Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jak Najlepiej rozwinąć Halfinga?
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Osada Halflingów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Gru 01, 2004 14:37    Temat postu: Jak Najlepiej rozwinąć Halfinga? Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to jak nejlepiej rozwijac Halfinga jaka wybrać mu klase i jakie sa stareotypy Halfingów i jak dobrze odgrywać Halfinga ??

Zdaje mi się ze granie Halfingiem moze być całkiem ciekawe ;)ale zadużo o nich nie wiem :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
FrYtA
Mod Halflingów
Mod Halflingów


Do³±czy³: 25 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: TYCHY

PostWys³any: Sro Gru 01, 2004 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

by grac halfingiem potrzebujesz obeznania w zasadach... halfami nie walczy sie w starciu to jest postac dla graczy ktorzy nie ida poprostu przed siebie i torujÄ… sobie droge toporem (bez urazy kazady)... ta rasa jest dobra w kradzierzach w zwiadach itp... no ale to kazdy wie Smile

polecam tÄ… strone:
http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz47/main/wfrp10.html
dokladnie i przyjemnie opisana rasa... no i kilka klimatycznych fachów dla halfa... tzn takich ktorymi mozna grac Smile

naprawde fajnie sie gra halfingami tylko poprostu musisz wyrzucic z siebie mysl "nie wiem jak to zrobic to go zabije" Very Happy

pozdro Arrow
_________________
PEACE Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sro Gru 01, 2004 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Fryta ma racje i zgadzam sie co do wzmianki z torowanie drogi toporem i tym ze fajnei sie gra halfem przy pozytywnym mysleniu po prostu trzeba wrzucic na luzik i umiec sie wczuc.Ale wazne jest to zeby MG byl wporzo i nie dyskriminowal i nie pozwalal na dyskriminacje nizolkow i potrafil realnie ocenic mozliwosi sprytnego halfinga.

Jesli chce sie grac halfingiem to najlepiej wybrac lotrzyka(jest to najczesciej wybierana opcja duza zreczsnosc i wszelkie inne umiejetnosci czynia z niego znakomitego zlodzieja a nawet cichego zabojce) albo uczonego(jesli chodzi o inteligencje halfingo nic nie brakuje moga byc medykami, zielazami oraz innymi wspomagajacymi druzyne bohaterami),a wszczegulnosi kaplanami bo PM maja takei jak wszystcy a zawsze moga trzymac sie z tylu , można tez byc rangerem ze wzgledu na dobre US ciche chodzenie ukrywanie sie itp.

Halfingi moga wybrac swojego boga lub tez jakiego kolwiek innego ludzkiego boga (nie jest to takie dziwne jak w przypadku krasnoludow czy elfow bo wiekszosc halfinskich poszukiwaczy przygod jest mocno zżytych z ludzkimi spolecznosciami), bardzo dobrym wyborem jest RANDAL bog zlodzieji i w przypadku halfow zaden MG nie powinien miec nic przeciwko.Takie mozliwosici w wyborze boga bardzo przydaja sie przy profesij kaplana.

Nic tylko grac halfingami polecam "pozdrawiam i zycze wielu udnaych sesij" Mr. Green


------------------------
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Gru 01, 2004 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korde Fryta i Adek przekonaliśćie następna postacia Po moim Elfie zabójcy zrobie Halfinga przekonaliśćie mnie do niego dzienki wam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Rheon
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 12
Sk±d: Olkusz

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halflingi... normalnie respekt dla tych panów... są jedna z dwóch moich ulubionych ras... poza krasnoludami...
One sÄ… poprostu rewelacyjne Smile
_________________
Najlebsze radio w sieci... eRadio...
www.eradio.ltd.pl --->wejdźi zobacz...
www.graj.abc.pl --->kliknij i posłuchaj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Gorigon
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 26 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gram halflingiem złodziejem który przeżył (fartem ) spotkanie z ogrami piratami Wink to było tak:
płyne sobie statkiem i nagle słysze piraci ratować się bez namysłu żucam się na bocianie gniazdo Cool . one otoczyły mnie i zaczeły stżelać z balistokusz. Myślałem że zgine ale wpadłem na pomysł skoczenia do wody
połamałem sobie obie nogi ale przeżyłem Wink
_________________
Nie Lubimy D&D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wysoki musial byc ten maszt,a w wogule trafiles do tej wody czy moze odrazu na lond???

-----------
posdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Gorigon
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 26 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trafiłem do wody po jakimś tygodniu obudziłem się w chacie wieśniaka i to tyle z tej chistori
_________________
Nie Lubimy D&D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
FrYtA
Mod Halflingów
Mod Halflingów


Do³±czy³: 25 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: TYCHY

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja moim halfem 2 razy uciekale z wiezienia... walczylem z kazatem 1v1 Very Happy hmmm wiele tego bylo... no a zginol w walce z trolem bo sie rzucil na zadurzy kawal miecha (nie sam) no ale narobil w spodnie trol przyszedl i go zjadł Very Happy heheeh

ale halfy rulez... tylko trzeba grac na poczatku lajtowo ale pozniej przeciez kazdemu psychikla siada Very Happy

pozder
_________________
PEACE Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poczatku halfem najlepiej byc zlodziejem na koniec gdzies tak mozna byc zabojca a w srodku np. kupcem lub czy mtam sie chce w zaleznosi jak sie chce grac.
Od niedawan dopiero gram halfingiem i dokladnie wiem co mam robic w przyszlosci narazie bede paserem i chyba puki co bede sie trzymal z tylu bo ostatnio jak robilem wlam to jeden tak iduzy kolo najpierwsz przedeman uciekl a puzniej sie zaczail i tak mi wypizdzil ze odrazu krytyka mialem (ale juz troche bylem nadszarpniety) wiec faktycznei trza wrzucic na luz Cool
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
FrYtA
Mod Halflingów
Mod Halflingów


Do³±czy³: 25 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: TYCHY

PostWys³any: Pia Gru 03, 2004 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie przewinolem przez zlodzieja(tylko podstawke) no i na cyrkowca Very Happy polykacz ognia Very Happy hehe jar to sobie wloski na nogach popalilem i zemnie ryli ze sie depiluje Razz

hmm to byly czasy Very Happy

pozdro
_________________
PEACE Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Pia Gru 03, 2004 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyrkowiec dobra rzecz ale najlepiej akrobata albo linoskoczek chyba nawet lepiej!

mozna ewentualnie klowna czy blazna, blaznowanie przydaje sie +1 do upadkow!
Very Happy
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 02 Gru 2004
Posty: 149
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 04, 2004 00:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy w drużynie gościa który gra halfingiem od 3 lat gość ma profesje szarlatan i prawde mowiac jest jednym z ważniejszych filarów drużyny.... trzeba sie targowac on idzie, trzeba pogadać on idzie. Jednak najlepszy był przekręt kiedy przy aktywnym udziale całej drużyny udało mu się sprzedać pewnemu szlachcicowi kilka hektarów ziemi pod Altdorfem... szkoda tylko że nie była nasza Very Happy Pozdro dla Adrianka!!
_________________
made in Zielon Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 04, 2004 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nei wiem czy to to samo ale podobne to halfinga, ja gram drodem ( a raczej grałem ) spox ziom ma ogonek około 0,5 metra wzrost to jakies 1m - 1,3 m , waga ( mało mój wazy 30 kg ) , ale maja bardzo zwinne palce do tego kolory włosów o oczu jakie tylko chcecie ( mój miał zielone ) spoko takim kims sie gra ma wspinaczke na starcie , i ww to max chyba 30 , no ale on kmini cały czas jak cos ukraść spoko postac dla ludzi którzy nie chca non stop czegoś zabijać

Drod
Drodowie to b. rzadka rasa, lecz nie stara. Są to malutkie ludki, podobne do halfingów. Nie są oni jednak tak owłosieni. Mają przedziwne włosy, każdy drod innego koloru. Mają ogony (0,6 m). Mogą się na nich uwiesić, w zależności od siły (jakiś cherlak tego nie zrobi). Mieszkają w lasach i górach (w miejscach odludnych). Domy mają na drzewach lub w norkach. Są skromne i tak żyją. Nie lubią miast. Żyją w grupach, nie lubią zadawać się z innymi społecznościami. Kochają przyrodę. Kochają swą rasę i nigdy nie odmówią ugoszczenia innego droda.
Język: Drodów 50%na Staroświatowy
Widzenie w ciemnościach: 30m
Charakter: dobry
Wzrost: mężczyźni 100+3K10cm; kobiety 95+3K8cm
Psychologia: brak
Wiek:10k6 10K12. Jeśli wynik jest mniejszy niż 16 rzucaj dalej i dodaj nowe punkty do starych, daje to przedział wieku między 16 a 135.
Punkty Przeznaczenia: K3
Punkty Magii: Tyle samo co krasnoludy
Sz K3+2
WW 2K10+10
US 2K10+20
S K3
Wt K3
Żyw K3+3
I 2K10+30
A 1
Zr 2K10+30
CP 2K10+5
Int 2K10+15
Op K10+10
SW 2K10+30
Ogd 2K10+20

Modyfikacje ilości umiejętności ze względu na wiek
16-20
21-30
31-40 +1
41-50 +1
51-60 +2
61-70 +3
71-80 +2
81-90 +1
91-100 +1
101-110
111-120 -1
121-130 -1
131-135 -2

Umiejętności obowiązkowe:
Wspinaczka. Jeśli Drod ma 2 lub więcej umiejętności to Specjalna broń-kij, roz. roślin lub cichy chód na wsi z równą szansą dla obu.

Umiejętności są losowane według tabeli halfinga.
Profesje są losowane tak jak u halfingów.

oczywiscie wszelkie statyski proponowałbym troche obnizyc albo podwyszyc u tych co graja ze statystykami wiekszymi niz demony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 02 Gru 2004
Posty: 149
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 04, 2004 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam wszystkim droda naprawde fajna postać szczególnie dla ludzi którzy potrafią klimatowo odegrać postać... Jednak jego kruchość może nieco odstraszyć gdyż nie warto wdawać sie nim w RZADNE bójki.... większość kończy się śmiercią (kiedyś np: Napastnicy wyrwali mu nogi i ręce Very Happy ) Dlatego trzba nauczyć się zwrotów typu: "chowam się za kamień" "ja uciekam" "ja ide z tyłu", ale to dotyczy większości halfingów Very Happy
_________________
made in Zielon Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Osada Halflingów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group