Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Realizm w RPG
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Gru 07, 2004 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a przezyłem w taki sposób ze jak widze ze nie ma szans to długa ile wlezie Wink zeby niezginac ;] i tak sredni wychodzi ze gramy 2 razy w tygodniu czasami raz to zalezy naprawde ruznie bywa ;)JAk jest czas i jak są checi to gramy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Wto Gru 07, 2004 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale oczywiście mozna miec magiczne przedmioty ale one powinny miec takze minusy jak np. +15 WW ale minus 1 do no nie wiem na przykład siły, albo różdżką np. jak walisz msuisz wykorzystać siłe woli ( rzut ) czy cośtam , bo taki potężny przedmiot to zalatuej D&D , i wyjaśnij mi kim ty grasz że masz 7 ataków , jaka kalsa ma takei rozwiniecie co ? nikt w podreczniku nei ma wiecej niż no ne iwiem neich bedzie +3 ( chyba zabojca ) no to na poczatku 1 + 3 = 4 to co jakeij artefakty masz co ci dodaja jeszcze + 3 czy wy moze gracie ze sobie co klase sumujecie tzn. na starcie miałem 30 ww , potem klasa podstawowa + 20 , i klasa zawansowna +40 m, 30+20+40=90 WW , tak gracie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Gru 09, 2004 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tak sie dodaje tylko szybkość ataki Zywotność a WW to si edodaje jak masz30 +20 za jakas klase to masz 50 i potem jak dodajesz 30 to po rozwinieciu masz 60 tak gramy a scieszka hmm nie pamientam kim byłem na samym poczatku ale odrazu potem mogłem przejść na strzelca i potem zabójcą sie stajesz mniej wiecej tak wygladała moja scieszka (nie pamientam kim byłem na samym poczatku mysliwy czy jakis taki koles ale rozinąć mogłem o jeden atak odrazu )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w podreczniku nie ma zadnej profesji w ktorej da sie rozwinac wiecej atakow niz 3
Ale moze jakies przedmioty mu daja cos do atakow
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jedyna profesja - o ile sie nie myle pozwalajaca rozwinac ataki o +3 jest profesja zabojcy, ktora wola o pomste do nieba! Najgorsza profesja z mozliwych! Nie ma gorzej zrealizowanej. Pomysl swietny ale wykonanie do dupy. Zabojca z bron spec. obureczna i korbacz - toz to smiesznosc..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu sie zgodze Zedd. Dlatego wprowadze to co mi wysłałes ale narazie skończymy gre tymi postaciami....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wprowadzisz jak mozna wiedziec
I jak bys mogl to przeslij mi to na maila Xarandil
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chwila czyli w ydodajecie sobie ataki , wiec jest mozliwość że ktoś z was osiągnei atakó więcej niz 10 ? albo szybkosci 10 ?( tak to nawet Cold One nei biega nie mowiąc o jakimś koniu ) , wg mne ito lekka przesada , sorry nie cholerna , to ja sięnei dziwie ze twoja drużyan Adek dżabersmoka rozwala od tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj oj oj - panowie! Lord dostrzegl tutaj pewna nieprawidlowosc.. Nawet w orginalnym podreczniku tak nie ma.. A wprowadzanie zmian majacych na celu pojscie w tym kierunku na pewno nie dodaje grze realizmu.. Jesli postac ma +2 ataki to znaczy ze max moze miec 3 (bazowe 1+ 2 ze schematu) To samo sie tyczy Żywotności i szybkości.. Sposob w jaki wy to rozwijacie przywodzi mi na mysl pewnien system swietnie nadajacy sie do gier komputerowych (D&D) gdzie jegomosc biega z 150 hit pointami. Zastanawia mnie szybkość.. Jesli ktos z was ma 7 to gratuluje bo tyle mial moj brat gdy gral mutantem.. Jesli wiecej to... co tu duzo mowic - zle zrozumienie regul, ablo niedopatrzenie MG.. Jeli masz szybkosc 7 to wg podrecznika moze biec z szybkoscia 39 km/h, szybkosc 8 to 46km, a 9 =51. Tyle maja dobre konie.. Mam nadzieje ze nie osiagacie tych wartosci, a do bogow modle sie zeby nie bylo wyzszych..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm nie wiem jak to jest ale nie takich wartosci nie osiagamy hmmm a szybkośc roziwnac w jakiej klasi emozesz tylko goniec chyba?hmmm widzisz Zedd rok grania to nie tak dużo a do zasad zagladac mi nie wolno bo kto da graczowi ksiazke mistrza Wink teraz ja sie pobawie w MG w przyszłym tygodniu poprowadze swoja pierwsza przygode jak sie spodoba graczom to bede je prowadził a jak nie to nie ale wprowadze twoje zasady i zmienie te niedociągnieca naszego MG wczesniej grałem w Wampira tylko mam nadziej ze mi się uda a i za tydzien robią wszyscy nowe postacie i Zedd mam prozbe mozesz mi powiedzieć co jeszcze wprowadziliście jak ci się uda bym prosił a tak na marginesie elf z maksymalna szybkoscia jesli taka mu wypadnie ma 6 i jak ma umiejętnopśc bardzo szybki to wypada mu 6 i mozesz mi powiedzieć jak to robicie z tym ze niewieci ile macie PP ze np koleś zginął w walce to ty zaniego marnujesz PP jako mistrz i dzieje się coś ze on przeżył został wskrzeszony albo coś tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 02 Gru 2004
Posty: 149
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt z nas po prostu nie gra Elfami... i chyba mało kto z nas nim kiedykolwiek grał Smile A jesli chodzi o PP to przyjmujemy że każdy ma po prostu jeden PP a jeśli je stracimy to tylko jakaś interwencja sił wyższych może je nam wrócić. Zresztą kiedyś w jednej przygodzie wszyscy stracili życie a odzyskaliśmy je w czadowy sposób tylko zbyt skomplikowany by go tu opisać w skrócie czrownik którego ratowaliśmy cofnął czas
-"Mówiąc Macie jeszcze jedną szanse nie zmarnujcie jej"
_________________
made in Zielon Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe spoko akcja a wy własnie zakładacie z gory ze Efly sa do dupy a nawet nimi nie graliście a wiec hmmm tak szczerze mowiac wiecie o nich tyle co przeczytaliście Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj musze cie zdziwic lesionixie.. Otoz pp-kow bylo wiecej, ale nie ukrywam, ze niektorzy juz pare stracili.. Losowanie bylo normalne, z ta roznica ze tylko MG wie ile pp-kow zostalo.. wiec strzezcie sie bo wy je nadal tracicie.. Niektorym niewiele zostalo..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 02 Gru 2004
Posty: 149
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xarandil
zakładacie z gory ze Efly sa do dupy a nawet nimi nie graliście

No właściwie to masz racje ale jest pare motywów które skutecznie nas odstraszają od gry elfami
1.Nienawiść MG do Elfów... Jak MG nie nawidzi twojej postaci to mała lipa Very Happy
2.W drużynie się na wzajem też średnio lubimy a raczej trzymają nas w kupie interesy (całkiem zdrowy układ co nie?? Very Happy ) Gdyby pojawił się jakiś zadufany w sobie elf to pewnie reszta by go zabiłą...
3. Elfy są z natury dobr a my gramy raczej złymi postaciami
4. Troche zawyżone statystyki (to zawsze mmożna zmodyfikować ale......to nie to samo już wtedy lepiej wziąć krasnala)

Ale mimo wszystko sądze że następnym razem zagram elfem tak żeby sprawdzić jak to jest Very Happy Na przekór mistrzowi!!
_________________
made in Zielon Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe i dobrze i to ciekawe jak długo Zedd pozwoli ci życ hehe Wink a nuż moz epolubi twojego elfa a to że gracie złymi postaciami to fakt wyklucza Elfa z drużyny chyba że weżmisz tanceraz zrobisz mu to wisi z kim podrużuje bo on zabija bez ostrzeżenia wkońcu za mordy brutalne zostali wyzuceni z elfiego społeczeństwa... a wieć on by mogł pasować najlepiej do drużyny byle by miał z kim walczyć;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group