Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Skarbiec Fabularny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> NowoÅ›ci w serwisie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lip 24, 2005 12:41    Temat postu: Skarbiec Fabularny Odpowiedz z cytatem

RozpoczÄ…Å‚em prace nad nowym serwisem w sieci fabularny.net
Będzie to skarbiec.fabularny.net [adres jeszcze nie działa]

O co chodzi:
08 lipca 2005 zamek w jeden dzień miał 23782 odsłon odwiedzających - to bardzo miłe i budujące - świadczy o sporej popularności serwisu możecie sami zresztą sprawdzić jak dynamicznie się rozwija - [zobacz staty zamku]

duży ruch na zamku [a przecież są też inne serwisy pod zamkiem - fora itd. które tez generują spory ruch] to tez wieksze wymagania serwera. Kiedy kupywałem w styczniu tego roku nowy serwer myślałem, że przedobrzyłem i zakupiłem za dużą maszynę okazuje się że już w lipcu muszę dokupywać dodatkowe miejsce, transfer, bazy i konta - bo na obecnym się nie mieści...

W sierpniu zamierzam więc zakupić jeszcze większy serwer i przenieść wszystko na 3x większe bydle niż to obecnie - wiąze się to jednak z dość konkretnym kosztem.

Pierwszą reakcją jaką słyszę od znajomych na mój problem jest: - zrób dostęp do zasobów zamku płatny i w ten sposób pokryjesz koszty utrzymania - przynajmniej po części... - Nie ma się jednak czego obawiać - jestem dość daleki od takich rozwiązań i zamek będzie dalej darmowy. Budując bowiem płatny dostęp do materiałów zamku automatycznie oganiczyłbym części graczy dostęp do niezbędnych tekstów, map, scenariuszy etc. - to w końcu prawie pół tysiąca plików...

Postanowiłem więc poszukać innego rozwiązania. Powstanie nowy, obszerny serwis o tematyce szerszej niż tylko warhammer, z rozbudowanym działem downloadu. Znajdziecie w nim pieczołowicie przygotowane pliki o większym rozmiarze i lepszej ogólnej jakości między innymi:

- Pełne gry PC - RPG i cRPG o statusie Abandonware [czyli wydawane do roku 1995]
- Backgroundy muzyczne do prowadzenia sesji w znakomitej jakości.
- Tailboardy wysokiej rozdzielczości [w sumie kilkanaście metrów kwadratowych różnych lokacji, podzielonych kratownicą jednocalową do prowadzenia rozgrywek turowych]
- duże grafiki, przedruki gazet, makiet i wiele innych cennych rzeczy

Materiały te będą przygotowane do pobrania [ze względu na swój rozmiar oraz jakość] za drobną opłatą - prawdopodobnie kosztem wysłania SMSa. Za uzyskane w ten sposób mikropłatności być może po części pokryję koszty serwera Zamku oraz sieć Fabularny.net

Napiszcie co myślicie
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Nie Lip 24, 2005 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja całkowicie popieram ten pomysł. A ludzie nie powinni się dziwić ani narzekać. SMS to nie tak dużo. Zamek jest wspaniały i skoro potrzebuje funduszy na "konserwacje" to trzeba je zdobyć. A sposób podany powyżej jest jak najbardziej na miejscu. W końcu praca Ortha jest warta bardzo wiele. A zamku chyba nie chcemy stracić.? Niestety byłem już światkiem upadku i odejścia bezpowrotnie kilku wspaniałych rzeczy. Ja popieram pomysł całkowicie. Hail to all!!
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Hektor
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 09 Lip 2005
Posty: 18

PostWys³any: Pon Lip 25, 2005 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysl jest bardzo dobry - Koszt SMSa to smieszne pieniadze w porownaniu do tego, co serwis bedzie oferowal. No chyba, ze bedzie to SMS za 7 zl, to wtedy sie zastanowie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Pon Lip 25, 2005 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram w 100% Będą to napewno świetne żeczy (bo innych na Zamku nie ma Smile) a sms to niedużo... (szczególnie gdy starsi płacą za kom. LoL) Do tego płatne konta mailowe w drachenfels.pl i fabularny.net...
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pon Lip 25, 2005 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie nie ma problemu, es i tak wychodzi taniej.
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> NowoÅ›ci w serwisie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group