Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Scenariusze: gotowe a może wymyślone?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Jaki scenariusz preferujesz?
Gotowy(kupuje)
13%
 13%  [ 4 ]
Wymyślam
86%
 86%  [ 25 ]
Wszystkich G³osów : 29

Autor Wiadomo¶æ
Pyza
Mod Ludzi
Mod Ludzi


Do³±czy³: 16 Gru 2004
Posty: 117
Sk±d: Wielkie KsiÄ™stwo PoznaÅ„

PostWys³any: Czw Sty 06, 2005 09:57    Temat postu: Scenariusze: gotowe a może wymyÅ›lone? Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście uważam że najlepsze scenario to są gotowe(czyli kupione) bo zawierają one ciekawą historię a niekiedy cała niesamowitą kampanię i opisują najważniejesze postacie z danego miasta lub też takie gotowce można zawsze rozwinąć po swojemu i kolejnym atutem jest że MG nie jest wstanie nic spartolić(chyba że jest naprawde do du** Wink i nie potrafi z gotowca nic przeczytać).
A co do wymyślanych to niestety zdarzają się wpadki MG że nie wie co zrobić i wymyśla na poczekaniu a to niestety psuje całą zabawę, ale czasami zdarzają się spontany że można się śmiać z tego przez całe miesiące Laughing
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić." - Reinhold Schneider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Sty 09, 2005 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gotowe - ja nigdy nie prowadzilem.. Mialbym cholernego stresa zeby nic nie zrypac.. Bo jak cos ci w nich nie wyjdzie, albo czegos zapomnisz to nie ma prawie zadnej mozliwosci zeby to odkrecic.. Pozatym trzeba pamietac o masie rzeczy - trzeba miec to wszystko dobrze poukladane.. a najgorsze jest wlasnie czytanie z kartki.. Beznadzieja. Przygody maja dobre pomysly ale zajezdzaja heroic`iem. Nawet te orginalne...
gotowym przygodom mowimy nie !! Przynajmniej jam mowie Razz
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Sty 09, 2005 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to zależy jak wymyśle coś ciekawego to wtedy prowadze to co wymyśliłem a jak nie zabardzo się uda nic wymyślić to wtedy biore jakis z neta i przerabiam dodaje wywalam i wychodzi cos innego prawie ;p nigdy nie miałem nawet w ręku orginalnego scenariusza ;p gdyż uważam ze nie sa potrzebna a MG jestem od niedawna;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Pon Sty 10, 2005 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scenariusze gotowe (kupione, pożyczone ale oryginalne do danego systemu) czytam w celu znalezienia ciekawych opisów, postaci, zdarzeń, wątków, zasad, czegokolwiek ale tak na prawdę chociaż mam całego wewnętrznego wroga (od niedawna jakiś tygdzien - cały czas czytam Smile nawet się nie zastanawiam nad poprowadzeniem go. pewnie wykorzystam "gdzieś tam" jakiś motyw ale nie kampanie - za dużo do spamiętania Wink
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Sty 15, 2005 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak Zedd powiedział przygody w wiekszosci gotowe są według mnie niepotrzebne i czasem przesadzone z deka Confused ... lepiej same coś wymyślić i wstawiać np. przeróbki jakiś postaci które na serio żyły Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ariena
Mod Bogów
Mod Bogów


Do³±czy³: 30 Gru 2004
Posty: 1636

PostWys³any: Nie Sty 16, 2005 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć prowadziłam okoł 5 razy to zdecydowanie wolę wymyślać aniżeli kupować gotowce.Przy tworzeniu własnej sesji można nieżle sie bawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger
Carnloch
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 102
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Sty 19, 2005 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko powiedzieć które lepsze. Z jednej strony MG w swojej przygodzie może przygotować wszystko pod graczy tak żeby przygoda pasowała z drugiej strony w gotowej przygodzie też można sporo zmienić a modyfikacja nawet długiej kampanii wymaga z pewnością mniej wysiłku niż wymyślanie własnej, nie mówiąc już o takich szczegółach jak przygotowanie BN, map lokalizacji, map miast itd. Tak więc chyba wolę gotowe choć z wprowadzonymi własnymi modyfikacjami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Sty 19, 2005 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wymyślam ale czasem dużo biore z dodatków wiec uważam że gotowe też są potrzebne i niejednokrotnie lepiej przygotowane. (Jak będzie to samo napisane to sorry bo mi sie komp haczy)
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Sty 19, 2005 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymyślam swoje sam ale też korzystam częściowo z dodatków więc uważam że jedne i drugie są potrzebne.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pia Sty 21, 2005 21:42    Temat postu: Ja sam wymyÅ›lam Odpowiedz z cytatem

4 X TAK dla autorów własnych scenariuszy. Ja sam wymyślam i ze swoich jestem zadowolony... Tak jak moi gracze. Kiedy wymyślasz własny scenariusz wiesz dokładniej co dana postac może czuć (w moim przypadku tak jest). Co z tego że gracze potrafią popsuć najlepszy scenariusz?! Od tego właśnie są. To jest najlepszy test dla MG i sprawdzenie jego fantazji. Miło czasem jest usłyszeć na koniec sejsi "ej MG fajna przygoda, oby takich więcej" itp. Zaprawde powiadam wam 4 X TAK!
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Lut 04, 2005 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mam zmęczony mózg więc postanowiłem skorzystać troche z gotowych scenariuszy. Poza tym dowiedziałem sie od graczy że poziom trudności jest za duży. I wcale nie chodzi o walke. Zobacze co powiedzą jak użyje gotowego scenariusza. Rolling Eyes
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pia Lut 04, 2005 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ostatniej sesji zrobilem wyjątek i sięgnąłem po gotowca. I powiem wam szczerze ze nie najlepiej mi sie prowadzilo. Ciągle jakoś brakowalo mi słów. A gdy mam swój własny wymyślony przeze mnie scenariusz to wiem chociaż co dana osoba czuje w danej sytuacji. Bo to w końcu ja ją wymyślilem. Nie wiem może się myle ale ja popieram własne scenariusze.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
PUG
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 29 Lip 2005
Posty: 5

PostWys³any: Pia Lip 29, 2005 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My gramy właściwie tylko wymyślone. Wszystkie wydane już przerobiliśmy i niektóre są gorsze od tych co wymyśli nasz MG. Koleś ma takie pomysły i stwarza taki klimat że koniec świata. Próbujemy go namówić żeby napisał książkę. Scenariusze ma zabójcze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hektor
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 09 Lip 2005
Posty: 18

PostWys³any: Sro Sie 10, 2005 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wlasne. W gotowe trudno sie wczuc, a jesli gracze zrobia cos inaczej, niz przewiduje scenariusz/kampania, to bedzie klapa kompletna. We wlasnych MG zawsze moze zaimprowizowac, poza tym swoje dziecko zna sie najlepiej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Sie 10, 2005 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój MG prowadzi świetnie prace "dorywcze" i niezobowiązujące przygody i spotkanie. Ale także lubi korzystać z gotowców, wtedy dokłada różne bajery od siebie.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group