Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Niziołki :D

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Osada Halflingów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Pon Lut 13, 2006 16:40    Temat postu: NizioÅ‚ki :D Odpowiedz z cytatem

Jak u was jest z niziołkami ?? Czy są one bezwzględnymi złodziejami/wałamywaczami, grubymi kucharzami, tajemniczymi zabójcami a może wszystko na raz?? A może niziołki zawsze was śmieszyły, wydawały się bardzo wesołą rasą?? Oceniajcie Twisted Evil

Ja raz miałem dość zabawną sytuację kiedy pewien człowiek (uczeń czarodzieja) który chciał zostać czarnoksiężnikiem składał ofiary Khorne'owi. Wyniósł niziołka na tyły karczmy, wsadził do wielkiego śmietnika, nalał oliwy podpalił i zamknął. Może troche sadystyczne ale mieliśmy ubaw Twisted Evil
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Azgard
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lut 13, 2006 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba mu bylo wytlamuaczyc ze Khorne jest bogiem wojny, a nie magji, to moze wtedy z tej ofiary bylby jakis efekt Wink

a tak na powarzeni, to jako MG nigdy nie przykladalem specjalnej wag do niziolkow, moze dlatego ze moi gacze sa rwno podzieleni miedzy wyznawcow krasnoludow i elfow, czasami nawet nie musze sie przygotowywac do sesji, poprostu ich klutnie sa bardzo dobrym tematem na pojedyncza przygode Smile jeszcze kiedys w zamierzchlych czasach 1ed umieszczalem niziolkow, jako karczmarzy, kucharzy, albo kieszonkowcow, bylo kilku nizolkow rzemieslnikow, albo bakierow, nawet byl niziolek najemnik, ktory mial troche zmodyfikowane rozwiniecia... na tyle ze sie nawet krasnoludy podlamaly Razz
ale teraz w czasach 2ed niziolki jakos przestaly u mnie wystepowac, na poczatku nie maily gdzie, bo druzyna tulala sie po bezdrozach, a teraz gdy aktualnie wolny czas spedzaja na rabowaniu w ciemnych uliczkach Nuln Wink zapominam o niziolkach

jeden z moich graczy zapytal sie nawet czy niziolki wystepuja w drugiej edycji, bo jakos ich w krajobrazie nie widzi, na co odparlem mu ze w czasach przejsciowych miedzy 1, a 2ed kraina zgromadzen zostala otoczona przez przewazajaca grupe krasnoludow rasistow, spacyfikowana i zrownana z ziemia... co mu mialem powidzeiec?? ze zapomnialem?? Very Happy
Powrót do góry
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Lut 13, 2006 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niziołki świetna rasa najlepiej się sprawia kiedy gracze myślą że są kozakami i nagle dzieje się coś niespodziewanego zostają wplątani w jakieś morderstwo i okazuje się że to gildia nizołków zabujców i wtedy gracze myślą no nie jakieś niziołki nas łoją jak to możliwe i zaczynają oceniać racjonalniej sytuacje i spadają do pionu. Ale tez osobiście żadko korzystam z tej rasy.. raczej jako kupcy handlarze....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pon Lut 13, 2006 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, halfy pojawiają się u mnie jedtnie jako BN, moi gracze nie chcą grać tymi małymi istotami Sad A szkoda, szkoda.

W przygodach moim halfy to raczej kucharzy lub sługusy, rzadko jako najemnicy lub (co gorsza) zabójca Smile
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do³±czy³: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk±d: Raszyn

PostWys³any: Pon Lut 13, 2006 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie zmiłujcie się Sad . Umieszczajcie te tematy tam gdzie ich miejsce. Przecież masz specjalny dział poświęcony Halflingom i tam powinieneś umieścić ten temat. Tak samo temat Krasnoludzki Zabójca, przecie tmiejsce tego tematu to Karak-Hirn. A nie Dział ogólny.

A żeby off-topu nie robić. To z niziołkiam jest umnie dokładnie tak samo jak u Xsaryego. Nikt nie chce grać Niziołkiem, u mnie staje sie nim za kare Smile
_________________
#SESJA Wzgórza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Wto Lut 14, 2006 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zjade trochę na offtopic. Sory za nie umieszczenie tematu tam gdzie jego miejsce. Zawsze mam problem GDZIE TU K***A UMIEŚCIĆ TEN TEMAT??? Dlatego tak mało tematów zakładam Confused
Powrót do góry
edmund
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 18
Sk±d: Kielce

PostWys³any: Pon Mar 20, 2006 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj dawno mnie tu nie było. Pewnie już nik mnienie pamięta. Ja jestem miłośnikiem Halfów i obecnie nimi gram. Nie ma to jak mały wygadany halfi kapłan ktry walczy z prostytucjąi konkubonatem wśrud swojego ludu. O Esmeraldo dopomóż naszym dzieciom co by z domów nie wychodziły i rodzinki zakładały" A gracze nie wcielają się Halfy bo uważją że są słabe, wolą Ylfy bo są przewypasione i strzelają z uku<rzygam> Halfem trzeba kombinowac i więcej myślec co niekturym graczom sprawia trudność i ból.


PS. Przepraszamże troszkę to nieskładnie napisałem.
_________________
Możemy życ bez poezji, muzyki i sztuki.
Możemy być bez sumienia, możemy bez duszy.
Możemy żyć bez przyjaciół, możemy żyć bez pisarzy.
Lecz cywilizowana isota nie przeżyje bez KUCHARZY.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Moradin
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 29 Mar 2006
Posty: 21
Sk±d: InowrocÅ‚aw

PostWys³any: Sro Kwi 05, 2006 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa pamietam czasy gdy jednym naszym kompanem byl halfling a dokladnie kobieta halfling toz to prawdziwy unikat! nieprawdaz? Otoz ten halfling bo ciezko powiedziec halflinczka czy jakos tak. Wiec ten halfling byl kucharzem i to niezlym zawsze paletal sie z garnkiem i jedyna miloscia jego rzycia bylo eksperymentowanie z nowymi posilkami dlatego tez z nami podrozowal bo mogl dzieki temu zbierac przepisy z roznych czesci imperium i nietylko. A ze niezle nam gotowala, zawsze mielismy fanatastyczne posilki to w dowod wdziecznosci po roku grania uzbierala sie niezla sumka i otworzylismy jej dobra gospode w Nuln. Przepisy zebrane po calym swiecie pozwolily wyrobic jej renome! moze jadaliscie juz albo slyszeliscie o slawnej Getsy jedynej w swoim rodzaju kucharzu!!! Ponoc sam imperator tak byl zafascynowany jej potrawami iz kazal sprowadzic ja do zamku w trakcie jednej z wydawanych uczt gdy przyjmowal poslow z Marienburga! Postac ta stala sie npc w momencie gdy osiadla na stale w swej gospodzie ale nadal sie przyjaznimy! i zawsze pamietamy o niej wedrujac przez pustkowia! nasza kolezanka ktora grala nia, zaprzestala grac w rpg z przyczyn, ze tak sie wyraze stania sie mama a jej maz ma wielkie szczescie mogac jadac jej potrawy bo wieze ze robi rownie dobre co Getsy! Oh alem sie rozczulilem te wspomnienia ...ach..

Pozdrawiam AniÄ™ nasza kochana Getsy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii


Do³±czy³: 21 Lut 2005
Posty: 101

PostWys³any: Czw Kwi 06, 2006 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nizołki są o tyle fajna rasąi, że nikt ich tak naprawedę poważnie nie traktuje, więc można grać naprawdę różnymi dziwnymi postaciami z tej rasy i jednocześnie nie zwracać na siebie ywagi. Znałem kiedyś halflińskiego kucharza, który był w rzeczywistości znakomitym nożownikiem-zabójcą i podróżowł z drużyną, zbierał jej zaufanie jako wybitny kucharz i wesoły ale strachliwy kompan tylko po to by w najmniej spodziewanym momencie uderzyć na członka drużyny na którego miał zlecenie...Nie muszę chyba muwić, że musiało mu się to udać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Kwi 06, 2006 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he też pamiętam tego nizołka. Niezły nicpoń był. Bał sie przeraźliwie wszystkich bestii chaosu, tulił się pod prześcieradłem, a może kocem nie pamiętam juz co to było , do swoich kompanów. A potem nagle zaatakował z wysokiej trawy. Jeden nóż , drugi , trzeci i inkwizytor leżał martwy w karocy. Niestety biedny half przyjął firebala a chwile potem lightninga Sad Nie było co zbierać , tylko dymiące buty, ale o tym juz gdzieś pisałem. A jakie miał imię . Chwila on sie nazywał : Ząbek z domu Drzazga w tyłku. Twisted Evil
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
gortop



Do³±czy³: 20 Sty 2007
Posty: 1
Sk±d: D'ou Grandepologne

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 03:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja gram aktualnie niziołkiem, który został paserem...
Jednak w związku z postępującą schizofrenią (18 po) zaczyna zachowywać się coraz dziwniej. Tym bardziej, że w posiadaniu ma księgi magiczne, a dokładniej nekromantyczne. Zdążył je już przestudiować, lecz nie na tyle by poznać do końca ich treść.
Jego celem jest zarabianie pieniędzy w celu wprowadzenia nowego porządku (halfling, w którym rodzi się chęć wpływu). Cóż, niedługo nie będzie już ważne czy żyw dojdzie do celu...
_________________
"- Spalić heretyka?
- Nie. Podam go dziÅ› na kolacjÄ™."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lita
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 22 Cze 2007
Posty: 36
Sk±d: JastrzÄ™bie Zdrój

PostWys³any: Pia Cze 22, 2007 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi gracze nie grywali niziołkami mając ich za frajerów, ale pamiętam udało mi się wykreować kilka ciekawych postaci niziołków np. ciągle marudzący grubasek Bodo, którego marzeniem było latać.

Osobiście grałam niziołkiem raz w życiu przez 6 sesji, nie wiem czy wyszło czy nie, dawno to było Laughing
_________________
"A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokuj, a te ptaki budzą mnie, tłukąc się do okien"

#SESJA Altdorf 2502 Carol de Vous

NIE MA MNIE DO 20.08
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
polak9917
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 20 Sty 2008
Posty: 67
Sk±d: z wszechÅ›wiata

PostWys³any: Pia Lut 15, 2008 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście lubię halfy, między innymi za to jakie są nie pozorne... Jednego dnia można zrobić z siebie w karczmie głupka, a kolejnego okraść ją jak jeszcze wszyscy śpią, po popijawie....
A oprócz tego (jak już gdzieś napisałem) takiemu naprawdę ukraść sakiwkę (chyba, że jest się halfem, albo leży na ziemi, czego w tłumie nie doradzam).
Jak się takim halfem nabędzie zdolność "chodu!", to się prawie złapać nie da, jeszcze z jego wrodzoną zwinnością...
_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich... kiedy sopoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie..."
- Friedrich Nietzsche

Sesja: "Pasożyt" - Hubert Proudfoot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Skrobo
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk±d: Wolne Miasto GdaÅ„sk

PostWys³any: Pia Sty 21, 2011 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam:)
Ja nie chwaląc się stworzyłem kiedyś świetnego niziołka - grałem jako strażnik pól, w wyniku kampanii przeżyliśmy spotkania z nieumarłymi, więc, jako bardzo odważny niziołek postanowiłem zostać "Zabijaczem Nieumarłaków" - dążąc do "Zabijacza Wąpierzy".
Oprócz dostarczania reszcie drużyny masy radości i powodów do kpin, był mój nizioł świetnym strzelcem, i mimo że miał problemy z artykulacją swoich myśli - za szybko i zbyt makaronicznie gadał, był naprawdę specjalistą od nieumarłych i nekromancji...
Niestety, wezwany przez przeciwników bloodletter zakończył jego wesoły żywot...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Osada Halflingów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group