Forum www.forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 
[Strona Gwna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Opis Arabii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.drachenfels.pl Strona Gwna -> Mapa wiata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
rusek

Doczy: 28 Wrz 2007

PostWysany: Pi Wrz 28, 2007 16:08    Temat postu: Opis Arabii Odpowiedz z cytatem

Witam
Od jakiego czasu pracuj nad dodatkiem o Arabii w wiecie WFRP. W tym celu szukaem w Internecie wszelkich dostpnych informacji. Nie byo tego duo, a rne teksty oferoway zupenie rny obraz tego kontynentu.
W swojej pracy staraem si wycign z nich najciekawsze informacji, ktre zdaway si pasowa do mojego oglnego wyobraenia. Wziem sobie te do serca notk z podrcznika do pierwsze edycji, mwic o podobiestwie Arabii do Imperium Osmaskiego. W tym celu zasignem informacji na stronach internetowych, ale te w literaturze. Najwicej daa mi ksika Raphaela Lewisa o tytule „ycie codzienne w Turcji Osmaskiej”. Z czystym sercem mog j poleci kademu zainteresowanemu tematem.
Wracajc do tematu. Stworzyem (na razie podstawy) pastwo teokratyczne, ale nie scentralizowane w takim stopniu jak Wysoka Porta. Musiaem dowiem szuka kompromisu midzy opisem realnego imperium a dostpnymi informacjami. Religi panujc jest kult Ormazda. Mimo, e w wielu przypadkach stosowaem si do nazewnictwa arabskiego i muzumaskiego, to w tych waniejszych przypadkach staraem si wymyla inne nazwy. Tak wit ksig jest Nomen (z aciny, ale jak dla mnie moe by). Nie nadaem nazwy tak dla religii jak i jej wyznawcw.
W strukturze pracy staraem si zachowa porzdek przyjty o tej pory w oficjalnych dodatkach do WFRP jak „Rycerze Graala”, czy „Dziedzictwo Sigamara”. Wedug mnie zapewnia to pewn standaryzacj dodatkw, porzdek i uatwia orientacj w tekcie.
Co do tytuu to przyjem ostatecznie „Arabia Feliks”. Znaczy to tyle co „Arabia Szczliwa” i odnosi si do prawdziwego tekstu opisujcego tereny wspczesnego Jemenu. Moe nie opisuj w stu procentach krainy mlekiem i miodem pyncej, ale wydaje mi si pasowa. Tak czy inaczej jest to na razie tytu roboczy i gdy dodatek bdzie ukoczony zastanowi si nad ostateczn wersj.
Na koniec par mankamentw. Po pierwsze brak grafiki. Nie jestem Picassem, a grafik komputerow te raczej si nie zajmuje. Jeli znajdzie si kto, kto bdzie chcia wykona kilka grafik to bd wdziczny. Poza tym tekst na pewno nie stoi na najwyszym poziomie (do przygotowywanego Kisleva pewnie duo mu brakuje). Staram si jak mog trzyma jakikolwiek poziom, ale wszelka krytyka (konstruktywna) bdzie mile widziana i uwzgldniana.
Co planuj dalej robi? Wszelkie plany bd umieszcza na bieco w newsach. Najbliszy okres czasu chc powici dokoczeniu prac nad trzema prowincjami, doda pierwsze mapy i jaki bestiariusz. Potem dokocz rozdziay Magii Piaskw.

Wszelka pomoc mile widziana. Jeeli znajd si chtni do staej wsppracy to prosz o kontakt na maila. Jeeli jednak masz jaki pomys to moesz wypowiedzie si w komentarzach do newsw i artykuw jak rwnie w tym temacie.

Zapraszam na stron projektu:

[url]http://www.arabiafelix.cba.pl[/url]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf

Doczy: 22 Lip 2005
Skd: Elblg

PostWysany: Pi Pa 05, 2007 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambitny i obszerny projekt, ale nieco race s bardzo krtkie artykuy np. na temat kultw lub relacji midzy Arabi a innymi pastwami.

Zobaczymy jak projekt si dalej rozwinie, o ile si rozwinie.

Najchtniej najpierw widziabym poszerzone artykuy oraz gotow do uycia w caoci magi Piasku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

Doczy: 15 Lis 2005
Skd: z daleka

PostWysany: Sob Pa 06, 2007 02:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczytna inicjatywa, a przede wszystkim potrzebna. Wreszcie moe doczekamy sie jakiego spjnego pomysu na Arabi.

Powoli zaczynam korzysta z materiaw projektu i adaptowa je do moich potrzeb (bez wikszych zmian zreszt).

Polecam wszystkim i czekam na wicej nowych materiaw oraz rozszerzenie ju istniejcych.
Powrt do gry
rusek

PostWysany: Sob Pa 06, 2007 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego prosz o komentowanie i wyraanie wasnych opinii- co powinno by zmienione, co dodane, co rozwinite. Ostatnio dodaem mapy- czy zgadzaj si z caym universum? Kada opnia i uwaga jest mile widziana.
Pozdrawiam

@Gregory: co konkretnie masz na myli? Chodzi o kulty chaosu, czy ludowe wierzenia? A co do stosunkw midzynarodowych to pniej je rozbuduje. Na razie mam inne priorytety.
Powrt do gry
rusek

PostWysany: Nie Lut 10, 2008 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio dodaem moliwo zapisania si do newslettera. Teraz moa na bieco dowiadywa si o nowociach na stronie (planuj wysyanie jednego listu na tydzie), bez potrzeby cigego jej ledzenia.
Pozdrawiam
Powrt do gry
armenno

Doczy: 05 Pa 2016

PostWysany: Sro Pa 05, 2016 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten projekt chyba ju po latach przesta istnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

Doczy: 18 Sty 2005
Skd: Brama wymiarw pnocnego bieguna:)

PostWysany: Pi Pa 07, 2016 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to wyglda. Strona zostaa usunita albo przeniesiona, a autor nie da zna na ten temat wic ja te sdz, e projekt umar. W kocu to ju 9 lat!! Boszzeeee.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.drachenfels.pl Strona Gwna -> Mapa wiata Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach