Forum www.forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
[Strona Główna Zamku]    [Komnata Konstanta]
W jakiego Boga wierzycie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.drachenfels.pl Strona Główna -> Religie i Bogowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ilidan
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że Khaine, a w co by miała moja postać wierzyć ? Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kain
Mod Magów
Mod Magów

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morrrrrr!!!!!! Pan podziemi i umarłych.A to, że często wysyłam do niego innych no....cóż. Z chaosu tylko khorne pan krwi. A ta leje się często i gęsto gdy dwóch zabójców spotka się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łysy1382
Skrzydłowy
Skrzydłowy

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza postac jest wyznawca wereny (jeszcze zyje). Kolejne to wyznawcy ulryka (krasnolud i czlowiek), Ranalda (krasnolud i czlowiek), Liadriel (elf). Obecna postac - coz jest ateista, ale moze sie nawroci.... kto to wie ?? Niestety wszystkich swoich postaci nie pamietam, a szkoda.....

Jako MG nie namawiam nikogo do wyznawania jakiegokolwiek boga, ale jesli juz sie ktos zdecyduje, to dobrze by bylo dla niego (dla BG oczywiscie), aby przestrzegal zasad religii ktora wybral.
Powrót do góry
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sie wydaje ze kazdy mieszkaniec starego swiata modla sie do wszystkich bostw. Kazdy czlek przed wejsciem na statek pomodli sie do Mannana, gdy jest chory bedzie szukal wsparcia u Shallyi a w zalobie da ofiare Morrowi. Jesli chodzi o walke to mamy kilka rozwiazan Myrmidia, Ulryk a nawet Sigmar (obronca Imprerium i pogromca zielonoskorych jakby nie bylo). Podobnie jest z innymi rasami. Krasnoludy maja Grugniego, Gromma (albo Grimnira jak zostal opisany w 2ed.) Elfy Karnosa, Boga-Feniksa, Khaine itd itd.
W warhu panuje politeizm jak w antycznej Grecji, wiec sa rozni bogowie na rozne okazje.
Powrót do góry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze powiedziane. Jeśli zaś chodzi o mnie to: Ulryk może być, Sigmar też, Myrmidia nawet bardzo. Nie interesują mnie bóstwa natury, NIENAWIDZĘ bóstw Chaosu oraz ich wyznawców. Sam identyfikuję się z Prawem, a dokładniej z Solkanem albo [niespodzianka] Arianką. Z bóstw krasnoludzkich lubię Grungniego i Grimnira-Gromma. Z elfich niespecjalnie, ale za to nienawidzę jednego elfiego bóśtwa: Menelotha. Jest on elficką manifestacją Slannesha, a ten bóg Chaosu, wraz z Nurglem, jest pierwszym na mojej liście "śmiecie" Laughing Z bóśtw innych nienawidzę Ranalda i Khaine'a. Jeśli chodzi o Verenę, Morra i tą od leczenia to są też spoko. Ale jak mówiłem: PRAWO RZĄDZI! Solkan to mój wybór.
Powrót do góry
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malal lub Dawna Wiara. Wbrew pozorom wiele łączy te religie...
Powrót do góry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, aktualizuję mój wybór jeśli chodzi o wiarę.

Bóstwa Norski i Albionu są ciekawe, tak samo jak bogi Kitaju i Nipponu.

Ale tak na serio, to spojrzałem przychylniej na Chaos, jako czyste zło... I zrozumiałem, że Chaos to żadne zło. Poprostu większość graczy utożsamia ich ze zniszczeniem, ja tak nie twierdzę. Mój wybór to Slaanesh albo Tzeentch (bardziej ten drugi).

Monstero, już myślałem że jesteś spoko! Razz Dawna Wiara jest za bardzo ograniczająca, a Malalowcy to najczęściej idioci, walczący ze wszystkimi wokół siebie w ten czy inny sposób. Bez urazy. Very Happy
Powrót do góry
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym mógł wybrać niewiarę w bóstwa to bym tak zrobił. Wybór padł na Malala jako na wiecznego buntownika wobec rzeczywistości, dawna wiara reprezentuje natomiast pierwotne siły, które jako jedyne darzę zaufaniem. Co do Tzeentcha - nigdy nie wybrałbym na swego patrona istoty, która manipulowała by mną i zwodziła na każdym kroku. Nie lubię być narzędziem. Malal natomiast daje wielką swobodę.
Powrót do góry
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Khaine Poteżny wspaniały!!!!!!!
Najlepszy i najciekawszy bog

Oraz Malal bo leje wszystkich jest zarowno wrogie mutantow jaki sigmarskich psów ;];];];];]

Valdis Nie komentuj!!!!!!!!
Powrót do góry
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalmy pana naszego Sigmara który dzierży święty młot Ghal-Maraz!

Ja tam prawie zawsze gorliwie wyznaję Sigmara, prawie bo czasem zdarzy się że stanę po stronie Władcy Losu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siły natury powiązane są z ewolucją. A czym jest ewolucja jak nie ciągłą dążnością do zmian. Chaos to także wieczne zmiany na nowe (nie zawsze na lepsze, zawsze jednak na nowe). Tu upatruję ulubionych aspektów Dawnej Wiary. To co jednak odróżnia ją od Chaosu to pewna harmonia zawsze towarzysząca kolejnym przemianom. Tyle jeśli chodzi o moje zdanie co do Dawnej Wiary i Druidyzmu drogi Gregory.

Teraz natomiast przypomniałem sobie swego ulubionego boga poza Malalem. Jest nim Rhasneth - pan szaleństwa lub obłędu jak kto woli.
Powrót do góry
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się nawet panteon krasnoludzki.

Jeśli tak stawiasz sprawę z Dawną Wiarą, Monstero, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Malal, po głębszym zastanowieniu to cholernie dobry wybór na boga, jak jest się zwykłym poszukiwaczem przygód. Jednakże nie podobają mi się jego chaotyczni wyznawcy, knujący i mordujący wszystko co nie jest po ich stronie.

Co do Rhasnetha nie mam zdania. Jest to mniej znany i mniej potężny bóg Chaosu.

Sigmar jest ciekawy, wielowątkowy pomniejszy bóg patronujący Imperium chyba zawsze miał coś pociągającego w sobie.

O Nurgle nic nie będę mówił, bo się skompromituję. Very Happy Tzeentch to mój naczelny bóg jeśli chodzi o Kaos. Ogółem nie bardzo lubię Pana Zgnilizny i Zepsucia.

Najczęstszym moim wyborem jest mój ulubiony bóg, lepszy nawet od Tzeentcha... jest nim Morr, Pan Śmierci. Morr jest prostym, acz bardzo ciekawym bogiem. Naprawdę, z przyjemnością gra się Zabójcą, który przed każdym udanym zabójstwem odmawia modlitwę bądź recytuje jakieś frazy Śmierci i Morra. Stokroć ciekawszy jest Neutralny, dbający o pokój duszy i dobre życie Zabójca, wyznający Morra, aniżeli ci mordercy Khaina.

Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Sob Wrz 06, 2008 23:06, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie mogę doczekać się riposty Fratusa odnośnie Khaine'a. Co powie Fratus?!

Sigmar jest bogiem ciekawym przez to, że jest bardzo ludzki (z przyczyn oczywistych). Mimo wszystko nie postawiłbym go w mym prywatnym panteonie z powodów ściśle personalnych.
Powrót do góry
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku

PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżbym był jedyną osobą, która ceni sobie przede wszystkim kunszt strategiczny Myrmidii? Mam nadzieję, że tak ^^

A z innej beczki bogów- najbardziej onegdaj uwielbiałem Warhammerowską śniącą królewnę, czyli Ariankę Very Happy
Powrót do góry
werel1293
Szabrownik
Szabrownik

PostWysłany: Sro Sie 03, 2016 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W hamcu najlepiej wierzyć w Thorin Zabójce. Łatwo się gra i nie mam co do niego zastrzeżeń
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.drachenfels.pl Strona Główna -> Religie i Bogowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: