Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
WH 1 ED v\s WH 2 ED

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Lip 21, 2005 12:57    Temat postu: WH 1 ED v\s WH 2 ED Odpowiedz z cytatem

Czy uważacie że druga edycja Młota bojowego całkowicie pokona, zepchnie, zdominuje ... blabla bla ... pierwszoedycyjny system. A jeśli nie całkowicie to w jak dużym stopniu i dlaczego? Ja ciągle się nad tym zastanawiam. A co sądzą o tym inni??
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Czw Lip 21, 2005 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem pewny ze 2 ed. zdominuje pierwsza. Nie chodzi tu bynajmniej o jakosc, grywalnosc itd itp. Skoro juz przed premiera Black Industries mialo caly plan wydawniczy dodatkow, to sprawa jest jasna. W/g mnie wydawcy chca zrobic z 2 ed. opozycje do DnD. Rynek zostanie zalany dodatkami, kampaniami, mapkami, uzupelnieniami itd itp. Czy wyjdze to na dobre systemowi? Watpie. Moze sciagnie mloda krew?. Ale nie widza mi sie empkiki zalane warhamerowym komercyjnym showshitem. Boje sie ze warh przez to zubozeje...
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Wrz 07, 2005 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde tylu ludzi wytyka błedy systemom i podręcznikom a nik nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie!! To bardzo smutne:( Po moich ostatnich obserwacjach doszedłem do wniosku, że cokolwiek się stanie I ed zostanie w sercach starych graczy na zawsze. Zapewne część przerzuci się na nową edycję ale wierni pierwszej zostaną. W moim otoczeniu jest widoczny wyraźny sprzeciw drugiej edycji. Ja sam stwierdziłem że zostane przy pierwszej ale zaczerpne " małe conieco" z drugiej. Jak to u was wygląda??
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Sob Wrz 10, 2005 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMHO ed.2 zdominuje jedynke w dużym stopniu.. podręcznik jest napisany jak dla nowych, młodych graczy.. jest cholernie popularny Battle.. b. duża cześć graczy w WFB kupi podręczniki do WFRP2.. Dużo graczy pierwszoedycyjnych przeżuci się na dwójke.. i nie mówmy tylko o Polsce.. to jest towar gorący na całym świecie.. Jeśli Rebel sprzedał 90 pare procent podręczników które zamówił u copernicusa (obstawiałbym na jakiś 500 może więcej) w tydzień po ich otrzymaniu to co działo się w innych krajach??
Ja już się przeżuciłem na 'dwójkę' głównie dlatego że do 'jedynki' prawie nie mam dodatków... A może dlatego że zawsze lubiłem wszystko co ładnie wydane.. ładnie wydrukowane.. pozatym mam 70% nowych graczy.. prosciej mi nauczyć ich nowych zasad, ucząc się po części razem z nimi..
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Wrz 11, 2005 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie dwójka ma lepszy klimat niż jedynka. No ale klimacik to ja mogę sobie wpuścić także w jedyneczkę na starych zasadach..
Dwójka ma lepszy system profesyjny - co nie znaczy, że genialny.
Dodatkowe profesje do jedynki można znaleźć w necie.

Jest masa różnic - społeczeństwo Warhammera się podzieli na pewno - miło by było gdyby to był przyjacielski podział, a nie coś w stylu:
"Grasz w dwójkę? Ale ciota z Ciebie - Nie wiesz co to prawdziwy Warhammer.."
To by było bez sensu.
Podręcznik 2ed. to tylko podstawka. Prawda jest taka, że dwójka bez jedynki niewiele nam powie o świecie.
Ja osobiście przesiądę się na dwójkę. Ujęła mnie klimatem. Pozatym jak się ją poczyta to zasady przestają się wydawać takie trudne. Większość z nich i tak się opuszcza, albo modyfikuje.
Z niecierpliwością będę czekał na jakies dodatki Smile
Dodam, że nie grałem już od 3 miesięcy. Dwójka tchnęła powiew świeżości w moje Erpegowe życie. Klimatem zblizyła się troszkę bardziej do horroru/armagedonu. To mi jak najbardziej odpowiada.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Czw Wrz 22, 2005 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też się podoba klimat dwójki, ale jedynce pod tym względem w sumie niczego nie brakowało. Przerzuciłem się na dwójkę, moi niektórzy gracze jeszcze mają wątpliwości, ale powoli im się zaczyna podobać. Tęsknię jednak za tymi czarnobiałymi obrazkami. Choć nowe mi się podobają, tamte wydają mi się jakieś lepsze...
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Sir-Quest
Go¶æ





PostWys³any: Pia Wrz 23, 2005 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadome jest że 2 ed jest lepiej dopracowana od 1 wszystkie niedosiągniescia z jedynki poprawiono....... ale i tak ja trzymam sie starej poczciwej jedynki dla mnie jest the best !!
Powrót do góry
Madras
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 28 Paz 2005
Posty: 18
Sk±d: Kraków :>

PostWys³any: Pia Paz 28, 2005 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy, zobaczymy. Na pewno będę grał w 2ED, a potem się zobaczy. Jak przeczytam podręcznik (.pdf), to powiem więcej co o tym myślę.
_________________
Nadchodzi zima.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Sro Lis 02, 2005 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2ed jest dobra, choć żeby grać potrzeba będzie kilka dodatków (do 1ed wystarczył podręcznik). Dlatego najlepsze wyjście to granie w 2ed mając jednak w pamięci 1ed...
Powrót do góry
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sro Lis 02, 2005 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach i wkońcu ja się wypowiem.

Wiecie co? Nie wiem jak można napisać 'Klimat w dwójce jest lepszy...' Przecież każdy MG sam może wykreować klimat i od niego samego zależy czy on będzie mniej albo więcej mroczny.

Ja osobiście zostaję przy dwójce. Grałem w młodszego brata Młotka i musze przyznać że cholernie długo karty robiliśmy. Dwójka jest moim zdaniem bardziej dopieszczona.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Lis 02, 2005 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wg Mnie wszystko już zostało powiedziane apropo porównania tych dwóch wersji no prawie wszystko ale Wg mnie w dwójce są komiczne rysunki żeglarz chyba to wygląda jak nekromanta jak pierwszy raz zobaczyłem ten rysunek to myślałem że padne ze śmiechu albo śmieciarz przeciez to pozostaje bez komentarza niektóre rysunki są naprawde komiczne a inne są naprawde bardzo dobre no to na tyle odemnie i tak btw Miłego Grania czy to w pierwszą czy w 2 edycje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Madras
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 28 Paz 2005
Posty: 18
Sk±d: Kraków :>

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 01:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem już tego posta w innym topicu, ale przekleję go tutaj:

Cytat:
W 2 na pewno lepszy jest system tworzenia postaci, ale tylko w przypadku nowych graczy, zaawansowanym nie zrobi różnicy, bo oni takie rzeczy załatwiają od ręki.
Magia - wydaje mi się lepsza, ale trochę mało czarów. Arcymag operujący 9 zaklęciami + jakieś tam z magii powszechnej... Poza tym takie czary, jak "Pierwsze proroctwo Amul" - to po prostu ROTFL. Kapłani mają jeszcze gorzej, 6 zaklęć + powszechna. Pewnie zostanie to rozwiązane w dodatku jakimś, no ale póki co dodatku nie ma. A bestiariusz + magia + opis świata + jeszcze cośtam = $$$$$.
System umiejętności i zdolności - co najmniej dziwny. Niektóre sformułowania w dziale ekwipunek albo w opisach umiejętności brzmią tak lakonicznie, że się płakać chce, widać, że podręcznik pisany pod początkujących.
Wszyscy podniecają się, że można zagrać kimś ważnym - mistrzem gildii, księciem złodziei itd. LoL, a w jedynce nie można było? Wszystko zależy od MG, w 2 jeśli MG nie ułoży odpowiedniej kampani, która umożliwi zdobycie danego stanowiska, to też takowym nie pograsz.
Mechanika walki - tutaj w sumie wiele się nie zmieniło, zadawane obrażenia są 2x większe, ale też 2x więcej hp... No może przez to magia została osłabiona w stosunku do 1ED, bo i tam dmg zadawany był k10+x, i w 2 jest tak samo. Mimo wszystko jednak bardziej mi się podoba system 1ED, w dwójce za dużo namieszali.
Cechy - niepotrzebnie połączono inicjatywę z intelektem/zręcznością i zlikwidowano opanowanie... Przecież to, że jakiś uczony spędził lata nad księgami przy płomieniu świec nie znaczy, że na polu bitwy będzie najszybciej reagował, ani że będzie w stanie zauważyć z odległości 100m jakie herby są wyszyte na sztandarach. Analogicznie to, że wojownik nie boi się maga nie znaczy, że będzie się w stanie oprzeć jego zaklęciom. Te cechy powinny pozostać oddzielnie IMO. Natomiast wywalenie CP liczę na +, bo była to w zasadzie martwa cecha, którą można bez problemu zastąpić ogładą albo intelektem.
Podsumowując: zostaję przy 1ED, może zaimportuję system zaklęć z dwójki, ale to wszystko, nie warto wydawać 110zł żeby mieć kolorowy świecący papier. A 110zł to minimum, żeby zacząć grać, po doliczeniu dodatków...

A jeszcze jedno: strażnik pól buahahahahahah xDDDDD.


Jeśli kochasz swe życie na tym padole łez, to pisz za każdym razem coś nowego i nie używaj kombinacji klawiszy CTRL + C i CTRL + V... To by było na tyle... - Wilk
_________________
Nadchodzi zima.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group