Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Ludzie(dlaczego ich wybieram?; lubie ich; nie nawidzÄ™!!!)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Altdorf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pia Gru 02, 2005 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja. W mojej wizji Starego Świata natknięcie się na elfa w normalnych warunkach graniczy z cudem (chyba, że prowadzę przygody w elfich społecznościach). Zresztą granie innymi rasami zawsze jest trudne o tyle, iż Stary Świat zdominowany jest przez ludzi i każdy przedstawiciel innej rasy na każdym kroku spotyka się z przejawami (typowego dla ludzi) rasizmu.

A czemu ludzie dominują w Starym Świecie: oportunizm, wszechstronność, płodność i bezwzględność to podstawy ich sukcesu. Niczym osobliwa plaga rozprzestrzeniają się niszcząc lub asymilując wszystko na swojej drodze. Kto nie chce podporządkować się ich prawom w końcu ginie. Tylko Potęga Chaosu powstrzymuje rodzaj ludzki od całkowitej dominacji w universum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
borys
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 15 Sty 2006
Posty: 7

PostWys³any: Nie Sty 15, 2006 02:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy wpadne na jakiś nowy pomysł na postać pierwszą rzeczą jest chęć zmiany wreszcie rasy z tego głupiego i oklepanego ludzia.Ale zaraz pojawiają sie problemy typu charakter, umiejętności czy miejsce gdzie postać ma żyć.I jak zwykle wybieram wszechstronnego człowieka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lita
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 22 Cze 2007
Posty: 36
Sk±d: JastrzÄ™bie Zdrój

PostWys³any: Pia Cze 22, 2007 00:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym systemie RPG ludzie są pewnym uniwersalizmem klasowym. Nie mają ograniczeń, wad ani zalet. Rzadko grywam rasą ludzką, bo człowieczyną jestem na codzień, a RPG ma być przeniesieniem się w inny świat. Zawsze gdy gram człowiekiem jest to odbicie mojego charakteru, mojej osobowości i często moich problemów. Rolling Eyes Tak też lubię Cool

Jeśli ma być już BG człowiek to nie idzie mi z tym najlepiej, wszyscy są do siebie tacy podobni a szkoda. Wydaje mi się że postaci ludzkich mamy wizję codziennie, widzimy jak się zachowują, wiemy co robią, niby świat inny i sytuacja, ale patrząc na to co dzieje się dzisiaj, a to co chcemy odgrywać "kiedyś" poza technologią problematyka się nie zmieni. Tu jest zło i tutaj, tam jest dobro i tutaj, patologie przez lata również się nie zmieniły. "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce". Nie dotyczy to elfów czy tam innych krasnali Wink
_________________
"A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokuj, a te ptaki budzą mnie, tłukąc się do okien"

#SESJA Altdorf 2502 Carol de Vous

NIE MA MNIE DO 20.08
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Wto Lip 10, 2007 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei nie wyobrazam sobie grania kimkolwiek/czymkolwiek innym niż człowiekiem. Wszystko inne jest za bardzo ograniczone. Wydaje mi się przez to nieatrakcyjne, nienaturalne. Człowiek jest tak wszechstronny, że nie sposób wyczerpać pomysłów na postaci.

Poza tym jeśli chodzi o sprawy "gatunkowe" to jestem ultranacjonalistą. Człowiek i jego dobro nade wszystko! To znajduje odbicie także w RPG (gdy jestem Graczem).

A jak ja się męczę gdy ktoś gra elfem albo innym tałatajstwem, a ja prowadze sesję...
Ale skoro dobro ludzi nade wszystko (a Gracze to w większości też ludzie) to trzeba prowadzić profesjonalnie, bez uprzedzeń...

...a tak wogóle to dobrze, że sa także inne rasy. Jest nad czym wykazywać wyższość.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Altdorf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group