Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jaką broń lubicie naj bardziej ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Nie Sty 22, 2006 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech... katany, wakizashi i naginaty... bicze, dwuraki, itp.... po prostu masakra... tak to słowo krytyki Very Happy
W jednej ręce topór... taki najzwyklejszy.... żadnych półksiężycy itp. (Może ładnie wyglądają, ale to ma zabijać, a nie ładnie wyglądać... poza tym szybko się wyszczerbia Smile) a w drugiej tarcza, żeby było na co przyjąć cios. Dwurakiem może i skuteczniej się macha, ale nie chciałbym przyjmować ciosów na łeb Very Happy
Nadziak to dobry wybór, ale topór i tak lepszy. Poza tym jestem ciekaw jak machać dużą bronią (Berdysze, dwuraki itp.) w pomieszczeniach...

W grę wchodzi jeszcze miecz... ale jak miecz się złamie to nic nie można zrobić... a jak żelastwo spadnie z drzewca topora to można go ponownie nabić.

A strzelanie? Nie lubię strzelać. Nie ma to jak spotkanie twarzą w twarz z przeciwnikiem. W ostateczności kusza...
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pia Lut 10, 2006 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mam załatwić kogoś po cichu dmuchawka lub sztylet...w walce bezpośredniej półtorak, szabla saraceńska lub sejmitar. Kusz, łuków nie lubie, wybaczcie lubie słyszeć jak umierająca istota wydaje ostatnie tchnienie ( hmmm zmienie chyba wyznanie na Khaina lub Khorna)
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Sob Lut 11, 2006 02:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Lubie EFEKTYWNE BRONIE Very Happy Używam przeważnie korbacza, miecza dwuręcznego. Rzadko broni dystansowych, chyba że butelkami w karczmie rzucam.
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Vrael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 10 Maj 2006
Posty: 29
Sk±d: Loren

PostWys³any: Czw Maj 11, 2006 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwielbiam 2 krotkie mieczyksy szybkie i ostre. mozna kogos po cichu ubic a jak trzeba to troche powymiatac Very Happy
_________________
You cross the line and there is no turning back...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do³±czy³: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk±d: z dalekiej północy

PostWys³any: Czw Maj 11, 2006 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kain napisa³:
hmmm zmienie chyba wyznanie na Khaina lub Khorna



Wyznawcy Khorna to chyba wolą słyszeć mlaśnięcie rozdzieranego ciała lub trzask łamanych kości...

Ja osobiście nie rozstaję się z półtorakiem... Broń strzelecka naprawdę rzadko...
_________________
dekadencki golibroda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Orzad
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 20 Wrz 2006
Posty: 37

PostWys³any: Nie Paz 15, 2006 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grając krasnoludzkim bombardierem miałem dwa pistolety za pasem, rusznicę przewieszoną przez ramię, topór dwuręczny (na wypadek walki wręcz) i bombę pod ręką (z tym zestawieniem grało się pięknie...) Najpierw strzał z rusznicy, później szły w ruch pistolety, a jeśli tyle ołowiu nie załatwiło sprawy to dwurak kończył sprawę.... (a bomba zostawała na specjalne okazje) Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Pon Paz 16, 2006 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katana rules Twisted Evil lubie takze elfi Å‚uk a gdy gram krasnoludami wtedy toporek dwureczny Very Happy ...generalnie nie przepadam za bronia palna choc czasami bardzi sie przydaje Wink
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pon Paz 16, 2006 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla krasnoluda: topór i tarcza (ewentualnie miecz), lub topór dwureczny...w ostatecznosci kusza...

dla maga: to co boli najbardzej Very Happy w zalezności od tradycji Very Happy - ulubione ognista kula Twisted Evil

dla elfa(dawne czasy bo ostatnio tylko krasnalem gram) - sztylet, krótki miecz i łuk Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk±d: z północnych pustkowi

PostWys³any: Czw Gru 21, 2006 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cranmer napisa³:
dla krasnoluda: topór i tarcza (ewentualnie miecz), lub topór dwureczny...w ostatecznosci kusza...

dla maga: to co boli najbardzej Very Happy w zalezności od tradycji Very Happy - ulubione ognista kula Twisted Evil

dla elfa(dawne czasy bo ostatnio tylko krasnalem gram) - sztylet, krótki miecz i łuk Very Happy


Po pierwsze w życiu nie widziałem krasnoluda z mieczem. To tak jakbyś przypisał nizołkom dwuręczny młot bojowy.

Co dla elfów-równie dobrze może być miecz sam lub z tarczą ponieważ elfy też nieźle posługują się mieczem. A i jeszcze co do tego krasonluda z mieczem, to prędzej spotkasz elfa z dwuręcznym toporem lub w ogóle z toporem.

Takie jest przynajmniej moje o tym zdanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Carnloch
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 102
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Gru 21, 2006 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylisz się. Miecz jaknajbardziej pasuje do krasnoludów, z jednej prostej przyczyny. W podziemiach, jaskiniach itp. topór jest bronią mało efektywną bo wymaga dużo miejsca żeby się zamachnąć i wtedy przeznaczone bardziej do pchnięć niż cięć krótkie miecze w połaczeniu z tarczą stają się bardzo efektywną bronią.

Co do mojego zestawu to zależnie od tego kim gram ale stadartowo to była by kusza (najlepiej dwustrzałowa taka jak w "Lady Hawk"), miecz długi lub półtorak, w drugą rękę nadziak albo tarcza i kilka noży lub sztyletów do rzucania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
klos
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 18

PostWys³any: Czw Gru 21, 2006 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taliesin napisa³:

Po pierwsze w życiu nie widziałem krasnoluda z mieczem. To tak jakbyś przypisał nizołkom dwuręczny młot bojowy.



A ja nigdy nie słyszałem aby topór lub miecz był zawieszany na plecach jak jest to praktykowane we wszystkich fantasy... To, że nie słyszałeś to nie oznacza, że tak nie ma. Miecz jest o wiele bardziej uniwersalną bronią od topora, wiem bo walczyłem obydwoma.
_________________
#Sesja Upadek Imperium - Ghuntar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Czw Gru 21, 2006 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klos napisa³:

A ja nigdy nie słyszałem aby topór lub miecz był zawieszany na plecach jak jest to praktykowane we wszystkich fantasy...


miecz jak najbardziej. Dla przykładu: japońscy ninja nosili miecze na plecach, dlaczego? bo po pierwsze: przy duzej wprawie mozna je sprawnie i błyskawicznie dobyć, po drugie: ze względu na ekstremalne (, że tak sie wyraże Very Happy) warunki pracy noszenie go przy pasie w sposub tradycyjny by zbyt przeszkadzało..np. podczas wspinaczki, skradania się w ciasnych pomieszczeniach itp...

pozatym wydaje mi sie ze nieraz na plecach umieszczano broń podczas podróży...ale moge się mylić Very Happy
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk±d: z północnych pustkowi

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klos napisa³:
A ja nigdy nie słyszałem aby topór lub miecz był zawieszany na plecach jak jest to praktykowane we wszystkich fantasy... To, że nie słyszałeś to nie oznacza, że tak nie ma. Miecz jest o wiele bardziej uniwersalną bronią od topora, wiem bo walczyłem obydwoma.


Ale człowieku wczuj się w świat! W końcu mówimy o WFRP a nie o D&D!
Dla krasnoluda topór jest jego nierozłączną częścią!
I w życiu nie wziął by do ręki miecza (chyba że nie miałby innej broni).
Takie jest moje zdanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Paweł
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Cze 2006
Posty: 77
Sk±d: z Pruszkowa obok wawy

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja topór najbardziej ponieważ gram lkrasnoludem.
_________________
Altdorf:Karahim,Kakak Azul,krasnolud,wojownik podziemny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Carnloch
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 102
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pia Gru 22, 2006 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cranmer napisa³:
miecz jak najbardziej. Dla przykładu: japońscy ninja nosili miecze na plecach, dlaczego?


Bo ostrza tych mieczy miały jakieś 50-60 cm długości i długą rękojęść mogącą pomieścić obie dłonie a do tego były lekkie i nie było problemu z wyciagnięciem ich zza pleców. Zrobienie czegoś takiego z europejskim mieczem długości 120 cm jest fizycznie niemożliwe bo ręka jest po prostu za króka. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group