Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Opis Arabii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mapa 艢wiata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
rusek

Do潮czy: 28 Wrz 2007

PostWys砤ny: Pia Wrz 28, 2007 16:08    Temat postu: Opis Arabii Odpowiedz z cytatem

Witam
Od jakiego艣 czasu pracuj臋 nad dodatkiem o Arabii w 艣wiecie WFRP. W tym celu szuka艂em w Internecie wszelkich dost臋pnych informacji. Nie by艂o tego du偶o, a r贸偶ne teksty oferowa艂y zupe艂nie r贸偶ny obraz tego kontynentu.
W swojej pracy stara艂em si臋 wyci膮gn膮膰 z nich najciekawsze informacji, kt贸re zdawa艂y si臋 pasowa膰 do mojego og贸lnego wyobra偶enia. Wzi膮艂em sobie te偶 do serca notk臋 z podr臋cznika do pierwsze edycji, m贸wi膮c膮 o podobie艅stwie Arabii do Imperium Osma艅skiego. W tym celu zasi臋gn膮艂em informacji na stronach internetowych, ale te偶 w literaturze. Najwi臋cej da艂a mi ksi膮偶ka Raphaela Lewisa o tytule „呕ycie codzienne w Turcji Osma艅skiej”. Z czystym sercem mog臋 j膮 poleci膰 ka偶demu zainteresowanemu tematem.
Wracaj膮c do tematu. Stworzy艂em (na razie podstawy) pa艅stwo teokratyczne, ale nie scentralizowane w takim stopniu jak Wysoka Porta. Musia艂em dowiem szuka膰 kompromisu mi臋dzy opisem realnego imperium a dost臋pnymi informacjami. Religi膮 panuj膮c膮 jest kult Ormazda. Mimo, 偶e w wielu przypadkach stosowa艂em si臋 do nazewnictwa arabskiego i muzu艂ma艅skiego, to w tych wa偶niejszych przypadkach stara艂em si臋 wymy艣la膰 inne nazwy. Tak 艣wi臋t膮 ksi臋g膮 jest Nomen (z 艂aciny, ale jak dla mnie mo偶e by膰). Nie nada艂em nazwy tak dla religii jak i jej wyznawc贸w.
W strukturze pracy stara艂em si臋 zachowa膰 porz膮dek przyj臋ty o tej pory w oficjalnych dodatkach do WFRP jak „Rycerze Graala”, czy „Dziedzictwo Sigamara”. Wed艂ug mnie zapewnia to pewn膮 standaryzacj臋 dodatk贸w, porz膮dek i u艂atwia orientacj臋 w tek艣cie.
Co do tytu艂u to przyj膮艂em ostatecznie „Arabia Feliks”. Znaczy to tyle co „Arabia Szcz臋艣liwa” i odnosi si臋 do prawdziwego tekstu opisuj膮cego tereny wsp贸艂czesnego Jemenu. Mo偶e nie opisuj臋 w stu procentach krainy mlekiem i miodem p艂yn膮cej, ale wydaje mi si臋 pasowa膰. Tak czy inaczej jest to na razie tytu艂 roboczy i gdy dodatek b臋dzie uko艅czony zastanowi臋 si臋 nad ostateczn膮 wersj膮.
Na koniec par臋 mankament贸w. Po pierwsze brak grafiki. Nie jestem Picassem, a grafik膮 komputerow膮 te偶 raczej si臋 nie zajmuje. Je艣li znajdzie si臋 kto艣, kto b臋dzie chcia艂 wykona膰 kilka grafik to b臋d臋 wdzi臋czny. Poza tym tekst na pewno nie stoi na najwy偶szym poziomie (do przygotowywanego Kisleva pewnie du偶o mu brakuje). Staram si臋 jak mog臋 trzyma膰 jakikolwiek poziom, ale wszelka krytyka (konstruktywna) b臋dzie mile widziana i uwzgl臋dniana.
Co planuj臋 dalej robi膰? Wszelkie plany b臋d臋 umieszcza艂 na bie偶膮co w newsach. Najbli偶szy okres czasu chc臋 po艣wi臋ci膰 doko艅czeniu prac nad trzema prowincjami, doda膰 pierwsze mapy i jaki艣 bestiariusz. Potem doko艅cz臋 rozdzia艂y Magii Piask贸w.

Wszelka pomoc mile widziana. Je偶eli znajd膮 si臋 ch臋tni do sta艂ej wsp贸艂pracy to prosz臋 o kontakt na maila. Je偶eli jednak masz jaki艣 pomys艂 to mo偶esz wypowiedzie膰 si臋 w komentarzach do news贸w i artyku艂贸w jak r贸wnie偶 w tym temacie.

Zapraszam na stron臋 projektu:

http://www.arabiafelix.cba.pl
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf

Do潮czy: 22 Lip 2005
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pia Paz 05, 2007 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambitny i obszerny projekt, ale nieco ra偶膮ce s膮 bardzo kr贸tkie artyku艂y np. na temat kult贸w lub relacji mi臋dzy Arabi膮 a innymi pa艅stwami.

Zobaczymy jak projekt si臋 dalej rozwinie, o ile si臋 rozwinie.

Najch臋tniej najpierw widzia艂bym poszerzone artyku艂y oraz gotow膮 do u偶ycia w ca艂o艣ci magi臋 Piasku.
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

Do潮czy: 15 Lis 2005
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Sob Paz 06, 2007 02:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczytna inicjatywa, a przede wszystkim potrzebna. Wreszcie mo偶e doczekamy sie jakiego艣 sp贸jnego pomys艂u na Arabi臋.

Powoli zaczynam korzysta膰 z materia艂贸w projektu i adaptowa膰 je do moich potrzeb (bez wi臋kszych zmian zreszt膮).

Polecam wszystkim i czekam na wi臋cej nowych materia艂贸w oraz rozszerzenie ju偶 istniej膮cych.
rusek

PostWys砤ny: Sob Paz 06, 2007 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego prosz臋 o komentowanie i wyra偶anie w艂asnych opinii- co powinno by膰 zmienione, co dodane, co rozwini臋te. Ostatnio doda艂em mapy- czy zgadzaj膮 si臋 z ca艂ym universum? Ka偶da opnia i uwaga jest mile widziana.
Pozdrawiam

@Gregory: co konkretnie masz na my艣li? Chodzi o kulty chaosu, czy ludowe wierzenia? A co do stosunk贸w mi臋dzynarodowych to p贸藕niej je rozbuduje. Na razie mam inne priorytety.
Powr髏 do g髍y
rusek

PostWys砤ny: Nie Lut 10, 2008 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio doda艂em mo偶liwo艣膰 zapisania si臋 do newslettera. Teraz mo偶a na bie偶膮co dowiadywa膰 si臋 o nowo艣ciach na stronie (planuj臋 wysy艂anie jednego listu na tydzie艅), bez potrzeby ci膮g艂ego jej 艣ledzenia.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
armenno

Do潮czy: 05 Paz 2016

PostWys砤ny: Sro Paz 05, 2016 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten projekt chyba ju偶 po latach przesta艂 istnie膰.
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pia Paz 07, 2016 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to wygl膮da. Strona zosta艂a usuni臋ta albo przeniesiona, a autor nie da艂 zna膰 na ten temat wi臋c ja te偶 s膮dz臋, 偶e projekt umar艂. W ko艅cu to ju偶 9 lat!! Boszzeeee.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mapa 艢wiata Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach