Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rozdzia艂 pi膮ty: Pakty i zobowi膮zania.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 69, 70, 71  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Przyjaciel czy Wr贸g?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 01:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam zbiera膰 zio艂a i upycha膰 w torbie. Uwa偶am by przy ich zrywaniu nie dotyka膰 palcami ust. Niekt贸re s膮 pewnie truj膮ce.

- Cokolwiek tu si臋 sta艂o, wypada艂oby chyba poinformowa膰 krasnolud贸w z miasta. W ko艅cu to twoi pobratymcy.

Zastanawiam si臋 ju偶 w duchu nad sk艂adnikami do odpowiednich... specyfik贸w. Trzeba to b臋dzie rozegra膰 jak najdelikatniej. Musz臋 mie膰 troch臋 czasu na przygotowanie tego wszystkiego. Nie wejdziemy do zamku hrabiego z marszu. Najpierw najmiemy pok贸j...
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(Przed wej艣ciem do domu kupca zwracam si臋 jeszcze do Johana)

- Czy Przy kim艣 u偶y艂ym twojygo prawdziwygo iminia? Ni musisz mi t艂umaczy膰 rzyczy oczywistych.Ni zwyk艂ym k艂ama膰 dop贸ki ni zna艂ym twojygo iminia nazywa艂 偶ym ci Coronalius, potym zmini艂y艣 na Baldus by艂y艣 Baldus, tyraz jysty艣 Spamintywacz, magistyr lub cz艂yczyna,a twojy prawdziwy imi pozostani w otch艂aniach twygo umys艂u.Tak chyba byndzi najlypij.
Dotychczas przydstawia艂y艣 sim Coronalius innym tak winc lypij nich tak zostani na tyj wyspi.


(Wchodz臋 do 艣rodka omiataj膮c wzrokiem pomieszczenie)

- Zaisty mo偶ysz mi膰 racjym mo偶y walka zasingowa byndzi lypszym wyj艣cim dla cibi, chocia偶 somdzym i偶 wyrobi艂by艣 sim. Ni od razu Karak Kadrin zbudowano! Zastan贸w sim jydnak czy 艂uk i strza艂y ni byndom lypszym wyj艣cim, 艂ukim strzylasz szybcij jyzd l偶yjszy bardzij porynczy i ni wymaga tyly czasu i si艂y by go naciomgn膮膰. Rozwa偶 dobrzy zanim wybirzysz.Kusza dajy winkszom si艂y udyrzynia i na wojnach sprawdza sim idyalni jako i偶 s膮 ochraniani pryz przydni szyrygi i majom czas na przy艂adowani.Poza tym na wojni du偶o jyzd ludzi w cin偶kich pancyrzach co tako偶 ni jyzd byz znaczynia. W lasach i na codzin wydajy mi sim iz 艂uk by艂by lypszy jako i偶 w czasi oddania z kuszy jydnygo strza艂u i przy艂adowania z 艂uku oddasz dwa mo偶y trzy strza艂y jak dojdzisz do wprawy.D艂ugi 艂uk zasing ma podobny do kuszy jydnak ni ma taki mocy za to w szybko艣ci jyzd r贸藕nica - drapi臋 si臋 po zaro艣cie rozwa偶aj膮c moje s艂owa skierowane do Spami臋tywacza

(Pochodz臋 do blatu sto艂u)

- Winc ni tra膰my czasu.

(K艂ad臋 na stole top贸r dwur臋czny, wyjmuj臋 z pasa obie bronie m艂ot k艂ad臋 po lewej stronie topora dwur臋cznego, a po prawej top贸r jednor臋czny)

- Na dodatyk mam jyszczy dwi obrynczy kt贸rym chcy wymini膰 na monyty
(wyjmuj臋 z kieszeni misternie rze藕bione z艂ote obr臋cze wytwarzane przez krasnoludzkich rzemie艣lnik贸w)

- Poka偶 co masz i powidz co ywyntualni mo偶ysz sprowadzi膰 i w jakim czasi bo ni mogym za d艂ugo czyka膰. Intyrysyjy mni tylko bro艅 mistrzowskigo wykoniania najprzydnijsza jakom posiadasz.Najlypij jakbym m贸g艂 w razi potrzyby u偶ywa膰 jyj jydnoryczni a jakbym chcia艂 poty偶ni pirdolnom膰 i zdruzgota膰 py艂nom p艂ytym u偶yc dw贸ch romk.
Ma tak偶y nadawa膰 sim do parowania, mo偶y by膰 jydnosiczna lub obosiczna r贸偶nicy mi to ni robi.Mo偶y by膰 m艂ot mo偶y by膰 i top贸r.
Ma by膰 jydyna w swoim rodzaju jy偶yli masz do takowych dostymp.
- m贸wi臋 kr贸tko

(Widz臋 jak z ka偶dym s艂owem ro艣nie cena w oczach krasnoluda)

- W zamian dajy ty trzy broni...(wskazuj臋 najpierw na top贸r jednor臋czny).
Tyn oto Krasnoludzki Top贸r Bojowy wymaga spycjalnygo tryningu by go sprawni u偶ywa膰 i jyzd to moja najlypsza bro艅. Tworzona przyz najprzydnijszych kowali z Karak Kadrin.Praca nad tom broniom Trwa艂a d艂ugo i by艂a bardzo skomplikowana. Jako i偶 mam pywny do艣wiadczyni w kowalstwi wim co m贸wim. Na potwirdzyni moich s艂贸w widzisz ( przeje偶d偶am po ostrzu topora) tu oto som runy ozdobny wzd艂u偶 ostrza.

(Nast臋pnie k艂ad臋 r臋ke po lewej na m艂ocie j臋dnor臋cznym)

- Tyn oto M艂ot Krasnoludzki Najlypszyj jako艣ci jyzd tworzony na spycjalny zam贸wini dla Klanu Orr`Khraman. Zdobi膮 go tako偶 runy kt贸ry wykuwa sim na najprzydnijszych ostrzach. Spycjalni dla tygo偶 klanu dodany zosta艂y dwa szpikulcy na m艂oci (wskazuje najpierw g贸rny potem tylny)
By mo偶na by艂o nadzia膰 lub przebi膰 przyciwnika ciosym powrotnym i jugo pancyrz. Ni nadajym sim jydnak on jako bro艅 do parowania tako偶 najczyn艣cij jyzd u偶ywany wraz z tarczom.

(Ostatnia ju偶 bro艅... lew膮 i praw膮 r臋ke kt贸re dotychczas le偶a艂y po obu stronach Topora Dwur臋cznego k艂ad臋 na nim)

- Ostatnim ostrzym jakim dysponujy jyzd tym Top贸r Dwuryczny kt贸ryn ni przyszyd艂 chrzystu bojowygo. Rynkojy艣膰 z dymby owininta w mijscu trzymania sk贸rom. Dajyj tyj broni du偶om ylastyczno艣膰 coby sim ni 艂ama艂a.Jak widzisz Top贸r jyzd jyszczy 艣wi偶o naoliwiony co wskazujy iz nidawno wyszyd艂 spod m艂ota - ko艅cze swoj膮 prezentacje

(Prostuje si臋 odsuwaj膮c r臋ce od broni tak by kupiec m贸g艂 sam je obejrze膰)

- Szuka艂ym krasnoludzkigo kupca jako i偶 wim 偶y docyni jako艣膰 tych broni i zna sim na rzyczy ni ma co rozmawia膰 z laikami na tymat rzyczy o kt贸rym ni majom pojyncia. Ni przyszyd艂 bym do cibi z byly jakim z艂omym i liczym na to i偶 ty偶 ni pokpisz mni pokazuj膮c mi z艂om...
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wilhelm skin膮艂 tylko g艂ow膮 i wyszed艂. Coraz mniej mu si臋 podoba艂a sytuacja.

"A mo偶e jednak nie prze偶y艂. A mo偶e musz臋 wr贸ci膰 i to powiedzie膰. Nie, pierw musz臋 zobaczy膰 jego cia艂o inaczej zawr贸ci mnie tutaj zn贸w.."

- Ta. na cmentarz - rzek艂 ponuro podr贸偶nik i ruszy艂 w kierunku najbli偶szej karczmy

Nim jednak ruszy艂 zatrzyma艂 si臋. Skupi艂 si臋 i rzuci艂 monet膮, w kt贸r膮 stron臋 ma p贸j艣膰. Gdyby los jednak nic mu nie podpowiedzia艂 udaje si臋 na wypoczynek do jakiego艣 przybytku. Tam prosi o nocleg...
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Cranmer
Graf
Graf


Do潮czy: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Nie s膮dz臋 aby艣my mieli szans臋. Pami臋tasz tego krasnoluda kt贸rego spotkali艣my po drodze do wie偶y ? On zmierza艂 do miasta i raczej nie wspomina艂 b臋dzie o nas i o mnie zbyt dobrze.

Przygl膮dam si臋 chwil臋 d艂u偶ej aby si臋 upewni膰.

- Statek nie odp艂ywa a jego za艂oga jest na brzegu i robi膮 jakie艣 zamieszanie sp贸jrz sam. Znasz jaki艣 spos贸b aby spogl膮da膰 w dal ? A mo偶e zakradniesz si臋 tam jako ptak ?
_________________
#Wichry P贸艂nocy, Kazdin
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Baldus ,Ingwar>>

<Baldus,Kupec lekko ci si臋 odk艂oni艂 by nie by膰 niegrzecznym. >

-Szybko i bez udziwnie艅 , to mi si臋 podoba. My艣liwska

kusza z kozi膮 nog膮, be艂ty i sk贸rznia. Przeci臋tna krasnoludzka robota b臋dzi臋 ci臋 kosztowa膰 45 sztuk z艂ota tylko dlatego,偶e przyszed艂e艣 w towarzystwie krasnoluda i masz 艂adn膮 g臋b臋.

<Ingwar,Axerund podszed艂 do sto艂u i obejrza艂 dok艂adnie

wszystkie trzy sztuki broni. Obmaca艂 je , nawet obw膮cha艂. Pokiwa艂 niezrozumiale g艂ow膮. Mrukna艂.>

-S膮 w dobrym stanie a jako 偶e jeste艣 krasnoludem zaoferuje Ci za nie wszystkie 150 sztuk z艂ota razem. I ta suma nie podlega ju偶 dyskusji...Je艣li j膮 podwa偶asz r贸wnie dobrze mo偶ecie z t膮d natychmiast wyj艣膰. Twoje wymagania zab贸jco znacznie zaw臋偶aj膮 ilo艣膰 sztuk broni z
kt贸rej mo偶emy wybiera膰...Top贸r kawaleryjski z dokut膮 do styliska listw膮 do parowania. Dobra bro艅 dla takich jak ty krasnolud贸w. Jednak wymaga du偶o treningu. Mocno ci膮gni臋 w d贸艂 dlatego zadaje si臋 ni膮 ciosy z g贸ry na d贸艂 lub pod skosem na d贸艂. Odsprzedam go za 100 sztuk z艂ota. Z broni 艣rednio drogich mam m艂ot dwur臋czny ze skr贸conym styliskiem i g艂owni膮 przystosowan膮 do parowania. Dodatkowo ma specjale w艂a艣ciwo艣ci przeciw zmar艂ym kt贸rych cia艂a o偶ywiono dlatego nie mog臋 go sprzeda膰
taniej ni偶 500 sztuk z艂ota. Mam te偶 jeden rarytas ale raczej was nie sta膰 wi臋c nie poka偶臋 go je艣li nie dysponujecie du偶膮 ilo艣ci膮 z艂ota. W ci膮gu jednego dnia jestem w stanie sprawdzi膰 czy na wyspie ktokolwiem ma
bro艅 jak膮 sobie 偶yczycz. Mo偶na j膮 oczywi艣cie wyku膰 ale to potrwa conajmniej dwa,trzy tygodnie.

<Kupiec klasn膮艂 w r臋ce i zawo艂a艂>

-Meine Eyefrau...Chod藕 do nas..

<Drzwi naprzeciwko otwar艂y si臋 i wysz艂a z nich elfka. Wysoka szczup艂a kobieta w obcis艂ym sk贸rzanym, lakierowanym ,czerwonym pancerzu,buty, spodnie ,kurta, r臋kawiczki. Ca艂e ubranie l艣ni si臋 jak zaczarowane. Wygl膮da przepi臋knie. Ma szlacheck膮 blad膮 cer臋 i
艣nie偶obia艂e w艂osy. Niebieskie oczy, g艂臋bokie jak studnie ale ch艂odne. Ma艂e czerwone soczyste usta, zgrabny nosek, kszta艂tne piersi podkre艣lone przylegaj膮c膮 kurt膮, Zgrabne ale silne nogi. Porusza si臋 powoli ale z gracj膮, jakby urodzi艂a si臋 by j膮 ogl膮da膰. Za ni膮 cichutko wtoczy艂 si臋
w贸zek na du偶ych k贸艂kach. Kobieta lekko si臋 sk艂oni艂a i przyci膮gn臋艂a w贸zek a偶 do sto艂u. Nie u艣miecha si臋, jest 艣miertelnie powa偶na, mimo to przepi臋kna.>

-Panowie, moja 偶ona Ismena...

<Axerund podszed艂 do w贸zka i wyci膮gn膮艂 po kolei za skrzy艅 k艂膮d膮c bro艅 na stole, kusz臋 my艣liwsk膮 z ciemnego drewna razem z kozi膮 n贸偶k膮 do naci膮gu,dwa ko艂czany be艂t贸w, szeroki top贸r o metalowym stylisku z 艂a艅cuchem i obr臋cz膮 na rami臋 oraz metalow膮 listw膮 do parowania, m艂ot
dwur臋czny ze skr贸conym okutym styliskiem,zaopatrzony w dziwnie wyprofilowan膮 g艂owni臋 w kszta艂cie 艂zy ze sercz膮cymi metalowymi rogami na szczycie.>
<Baldus chyba si臋 zakocha艂e艣...>

<Ingwar,jest w tej kobiecie co艣 niepokoj膮cego. Jej nienaturalny spok贸j i ch贸d bardziej przypominaj膮cy ch贸d tygrysa ni偶 kozicy.>



<Filip>

<Wo藕niaca i Krag zacz臋li wnosi膰 do magazynu skrzynie mijaj膮c si臋 z Grunem wynosz膮cym cia艂a lub to co znich zosta艂o. Snag wydyma艂 usta na zewn膮trz tak 偶e skojarzy艂 ci si臋 z brodat膮 ma艂p膮 zakutan膮 w zbroje z metalowych k贸艂ek.>

-Ja wiem, nie wiem. Dla mnie ten nizio艂ek wygl膮da艂 niewinnie i naprawd臋 nie zdawa艂 si臋mie膰 wi臋cej tytoniu...Masz pomacaj jak lubisz. Ja wole pali膰 tyto艅...a jakby wali艂o ogrzym g贸wnem to bym nie kupowa艂 <rzuci艂 na koniec i zacz膮艂 si臋 艣mia膰>

<Krasnolud poda艂 ci szczypte tytoniu tak膮 by m贸c nabi膰 fajk臋. Dotkn膮艂e艣 i obw膮cha艂e艣. Zdaje si臋,偶e nie ma 偶adnych domieszek. To napewno tw贸j tyto艅.>

-艁adna buda. To jej mamy pilnowa膰? Dop贸ki nie znajdziesz najemnik贸w..?



<Alex,Skalf>

<Alex pozbiera艂e艣 zio艂a do worka. Niekt贸re rozpozna艂e艣 z marszu, innym b臋dziesz musia艂 si臋 przyjrze膰 dok艂adniej. S膮 wsr贸d nich zar贸wno zio艂a lecznicze jak i truj膮ce. Trzeba uwa偶a膰,偶eby ich nie pomiesza膰. Zerkn膮艂e艣 w stron臋 wskazan膮 przez skalfa i rzeczywi艣cie co艣 tam jest ale masz za s艂abe oczy.>
<Skalf ,Alex zebra艂 jakie艣 zielsko i popatrz艂y we wskazanym ciebie kierunku. Jeste艣 pewien,偶e jakie艣 postacie si臋 tam ruszaj膮. Co do krasnolud贸w w mie艣cie to dop贸ki nie udowodni膮 ci winy jeste艣 niewinny. W najgorszym wypadku czeka Ci臋 s膮d bo偶y.>


<Wilhelm>

<Rzuci艂臋艣 monet膮. Ta zacz臋艂a kr臋ci膰 si臋 jak szalona tocz膮c si臋 to w prawo , to w lewo, kr臋c膮c b膮czki, a偶 w ko艅cu zatrzyma艂a si臋 na kraw臋dzi nie wskazuj膮c nic. To jednak co艣 znaczy. Twoja moneta nigdy wcze艣niej si臋 tak nie zachowywa艂a. Czy偶by to aura tego miejsca?? Ruszy艂e艣 na poszukiwanie noclegu. Na szcz臋艣cie ulice s膮 o艣wietlone i zadbane, bez problemu dotar艂e艣 do 艂adnego budynku z odwa偶nym szyldem g艂osz膮cym: Nimfa o diamentowych piersiach. Wszed艂e艣 do 艣rodka nie czekaj膮c a偶 Ci臋 zaprosz膮. Karczma ma wysokie standardy i pewnie jest piekielnie droga. Gobeliny i obrazy na 艣cianach. Trofea z polowa艅 i r贸偶ne tym podobne bzdety. Wi臋kszo艣膰 klient贸w to bogaci kupcy i raczej wysoko urodzeni. Go艣cie obwieszeni z艂otem i drogimi kamieniami zadzieraj膮cy nosa. Poza tym kilku krasnoludzkich rzemie艣lnik贸w i kilku dziwnych osobnik贸w przy innym stole. Jacy艣 grajkowie pl膮saj膮 weso艂o lekk膮 muzyk臋 na swoich harfach i piszcza艂kach. >
<Schludnie ubrany karczmarz 艣redniego wzrostu powita艂 ciebie z u艣miechem na pucowatej twarzy>

-Witajcie panie. Wygl膮dacie jakby艣cie potrzebowali k膮pielu ,pokoju i nowego ubrania..


<Runar>

<Zerwa艂e艣 si臋 z 艂贸偶ka. Nikogo nie wida膰. Jest cisza poza tym przekl臋tym 艣miechem ,kt贸ry nie chce si臋 od Ciebie odczepi膰. Rzuci艂e艣 si臋 pod 艂贸偶ko by sprawdzi膰 czy jest wszystko. Nikt nieczego nie rusza艂. Nikt si臋 nie oddala od twoich drzwi. Poza tob膮 nie ma tu nikogo cho膰 masz g艂upie uczucie jakby ca艂y czas kto艣 ci臋 podgl膮da艂>

_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<M贸j tyto艅... w r臋kach jakiego艣 oszusta, a by膰 mo偶e z艂odzieja, kt贸ry chcia艂 si臋 szybko pozby膰 towaru... no nic, dzisiaj nie ma sensu goni膰 za marami, trzeba si臋 jako艣 urz膮dzi膰, m贸wi臋 do Snagi>

- Tak, ta... buda... to obiekt, kt贸ry macie ochrania膰. Ju偶 raz mnie napadni臋to, by艂a tu ostra jatka Snago, by膰 mo偶e zn贸w b臋dzie... <spos臋pnia艂em> czas przyrz膮dzi膰 kolacj臋, otworzy膰 butelk臋... ale najpierw ureguluj臋 rachunek u Pana Bystrego...

<Ruszam w stron臋 Gruna, zapyta膰 si臋 ile to b臋dzie wynosi膰 i poprosi膰 o t膮 lask臋... z metalow膮 r臋koje艣ci膮, metalem lepiej ok艂ada膰 偶ebrak贸w>
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Skrobo
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk眃: Wolne Miasto Gda艅sk

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stoj臋 jak urzeczony, oczy utkwione w elfce, na bro艅 prawie nie patrz臋. Trwa to chwil臋. Chc臋 zapami臋ta膰 jak najwi臋cej szczeg贸艂贸w, nie widzia艂em takiej kobiety od wiek贸w, mo偶e nigdy... Po chwili zwracam z powrotem uwag臋 na Axelrunda.

- kusz臋 wezm臋 z ch臋ci膮, wygl膮da mi na dobr膮 rzecz... sk贸rzni臋 jeszcze, napier艣nik chocia偶 by si臋 przyda艂, dobry z wo艂owej sk贸ry coby i lekki i wytrzyma艂y by艂 macie?

Niespecjalnie s艂ucham krasnoluda, patrz臋 elfce w oczy.
_________________
#Przyjaciel czy wr贸g? => Baldus (zazwyczaj), cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Oscylujymy w okolicach 150 sztuk z艂ota Axerundzie, tak winc zostajy tylko Top贸r Kawalyryjski. (Bior臋 top贸r do r膮k oceniaj膮c go okiem kowala jako艣膰 wykonania oraz jak bardzo profesjonalnie zosta艂 wykuty)

- Zr贸bta mi trocha mijsca chcy sim nim zamachnom膰 pary razy ni kupuja kota w worku(cofam si臋 o par臋 krok贸w by nic ani nikogo nie zawadzi膰)

(Zaciskam Top贸r w prawicy robi臋 nimi pr贸bne wymachy od g贸ry do do艂u po skosach, nast臋pnie sprawdzam czy poziome ciosy wchodz膮 w rachube przy mojej sile i id膮ce od do艂u do g贸ry.
Po sprawdzeniu jak top贸r sie prowadzi jedn膮 r臋k膮 dok艂adam drug膮 i ten sam zestaw cios贸w jednak z wi臋ksz膮 szybko艣ci膮 i wi臋ksza si艂膮 wytrenowane latami ciosy przechodz膮 p艂ynnie jeden za drugim. Wezme go jedynie je偶eli b臋dzie le偶a艂 komfortowo w d艂oni i swobodnie b臋d臋 nim zadawa膰 ciosy.
Nagle zatrzymuje top贸r namy艣laj膮c si臋 nad swoj膮 decyzj膮...
Sprawdzam tak偶e czy da rad臋 nosi膰 go za pasem czy te偶 musz臋 kupi膰 jaka艣 uprz膮偶 na niego lub co艣 w tym stylu by nosi膰 go na plecach.)
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek


Ostatnio zmieniony przez Warmlotek dnia Pia Mar 04, 2011 17:03, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik


Do潮czy: 31 Paz 2010
Posty: 1246

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paln膮艂em si臋 w czo艂o. Pogrozi艂em sufitowi. Zamkn膮艂em drzwi i dalej wygra偶am pi臋艣ci膮.

-Zafajdana kl膮twa. Nie mo偶esz mnie zniszczy膰 fizycznie, nie mo偶esz mnie przykabaci膰 to robisz ze mnie paranoika. Za艂atwi臋 ciebie i tego fajfusa co ci臋 wypisa艂 na kartce. - m贸wi臋 przes膮czonym z艂o艣ci膮 szeptem - Wsadz臋 ci m艂ot z run膮 ognia w dupsko i odpal臋.

Otrz膮sn膮艂em si臋.
Ci膮gle s艂ysz臋 ten pieprzony 艣miech.
C贸偶.. je偶eli nie zaakceptuj臋 tego 艣miechu to zwariuj臋. Niech si臋 艣mieje.
To ja. Prawdziwy, krasnoludzki, runotw贸rczy ja b臋d臋 si臋 艣mia艂, a nie jakie艣 wyimaginowane dziwad艂o pobudzone zasran膮 kl膮tw膮.

Niestety, je偶eli ta z艂o艣liwa menda, kl膮twa znaczy, ma by膰 tak upierdliwa, b臋d臋 musia艂 si臋gn膮膰 po drastyczne 艣rodki w jej wyp臋dzeniu.

P贸ki co zbieram swoje rzeczy i robi臋 przygotowania. Kiedy ju偶 wszystko b臋dzie w pe艂nej gotowo艣ci czekam na por臋 艣niadaniow膮, aby uda膰 si臋 do sto艂贸wki.
_________________
Przyjaciel czy wr贸g? - Rhunar Ragnison, Magnus Regenbogen
Lily et Pique - Gundrik Grundisonn
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Filip>

-Damy rad臋...Ja i Krag nie z takich opa艂贸w wychodzili艣my... Roz艂adujemy w贸z i b臋dziemy pilnowa膰.

<Uda艂e艣 si臋 do Gruna zobaczy膰 jak mu idzie i ile b臋dzi臋 chcia艂 za poch贸wek. Troch臋 jeszcze trwa艂o zanim Bystry pozbiera艂 wszystkie kawa艂ki umrzyk贸w. Przykry艂 ich p艂贸tnem na wozie i odsapn膮艂. W tym czasie pozosta艂e krasnoludy roz艂adowa艂y bro艅 i umie艣ci艂y j膮 w magazynie. >

-Jeste艣 i czekasz na rachunek? Ju偶 m贸wi臋. Pietna艣cie cia艂 to pi臋tna艣cie srebrnych szyling贸w. Te odmie艅ce nie wygl膮daj膮 na zara偶ajace wi臋c policze za nie normalnie. Dziesi臋膰 szlifowanych trumien dla ludzi to dwadzie艣cia srebrnych szyling贸w. Transport zawarty jest w cenie. Razem to trzydzie艣ci pi臋膰 srebrnik贸w za pozbycie si臋 cia艂 i dziesi臋膰 pogrzeb贸w w trumnach. Mam co艣 napisa膰 na ich grobach? Chcecie jakie艣 symbole? Oczywi艣cie to b臋dzie kosztowa艂o. A t臋 dodatkow膮 trumn臋 przywioz臋 jutro.


<Baldus>

<Nie mo偶esz oderwa膰 oczu od elfki. Sam by艣 chcia艂 mie膰 tak膮 偶on臋 i mie膰 z ni膮 potomstwo. Jej niebieskie g艂臋bokie oczy cho膰 zimne zdaj膮 si臋 Ciebie zauwa偶a膰. Ale偶 ona jest wspania艂a. Te kszta艂ty, ta linia, bez odzienia musi wygl膮da膰 jeszcze lepiej...>

-Tak oczywi艣cie,偶e mam sk贸rzany kaftan z wo艂owej sk贸ry. Ju偶 go pokazuje...

<Kupiec wyci膮gn膮艂 ze skrzyni sk贸rznie i roz艂o偶y艂 j膮 na stole ty jednak masz ochot臋 patrze膰 na kobiet臋. Gdyby艣 tylko m贸g艂 j膮 dotkn膮膰, mo偶e skra艣膰 ca艂usa...>


<Ingwar>
<Top贸r jest tak ci臋偶ki jak dwur臋czny ale waga jest inaczej roz艂o偶ona. To krasnoludzka robota, solidna, Ten kto go wykuwa艂 napewno by艂 zawodowym kowalem, przewy偶szaj膮cym Ci臋 umiej臋tno艣ciami poniewa偶 bro艅 kuta koniec ko艅c贸w z cz臋艣ci, bo nie wyobra偶asz sobie nawet jak mo偶na zrobi膰 co艣 takiego z jednej bry艂y metalu, wygl膮da jednolicie. Odsun膮艂e艣 si臋 od wszystkich i zacz膮艂e艣 wymachiwa膰. Z g贸ry na d贸艂 idzie tak g艂adko,偶e ledwo mo偶esz wyhamowa膰 przed pod艂og膮. Ciosy poziome id膮 bardzo ci臋偶ko a ciosy pod g贸r臋 nawet dla Ciebie jedn膮 r臋k膮 s膮 niemo偶liwe. Do艂o偶y艂e艣 drug膮 r臋k臋 i poci膮gno艂e艣 w d贸艂 z ca艂ej si艂y. Nie da艂e艣 rady ju偶 zatrzyma膰 tego ciosu. Bro艅 ze szcz臋kiem i sypi膮c iskrami grzmotn臋艂a ostrzem o pod艂og臋 od艂upuj膮c odprysk na kamiennej pod艂odze. Robi膮c powa偶n膮 min臋 machn膮艂e艣 broni膮 poziomo a potem pod g贸r臋. Dwoma r臋koma ciosy poziome wychodz膮 normalnie , te pod g贸r臋 id膮 jednak opornie. Obejrza艂e艣 ostrze. Zdaje si臋,偶e nie ma 偶adnych uszkodze艅. Nie odwa偶y艂e艣 si臋 go przeciera膰. Szerokie ostrze po艂yskuje w 艣wietle lamp na 艣cianie. Trudna bro艅 ale warta swojej ceny. Nie da rady nosi膰 tej broni za pasem. Jest zbyt ci臋偶ka a ostrze zbyt szerokie, b臋dzi臋 ci臋 kr臋powa膰 i mo偶esz si臋 porani膰.>



<Runar>
<Przygotowa艂e艣 si臋 do 艣niadania, rozejrza艂e艣 raz jeszcze po pokoju i uczucie obserwacji znikn臋艂o. Wszystko jest w porz膮dku. Uda艂臋艣 si臋 na sto艂贸wk臋. Dzi艣 wyj膮tkowo jeste艣 pierwszy, po kucharzu oczywi艣cie. Podszed艂e艣 z mich膮 a kucharz wpatrzy艂 si臋 w Ciebie.>

-Kiepsko wygl膮dasz zupe艂nie jak... Srebrnopalcy... Wszystko w porz膮dku??

<Dosta艂e艣 trzy pajdy chleba i jajecznice z boczkiem>

_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik


Do潮czy: 31 Paz 2010
Posty: 1246

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-Dzi臋ki za trosk臋. G贸wnianie si臋 czuj臋. Kto艣 mi z艂orzeczy z g艂臋bi serca, bo mia艂em paskudny koszmar. Pewnie ten sam skurwysyn co zabi艂 waszego przyjaciela. - zaci膮gn膮艂em si臋 zapachem jad艂a - Jak dorw臋 drania wsadz臋 mu gar艂acz w dup臋 za艂adowany sol膮 i poci膮gn臋 za spust. - doda艂em i zasiad艂em przy najbli偶szym stoliku.

Musz臋 zje艣膰 szybko i uda膰 si臋 do Jordiego po moj膮 eskort臋 oraz spis mag贸w, a przede wszystkim opowiedzie膰 mu co robi kl膮twa.
_________________
Przyjaciel czy wr贸g? - Rhunar Ragnison, Magnus Regenbogen
Lily et Pique - Gundrik Grundisonn
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Ech, wsz臋dzie tylko koszta i koszta... nabijam fajk臋 tytoniem od Snaga... lub Kraga, zapalam, zaci膮gam si臋 i puszczam k贸艂ko z dymu... lekko gestykuluje, cena mnie dobi艂a. Monopol dobra rzecz... trza si臋 jako艣 zrelaksowa膰>

- Ile by kosztowa艂o wyrycie symbolu Myrmidi i Morra na ich nagrobkach? <Imion i tak nie pami臋tam> a napis taki "Polegli 艣mierci膮 wojownik贸w"? Swoj膮 drog膮, mo偶e si臋 pan napije? Mam tu ca艂kiem nienapocz臋t膮 butelk臋 Brendy... zagryzka si臋 te偶 znajdzie. Pogadamy o lasce i fajce dla mnie...

<35 srebnik贸w... za tak膮 kwot臋 sam bym ich zatacha艂 do morza...>
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Czw Mar 03, 2011 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U艣miecham si臋 szeroko jak dziecko dostaj膮ce now膮 zabawke, rozszerzonymi 藕renicami obsewuje top贸r. W jednej chwili wraca kamienna maska spogl膮dam na kupca. Kim by艂by krasnolud jakby sie nie potargowa艂, nie odm贸wi臋 sobie tej przyjemno艣ci...

Zaczynam zabaw臋...zaczynam mrucze膰 pod nosem z troch臋 skwa艣nia艂膮 min膮,potrz膮sam g艂ow膮 kupiec zna t膮 gre napewno bawi si臋 w ni膮 codziennie...Krasnolud nawet jakby skarb dosta艂 za p贸艂 darmo w trakcie kupna bedzie narzeka膰 偶e i tak przep艂aci艂.

- 150 powiadasz za trzy broni..hmm..hmm...hm...nich byndzi moja strata jako i偶 uwa偶am 偶y masz 艂adny zak艂ad...
Jydnako偶 toporzyc ni jyzd wincyj wart ni偶 80 cin偶ki jyzd i trochy jakby 藕li wywa偶ony..no sam ni wim sam ni wim...
potrz膮sam nim pretesjonalnie. Ni da sim go nosi膰 przy pasi jakowa uprz膮偶 na nigo by sim zda艂a...hm..hm..hm...obydrzy膰 chcysz mni z ostatnigo grosza kupczy czy to tak przystoi?
Wyzmym Top贸r i dorzucisz uprz膮偶 na nigo by da艂o sim nosi膰 na plycach i zostani 60 z艂ociszy dla mni z tych 150...to dobra ofyrta
Czyli 90 za Toporzyc i uprz膮偶... wychodzi Aye!...Aye...to dobra oferta...

Kiwam g艂ow膮 pewnie

- Powidz mi jyszczy czy ktokolwik robi tutaj tatua偶y? Mam jyszczy ty dwi obrynczy na sprzyda偶.Wskazuj臋 na dwie misternie wykonane obr臋cze na brod臋
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek


Ostatnio zmieniony przez Warmlotek dnia Pia Mar 04, 2011 17:05, w ca硂禼i zmieniany 3 razy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Skrobo
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk眃: Wolne Miasto Gda艅sk

PostWys砤ny: Pia Mar 04, 2011 00:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Tak, tak, to te偶 wezm臋, zaraz dam pieni膮dze.

Nawet nie patrz臋 na towar, u艣miecham si臋 lekko do elfki, puszczam do niej oko.

Co za kobieta... taka to przyczyn膮 wojen mog艂aby by膰...

Przepi臋kna...

- wybacz, o pani, Ty tak偶e jeste艣 zbrojmistrzyni膮, wybacz 艣mia艂o艣膰, ale wygl膮dasz na wielk膮 dam臋, nie za艣 na kowalk臋...
_________________
#Przyjaciel czy wr贸g? => Baldus (zazwyczaj), cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Sob Mar 05, 2011 00:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Runar>

<Kucharz wyszed艂 zza lady i usiad艂 przy Tobie. Wpatrywa艂 si臋 w ciebie badawczo. W ko艅cu rzek艂>

-Ty te偶 umrzesz prawda?? Ciebie te偶 otruli?? Nigdy wrzyciu nie widzia艂臋m tak bladego krasnoluda, a偶 nie zobaczy艂em Nimira Srebrnopalcego, ty jeste艣 drugi. Nie znam si臋 na medykamentach ale wiem kiedy kto艣 藕le wygl膮da i wcale nie chodzi mi o to jak bardzo paskudny ma pysk... Nie smakuje Ci??


<Filip>

<Zaci膮gni臋cie si臋 dymem uspokoi艂o Ci臋, poczu艂e艣 si臋 rozlu藕niony i bezpieczny. Zaprosi艂e艣 grabarza do 艣rodka na kielicha lub dwa... Mimo i偶 nie ma ju偶 cia艂 walaj膮cych si臋 na prawo i lewo to zapach 艣mierci pozosta艂. 艢lady krwi te偶. >

-Za napisy b臋dzie 5 srebrnik贸w za wszytkie dziesi臋膰 czyli razem 40 srebrnik贸w za kompletny pogrzeb i pozbycie si臋 wszystkich zw艂ok. Mog臋 wej艣膰 na chwil臋, w ko艅cu trupy nie odejd膮.

<Wo偶nica pozegna艂 si臋 i odjecha艂 zostawiaj膮c Ci臋 w towarzystwie Gruna, Snaga i Kraga>



<Ingwar>

-Strata? Chyba sobie kpisz, 150 sztuk z艂ota to jak najbardziej odpowiednia cena za twoje bronie. A M贸j top贸r jest 艣wietny, jak dla ciebie za ci臋偶ki to jeste艣 za s艂aby , trzeba umie膰 nim w艂ada膰 a jak kto艣 nie umie to b臋dzie m贸wi艂 ,偶e 藕le wywarzony. Najlepiej w艂asne wady przerzuci膰 na bro艅 ale bro艅 te偶 umie m贸wi膰...Cena wynosi sto sztuk z艂ota za ten top贸r. Marudzisz jak panienka wi臋c dorzuce ci uprz膮偶 w cenie broni... 100 za top贸r i uprz膮偶. Jak znajdziesz lepsz膮 ofert臋 to prosz臋 bardzo...Drzwi s膮 otwarte...

<Elfka spojrza艂a si臋 na ciebie ale ty z jakiego艣 powodu odwr贸ci艂e艣 g艂ow臋, mo偶e to wstyd a mo偶e strach??>


<Baldus>

<Elfka zerkn臋艂a na Ingwara a potem na Ciebie. Zalotnie do Ciebie mrugn臋艂a i na moment jej oczy sta艂y si臋 troch臋 cieplejsze. >

-Tak, tworz臋 pancerze, ale przede wszystkim jestem 偶on膮 mojego m臋偶a...

<S艂owa mimo i偶 wypowiedziane bardzo formalnie utkwi艂y ci w uszach i nawet kiedy kobieta zamkn臋艂a ju偶 usta ty nadal s艂yszysz jej g艂os. Delikatny jak jedwab, s艂odki jak mi贸d , ale te偶 wynios艂y i stabilny jak dobrze wyciosana kolumna z marmuru. >


_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Przyjaciel czy Wr贸g? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 69, 70, 71  Nast阷ny
Strona 7 z 71

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group