Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Fortuna zmiennÄ… bywa :D

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pon Lut 20, 2006 20:36    Temat postu: Fortuna zmiennÄ… bywa :D Odpowiedz z cytatem

Chyba każdy z was wie co to jest pech w warhamerze. Tak, rzucenie na kościach wyniku 96-100. I co wtedy się dzieje? Very Happy Jak to u Was wygląda? czy w czasie walki ktoś wyrzuci 100 obcina ręke swojego kompanowi? Czy elf strzelający z łuku w goblina, gdy wyrzuci 100 wpakuje strzałę w swojego kumpla walczącego z drugim goblinem? A czy stosujecie zasade szczęscia czyli wyniki 01-05 są zawsze udane niezależnie od trudności testu? Możecie podać jakieś przykłady.

Ja gdy raz prowadziłem swoją pierwszą poważną sesję warhammera jeden elf, który strzelał z łuku w bandytę wyrzucił pecha. Ustaliłem, że trafia w czarodzieja, który właśnie walczy z bandytą. Elf rzucił chyba z sześć razy szóstkę (ponad 40 obrażeń). Efekt wg. podręcznika był jeszcze lepszy niż wyrwanie kręgosłupa wraz z mózgiem ale na szczęście ofiara miała PP Very Happy
Powrót do góry
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Wto Lut 21, 2006 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję zasadę Wielokrotnego Pecha Bez Krzty Szczęścia, w skrócie WPBKS (przed chwilą to wymyśliłem Very Happy).
A na poważnie, to stosuję zasadę pecha, przy każdym dublecie (o ile na przykład taki delikwent nie trafił). Efekt takiego pecha zależy od różnicy między wyrzuconą wartością, a daną cechą. Możemy się zatem tylko poślizgnąć, wypuścić broń, upaść, a nawet uderzyć towarzysza w głowę Twisted Evil .

PS: Szczęście już zostało uwzględnione w grze... nie przesadzajmy Very Happy
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Wto Lut 21, 2006 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys moj kumpel grajacy kapłanka vereny mial taka opcje: stoi jakis drab i trzyma dziewczynke z nozem przy gardle. Kumpel chciał sie popisac i strzelił z kuszy( mierzył w głowe napastnika) Wypadło mu równą 100!!!!Zabił dziewczynke na miejscu ( wypadła głowa wiec obrazenia olałem) Ale miał minę. Mi samemu kiedys jak grałem wypadła 100 na WW i 100 na ZR zabiłem sie własnym mieczem. Wiec pech jest nie odłacznym elementem zycia gracza (wola boska itd)
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cadi
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 03 Mar 2006
Posty: 19
Sk±d: InowrocÅ‚aw

PostWys³any: Sob Mar 04, 2006 00:02    Temat postu: 100 to pech i tyle Odpowiedz z cytatem

setka zawsze oznaczała u mnie na sesji coś niezwykle pechowego. dlatego właśnie stworzyłem tabelkę chybień krytycznych (patrz zasoby zamku). każdy może to różnie interpretować - niefortunność, złe spojrzenie Ranalda na poczynania bohatera itp...
_________________
Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arthandas
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 25 Lut 2007
Posty: 17
Sk±d: z grobowca...

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 05:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już uznajemy że skrajne rzuty oznaczają niewiarygodnego pecha lub szczęście to powinno się to ograniczać do osoby rzucającej kością. Dlaczego bohater po wyrzuceniu 100 zastrzelił dziewczynę? Czemu ona była winna? To on wyrzucił 100, a nie ona. A co do przykładu, że po wyrzuceniu 100 postać zabiła się własnym mieczem to współczuje graczom, którzy grają z MG, który na to pozwolił...
_________________
Czasem zamiast siły argumentów lepiej użyć argumentu siły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
psibot
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 10 Sty 2008
Posty: 6
Sk±d: wawa

PostWys³any: Wto Mar 25, 2008 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w 100% zgadzam sie z Arthandasem bo jak to możliwe żeby się samemu zabić mieczem Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Mar 25, 2008 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś rzuca 100 to nie jest pech to klątwa bogów. Ale raczej sam rzut nie powoduje śmieci delikwenta na miejścu. Zazwyczaj oznacza to upuszczenie broni , upadek ewentualnie jakieś zranienie się. No chyba że ktoś używa broni palnej albo materiałów wybuchowych. Wtedy: żegnaj bohaterze lub kończyno, czy tam cokolwiek. A co do trafiania innych niz się zamierzało to też popieram. Cóż tak bywa.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
grenett



Do³±czy³: 16 Wrz 2016
Posty: 1

PostWys³any: Pia Wrz 16, 2016 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisa³:
Jak ktoś rzuca 100 to nie jest pech to klątwa bogów. Ale raczej sam rzut nie powoduje śmieci delikwenta na miejścu. Zazwyczaj oznacza to upuszczenie broni , upadek ewentualnie jakieś zranienie się. No chyba że ktoś używa broni palnej albo materiałów wybuchowych. Wtedy: żegnaj bohaterze lub kończyno, czy tam cokolwiek. A co do trafiania innych niz się zamierzało to też popieram. Cóż tak bywa.



zgadzam się w stu procentach jeśli chodzi o to, że to nie jest pech tylko klątwa bogów Very Happy
_________________
http://artykuly.vortalcloud.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piottruusss
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 02 Lis 2016
Posty: 5

PostWys³any: Sob Lis 05, 2016 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To racja, jak najbardziej klątwa, takiego pecha nie można mieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group