Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Ceny i zarobki w Warhammerze

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
hayt
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 12:32    Temat postu: Ceny i zarobki w Warhammerze Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam do was bardzo istotne pytanie? co sądzicie o cenach w młotku? te ceny które są w podręczniku są troche absurdalne ( np. 15 sztuk złota za srebrne sztućce). Z drugiej strony w średniowieczu za zbroję można było kupić wieś ( lub na odwrót). dajmy na to zbroja kosztuje 400 złotych monet. Czyli to powinno starczyć na przynajmniej rok dostatniego życia, opływającego w luksusie. A tu ZONK. wynajęcie najemnika kosztuje min 20 ZK za dzień, czyli po 20 dniach kosztuje cie tyle co zbroja. Załóżmy że chcemy pojechac na wyprawę wynajmując 5 najemników ( bo np. jest się kapitanem najemników). Wyprawa trwa pół roku. Płacicie 5 najemnikom za ten czas minimalnie 19800 koron. CZYLI RÓWNOWARTOŚĆ 49 WIOSEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sam jestem alchemikiem mam sklep ( sklep jest dosyć duży) w Middenheim i handluję prochem i eliksirami. Jestem poważany w mieście. I tu mam kolejny problem. Ile powinienem zarabiać, biorąc pod uwagę że zatrudniam jednego alchemika który produkuje tylko proch, grecki ogień i materiały wybuchowe. i sklepikarza ( uczeń alchemika który u mnie terminuje). Sprzedaję eliksiry które sam robię. Jeżeli chcę wynająć 5 najemników do ochrony mojej małej osóbki to żeby mi się to opłacało musiałbym zarabiać około 10000 koron miesięcznie. ( minimum). a to jest troche absurdalne, bo po kilku latach wykupie całe Imperium.
Co wy o tym myślicie? Jak powinny wyglądać ceny w młotku i ile powinienem zarabiać miesięcznie na sklepie.
Pozdrawiam.
PS. Chodzi mi tylko o urealnienie systemu.
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylisz się. 20 zk to płaci sie dziennie za Bardzo dobrego najemnika. Jeśli chcesz możesz najemnikowi płacić 1-3 zk dziennie jeśli jest przeciętny. Albo negocjuje się cenę. Jak się ktoś uprze to może znaleźć najemnika za parę szylingów. A zarabiać powinieneś w zależności od tego ile sprzedajesz.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
hayt
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wyjaśniłeśSmile No a fakt że srebrne sztućce kosztują 15 ZK?
Jeżeli chodzi o moje zarobki: sprzedaję mydło ( także z różnymi dodatkami:) np afrodyzjak) proch ( dużo prochu), grecki ogień, i eliksiry. sklep jest duży. Dałem za niego 4000 złotych koron. ale nie wiem jak zrobić z zarobkami. Przecież nie zawsze sprzedam wszystko co zrobiłem:) są miesiące strat:)
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sztućce kosztują tylo ponieważ: po pierwsze są srebrne , po drugie są raczej rzadkie, po trzecie są oznaką wysokiego statusu społecznego,po czwarte truno się wtedy wytapiało srebro w formie innej niż monety i sztaby, poza tym nie było to aż tak popularne. Tylko idiota kupował by sztućce zamiast chleba jeśli jest głodny i ma tylko te 15zk prawda? Przede wszystkim rzemieślik czy nawet cech wiedział że takie sztućce bedą kupować bogaci co znaczy że mają dużo kasy , której ich można pozbawic. Skoro sklep jest duży to powinieneś zarabiać kilkaset koron miesięcznie minus wypłata dla alchemika i zapłata za materiały produkcyjne. Oczywiście jeszcze podatek od handlu i sparzedanych towarów, do tego utrzymanie własne, alchemika i ucznia. Podatek od sklepu , drogi przy której stoi itd itp. Jak dla mnie to wyjdzie nie więcej niż 50-100 zk zysku miesięcznie jeśli sprzedaż idzie dobrze. Bynajmniej nie żartuje.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz w podręczniku warhammera pisze ze najemnikowi z 1 profesją płacisz 20 ZK za dzień. to chyba troche nierealne żebym zarabiał tylko 100 miesięcznie o nie mógłbym wynająć nawet jednego najemnika na czas tygodnia. jedna mikstura którą się robi kilka godzin kosztuje 200 koron:) a ja jestem w stanie w ciągu jednego dnia zrobić 3 porcje tej mikstury. Skład na proch 4 kilo saletry 1 kilo węgla drzewnego i 1 kilo siarki. Robi się to przez jeden dzień ( około) czy uważasz że proch jest taki tani. Mi nie chodzi o to żeby zarabiać dużo ale żeby urealnic ceny. Ile tak naprawde jest warta jedna korona? tyle ile waży? 1 funt złota? czy więcej?
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te 50 do 100 zk to masz na czysto po uwzględnieniu wydatków na życie. Chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nie będę się powtarzał a temat uważam za zamknięty. Przeczytaj jeszcze raz co ci napisałem wcześniej i się zastanów. Jedna korona jest warta tyle ile waży. Koniec tematu.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group