Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Akt I
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 26, 27, 28  Nast阷ny
 
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sylvania - Ziemia Przekl臋tych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Sro Cze 22, 2011 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- A偶 za przyjazna - doda艂em ponuro. - Masz racje, Dumni. Hiena cmentarna 偶eruje na padlinie...

Ugryz艂em si臋 w j臋zyk. Te moje metafory zaprowadz膮 mnie kiedy艣 do miejsca, na kt贸rym obecnie stoj臋. Ale czy m贸wienie o tych 艂otrach jako o hienach cmentarnych samo nie podsuwa takiej metafory?

- ...na zmar艂ych - poprawi艂em si臋 pr臋dko - ale nie poczyna艂aby je艣li nie by艂o by popytu na jej us艂ugi. Wiem, 偶e takie us艂ugi maj膮 swoj膮 cen臋. Cen臋, na kt贸r膮 nie ka偶dego sta膰.

Zamy艣li艂em si臋. Skrzy偶owa艂em ramiona i nabra艂em wiele powietrza w p艂uca. Jakby mi, cholera jasna, mia艂o to w czym艣 pom贸c...

- Musimy dotrze膰 do 藕r贸d艂a. Wtedy bogowie b臋d膮 zadowoleni z naszych dzia艂a艅 - rzek艂em. - Szukajmy 艣lad贸w przy ogrodzeniu cmentarza. Gdyby kto艣 znalaz艂 Ebana niech偶e zaopiekuje si臋 t膮 siermi臋g膮.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik


Do潮czy: 31 Paz 2010
Posty: 1246

PostWys砤ny: Sro Cze 22, 2011 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Aha... zemsta albo co艣 w ten dese艅... niez艂y pomys艂. Chod藕my. Zobaczmy co i jak, a potem si臋 wejdziemy z buciorami na salony.

Ruszam w poszukiwaniu 艣lad贸w. Id臋 przez cmentarz w stron臋 ogrodzenia. Rozgl膮dam si臋 za Ebanem, albo czym艣 co by wskazywa艂o na jego obecno艣膰... nie wiem... poruszaj膮ce si臋 krzaki, otwarty grobowiec... Kiedy dojd臋 do ko艅ca cmentarza skupiam si臋 na ogrodzeniu.
_________________
Przyjaciel czy wr贸g? - Rhunar Ragnison, Magnus Regenbogen
Lily et Pique - Gundrik Grundisonn
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cranmer
Graf
Graf


Do潮czy: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Sro Cze 22, 2011 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Ranalda czemu w swoim 偶yciu spotykam samych g艂upc贸w ?

Ocieram krew z twarzy i przysiadam na ziemi. Chwil臋 kontempluj臋 g艂upot臋 tego krwawego truch艂a kt贸re jest teraz moj膮 'now膮 sakiewk膮 z艂otych monet' i rozwa偶am, czy przytacha膰 za koniem ca艂e jego cia艂o czy tylko g艂upi 艂eb.

Jednak szybko dochodzi do mnie, 偶e musz臋 porz膮dnie opatrzy膰 swoje rany, nie pami臋tam aby mia艂 jakie艣 nadaj膮ce si臋 do tego rzeczy, szukam zatem wzrokiem truch艂a konia mojej 'sakiewki z艂otych monet', mo偶e mia艂 on w jukach, chocia偶by jak膮艣 czyst膮 odzie偶, kt贸ra pos艂u偶y za opatrunek, a mo偶e znajdzie si臋 jaki艣. alkohol aby odkazi膰 ran臋... a mo偶e i napi膰 si臋 艂yczek nie du偶y.

Dzia艂am wed艂ug priorytet贸w - opatrunek na ranna r臋k臋, wyszabrowania z cia艂a i juk贸w warto艣ciowych rzeczy, w tym tak偶e zebranie broni, rzuconych nie celnie sztylet贸w, sieci oraz pistoletu - ten b臋dzie szczeg贸lnie warto艣ciowy. W sumie siod艂o pad艂ego konia mo偶na zabra膰 i sprzeda膰. Oceniam ile tego jest i jak by艂oby najwygodniej si臋 z tym zabra膰, bior膮c pod uwag臋, 偶e sprawno艣膰 mojej prawej r臋ki daje wiele do 偶yczenia.

Korzystaj膮c z liny przywi膮zuje truch艂o Boharda do konia, nie mam zamiaru szybko jecha膰 wi臋c raczej a bardzo si臋 nie uszkodzi, zawijam mu tylko dla pewno艣ci 艂eb jak膮艣 szmat膮 aby da艂o si臋 go p贸藕niej rozpozna膰. Jad臋 do Leichbergu, trzeba odebra膰 nagrod臋 na kt贸r膮 ci臋偶ko zapracowa艂em. W sumie po drodze na pewno znajdzie si臋 jaki艣 strumyk, przy nim zrobi臋 sobie kr贸tki post贸j, przemyj臋 ran臋 i g臋b臋 aby nie wygl膮da膰 jak jaki艣 szaleniec.
_________________
#Wichry P贸艂nocy, Kazdin
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera


Ostatnio zmieniony przez Cranmer dnia Pia Cze 24, 2011 11:09, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Czw Cze 23, 2011 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Niechaj bogi b艂ogos艂awi膮 w ten wspania艂y dzie艅. Znacie Tekl臋, prawda Pietrze? Po zakupy mnie pos艂a艂a z t膮 oto monet膮 - wyci膮gam z艂ocisza - podobno tobie wiadomo czego potrzebuje.

Rozgl膮dam si臋 po przybytku zaciekawiony.

- Powiedzcie to Pietrze... starzy ju偶 jeste艣cie, powyrasta艂y wam z臋by m膮dro艣ci i pewno wiele s艂yszeli艣cie. Co tam wam wiadomo o wilko艂akach i wampirach?

Wiejskie m膮dro艣ci mog膮 nie wystarczy膰. Trzeba b臋dzie uczonych popyta膰. Tylko sk膮d ja wezm臋 teraz we wsi uczonych? Niechybnie przyjdzie mi w臋drowa膰 do miasta. Ko艅 by si臋 przyda艂...
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pon Cze 27, 2011 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Ukrywam si臋 i przepuszczam je藕d藕c贸w. Je艣li nikogo ju偶 nie ma ruszam dalej do miasta id膮c lasem ale blisko traktu. Dopiero przed sam膮 mie艣cin膮 wychodz臋 na drog臋 i maszeruje prosto do karczmy w poszukiwaniu mojego brata i konia. Ciekawe gdzie藕 si臋 podzia艂 Bohard. Pewnie wr贸ci艂 z nocnych igraszek i popija sobie spokojnie piwo. Rad bym go ujrze膰 w zdrowiu. Kiedy wejd臋 do karczmy od razy wypytuje o brata. Czy by艂 , gdzie, kiedy z kim i dok膮d si臋 uda艂. A je艣li go nie by艂o to czy kto艣 o niego wypytywa艂. Zamawiam przy okazji posi艂ek.>
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Wto Cze 28, 2011 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozgl膮dam si臋 w ok贸艂, szukaj膮c jaki艣 艣lad贸w. Z tego co widz臋- dawno tu nikt nie zagl膮da艂, nie mniej bardzo podejrzane jest to, 偶e drzwi do tego miejsca by艂y otwarte. Spogl膮dam na pos膮g kruka. Kruk- symbol Morra. A Morr to 艣mier膰. Nie mniej- raczej nie buduje si臋 takiej wielko艣ci pos膮gu i to w mauzoleum. Chyba, 偶e zbytek pieni臋偶ny.

Po zbadaniu okolicy, w ko艅cu opuszczam to miejsce, wiedz膮c, 偶e moja kompania si臋 o mnie martwi. Chyba nawet s艂ysza艂em jakie艣 echo.

Zamykam drzwi i wracam do miejsca, sk膮d widzia艂em ow膮 dusz臋. Przygl膮dam si臋 towarzyszom m贸wi膮:

- M贸wi艂em, 偶e za chwil臋 wracam...


Potem spogl膮dam na stra偶nika cmentarnego:

- Prosz臋 mi powiedzie膰 o rodzie Von Schauer oraz ich kontakt贸w z mieszka艅cami miasta. Do tego- czy mieli c贸rk臋 w wieku gdzie艣 siedem- osiem lat. Oraz ich wzgl臋dny cel w Sylvani.
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Wto Cze 28, 2011 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garick
Zabra艂e艣 mu ca艂y sprz臋t: pistolet, kaftan kolczy , sk贸rzana kurta a tak偶e d艂ugi miecz jednor臋czny oraz sztylet. Swoje rzeczy tak samo zabra艂e艣 a trupa Boharda owin膮艂e艣 w jakie艣 szmaty. Skierowa艂e艣 si臋 do Leichbergu, jednak偶e b贸l r臋ki sprawi艂 偶e postanowi艂e艣 wr贸ci膰 do Hoetmar. Gdy wjecha艂e艣 do wioski zobaczy艂e艣 偶e przed karczm膮 stoi sier偶ant Halen kt贸ry rozmawia z jakim艣 m臋偶czyzn膮. Ko艂o Halena stoi barczysty m臋偶czyzna z jak膮艣 broni膮 w r臋ku. Czujesz jak r臋ka totalnie Ci dr臋twieje. Pr贸ba zatamowania krwi jednak nie pomog艂a. Czujesz si臋 coraz gorzej. Czas p艂ynie nie ub艂aganie. A trup za koniem na linie si臋 wala.


Gerhard

Sprzedawca wzi膮艂 monet臋 i dok艂adnie j膮 obejrza艂. Potem bez s艂owa wyszed艂 na zaplecze i co艣 tam chrz膮ka艂. Po chwili przyni贸s艂 ma艂膮 paczk臋, dok艂adnie zawini臋t膮 w papier.

- Prosz臋 – poda艂 Ci j膮 – a i jeszcze to – po艂o偶y艂 monet臋

- Prosz臋 przekaza膰 Tekli 偶eby przez d艂u偶szy czas da艂a mi spok贸j.. bo wyje偶d偶am na zach贸d – rzek艂

Wyczu艂e艣 w jego g艂osie lekkie zdenerwowanie i zak艂opotanie. Gdy zacz膮艂e艣 si臋 pyta膰 o wilko艂aki i wampirach machn膮艂 r臋k膮:

- Ta jasne.. a smoka to ja mam w kuchni. Panie to tylko wie艣niacze zabobony i bajania. A teraz wybaczcie .. musz臋 si臋 przygotowa膰 do wyjazdu. D艂uga droga przede mn膮. I pozdr贸wcie Tekle

Po tych s艂owach sklepikarz znikn膮艂 gdzie艣 na zapleczu.


Axel
Ruszy艂e艣 do karczmy. Nim wszed艂e艣 widzia艂e艣 jak przed karczm膮 stoj膮 te konie kt贸re Ci臋 min臋艂y. W samym budynku jest g艂o艣no, sklepikarz co艣 krzyczy, jaki艣 nieznany g艂os te偶. Widzisz jak drzwi karczmy si臋 otwieraj膮 i wychodzi z nich jaki艣 cz艂owiek. Wysoki, dobrze zbudowany. Twarz pokryta mocnym i twardym zarostem. Niebieskie oczy spojrza艂y na Ciebie. Zlustrowa艂 Ci臋 od g贸ry do do艂u. To musi by膰 ten s艂awny sier偶ant Halen.
Obok niego znalaz艂 si臋 nagle drugi m臋偶czyzna. Mia艂 na sobie koszulk臋 kolcz膮 a w d艂oni trzyma艂 top贸r. Nie znasz go. Wojownik ,bo z pewno艣ci膮 nim jest, wygl膮da jakby sko艅czy艂 nie ca艂e dwadzie艣cia pi臋膰 lat. Nie ma w艂os贸w , a zielone oczy patrz膮 spokojnie przed siebie. Po prawej stronie policzka biegnie g艂臋boka na par臋 milimetr贸w blizna, kt贸ra si臋ga od oka a偶 do 偶uchwy. Ca艂e jego cia艂o to by艂a g贸ra mi臋艣ni. Du偶y ch艂op bo przewy偶sza艂 Ci臋 o g艂ow臋.
Halen spojrza艂 na Ciebie

- Co tam 偶o艂nierzu, roboty szukacie czy jak ?
– zapyta艂 z u艣miechem na ustach

- Roboty Ci u nas pod dostatkiem o ile nie jeste艣 strachliwy i miecz umiesz utrzyma膰 w d艂oniach – za艣mia艂 si臋, a wielkolud mu zawt贸rowa艂
Widzisz jak z karczmy wychodzi jeszcze sze艣ciu 偶o艂nierzy i karczmarz kt贸ry co艣 skamle.


Eban / / Molden / Dumni / Otto
Ju偶 mieli艣cie odej艣膰 gdy nagle pojawi艂 si臋 Eban, kt贸ry zacz膮艂 wypytywa膰 grabarza o jaki艣 r贸d.
Ten niezbyt ch臋tnie zacz膮艂 si臋 t艂umaczy膰:

- Panie ja tam nic nie wiem, i nie chc臋 wiedzie膰 o nim. Cedrik Von Schauer – grabarz skrzywi艂 si臋 – p贸jd藕cie do Leichberg do szynkarza Matheusa, znajdziecie go w „Bia艂ej Damie”. Powiedzcie 偶e chcecie zasi臋gn膮膰 j臋zyka o Cedriku. Je偶eli by nie mia艂 czasu dla was lub nie chcia艂 rozmawia膰 powied藕cie 偶e艣cie od Baroneta tylko b艂agam – ukl臋kn膮艂 i zacz膮艂 si臋 kaja膰 – tylko dajcie mi ju偶 spok贸j

Molden musia艂 zn贸w go uspokaja膰. Przypomnieli艣cie mu o c贸reczce.

- A tak mia艂 c贸reczk臋. Zacne dziecko i zacna matula, niech j膮 Sigmar i Ulryk od z艂ego strzeg膮 – uderzy艂 si臋 pi臋艣ci膮 w klatk臋 .
Posmutnia艂 grabarz od razu i kontynuowa艂:

- No .. c贸reczce zmar艂o si臋. Dziwna 艣mier膰. Ma艂o kto o niej m贸wi艂. Wiem tyle 偶e nawet mi nie dane by艂o uczestniczy膰 w pogrzebie. A co dopiero zobaczy膰 cia艂o nieboszczki. Matula co miesi膮c przychodzi zapala膰 艣wieczk臋 i modli膰 si臋 za swe ukochane dzieci膮tko.

Po tych s艂owach grabarz poszed艂. Nawet gdyby pr贸bowa艂 kto艣 go zatrzyma膰 ch艂op ma do艣膰.

***
Ruszyli艣cie ca艂膮 czw贸rk膮 wok贸艂 cmentarza. Przeszukuj膮c miejsca i szukaj膮c dziwnych 艣lad贸w. W ko艅cu za ogrodzeniem znale藕li艣cie 艣lady krwi oraz strz臋py jakiego艣 ubrania. Ci臋偶ko powiedzie膰 co to by艂o. Znale藕li艣cie r贸wnie偶 艣lady st贸p ale nie wiecie sk膮d pochodz膮. Tym bardziej 偶e w nocy la艂 deszcz i 艣lady s膮 zamazane.

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Cranmer
Graf
Graf


Do潮czy: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Wto Cze 28, 2011 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i str贸偶e prawa na swoim miejscu tam gdzie s膮 potrzebni... Ranald mi na prawd臋 sprzyja... no tylko medyka trzeba by odwiedzi膰...

Lekko poruszy艂em lejcami i 艣cisn膮艂em boki konia aby da膰 mu do zrozumienia, 偶e chc臋 podjecha膰 spokojnie w stron臋 karczmy.

- Witam panie sier偶ancie Halen, pami臋tacie mnie aby ? Garrick Navarro jakby艣cie zapomnieli lub zgo艂a nie wiedzieli...

G艂os, kt贸ry wydoby艂 si臋 z mojego gard艂a pewnie nie by艂 zbyt g艂o艣ny i dono艣ny ale raczej wystarczaj膮co s艂yszalny i rozpoznawalny. Niepewnie zlaz艂em z siod艂a i opieraj膮c si臋 o nie kontynuowa艂em robi膮c kr贸tkie pauzy aby skupi膰 si臋 na r贸wnym oddechu.

- Jedno ze zlece艅, wykonane. Zdrajca i uciekinier na kt贸rego by艂 wystawiony list go艅czy le偶 o tam - skin膮艂em na cia艂o - zabierzcie sobie go, zidentyfikujcie i wyp艂a膰cie nagrod臋, byle szybko bo 艣lepy widzi, 偶e potrzeba mi medyka a oni potrafi膮 si臋 wyceni膰 nie gorzej ni偶 kurwa w drogim bordelu...
_________________
#Wichry P贸艂nocy, Kazdin
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Gariel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do潮czy: 28 Cze 2006
Posty: 409
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Wto Cze 28, 2011 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesamowita historia grabarza niestety nie b臋dzie nam wielce przydatna, by膰 mo偶e osoba, kt贸r膮 nam wskaza艂 b臋dzie wiedzia艂a co艣 wi臋cej. Sprawa na szcz臋艣cie przybiera coraz ciekawszy obraz. By膰 mo偶e b臋dziemy mieli okazj臋 udowodni膰, 偶e jeste艣my tu z jakiej艣 przyczyny.

Rozgl膮dam si臋 ciekawsko po cmentarzu. Wida膰, 偶e dzia艂o si臋 tu co艣 niepokoj膮cego. Wtedy docieramy do strz臋pk贸w ubra艅, 艣lad贸w krwi i st贸p.
Staram si臋 przyjrze膰 tym 艣ladom bli偶ej, cho膰 prawdopodobnie nie zda si臋 to na wiele.

- Co o tym my艣licie bracia? Mo偶e to s膮 艣lady, kt贸rych szukali艣my? Widzia艂em przera偶aj膮ce rzeczy w poprzednim grobowcu. Wygl膮da na to, i偶 mo偶emy mie膰 do czynienia z czarn膮 magi膮... albo cudem i kto艣 po prostu tam.. od偶y艂 w grobie..
_________________
The Emperor is weak, Undead shall rise...

#Sesja Sylvania - Otto Welmann, akolita
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Sro Cze 29, 2011 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Patrz臋 z zainteresowaniem na karczmarza.>
- Nie jestem 偶o艂nierzem panie.

< Opieram si臋 jeszcze bardziej wyrazi艣cie na "kiju". >

-Nie nadaj臋 si臋. S艂aby i strachliwy ze mnie cz艂ek.

<Kule si臋 troch臋 i przygarbiam.>

-Szukam krewnego kt贸ry wczoraj mi zagin膮艂 po wyj艣ciu z karczmy. Mo偶e ju偶 wr贸ci艂? L臋kam si臋 jeno czy go jakie艣 zb贸je nie napad艂y w deszczu...Z daleka przyjecha艂 i chcia艂 pozwiedza膰... Nie widzieli艣cie go aby?? M艂ody ch艂op, jasne w艂osy , niebieskie oczy , gdzie艣 tego wzrostu.
< pokazuj臋 d艂oni膮 w powietrzu. >

<Ca艂y czas patrz臋 na karczmarza. Staram si臋 wypa艣c przed 偶o艂nierzami jak najbardziej przeci臋tnie. Jak zawsze maj膮 mnie zapomnie膰 jak najpr臋dzej. Ot zwyk艂y szary miejscowy. >
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Sro Cze 29, 2011 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Ebanie, mo偶esz 艂azi膰 gdzie chcesz, ale kiedy艣 z nami, informuj nas przynajmniej gdzie leziesz.

Westchn膮艂em dalej i pokr臋ci艂em g艂ow膮. Co my tu mamy dalej? Zapala膰 艣wiece na grobie? A c贸偶 to za poga艅skie zwyczaje?

Strz臋py krwi i odzie偶y 艣wiadcz膮 o bytno艣ci 偶ywego cz艂owieka na cmentarzu.

Pokr臋ci艂em nosem.

- Nie pieprz, bracie Ottonie. Cia艂o po oddaniu ducha nie mo偶e ot tak go przyj膮膰 z powrotem by cia艂o mog艂o z powrotem normalnie funkcjonowa膰.

Nigdy te偶 nie s艂ysza艂em o takim przypadku. S艂ysza艂o si臋 wiele o zombii, ghulach i szkieletach chodz膮cych niczym cz艂owiekiek. Jest to jednak bezmy艣lna kupa mi臋sa.

- Wszyscy tu zacni i 艣wietni. To, rzecz jasna, mija si臋 okrutnie z rzeczywisto艣ci膮. Co by by艂o gdyby pan dowiedzia艂 si臋, i偶 jeden z tutejszych z艂orzeczy mu? Rozm贸wi臋 si臋 z hrabi膮 von Ellmau i hrabi膮 Kapfenberg. Teraz udamy si臋 do Bia艂ej Damy.

Wszako偶 musz臋 zdoby膰 najwa偶niejszy komponent do realizacji mojego planu.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Sro Cze 29, 2011 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju偶 mu chcia艂em co艣 odpowiedzie膰, ale moj膮 uwag臋 przyku艂a z艂ota moneta na pakunku. Wzruszy艂em tylko ramionami i zgarn膮艂em j膮 do mieszka. Paczk臋 wcisn膮艂em za pas przyklepuj膮c i sprawdzaj膮c, czy aby si臋 nie wysunie. Nast臋pnie rzucam g艂o艣no "Bywajcie Pietrze" i wychodz臋 z jego domostwa.

Kieruj臋 si臋 w stron臋 karczmy pogwizduj膮c pod nosem i fa艂szuj膮c przy tym niemi艂osiernie. Powinienem co prawda zanie艣膰 pakunek Tekli, ale chyba jeden kufelek na drog臋 nie zaszkodzi. No... mo偶e dwa, ale potem ju偶 na pewno j膮 odwiedz臋. Wied藕ma czy nie, mi艂a kobieta. Potem za艣... potem zn贸w mi przyjdzie cmentarz odwiedzi膰. Na w艂asne oczy musz臋 zobaczy膰 czy to halucynacyje jakie by艂y, czy w istocie co艣 tam si臋 z艂ego dzia艂o.

No i ta sprawa wilko艂aka... kto艣 tu z pewno艣ci膮 musi wiedzie膰 kim jest ten ca艂y T.C... a gdzie lepiej sprawdzi膰, ni偶 w karczmie? Ha!

Dumny ze swej domy艣lno艣ci w臋druj臋 w stron臋 przybytku.
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Pia Lip 01, 2011 01:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wi臋c moje podejrzenia okaza艂y si臋 by膰 w jaki艣 spos贸b uzasadnione, a co wi臋cej- mia艂em dow贸d, a przynajmniej mo偶na tak to nazwa膰, i偶 dziewczynka mia艂a raczej dobre intencje, chc膮c mi pokaza膰 贸w grobowiec. Jestem pewny, 偶e co艣 si臋 tam kryje, co mo偶e by膰 rozwi膮zaniem jakiej zagadki, lecz na razie... na razie dam temu spok贸j. A przynajmniej teoretycznie:

- Panowie- wybaczcie, i偶 w tej dziedzinie oka偶臋 si臋 laikiem, bowiem w wiedzy o zmar艂ych i tych mniej zmar艂ych wiem raczej tyle, co wyczyta艂em z m膮drych ksi膮g- nie miej chyba jest mo偶liwo艣膰, by dusza nie mog艂a przej艣膰 przez portal Morra, gdy nie zostanie pochowana w po艣wi臋canej ziemi.

Zala艂em si臋 nieco potem, gdy偶 nie by艂em pewny, czy mog臋 im o tym m贸wi膰. Nie, musz臋. To jednak w jakim艣 stopniu moja kompania. Poza tym- wszyscy to duchowni:

- B臋dzie to r贸wnie偶 wyt艂umaczenie dla ciebie Moldenie, dlaczego si臋 oddali艂em. Mo偶e to was zaskoczy lub te偶 nie- wybierzcie sobie- lecz ujrza艂em ponownie ducha. Tym razem by艂 to jednak duch ma艂ej dziewczynki. Prowadzi艂a mnie dok膮d艣. Jak si臋 okaza艂o by艂o to mauzoleum von Schauer贸w. Tam te偶 znik艂a. Sam grobowiec by艂 otwarty, nie mniej w 艣rodku wygl膮da艂 tak, jakby nikt do niego nie zagl膮da艂 od wiek贸w. By艂 tam jeden poch贸wek. Pytanie tylko- czy aby na pewno by艂y tam szcz膮tki. Teraz wiemy, 偶e c贸rka nie 偶yje, a ja postawi臋 koron臋 na to, 偶e to na pewno m艂oda von Schauer贸wna by艂a tym duchem.


Pokiwa艂em g艂ow膮, my艣l膮c:

- Co艣 chce nam powiedzie膰...
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik


Do潮czy: 31 Paz 2010
Posty: 1246

PostWys砤ny: Pia Lip 01, 2011 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przys艂uchuj臋 si臋 uwa偶nie temu co m贸wi Eban kl臋cz膮c przy ogrodzeniu i ogl膮daj膮c 艣lady. Hah... czy偶by kto艣 zabra艂 zw艂oki dziewczynki? Tyle 偶e pono膰 wygl膮da艂o jakby nie by艂o tam nikogo od wiek贸w.
W ko艅cu si臋 odzywam zwyczajowym g艂osem ponurym i twardym jak kamie艅.

- To si臋 zdarza, Ebanie. Niekt贸re dusze domagaj膮 si臋 wiecznego spoczynku. Je偶eli masz s艂uszno艣膰 to b臋dziemy musieli znale藕膰 zw艂oki dziewczynki i z艂o偶y膰 je z powrotem w po艣wi臋conej ziemi.
_________________
Przyjaciel czy wr贸g? - Rhunar Ragnison, Magnus Regenbogen
Lily et Pique - Gundrik Grundisonn
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Pia Lip 01, 2011 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to wielce prawdopodobne. Nie mniej jednak moi towarzysze nie proponuj膮 nic konkretnego. Zero konkret贸w! Jak wioskowy klecha lub inny duchowny mianuj膮cy si臋 filozofem.

- Nie jestem zwolennikiem twierdze艅, i偶 cia艂o niepochowane skazuje dusz臋 na wieczn膮 tu艂aczk臋 po tym padole - westchn膮艂em ci臋偶ko s艂ysz膮c te popularne brednie. - Gdyby tak by艂o ile偶 to p贸l bitewnych lub potyczek le艣nych przynosi艂o by kolejne zb艂膮kane dusze? O nie, moi drodzy kompani. Dusze zostaj膮 tutaj poniewa偶 偶al opuszcza膰 im ten 艣wiat. Dziecko? Nie chce do Ogrod贸w, a chce do matki. Zostaje wi臋c tutaj.

Zasmuca mnie zawsze ten fakt. Dzieci s膮 zbyt g艂upie aby dokonywa膰 lepszych wybor贸w. I st膮d bior膮 si臋 z艂e dusze. O tym musz臋 wspomnie膰 towarzyszom.

- Po latach te dusze robi膮 si臋 rozdra偶nione ze wzgl臋du na to, i偶 nie potrafi膮 ju偶 w tym 艣wiecie funkcjonowa膰. Op臋tania, straszenie, p艂atanie figli, czasem zatrzymanie bicie serca... To wszystko st膮d, moi drodzy kompani. Ebanie, je艣li zale偶y ci na twoim 偶yciu to nie oddalaj si臋 sam na cmentarzach lub innych domenach natury niekoniecznie 偶ywej. Ta dziewczynka mog艂a ci臋 zamkn膮膰 w trumnie, krypcie lub gdzie indziej. Nie wiesz jak odp臋dzi膰 dusz臋. Wo艂aj Dumniego lub mnie. Pomo偶emy.

Zastanawiam si臋 czy rzec mu o tym, i偶 zostawiliby艣my go w przypadku porwania przez ducha. Przynajmniej ja... Ech ten nieporz膮dek! Jak偶e uczy si臋 alumn贸w w innych klasztorach?

- Pochowamy j膮 je艣li cia艂o, 偶e tak powiem, wpadnie w nasze r臋ce. Z kolei gdyby dusza dalej w臋drowa艂a po tym padole... - urwa艂em by przypomnie膰 sobie prawid艂a kaplicy Morra - ...zostanie st膮d usuni臋ta si艂膮.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sylvania - Ziemia Przekl臋tych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 26, 27, 28  Nast阷ny
Strona 14 z 28

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group