Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
W jakiego Boga wierzycie
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Religie i Bogowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Ilidan
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 14 Mar 2005
Posty: 16
Sk眃: Gorlice

PostWys砤ny: Wto Mar 15, 2005 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi艣cie 偶e Khaine, a w co by mia艂a moja posta膰 wierzy膰 ? Twisted Evil
_________________
"There are no winners or losers, only the living and the dead"-Ha'asek, The Archon of Twilight
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Czw Cze 16, 2005 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morrrrrr!!!!!! Pan podziemi i umar艂ych.A to, 偶e cz臋sto wysy艂am do niego innych no....c贸偶. Z chaosu tylko khorne pan krwi. A ta leje si臋 cz臋sto i g臋sto gdy dw贸ch zab贸jc贸w spotka si臋.
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Pia Cze 17, 2005 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza postac jest wyznawca wereny (jeszcze zyje). Kolejne to wyznawcy ulryka (krasnolud i czlowiek), Ranalda (krasnolud i czlowiek), Liadriel (elf). Obecna postac - coz jest ateista, ale moze sie nawroci.... kto to wie ?? Niestety wszystkich swoich postaci nie pamietam, a szkoda.....

Jako MG nie namawiam nikogo do wyznawania jakiegokolwiek boga, ale jesli juz sie ktos zdecyduje, to dobrze by bylo dla niego (dla BG oczywiscie), aby przestrzegal zasad religii ktora wybral.
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk眃: Lublin

PostWys砤ny: Sro Lip 06, 2005 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sie wydaje ze kazdy mieszkaniec starego swiata modla sie do wszystkich bostw. Kazdy czlek przed wejsciem na statek pomodli sie do Mannana, gdy jest chory bedzie szukal wsparcia u Shallyi a w zalobie da ofiare Morrowi. Jesli chodzi o walke to mamy kilka rozwiazan Myrmidia, Ulryk a nawet Sigmar (obronca Imprerium i pogromca zielonoskorych jakby nie bylo). Podobnie jest z innymi rasami. Krasnoludy maja Grugniego, Gromma (albo Grimnira jak zostal opisany w 2ed.) Elfy Karnosa, Boga-Feniksa, Khaine itd itd.
W warhu panuje politeizm jak w antycznej Grecji, wiec sa rozni bogowie na rozne okazje.
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Czw Sie 04, 2005 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze powiedziane. Je艣li za艣 chodzi o mnie to: Ulryk mo偶e by膰, Sigmar te偶, Myrmidia nawet bardzo. Nie interesuj膮 mnie b贸stwa natury, NIENAWIDZ臉 b贸stw Chaosu oraz ich wyznawc贸w. Sam identyfikuj臋 si臋 z Prawem, a dok艂adniej z Solkanem albo [niespodzianka] Ariank膮. Z b贸stw krasnoludzkich lubi臋 Grungniego i Grimnira-Gromma. Z elfich niespecjalnie, ale za to nienawidz臋 jednego elfiego b贸艣twa: Menelotha. Jest on elfick膮 manifestacj膮 Slannesha, a ten b贸g Chaosu, wraz z Nurglem, jest pierwszym na mojej li艣cie "艣miecie" Laughing Z b贸艣tw innych nienawidz臋 Ranalda i Khaine'a. Je艣li chodzi o Veren臋, Morra i t膮 od leczenia to s膮 te偶 spoko. Ale jak m贸wi艂em: PRAWO RZ膭DZI! Solkan to m贸j wyb贸r.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Pia Gru 02, 2005 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malal lub Dawna Wiara. Wbrew pozorom wiele 艂膮czy te religie...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pia Gru 02, 2005 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, aktualizuj臋 m贸j wyb贸r je艣li chodzi o wiar臋.

B贸stwa Norski i Albionu s膮 ciekawe, tak samo jak bogi Kitaju i Nipponu.

Ale tak na serio, to spojrza艂em przychylniej na Chaos, jako czyste z艂o... I zrozumia艂em, 偶e Chaos to 偶adne z艂o. Poprostu wi臋kszo艣膰 graczy uto偶samia ich ze zniszczeniem, ja tak nie twierdz臋. M贸j wyb贸r to Slaanesh albo Tzeentch (bardziej ten drugi).

Monstero, ju偶 my艣la艂em 偶e jeste艣 spoko! Razz Dawna Wiara jest za bardzo ograniczaj膮ca, a Malalowcy to najcz臋艣ciej idioci, walcz膮cy ze wszystkimi wok贸艂 siebie w ten czy inny spos贸b. Bez urazy. Very Happy
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Pia Gru 02, 2005 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym m贸g艂 wybra膰 niewiar臋 w b贸stwa to bym tak zrobi艂. Wyb贸r pad艂 na Malala jako na wiecznego buntownika wobec rzeczywisto艣ci, dawna wiara reprezentuje natomiast pierwotne si艂y, kt贸re jako jedyne darz臋 zaufaniem. Co do Tzeentcha - nigdy nie wybra艂bym na swego patrona istoty, kt贸ra manipulowa艂a by mn膮 i zwodzi艂a na ka偶dym kroku. Nie lubi臋 by膰 narz臋dziem. Malal natomiast daje wielk膮 swobod臋.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz


Do潮czy: 12 Wrz 2005
Posty: 567
Sk眃: Z Wezendorfu

PostWys砤ny: Pia Gru 02, 2005 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Khaine Pote偶ny wspania艂y!!!!!!!
Najlepszy i najciekawszy bog

Oraz Malal bo leje wszystkich jest zarowno wrogie mutantow jaki sigmarskich ps贸w ;];];];];]


Valdis Nie komentuj!!!!!!!!
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g? => Ludiver, cz艂ek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk眃: Sylvania

PostWys砤ny: Pon Gru 05, 2005 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalmy pana naszego Sigmara kt贸ry dzier偶y 艣wi臋ty m艂ot Ghal-Maraz!

Ja tam prawie zawsze gorliwie wyznaj臋 Sigmara, prawie bo czasem zdarzy si臋 偶e stan臋 po stronie W艂adcy Losu Very Happy
_________________
Per mortis ad gloria!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Wto Gru 06, 2005 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Si艂y natury powi膮zane s膮 z ewolucj膮. A czym jest ewolucja jak nie ci膮g艂膮 d膮偶no艣ci膮 do zmian. Chaos to tak偶e wieczne zmiany na nowe (nie zawsze na lepsze, zawsze jednak na nowe). Tu upatruj臋 ulubionych aspekt贸w Dawnej Wiary. To co jednak odr贸偶nia j膮 od Chaosu to pewna harmonia zawsze towarzysz膮ca kolejnym przemianom. Tyle je艣li chodzi o moje zdanie co do Dawnej Wiary i Druidyzmu drogi Gregory.

Teraz natomiast przypomnia艂em sobie swego ulubionego boga poza Malalem. Jest nim Rhasneth - pan szale艅stwa lub ob艂臋du jak kto woli.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Wto Gru 06, 2005 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi si臋 nawet panteon krasnoludzki.

Je艣li tak stawiasz spraw臋 z Dawn膮 Wiar膮, Monstero, to nie mam 偶adnych zastrze偶e艅. Malal, po g艂臋bszym zastanowieniu to cholernie dobry wyb贸r na boga, jak jest si臋 zwyk艂ym poszukiwaczem przyg贸d. Jednak偶e nie podobaj膮 mi si臋 jego chaotyczni wyznawcy, knuj膮cy i morduj膮cy wszystko co nie jest po ich stronie.

Co do Rhasnetha nie mam zdania. Jest to mniej znany i mniej pot臋偶ny b贸g Chaosu.

Sigmar jest ciekawy, wielow膮tkowy pomniejszy b贸g patronuj膮cy Imperium chyba zawsze mia艂 co艣 poci膮gaj膮cego w sobie.

O Nurgle nic nie b臋d臋 m贸wi艂, bo si臋 skompromituj臋. Very Happy Tzeentch to m贸j naczelny b贸g je艣li chodzi o Kaos. Og贸艂em nie bardzo lubi臋 Pana Zgnilizny i Zepsucia.

Najcz臋stszym moim wyborem jest m贸j ulubiony b贸g, lepszy nawet od Tzeentcha... jest nim Morr, Pan 艢mierci. Morr jest prostym, acz bardzo ciekawym bogiem. Naprawd臋, z przyjemno艣ci膮 gra si臋 Zab贸jc膮, kt贸ry przed ka偶dym udanym zab贸jstwem odmawia modlitw臋 b膮d藕 recytuje jakie艣 frazy 艢mierci i Morra. Stokro膰 ciekawszy jest Neutralny, dbaj膮cy o pok贸j duszy i dobre 偶ycie Zab贸jca, wyznaj膮cy Morra, ani偶eli ci mordercy Khaina.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy


Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Sob Wrz 06, 2008 23:06, w ca硂禼i zmieniany 2 razy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Sro Gru 07, 2005 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju偶 nie mog臋 doczeka膰 si臋 riposty Fratusa odno艣nie Khaine'a. Co powie Fratus?!

Sigmar jest bogiem ciekawym przez to, 偶e jest bardzo ludzki (z przyczyn oczywistych). Mimo wszystko nie postawi艂bym go w mym prywatnym panteonie z powod贸w 艣ci艣le personalnych.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Sob Cze 20, 2009 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy偶bym by艂 jedyn膮 osob膮, kt贸ra ceni sobie przede wszystkim kunszt strategiczny Myrmidii? Mam nadziej臋, 偶e tak ^^

A z innej beczki bog贸w- najbardziej onegdaj uwielbia艂em Warhammerowsk膮 艣ni膮c膮 kr贸lewn臋, czyli Ariank臋 Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
werel1293
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 20 Maj 2016
Posty: 12

PostWys砤ny: Sro Sie 03, 2016 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W hamcu najlepiej wierzy膰 w Thorin Zab贸jce. 艁atwo si臋 gra i nie mam co do niego zastrze偶e艅
_________________
uzyskamy dla Ciebie maksymalne odszkodowanie za wypadek przy pracy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Religie i Bogowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group