Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
SIGMAR

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Religie i Bogowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Jeremiasz_Keppler
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 11 Paz 2005
Posty: 52
Sk±d: Pd. Reiklandu

PostWys³any: Pon Paz 17, 2005 17:42    Temat postu: SIGMAR Odpowiedz z cytatem

Najfajniejszy z bogów starego świata, niestety kompletnie olany zarówno w podręczniku I ed. jak i II
Ja najczęsciej widziałem Sigmara troche jak Chrystusa, z Wielkim Teogonistą jako papieżem. Rycerze zakonni Sigmara bardziej mi przypominali zakonników takich jak Templariusze czy 'krzyżacy'. Inni bogowie są troche zbyt prości - co jest skomplikowanego w Ulryku czy Morrze? Opiekuje się jedną czy dwiema sprawami i już. Za to Sigmar jest patronem całego Imperium. Gracze i mg często zapominają o Sigmarze..a przeciez znaczna część ludności Imperium uważa go za swojego głównego boga, kościół Sigmara stanowi największą potęge religijna w całym Imperium, jeżeli nie Starym Świecie!
_________________
Spalmy wszystkich, Sigmar rozpozna swoich!



MG na Biednej Dzielnicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Paz 18, 2005 01:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem . Sigmara może pominęli w pierwszej ale w dugiej edycji został przedstawiony całkiem czytelnie i zauważalnie. A co do samej gry no to już MG i gracze decydują , którego boga oleją. Jak dla mnie Sigmar jest naciąganym bóstwem. Ale tak jak mówisz, większośc ludzi w starym świecie właśnie w niego wierzy.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Paz 18, 2005 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sigmar jest ciekawą wiarą, ale fakt olano go w obu książkach. Mój MG interesuje się Sigmarem i jego historią (szczególnie czasy, kiedy zarżnął Konstanta Drachenfelsa Very Happy) Ogółem, możliwe że jest z deka naciągany, ale jest to świetne bóstwo, idealnie pasuje do mojej wizji Imperium.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy


Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Sob Wrz 06, 2008 23:00, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Paz 18, 2005 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Valdis nie opowiadaj głupot, bo Sigmar wcale Drachenfelsa nie zabił. Fakt walczyli przeciw sobie. Ale Konstatnty nie zginął z ręki Sigmara. Ale żeś bajke wymyślił nie ma co!!
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Paz 18, 2005 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze mówił mój MG który przeczytał książkę "Zamek Drachenfels" to Konstant Drachenfels dostał po mordzie Ghal Marazem, młotem Sigmara! Nie zginął kompletnie, a przy życiu utrzymuje go ten jego zamek! Młot Imperium to jedyna rzecz która może załatwić go na cacy, trza tylko zburzyć lub unieszkodliwić jego diaboliczną norę. Bez skojarzeń z forum proszę. Very Happy
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy


Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Sob Wrz 06, 2008 23:01, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jeremiasz_Keppler
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 11 Paz 2005
Posty: 52
Sk±d: Pd. Reiklandu

PostWys³any: Sro Paz 19, 2005 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigmar ranił Dracha i spuscił mu łomot, potem zrobił to młody ksiaze
Oswald (na niby) a w koncu pokonała go Genevieve z Dieterem
tyle
_________________
Spalmy wszystkich, Sigmar rozpozna swoich!



MG na Biednej Dzielnicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sro Paz 19, 2005 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka małą informacja.
Całkiem zgrabnie został opisany kult Sigmara Młotodzierżcy w dodatku "Wewnętrzny wróg" i twierdzenie, że olano tego boga w 1ed jest błedne.

Ja jako MG nigdy nie olewałem żadnego bóstwa, ale niestety jak radzę by gracze wybrali sobie dla swych postaci wiarę, to niektórzy zaraz twierdzą, że ich "hiroły" są ateistami...:/ ATEIZM??? Gdzie jest miejsce na ateizm w takich cięzkich czasach... Do kogo oni się będą modlili, gdy nadejdzie wielkie nieszczęście (np. śmierć bohatera:P)?
Powrót do góry
Ariena
Mod Bogów
Mod Bogów


Do³±czy³: 30 Gru 2004
Posty: 1636

PostWys³any: Czw Paz 20, 2005 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż...ja osobiście nie przepadam za Sigmarem i wolę wyznawać innych bogów.Przyznaję jednak rację, że w pierwszej edycji podręcznika został słabo opisany, lecz w drugiej zostało to skorygowane. Jeśli chodzi zaś o olewanie bogów to nie moge się z tym zgodzić. Wyznawanie jakiegoś boga nie jest równoznacze z modleniem się do niego za każdym razem kiedy tylko jest ku temu okazja.
_________________
Poeta to ktoś, kto pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Paz 20, 2005 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sigmar jest bardzo uniwersalnym bogiem. Na Chaos odpowiada Inkwizycją i młotami kapłanów. Prawy, uczciwy, szczodrobliwy. Popularny w Imperium i czasem nawet poza nim. Szeroko rozpowszechniony, idealny patron Imperium.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy


Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Sob Wrz 06, 2008 23:02, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Paz 21, 2005 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropo Sigmara to zastanawia mnie dlaczego zrobili go bóstwem? Niby dużo zrobił dla ludzi ale czy urodził się bóstwem, nie urodził się człowiekiem.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Czw Paz 27, 2005 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisa³:
Niby dużo zrobił dla ludzi ale czy urodził się bóstwem, nie urodził się człowiekiem.


Cóż podejrzewam że Imperium chciało mieć swojego opiekuna, kogoś kto będzie stał na ich straży przez wiek a do tego wspaniale nadawał się Sigmar, pierwszy Imperator, ten który zjednoczył Uneborgenwów, Młotodzierżca, przyjaciel krasnoludów. Czyż nie ma wspanialszego człowieka do obwołania go bogiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Religie i Bogowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group