Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Skaveńscy Heretycy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kasquit
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 15 Kwi 2014
Posty: 12
Sk±d: Skavenblight i Norska

PostWys³any: Pon Lip 06, 2015 16:26    Temat postu: SkaveÅ„scy Heretycy Odpowiedz z cytatem

Czy uznajecie istnienie Skavenów, którzy czczą innych bogów niż Rogatego Szczura?
Chyba większość fanów nie uznaje, ale dla mnie to jest bardzo ciekawe.

Szczury z Klanu Skryre są tak genialne, jak Tzeentch. Może też pasowaliby do Slaanesha, kto wie...

Klan Pestliens najprawdopodobniej czci zamaskowaną postać Nurgla.

Szczury z Klanu Moulder lubią mutacje jak Tzeentch, zadawać ból jak Slaanesh oraz tworzyć tak krwiożercze potwory jak Khorne. Nie wiem, czy Nurgle pasuje do nich, choć nieraz robią interesy z klanem Pestliens, oraz Throt ma przydomek "Nieczysty".

Szczury z Klanu Eshin mordują jak Khorne i Khaine (dla mnie to są oddzielne bóstwa), korzystają z różnych metod walki niż prosta brutalna siła jak Slaanesh oraz niektórzy są zmutowani co też ich przypisuje do Tzeentcha.
W Cathay'u mają swoją siedzibę, gdzie niektórzy ludzie czczą Tzeentcha.
Klan Eshin ma sojusz i prowadzi interesy z Warhammerowymi Chinami.
Gruby i powolny Nurgle chyba nie pasuje do klanu Eshin.

Kilka mniejszych klanów też mogłoby odstąpić od drogi Rogatego.

Ja chyba uznaję to. Co o tym myślicie?

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jansobota.1980



Do³±czy³: 04 Cze 2016
Posty: 3
Sk±d: BiaÅ‚obrzegi

PostWys³any: Sob Cze 04, 2016 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie uznaje Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pon Cze 06, 2016 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że uznaję. Jeśli chodzi o bóstwa złe i chaotyczne to one bardziej decydują o tym kto w nie wierzy niż sami wierzący. Na pewno są skaveni którzy czczą obok Rogatego Szczura lub nawet zamiast niego inne bóstwa takie jak Tzeentch, Nurgle, Khorne, Mallal i tym podobne. Sama wiara w Rogatego Szczura jak i struktury klanowe są skavenom narzucone przez chociażby szarych proroków, więc tu nie trzeba się nawet zastanawiać. Nie wszystkie szczury wierzą w Rogatego Szczura. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jakieś pojedyncze jednostki , które przeniknęły głęboko do świata ludzi mogły zaadoptować jakieś ludzkie bóstwa choćby za sprawą jakiegoś "cudu" czy też ważnego "przypadkowego wydarzenia" w ich życiu.
Jak najbardziej skaveny wierzą w coś więcej niż tylko Rogaty Szczur.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group