydawać w .pdfie a'la Liber Fanatica jako to na zachodnich kresach ma miejsce.

Dokumenty te i traktaty mogłyby stanowić wielką chwałę na poczet autorów, a i pospólstwo, nieoświecone mądrościami Starego Świata, skorzystałoby niechybnie - ci piśmienni znaczy się rzecz jasna.

Proponuję zebrać pomysła i koncepty na strukture Towrzystwa i w tym miejscu je wyrazić, skomentować i decyzje wszelkie podjąć.
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pon Sty 08, 2007 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobna strona tudzież forum to dobry pomysł, ale nie powinniśmy ograniczać wglądu do naszych dysput a jedynie sprawić ażeby niezrzeszeni nie mogli się wtrącać. Jednak dla takowych założyć specjalny dział gdzie mogli by się wypowiadać i zgłaszać swe kandydatury do Bractwa.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Towarzystwo Naukowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group