Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jak膮 bro艅 lubicie naj bardziej ?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Cranmer
Graf
Graf

Do潮czy: 17 Sie 2006
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Pia Gru 22, 2006 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carnloch napisa:

Bo ostrza tych mieczy mia艂y jakie艣 50-60 cm d艂ugo艣ci i d艂ug膮 r臋koj臋艣膰 mog膮c膮 pomie艣ci膰 obie d艂onie a do tego by艂y lekkie i nie by艂o problemu z wyciagni臋ciem ich zza plec贸w. Zrobienie czego艣 takiego z europejskim mieczem d艂ugo艣ci 120 cm jest fizycznie niemo偶liwe bo r臋ka jest po prostu za kr贸ka. Smile

ale ja jestem nieznosnie dok艂adny Katany maj膮 d艂ugo艣膰 ca艂kowit膮 oko艂o 90 paru cm, w tym ostrze troche ponad 70...miecze u偶ywane przez ninja by艂y troche kr贸tsze nieca艂e 90cm, ostrze ok 60-70 cm Very Happy sory ale jakos nie mog艂em si臋 powstrzyma膰 Very Happy ale masz racje d艂ugie miecze europejskie sie nie nadaj膮 do wygodnego korzystania przy dobywaniu go z plec贸w w ferworze walki:D ..za to kr贸tkie moze nawet tak Wink
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Carnloch
Od藕wierny
Od藕wierny

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pia Gru 22, 2006 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No c贸偶, je偶eli Ty jeste艣 dok艂adny to ja jestem wr臋cz upierdliwy. Very Happy

Nin-to – bro艅 ninja, o pochodzeniu chi艅skim. G艂ownia prosta, jednosieczna, o d艂ugo艣ci do 60 cm. Garda (tsuba) prostok膮tna, pochwa przystosowana do noszenia na plecach.

The ninja sword (ninja-to) was quite different from the samurai sword. The long sword that the samurai carried was made of high-carbon steel, and took months to make. They were hand made specially for each samurai warrior, taking great care to make a very high quality sword. Each sword was made by a highly trained Black Smith who practiced and studied the art of sword making. The Samurai Warrior truly had the finest swords in Japan. It was so sharp that it could easily cut a man in two, even through their armor. The length of the samurai swords averaged around 26 1/2 to 37 inches.
The ninja sword was considerably shorter, only 24 inches, and the quality of the swords was inferior...

Dodam tylko, 偶e 24 cale to 60,96 cm. Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tristan San'Salvarius
Szabrownik
Szabrownik

Do潮czy: 15 Gru 2006

PostWys砤ny: Pia Gru 22, 2006 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taliesin napisa:
klos napisa:
A ja nigdy nie s艂ysza艂em aby top贸r lub miecz by艂 zawieszany na plecach jak jest to praktykowane we wszystkich fantasy... To, 偶e nie s艂ysza艂e艣 to nie oznacza, 偶e tak nie ma. Miecz jest o wiele bardziej uniwersaln膮 broni膮 od topora, wiem bo walczy艂em obydwoma.

Ale cz艂owieku wczuj si臋 w 艣wiat! W ko艅cu m贸wimy o WFRP a nie o D&D!
Dla krasnoluda top贸r jest jego nieroz艂膮czn膮 cz臋艣ci膮!
I w 偶yciu nie wzi膮艂 by do r臋ki miecza (chyba 偶e nie mia艂by innej broni).
Takie jest moje zdanie...

Ca艂kowicie si臋 z tym nie zgodz臋. Oczywi艣cie krasnoludy preferuj膮 top贸r, ale nie mo偶na tak drastycznie generalizowa膰. Zreszt膮 sp贸jrz na ok艂adk臋 podr臋cznika 2. ed. wfrp Smile
Powr髏 do g髍y
Cranmer
Graf
Graf

PostWys砤ny: Pia Gru 22, 2006 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carnloch napisa:
No c贸偶, je偶eli Ty jeste艣 dok艂adny to ja jestem wr臋cz upierdliwy. Very Happy

Nin-to – bro艅 ninja, o pochodzeniu chi艅skim. G艂ownia prosta, jednosieczna, o d艂ugo艣ci do 60 cm. Garda (tsuba) prostok膮tna, pochwa przystosowana do noszenia na plecach.

The ninja sword (ninja-to) was quite different from the samurai sword. The long sword that the samurai carried was made of high-carbon steel, and took months to make. They were hand made specially for each samurai warrior, taking great care to make a very high quality sword. Each sword was made by a highly trained Black Smith who practiced and studied the art of sword making. The Samurai Warrior truly had the finest swords in Japan. It was so sharp that it could easily cut a man in two, even through their armor. The length of the samurai swords averaged around 26 1/2 to 37 inches.
The ninja sword was considerably shorter, only 24 inches, and the quality of the swords was inferior...

Dodam tylko, 偶e 24 cale to 60,96 cm. Smile

no takich ludzi lubie Wink Twoje 藕r贸d艂a s膮 niezawodne Very Happy dobrze sie przygotowa艂e艣 Very Happy...ja pisa艂em sprostowanie z tego co pozostaje (zalega Wink ) w moje g艂owie Very Happy no c贸偶 przekona艂es mnie Razz ale spotka艂em si臋 z tym, ze miecz uzywany przez ninja (ninja-to) by艂 zdefiniowany na d艂ugo艣膰 80 czy 85 cm, ostrze 60 z hakiem Very Happy. Ale mniejsza o to...je艣li chodzi o ninja-to to wygra艂e艣 Wink.
Carnloch
Od藕wierny
Od藕wierny

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pia Gru 22, 2006 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, 偶e 藕r贸d艂a s膮 r贸偶ne i jedne mog膮 podawa膰 inaczej dlatego wyszuka艂em dwa niezale偶ne 偶eby mie膰 pewno艣膰 bo wcze艣niej te偶 pisa艂em raczej na podstawie tego co gdzie艣 kiedy艣 s艂ysza艂em. Co nie znaczy, ze gdzie艣, kiedy艣 nie podano tak jak m贸wisz.[/url]
Powr髏 do g髍y
Aidan
Basztowy
Basztowy

Do潮czy: 01 Lis 2006
Sk眃: Ze wsz膮d

PostWys砤ny: Wto Gru 26, 2006 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwarcie: Gladius (kr贸tki miecz) lub sejmitarek (raz takim walczy艂em na sesji)
Dystans: Kusza (szkoda 偶e tylko 1 strza艂 da rade wykona膰 zanim kto艣 dobiegnie [o ile dobiegnie])

I to by by艂o na tyle Very Happy Twisted Evil

,,wiele jest za mn膮 i jeszcze sporo przede mn膮''
Powr髏 do g髍y
Dragomir
Basztowy
Basztowy

Do潮czy: 24 Lis 2006

PostWys砤ny: Czw Sty 25, 2007 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie sie膰 w po艂膮czeniu mieczem (bardziej d艂ugim ni偶 kr贸tkim). Na dystans ostatnio u偶ywam oszczep贸w...
Powr髏 do g髍y
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski

Do潮czy: 21 Sie 2006
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Pon Sty 29, 2007 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej lubi臋 skuteczno艣膰 i subtelno艣膰 magi Twisted Evil Twisted Evil
Radomir
Od藕wierny
Od藕wierny

Do潮czy: 23 Lis 2006
Sk眃: Starachowice

PostWys砤ny: Pon Sty 29, 2007 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja preferuj臋 topory, zar贸wno jedno jak i dwur臋czne. Po艂膮czone z silnym ramieniem s膮 broni膮 niezr贸wnan膮. Niestety gorzej z parowaniem nimi, wi臋c tarcza przy jednor臋cznych nieodzowna. Albo wyj膮tkowo dobry wojownik. Smile
Faranel
Szabrownik
Szabrownik

Do潮czy: 17 Kwi 2007
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Sob Kwi 21, 2007 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w zwarciu lubi臋 gra膰 jednor臋cznym d艂ugim mieczem i tarcz膮 ( taki uniwersalny wojownik Smile ). Je艣li chodzi o dystans: kr贸tki 艂uk
Powr髏 do g髍y
John
Przepatrywacz
Przepatrywacz

Do潮czy: 01 Sie 2007

PostWys砤ny: Sro Sie 01, 2007 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwarciu: d艂ugi miecz
Na odleg艂o艣膰: kr贸tki 艂uk albo no偶e do rzucania Razz
Powr髏 do g髍y
psibot
Przepatrywacz
Przepatrywacz

Do潮czy: 10 Sty 2008
Sk眃: wawa

PostWys砤ny: Sro Sty 16, 2008 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam wole sztylety Twisted Evil tak poder偶n膮膰 garde艂ko
Powr髏 do g髍y
polak9917
Stra偶nik
Stra偶nik

Do潮czy: 20 Sty 2008
Sk眃: z wszech艣wiata

PostWys砤ny: Sro Lut 06, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj膮 ulubion膮 broni膮 jest wielki, dwur臋czny m艂ot bojowy. Gdzie nim nie walniesz (czy w nog臋, czy w r臋k臋, o torsie i g艂owie nie wspominaj膮c) tam ch.... mocno zaboli. I ten klimatyczny trzask gruchotanych ko艣ci... Mo偶e jest ci臋偶ki i troch臋 nie por臋czny (raczej w szamotaninie go nie u偶yjesz), ale za to
idealnie nadaje si臋 do zastraszania (moja posta膰 mia艂a paskudny zwyczaj pr臋dkiego go dobywania, dlatego m贸j m艂ot cz臋sto zwany by艂 "argumentem"). Niejednokrotnie delikwent reagowa艂: Shocked , ust臋powa艂/ dawa艂 nog臋, (do tego gra艂em cz艂owiek nie ma艂ych rozmiar贸w) bo zazwyczaj g艂owica by艂a schowana pod wilcz膮 sk贸r膮 noszon膮 na plecach.
Powr髏 do g髍y
Cranmer
Graf
Graf

PostWys砤ny: Sro Lut 06, 2008 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bro艅 dwur臋czna ma swoje zalety, taki dwur臋czny m艂ot jest nie zast膮piony w szar偶y... ale moim zdaniem nadaje sie na pierwsze sekundy starcia z przeciwnikiem, potem ci臋偶ar i czas zadawania cios贸w zaczyna przeszkadza膰

jest to sprawa czysto techniczna, nie wiem jak na patrzy tw贸j MG, czy daje jakie艣 minusy itp. bo wed艂ug mnie powinien - zwi臋kszona szansa na parowanie i unikanie takiego ciosu na pewno Wink

jedno pytanie: jak tu szybko dobywa膰 takiego kawa艂u 偶elastwa ? chyba, 偶e chodzi艂o o szybkie i porywcze si臋ganie jako 'argument' w konflikcie s艂ownym Very Happy ale i tak szybkie dobywanie zawsze b臋dzie kojarzy艂o mi si臋 z katan膮, mieczem d艂ugim (i kr贸tkim) i ew. toporem jak si臋 go trzyma za pasem Razz
polak9917
Stra偶nik
Stra偶nik

Do潮czy: 20 Sty 2008
Sk眃: z wszech艣wiata

PostWys砤ny: Sro Lut 06, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tu chodzi艂o o porywcze dobywanie w czasie starcia s艂ownego. Je艣li by艂em atakowany z zaskoczenia walczy艂em toporem.
A je艣li chodzi o machanie tym, to owszem po d艂u偶szej walce si臋 posta膰 m臋czy艂a, ale rzadko do tego dochodzi艂o.... Zreszt膮 moj膮 postaci膮 by艂 kawa艂 drania zahartowanego w mrozach p贸艂nocy.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
Strona 4 z 5

Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach