Forum www.forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 
[Strona Gwna Zamku]    [Komnata Konstanta]
W jakiego Boga wierzycie
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.drachenfels.pl Strona Gwna -> Religie i Bogowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Ilidan
Szabrownik
Szabrownik

Doczy: 14 Mar 2005
Skd: Gorlice

PostWysany: Wto Mar 15, 2005 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywicie e Khaine, a w co by miaa moja posta wierzy ? Twisted Evil
kain
Mod Magw
Mod Magw

Doczy: 20 Lut 2005

PostWysany: Czw Cze 16, 2005 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morrrrrr!!!!!! Pan podziemi i umarych.A to, e czsto wysyam do niego innych no....c. Z chaosu tylko khorne pan krwi. A ta leje si czsto i gsto gdy dwch zabjcw spotka si.

Kobiet potraficych suy za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze wiatw. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadajcego materaca nie jest ju takie proste
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
ysy1382
Skrzydowy
Skrzydowy

Doczy: 10 Sty 2005
Skd: Albion

PostWysany: Pi Cze 17, 2005 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza postac jest wyznawca wereny (jeszcze zyje). Kolejne to wyznawcy ulryka (krasnolud i czlowiek), Ranalda (krasnolud i czlowiek), Liadriel (elf). Obecna postac - coz jest ateista, ale moze sie nawroci.... kto to wie ?? Niestety wszystkich swoich postaci nie pamietam, a szkoda.....

Jako MG nie namawiam nikogo do wyznawania jakiegokolwiek boga, ale jesli juz sie ktos zdecyduje, to dobrze by bylo dla niego (dla BG oczywiscie), aby przestrzegal zasad religii ktora wybral.
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

Doczy: 05 Lip 2005
Skd: Lublin

PostWysany: Sro Lip 06, 2005 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sie wydaje ze kazdy mieszkaniec starego swiata modla sie do wszystkich bostw. Kazdy czlek przed wejsciem na statek pomodli sie do Mannana, gdy jest chory bedzie szukal wsparcia u Shallyi a w zalobie da ofiare Morrowi. Jesli chodzi o walke to mamy kilka rozwiazan Myrmidia, Ulryk a nawet Sigmar (obronca Imprerium i pogromca zielonoskorych jakby nie bylo). Podobnie jest z innymi rasami. Krasnoludy maja Grugniego, Gromma (albo Grimnira jak zostal opisany w 2ed.) Elfy Karnosa, Boga-Feniksa, Khaine itd itd.
W warhu panuje politeizm jak w antycznej Grecji, wiec sa rozni bogowie na rozne okazje.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powrt do gry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

Doczy: 22 Lip 2005
Skd: Elblg

PostWysany: Czw Sie 04, 2005 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze powiedziane. Jeli za chodzi o mnie to: Ulryk moe by, Sigmar te, Myrmidia nawet bardzo. Nie interesuj mnie bstwa natury, NIENAWIDZ bstw Chaosu oraz ich wyznawcw. Sam identyfikuj si z Prawem, a dokadniej z Solkanem albo [niespodzianka] Ariank. Z bstw krasnoludzkich lubi Grungniego i Grimnira-Gromma. Z elfich niespecjalnie, ale za to nienawidz jednego elfiego btwa: Menelotha. Jest on elfick manifestacj Slannesha, a ten bg Chaosu, wraz z Nurglem, jest pierwszym na mojej licie "miecie" Laughing Z btw innych nienawidz Ranalda i Khaine'a. Jeli chodzi o Veren, Morra i t od leczenia to s te spoko. Ale jak mwiem: PRAWO RZDZI! Solkan to mj wybr.
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

Doczy: 15 Lis 2005
Skd: z daleka

PostWysany: Pi Gru 02, 2005 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malal lub Dawna Wiara. Wbrew pozorom wiele czy te religie...
Powrt do gry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysany: Pi Gru 02, 2005 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, aktualizuj mj wybr jeli chodzi o wiar.

Bstwa Norski i Albionu s ciekawe, tak samo jak bogi Kitaju i Nipponu.

Ale tak na serio, to spojrzaem przychylniej na Chaos, jako czyste zo... I zrozumiaem, e Chaos to adne zo. Poprostu wikszo graczy utosamia ich ze zniszczeniem, ja tak nie twierdz. Mj wybr to Slaanesh albo Tzeentch (bardziej ten drugi).

Monstero, ju mylaem e jeste spoko! Razz Dawna Wiara jest za bardzo ograniczajca, a Malalowcy to najczciej idioci, walczcy ze wszystkimi wok siebie w ten czy inny sposb. Bez urazy. Very Happy
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysany: Pi Gru 02, 2005 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym mg wybra niewiar w bstwa to bym tak zrobi. Wybr pad na Malala jako na wiecznego buntownika wobec rzeczywistoci, dawna wiara reprezentuje natomiast pierwotne siy, ktre jako jedyne darz zaufaniem. Co do Tzeentcha - nigdy nie wybrabym na swego patrona istoty, ktra manipulowaa by mn i zwodzia na kadym kroku. Nie lubi by narzdziem. Malal natomiast daje wielk swobod.
Powrt do gry
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz

Doczy: 12 Wrz 2005
Skd: Z Wezendorfu

PostWysany: Pi Gru 02, 2005 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Khaine Poteny wspaniay!!!!!!!
Najlepszy i najciekawszy bog

Oraz Malal bo leje wszystkich jest zarowno wrogie mutantow jaki sigmarskich psw ;];];];];]

Valdis Nie komentuj!!!!!!!!
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

Doczy: 27 Pa 2005
Skd: Sylvania

PostWysany: Pon Gru 05, 2005 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalmy pana naszego Sigmara ktry dziery wity mot Ghal-Maraz!

Ja tam prawie zawsze gorliwie wyznaj Sigmara, prawie bo czasem zdarzy si e stan po stronie Wadcy Losu Very Happy
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysany: Wto Gru 06, 2005 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siy natury powizane s z ewolucj. A czym jest ewolucja jak nie cig dnoci do zmian. Chaos to take wieczne zmiany na nowe (nie zawsze na lepsze, zawsze jednak na nowe). Tu upatruj ulubionych aspektw Dawnej Wiary. To co jednak odrnia j od Chaosu to pewna harmonia zawsze towarzyszca kolejnym przemianom. Tyle jeli chodzi o moje zdanie co do Dawnej Wiary i Druidyzmu drogi Gregory.

Teraz natomiast przypomniaem sobie swego ulubionego boga poza Malalem. Jest nim Rhasneth - pan szalestwa lub obdu jak kto woli.
Powrt do gry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysany: Wto Gru 06, 2005 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi si nawet panteon krasnoludzki.

Jeli tak stawiasz spraw z Dawn Wiar, Monstero, to nie mam adnych zastrzee. Malal, po gbszym zastanowieniu to cholernie dobry wybr na boga, jak jest si zwykym poszukiwaczem przygd. Jednake nie podobaj mi si jego chaotyczni wyznawcy, knujcy i mordujcy wszystko co nie jest po ich stronie.

Co do Rhasnetha nie mam zdania. Jest to mniej znany i mniej potny bg Chaosu.

Sigmar jest ciekawy, wielowtkowy pomniejszy bg patronujcy Imperium chyba zawsze mia co pocigajcego w sobie.

O Nurgle nic nie bd mwi, bo si skompromituj. Very Happy Tzeentch to mj naczelny bg jeli chodzi o Kaos. Ogem nie bardzo lubi Pana Zgnilizny i Zepsucia.

Najczstszym moim wyborem jest mj ulubiony bg, lepszy nawet od Tzeentcha... jest nim Morr, Pan mierci. Morr jest prostym, acz bardzo ciekawym bogiem. Naprawd, z przyjemnoci gra si Zabjc, ktry przed kadym udanym zabjstwem odmawia modlitw bd recytuje jakie frazy mierci i Morra. Stokro ciekawszy jest Neutralny, dbajcy o pokj duszy i dobre ycie Zabjca, wyznajcy Morra, anieli ci mordercy Khaina.

Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Sob Wrz 06, 2008 23:06, w caoci zmieniany 2 razy
Powrt do gry
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysany: Sro Gru 07, 2005 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju nie mog doczeka si riposty Fratusa odnonie Khaine'a. Co powie Fratus?!

Sigmar jest bogiem ciekawym przez to, e jest bardzo ludzki (z przyczyn oczywistych). Mimo wszystko nie postawibym go w mym prywatnym panteonie z powodw cile personalnych.
Powrt do gry
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

Doczy: 15 Cze 2009
Skd: si wzi Alice Cooper?

PostWysany: Sob Cze 20, 2009 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czybym by jedyn osob, ktra ceni sobie przede wszystkim kunszt strategiczny Myrmidii? Mam nadziej, e tak ^^

A z innej beczki bogw- najbardziej onegdaj uwielbiaem Warhammerowsk nic krlewn, czyli Ariank Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
werel1293
Szabrownik
Szabrownik

Doczy: 20 Maj 2016

PostWysany: Sro Sie 03, 2016 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W hamcu najlepiej wierzy w Thorin Zabjce. atwo si gra i nie mam co do niego zastrzee
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.drachenfels.pl Strona Gwna -> Religie i Bogowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach