Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jaką broń lubicie naj bardziej ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carnloch napisa³:

Bo ostrza tych mieczy miały jakieś 50-60 cm długości i długą rękojęść mogącą pomieścić obie dłonie a do tego były lekkie i nie było problemu z wyciagnięciem ich zza pleców. Zrobienie czegoś takiego z europejskim mieczem długości 120 cm jest fizycznie niemożliwe bo ręka jest po prostu za króka. Smile


ale ja jestem nieznosnie dokładny Katany mają długość całkowitą około 90 paru cm, w tym ostrze troche ponad 70...miecze używane przez ninja były troche krótsze niecałe 90cm, ostrze ok 60-70 cm Very Happy sory ale jakos nie mogłem się powstrzymać Very Happy ale masz racje długie miecze europejskie sie nie nadają do wygodnego korzystania przy dobywaniu go z pleców w ferworze walki:D ..za to krótkie moze nawet tak Wink
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Carnloch
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 102
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, jeżeli Ty jesteś dokładny to ja jestem wręcz upierdliwy. Very Happy

Nin-to – broÅ„ ninja, o pochodzeniu chiÅ„skim. GÅ‚ownia prosta, jednosieczna, o dÅ‚ugoÅ›ci do 60 cm. Garda (tsuba) prostokÄ…tna, pochwa przystosowana do noszenia na plecach.

The ninja sword (ninja-to) was quite different from the samurai sword. The long sword that the samurai carried was made of high-carbon steel, and took months to make. They were hand made specially for each samurai warrior, taking great care to make a very high quality sword. Each sword was made by a highly trained Black Smith who practiced and studied the art of sword making. The Samurai Warrior truly had the finest swords in Japan. It was so sharp that it could easily cut a man in two, even through their armor. The length of the samurai swords averaged around 26 1/2 to 37 inches.
The ninja sword was considerably shorter, only 24 inches, and the quality of the swords was inferior...

Dodam tylko, że 24 cale to 60,96 cm. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tristan San'Salvarius
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 15 Gru 2006
Posty: 16

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taliesin napisa³:
klos napisa³:
A ja nigdy nie słyszałem aby topór lub miecz był zawieszany na plecach jak jest to praktykowane we wszystkich fantasy... To, że nie słyszałeś to nie oznacza, że tak nie ma. Miecz jest o wiele bardziej uniwersalną bronią od topora, wiem bo walczyłem obydwoma.


Ale człowieku wczuj się w świat! W końcu mówimy o WFRP a nie o D&D!
Dla krasnoluda topór jest jego nierozłączną częścią!
I w życiu nie wziął by do ręki miecza (chyba że nie miałby innej broni).
Takie jest moje zdanie...


Całkowicie się z tym nie zgodzę. Oczywiście krasnoludy preferują topór, ale nie można tak drastycznie generalizować. Zresztą spójrz na okładkę podręcznika 2. ed. wfrp Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carnloch napisa³:
No cóż, jeżeli Ty jesteś dokładny to ja jestem wręcz upierdliwy. Very Happy

Nin-to – broÅ„ ninja, o pochodzeniu chiÅ„skim. GÅ‚ownia prosta, jednosieczna, o dÅ‚ugoÅ›ci do 60 cm. Garda (tsuba) prostokÄ…tna, pochwa przystosowana do noszenia na plecach.

The ninja sword (ninja-to) was quite different from the samurai sword. The long sword that the samurai carried was made of high-carbon steel, and took months to make. They were hand made specially for each samurai warrior, taking great care to make a very high quality sword. Each sword was made by a highly trained Black Smith who practiced and studied the art of sword making. The Samurai Warrior truly had the finest swords in Japan. It was so sharp that it could easily cut a man in two, even through their armor. The length of the samurai swords averaged around 26 1/2 to 37 inches.
The ninja sword was considerably shorter, only 24 inches, and the quality of the swords was inferior...

Dodam tylko, że 24 cale to 60,96 cm. Smile


no takich ludzi lubie Wink Twoje źródła są niezawodne Very Happy dobrze sie przygotowałeś Very Happy...ja pisałem sprostowanie z tego co pozostaje (zalega Wink ) w moje głowie Very Happy no cóż przekonałes mnie Razz ale spotkałem się z tym, ze miecz uzywany przez ninja (ninja-to) był zdefiniowany na długość 80 czy 85 cm, ostrze 60 z hakiem Very Happy. Ale mniejsza o to...jeśli chodzi o ninja-to to wygrałeś Wink.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Carnloch
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 102
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że źródła są różne i jedne mogą podawać inaczej dlatego wyszukałem dwa niezależne żeby mieć pewność bo wcześniej też pisałem raczej na podstawie tego co gdzieś kiedyś słyszałem. Co nie znaczy, ze gdzieś, kiedyś nie podano tak jak mówisz.[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Aidan
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 01 Lis 2006
Posty: 124
Sk±d: Ze wszÄ…d

PostWys³any: Wto Gru 26, 2006 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwarcie: Gladius (krótki miecz) lub sejmitarek (raz takim walczyłem na sesji)
Dystans: Kusza (szkoda że tylko 1 strzał da rade wykonać zanim ktoś dobiegnie [o ile dobiegnie])

I to by było na tyle Very Happy Twisted Evil
_________________
,,Za chwałe Slaneesha Pana Przyjemności i Rozpusty''

,,wiele jest za mnÄ… i jeszcze sporo przede mnÄ…''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys³any: Czw Sty 25, 2007 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie sieć w połączeniu mieczem (bardziej długim niż krótkim). Na dystans ostatnio używam oszczepów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Pon Sty 29, 2007 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej lubię skuteczność i subtelność magi Twisted Evil Twisted Evil
_________________
#Sesja Wichry Północy - Lestat Lioncourt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Radomir
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 23 Lis 2006
Posty: 105
Sk±d: Starachowice

PostWys³any: Pon Sty 29, 2007 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja preferuję topory, zarówno jedno jak i dwuręczne. Połączone z silnym ramieniem są bronią niezrównaną. Niestety gorzej z parowaniem nimi, więc tarcza przy jednoręcznych nieodzowna. Albo wyjątkowo dobry wojownik. Smile
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota już nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Faranel
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 17 Kwi 2007
Posty: 10
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Sob Kwi 21, 2007 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w zwarciu lubię grać jednoręcznym długim mieczem i tarczą ( taki uniwersalny wojownik Smile ). Jeśli chodzi o dystans: krótki łuk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
John
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 01 Sie 2007
Posty: 5

PostWys³any: Sro Sie 01, 2007 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwarciu: długi miecz
Na odległość: krótki łuk albo noże do rzucania Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
psibot
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 10 Sty 2008
Posty: 6
Sk±d: wawa

PostWys³any: Sro Sty 16, 2008 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam wole sztylety Twisted Evil tak poderżnąć gardełko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
polak9917
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 20 Sty 2008
Posty: 67
Sk±d: z wszechÅ›wiata

PostWys³any: Sro Lut 06, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moją ulubioną bronią jest wielki, dwuręczny młot bojowy. Gdzie nim nie walniesz (czy w nogę, czy w rękę, o torsie i głowie nie wspominając) tam ch.... mocno zaboli. I ten klimatyczny trzask gruchotanych kości... Może jest ciężki i trochę nie poręczny (raczej w szamotaninie go nie użyjesz), ale za to
idealnie nadaje się do zastraszania (moja postać miała paskudny zwyczaj prędkiego go dobywania, dlatego mój młot często zwany był "argumentem"). Niejednokrotnie delikwent reagował: Shocked , ustępował/ dawał nogę, (do tego grałem człowiek nie małych rozmiarów) bo zazwyczaj głowica była schowana pod wilczą skórą noszoną na plecach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sro Lut 06, 2008 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

broń dwuręczna ma swoje zalety, taki dwuręczny młot jest nie zastąpiony w szarży... ale moim zdaniem nadaje sie na pierwsze sekundy starcia z przeciwnikiem, potem ciężar i czas zadawania ciosów zaczyna przeszkadzać

jest to sprawa czysto techniczna, nie wiem jak na patrzy twój MG, czy daje jakieś minusy itp. bo według mnie powinien - zwiększona szansa na parowanie i unikanie takiego ciosu na pewno Wink

jedno pytanie: jak tu szybko dobywać takiego kawału żelastwa ? chyba, że chodziło o szybkie i porywcze sięganie jako 'argument' w konflikcie słownym Very Happy ale i tak szybkie dobywanie zawsze będzie kojarzyło mi się z kataną, mieczem długim (i krótkim) i ew. toporem jak się go trzyma za pasem Razz
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
polak9917
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 20 Sty 2008
Posty: 67
Sk±d: z wszechÅ›wiata

PostWys³any: Sro Lut 06, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tu chodziło o porywcze dobywanie w czasie starcia słownego. Jeśli byłem atakowany z zaskoczenia walczyłem toporem.
A jeśli chodzi o machanie tym, to owszem po dłuższej walce się postać męczyła, ale rzadko do tego dochodziło.... Zresztą moją postacią był kawał drania zahartowanego w mrozach północy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group