Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Opis Arabii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mapa Åšwiata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
rusek



Do³±czy³: 28 Wrz 2007
Posty: 4

PostWys³any: Pia Wrz 28, 2007 16:08    Temat postu: Opis Arabii Odpowiedz z cytatem

Witam
Od jakiegoś czasu pracuję nad dodatkiem o Arabii w świecie WFRP. W tym celu szukałem w Internecie wszelkich dostępnych informacji. Nie było tego dużo, a różne teksty oferowały zupełnie różny obraz tego kontynentu.
W swojej pracy staraÅ‚em siÄ™ wyciÄ…gnąć z nich najciekawsze informacji, które zdawaÅ‚y siÄ™ pasować do mojego ogólnego wyobrażenia. WziÄ…Å‚em sobie też do serca notkÄ™ z podrÄ™cznika do pierwsze edycji, mówiÄ…cÄ… o podobieÅ„stwie Arabii do Imperium OsmaÅ„skiego. W tym celu zasiÄ™gnÄ…Å‚em informacji na stronach internetowych, ale też w literaturze. NajwiÄ™cej daÅ‚a mi książka Raphaela Lewisa o tytule „Å»ycie codzienne w Turcji OsmaÅ„skiej”. Z czystym sercem mogÄ™ jÄ… polecić każdemu zainteresowanemu tematem.
Wracając do tematu. Stworzyłem (na razie podstawy) państwo teokratyczne, ale nie scentralizowane w takim stopniu jak Wysoka Porta. Musiałem dowiem szukać kompromisu między opisem realnego imperium a dostępnymi informacjami. Religią panującą jest kult Ormazda. Mimo, że w wielu przypadkach stosowałem się do nazewnictwa arabskiego i muzułmańskiego, to w tych ważniejszych przypadkach starałem się wymyślać inne nazwy. Tak świętą księgą jest Nomen (z łaciny, ale jak dla mnie może być). Nie nadałem nazwy tak dla religii jak i jej wyznawców.
W strukturze pracy staraÅ‚em siÄ™ zachować porzÄ…dek przyjÄ™ty o tej pory w oficjalnych dodatkach do WFRP jak „Rycerze Graala”, czy „Dziedzictwo Sigamara”. WedÅ‚ug mnie zapewnia to pewnÄ… standaryzacjÄ™ dodatków, porzÄ…dek i uÅ‚atwia orientacjÄ™ w tekÅ›cie.
Co do tytuÅ‚u to przyjÄ…Å‚em ostatecznie „Arabia Feliks”. Znaczy to tyle co „Arabia Szczęśliwa” i odnosi siÄ™ do prawdziwego tekstu opisujÄ…cego tereny współczesnego Jemenu. Może nie opisujÄ™ w stu procentach krainy mlekiem i miodem pÅ‚ynÄ…cej, ale wydaje mi siÄ™ pasować. Tak czy inaczej jest to na razie tytuÅ‚ roboczy i gdy dodatek bÄ™dzie ukoÅ„czony zastanowiÄ™ siÄ™ nad ostatecznÄ… wersjÄ….
Na koniec parę mankamentów. Po pierwsze brak grafiki. Nie jestem Picassem, a grafiką komputerową też raczej się nie zajmuje. Jeśli znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wykonać kilka grafik to będę wdzięczny. Poza tym tekst na pewno nie stoi na najwyższym poziomie (do przygotowywanego Kisleva pewnie dużo mu brakuje). Staram się jak mogę trzymać jakikolwiek poziom, ale wszelka krytyka (konstruktywna) będzie mile widziana i uwzględniana.
Co planuję dalej robić? Wszelkie plany będę umieszczał na bieżąco w newsach. Najbliższy okres czasu chcę poświęcić dokończeniu prac nad trzema prowincjami, dodać pierwsze mapy i jakiś bestiariusz. Potem dokończę rozdziały Magii Piasków.

Wszelka pomoc mile widziana. Jeżeli znajdą się chętni do stałej współpracy to proszę o kontakt na maila. Jeżeli jednak masz jakiś pomysł to możesz wypowiedzieć się w komentarzach do newsów i artykułów jak również w tym temacie.

Zapraszam na stronÄ™ projektu:

http://www.arabiafelix.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Paz 05, 2007 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambitny i obszerny projekt, ale nieco rażące są bardzo krótkie artykuły np. na temat kultów lub relacji między Arabią a innymi państwami.

Zobaczymy jak projekt siÄ™ dalej rozwinie, o ile siÄ™ rozwinie.

Najchętniej najpierw widziałbym poszerzone artykuły oraz gotową do użycia w całości magię Piasku.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Sob Paz 06, 2007 02:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczytna inicjatywa, a przede wszystkim potrzebna. Wreszcie może doczekamy sie jakiegoś spójnego pomysłu na Arabię.

Powoli zaczynam korzystać z materiałów projektu i adaptować je do moich potrzeb (bez większych zmian zresztą).

Polecam wszystkim i czekam na więcej nowych materiałów oraz rozszerzenie już istniejących.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
rusek



Do³±czy³: 28 Wrz 2007
Posty: 4

PostWys³any: Sob Paz 06, 2007 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego proszę o komentowanie i wyrażanie własnych opinii- co powinno być zmienione, co dodane, co rozwinięte. Ostatnio dodałem mapy- czy zgadzają się z całym universum? Każda opnia i uwaga jest mile widziana.
Pozdrawiam

@Gregory: co konkretnie masz na myśli? Chodzi o kulty chaosu, czy ludowe wierzenia? A co do stosunków międzynarodowych to później je rozbuduje. Na razie mam inne priorytety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
rusek



Do³±czy³: 28 Wrz 2007
Posty: 4

PostWys³any: Nie Lut 10, 2008 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio dodałem możliwość zapisania się do newslettera. Teraz moża na bieżąco dowiadywać się o nowościach na stronie (planuję wysyłanie jednego listu na tydzień), bez potrzeby ciągłego jej śledzenia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
armenno



Do³±czy³: 05 Paz 2016
Posty: 2

PostWys³any: Sro Paz 05, 2016 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten projekt chyba już po latach przestał istnieć.
_________________
PracujÄ™ w Giacomo Conti - http://mrfashion.pl/giacomo-conti
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Paz 07, 2016 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to wygląda. Strona została usunięta albo przeniesiona, a autor nie dał znać na ten temat więc ja też sądzę, że projekt umarł. W końcu to już 9 lat!! Boszzeeee.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mapa Åšwiata Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group