Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Ksi膮偶ki spoza universum WH Polecamy!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Czw Gru 23, 2010 14:50    Temat postu: Ksi膮偶ki spoza universum WH Polecamy! Odpowiedz z cytatem

Pozwoli艂em sobie stworzy膰 ten temat z powodu braku wydawcy WH w polsce.

Napiszcie jakie ksi膮偶ki czytali艣cie i jakie was powali艂y na kolana,a jakie odrzuci艂y spoza naszego kochanego universum:).Mo偶e przydadz膮 si臋 takie informacje szczeg贸lnie w trakcie suszy...bo ja osobi艣cie nie mam co czyta膰 praktycznie.

Jako 偶e otworzy艂em temat to i zaczne

Zdecydowanie polecam:

==MICHAEL SCOTT ROHAN - Trylogia ""Zima 艢wiata"==
* Lodowe Kowad艂o: ksi臋ga pierwsza
* Ku藕nia w Lesie: ksi臋ga druga
* M艂ot S艂o艅ca: ksi臋ga trzecia

==MICHAEL SCOTT ROHAN & ALAN SCOTT
* Rogi Tartarusa: ksi臋ga pierwsza
*Zakl臋cie Imperium: ksi臋ga druga


==MAGIC THE GATHERING==
William R. FORSTCHEN - "Arena"


==CHRISTOPHER PAOLINI Saga "DZIEDZICTWO"==
* Eragon: ksi臋ga pierwsza
* Najstarszy: ksi臋ga druga
* Brisingr: ksi臋ga trzecia
ksi臋ga czwarta jest ju偶 praktycznie zako艅czona i nied艂ugo zostanie wydana ostatnia z serii


==Bernard Cornwell "Trylogia Arturia艅ska"==
* Zimowy Monarcha: ksi臋ga pierwsza
* Nieprzyjaciel Boga: ksi臋ga druga
* Excalibur: ksi臋ga trzecia

Dzieki tej trylogii Cornwell zdoby艂 s艂awe i liczne nagrody,jest genialna daje ca艂kiem nowe i ca艂kiem odmienne spojrzenie na legendy o kr贸lu arturze. Ksia偶ka jest genialna

Oraz tego samego autora:

"Wojny Wiking贸w"
* Ostatnie Kr贸lestwo: ksi臋ga pierwsza
* Zwiastun Burzy: ksi臋ga druga
* Panowie P贸艂nocy: ksi臋ga trzecia
* Pie艣艅 Miecza: ksi臋ga czwarta
* P艂on膮ce Ziemie: ksi臋ga pi膮ta

==JACEK KOMUDA==
"Opowie艣ci z Dzikich P贸l"

Wszystko zanim kupicie mo偶ecie sprawdzi膰 opinie na necie ksi膮偶ki sa naprawd臋 przednie i polecam.


Czego zdecydowanie nie polecam czyta膰?

Ksia偶ki Moorcocka sa dramtycznie denne,kupi艂em jego wszystkie ksi膮偶ki kt贸re wyda艂 i staram si臋 teraz tego pozby膰 ale nikt tego nawet kupi膰 nie chce...ciekawe dlaczego...naprawde odradzam.

Opr贸cz tej ksi膮偶ki kt贸r膮 wymieni艂em odradzam ksi膮偶ek z serii magic the gathering tak偶e zakupi艂em ca艂y zestaw i by艂y kiepawe a偶 by艂em w szoku 偶e go艣膰 taka jedna niesamowita pozycje wyda艂,bo ksi膮偶ka ma niesamowita intryge jest super.Jest to pere艂ka w masie syfu jaki tam tworz膮.Jedyna godna sta膰 na mojej p贸艂ce.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Welverin
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 25 Cze 2010
Posty: 6

PostWys砤ny: Czw Gru 23, 2010 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja polec臋 co艣 naszej polskiej produkcji... Przyznam szczerze, 偶e nie przepadam za naszymi autorami i dlatego kupi艂em t膮 ksi膮偶k臋 b臋d膮c pewnym, 偶e autorem jest jaki艣 amerykanin... Robert M. Wegner. No ale skoro kupi艂em to zacz膮艂em czyta膰 i... powali艂a mnie na kolana! "Opowie艣ci z Meekha艅skiego Pogranicza - P贸艂noc Po艂udnie" to cudowna opowie艣膰 od kt贸rej nie mo偶na si臋 oderwa膰. Bardzo mocno polecam! Je艣li kto艣 zna niedawno zmar艂ego pisarza angielskiego Davida Gemmella to chyba odrodzi艂 si臋 w Polsce i nazywa si臋 Robert Wegner Wink Druga cz臋艣膰 "Wsch贸d Zach贸d" jest ciut s艂absza, ale to tylko wst臋p do wielkiego fina艂u, gdzie losy 4 bohater贸w po艂膮cz膮 si臋. "Opowie艣ci..." to idealny prezent pod choink臋 dla wielbicieli fantasy Smile

http://katedra.nast.pl/artykul/4152/Wegner-Robert-M-Opowiesci-z-meekhanskiego-pogranicza-Polnoc-Poludnie/ a to link do recenzji z Katedry.

Poza tym polecam te偶 klasyk贸w Roberta E. Howarda, Phillipa Lovecrafta i wspomnianego Davida Gemmella, kt贸rego sag臋 o Drenajach w艂a艣nie wznawia wydawnictwo Mystery ("Legenda" zosta艂a umieszczona na li艣cie 1000 najlepszych ksi膮偶ek w historii). Z nowych autor贸w to Brent Weeks i Joe Abercrombie wywarli na mnie ogromne wra偶enie.

Mo偶e wielu z was wyda si臋 to 艣mieszne, ale bardzo lubi臋 ksi膮偶ki z Forgotten Realms (w szczeg贸lno艣ci te autorstwa R.A. Salvatore Wink ), Dragonlance i Greyhawka. Lubi臋 je pewnie dlatego, 偶e wiele czasu sp臋dzi艂em na sesjach RPG w tych 艣wiatach... Wink

Na koniec podam jeszcze jeden tytu艂... "Ch艂opi臋ce Lata" Roberta R. McCammona. Ksi膮偶ka chyba ci臋偶ko dost臋pna, ale moim zdaniem warto jej poszuka膰. Jest to po艂膮czenie sensacji z horrorem i mystery, gdzie wyobra藕nia miesza si臋 z rzeczywisto艣ci膮 i nie wiadomo co jest prawd膮 a co dzieci臋cymi marzeniami. Ka偶dy z nas mia艂 kiedy艣 11 lat i ogromn膮 fantazj臋, a dzi臋ki tej ksi膮偶ce mo偶na zn贸w na chwil臋 powr贸ci膰 do tych ch艂opi臋cych lat... Polecam Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Czw Gru 23, 2010 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M艂otek, po kropkach i przecinkach spacje r贸b. Bo si臋 zlewa. Razz

Generalnie ma艂o czytam fantasy/opowie艣ci z pogranicza fantasy. Nie mam czasu zazwyczaj na nie, a co gorsza jestem do艣膰... skamienia艂y. Przez to trudno przekona膰 mi si臋 do nowych uniwersum.

Co czyta艂em i co polecam:

Cornwell:
- Hellequin: Je藕d藕cy z Piekie艂
- Wagabunda: Polski Instytut

艢wietnie napisana powie艣膰 awanturniczo-przygodowa o losach pewnego 艂ucznika podczas wojny stuletniej. Ucz膮c bawi, bawi膰 uczy historii. To trylogia, jak wida膰 cz臋艣膰 trzecia jeszcze nie wysz艂a. Ka偶da ksi膮偶ka to format A5, ok 500 stron. Szybko si臋 czyta dzi臋ki j臋zykowi.
Osobi艣cie czasami zastanawiam si臋 nad Richardem Sharpem. To w艂a艣nie ta powie艣膰 przynios艂a autorowi wielk膮 s艂aw臋 na 艣wiecie i tytu艂 szlachecki z r膮k kr贸lowej.
Kilkadziesi膮t ksi膮偶ek o dziejach tego anglika podczas wojen napoleo艅skich. Jest nawet serial, a w nowszej ods艂onie posta膰 jest odgrywana przez "Boromira".


Szczepan Twardoch
-Ob艂臋d rotmistrza von Egern

Cieniutka ksi膮偶eczka wydana przez Fabryk臋 S艂贸w. To raczej zbi贸r opowiada艅. 1/2 Ksi膮偶ki traktuje o przekl臋tym rotmistrzu, jego dylematach moralnych itd. Potem o g艂upiej, rozpaczliwej mi艂o艣ci i co艣 w latach PRLu. Fajny j臋zyk i co lepsze potrafi zmusi膰 do my艣lenia.

Terry Pratchett


Wszystko ze 艣wiata Dysku. C贸偶 wi臋cej mam pisa膰, nazwisko m贸wi wszystko.

Jacek Komuda
-Opowie艣ci z dzikich p贸l

XVII wieczna Rzeczypospolita. W sumie to polecam, bo dobrze si臋 czyta. Ale w sumie to ja nie wiem jak to ocenia膰. Klimat to to ma niby, ale odnosz臋 niemi艂e wra偶enie i偶 autor czasami z niekt贸rymi elementami przesadza. No c贸偶... ja rozumiem erotyk臋 w ksi膮偶ce. Tylko w ma艂ych ilo艣ciach, a tutaj ka偶de opowiadanie musi zawiera膰 scen臋 艂贸偶kow膮 ( w przerwach na masakrowanie wzajemne). Nie wiem jak z innymi ksi膮偶kami, ale chyba nie jest 藕le.

Andrzej Pilipiuk
-Kroniki Jakuba W臋drowycza,
-Czarownik Iwanow,
-We藕misz czarno kure...,
-Zagadka Kuby Rozpruwacza,
-Wiesza膰 ka偶dy mo偶e,
-Homo bimbrownikus,


Hmmm... PI-LI-PIUK! PI-LI-PIUK!
Nasza pisarska per艂a narodowa w obecnych czasach. Jest do艣膰 p艂odny.
Jego W臋drowycz rz膮dzi, masakruje wszystko co na rynku jest (przynajmniej moim zdaniem). Go艣膰 i Kroniki rz膮dz膮.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Czw Gru 23, 2010 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Welverin - bez dw贸ch zda艅 - polecone przez Ciebie ksi膮偶ki naszego rodaka Roberta M. Wegner (obie Wydawnictwa Powergraph) to najlepsza rzecz jaka pojawi艂a si臋 na naszym krajowym rynku od lat. Stworzony przez autora klimat opowiada艅, 艣wiat oraz nade wszystko fabu艂a obu cz臋艣ci opowiada艅 powala.
Jednym zdaniem, je偶eli nie czytali艣cie, poniewa偶 nie znale藕li艣cie 偶adnej dobrej polskiej fantasy od lat to si臋gnijci po obie pozycje Roberta nie b臋dziecie zawiedzeni. To nie tylko najwy偶sza krajowa ale 艣wiatowa p贸艂ka literatury fantasy, bez krasnolud贸w i elf贸w... POLCECAM Z CA艁膭 ODPOWIEDZIALNO艢CI膭.

Polecany przez Warmlotka Bernard Cornwell i jego trylogia arturia艅ska jest niesamowita, to co czego dowiemy o Arturze, jego Rycerzach oraz Lancelocie i Ginewrze z tej trylogii powali Was na kolana i zmienicie zdanie o wszytkich znanych Wam z legend bohaterach, zdecydowania POLECAM.
Co do pi臋cioksi臋gu Wojny Wiking贸w to nie wiem czy wszysz艂y, ju偶 kiedy艣 wcze艣niej w Polsce wszystkie pozycje tego cyklu, ale pozycja go otwieraj膮ca - Ostatnie Kr贸lestwo, ksi臋ga pierwsza" wydana przez Wydawnictwo Erica - jest zajeb... z tego co przeczyta艂em w necie i dzwoni艂em do Wydawnictwa pozosta艂e ksi臋gi b臋d膮 ukazywa艂y si臋 skucesywanie w 2011 r.

W tym miejscu wspom臋 tylko o trylogii o 艢wi臋tym Grallu tego autora...je偶eli b臋dziecie ciekawi dajcie zna膰.

Ze swojej strony poleci艂bym Wam jeszcze dw贸ch autor贸w :
1)
Adrian Tchaikovsky i jego Cykl "Cienie Poj臋tych" Wydawnictwa Rebis, dotychczas na naszym krajowym rynku ukaza艂y si臋 cztery z podobno dziewi臋ciu cz臋艣ci (z czego w Anglii wydanych zosta艂o podobno pi臋膰), na kt贸re sk艂adaj膮 si臋 :

"Imperium czerni i z艂ota" cz臋艣膰 I - sugeruj臋 przebrn膮膰 przez pierwszych 100 stron ksi膮偶ki, potem ju偶 jest tylko lepiej i z 艂atwo艣ci膮 przechodzicie do pozosta艂ych cz臋艣ci tj.

"Kl臋ska Wa偶ki" cz臋艣膰 II -
"Krew Modliszki" cz臋艣膰 III
"Ho艂d dla Mroku" cz臋艣膰 IV

W Angli wysz艂y jeszcze :

"The Scarab Path" cz臋艣膰 V

planowany jest na rok 2011

"The Sea Watch" cz臋艣膰 VI

a potem :
"Heirs of the Blade" na rok 2012

"The Air War" na rok 2013


Cykl r贸偶ni si臋 od innych tym, i偶 ludzie (rasy ludzkie) maj膮 cechy (umiej臋tno艣ci) poszczeg贸lnych rodzaj贸w owad贸w. Poza tym, je偶eli kto艣 kiedy艣 mia艂 przyjemno艣膰 zapozna膰 si臋 z gr膮 ARCANUM (swiat maszyn i magii -steampunkowy 艣wiat) i mu si臋 podoba艂o lub podoba to uniwersum to b臋dzie czu艂 sie jak u siebie.

2)
Marcin Ciszewski, polski autor , je艣li lubicie czyta膰 o tym co by by艂o, gdyby np. wsp贸艂czesna jednostka wojska polskiego przenios艂a sie w czasie do wrze艣nia 1939 r. to koniecznie przeczytajcie ksi膮偶k臋 pt.

www.1939.com.pl

Natomiast, gdy b臋dziecie jeszcze ciekawi co si臋 by si臋 dzia艂o, gdyby tak jednostka wzi臋艂a udzia艂 w Powstaniu Warszawskim, koniecznie zapoznajcie si臋 z :

www.1944.waw.pl

A na ko艅cu, ju偶 troch臋 z mniejszym zapa艂em polecam dalsz膮 kontynuacj臋 pt. Major, a tak naprawd臋 fabularnie wi膮偶膮ca www.1939.com.pl z www.1944.waw.pl

To na t膮 chwil臋 tyle, jeszcze tego godnego polecenia towaru jest...ale na dzi艣 wystarczy.
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Derek
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 16 Cze 2010
Posty: 31
Sk眃: Poniatowa

PostWys砤ny: Pon Gru 27, 2010 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!

Nie czyta艂em zbyt wiele ksi膮偶ek z poza naszego uniwersum ale na pewno mog臋 poleci膰 ksi膮偶ki z naszego konkurencyjnego 艣wiata - Warcrafta.

Ksi膮偶ki wyda艂o wydawnictwo ISA.

Do tej pory na polskim rynku pojawi艂o si臋 7 ksi膮偶ek:

- # Warcraft: Dzie艅 smoka Richard A. Knaak
- # Warcraft: W艂adca klan贸w Christie Golden
- # Warcraft: Ostatni stra偶nik Jeff Grubb
- # World of Warcraft: Kr膮g nienawi艣ci Keith R. A. DeCandido

oraz trylogia "Wojna Staro偶ytnych ":

- # Warcraft: Wojna Staro偶ytnych Richard A. Knaak

- * Ksi臋ga pierwsza: Studnia Wieczno艣ci
- * Ksi臋ga druga: Dusza Demona
- * Ksi臋ga trzecia: Rozbicie

Powsta艂o jaszcze 6 ksi膮偶ek z uniwersum Warcrafta lecz nie zosta艂y ju偶 niestety wydane w Polsce.

Z ca艂ego serca polecam trylogi臋 Wojna Staro偶ytnych - S膮 to najlepsze z ksi膮偶ek Warcrafta. Przeczyta艂em j膮 ju偶 trzy razy i na pewno przeczytam jeszcze raz. To dzi臋ki tym ksi膮偶kom zacz膮艂em czyta膰 ksi膮偶ki fantasy.

Mam nadziej臋 偶e kto艣 si臋 skusi. Very Happy
_________________
BO W OCZACH TKWI SI艁A DUSZY !!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
San27
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 10 Lip 2010
Posty: 65

PostWys砤ny: Sob Sty 01, 2011 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja polecam ksi膮偶k臋 Zadanie Goblina pana Jim C. Hines. Jest to ksi膮偶ka pokrewna temu co czytujemy ale pokazana od strony goblin贸w, perfidnych i tch贸rzliwych z du偶膮 doz膮 poczucia humoru i to tego sarkastycznego ale nie tylko Smile Szczerze polecam bo si臋 u艣mia艂em do 艂ez miejscami. Troch臋 parodiuje motyw bohaterskich dru偶yn wybieraj膮cych si臋 na przygod臋 i pokazuje od strony tych "miejscowych co ju偶 tam s膮 w tych odleg艂ych miejscach Wink Druga cz臋艣膰 Droga Goblina te偶 bardzo fajna.

Dragon Age opisuj膮ca histori臋 z gry te偶 si臋 przyjemnie czyta艂o. Utracny Tron i Powo艂anie. Obie ksi膮偶ki David Gaider.
_________________
Bo dusza nie z tego okresu bywa przekle艅stwem i darem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Skrobo
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk眃: Wolne Miasto Gda艅sk

PostWys砤ny: Pia Sty 21, 2011 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosz臋 Pa艅stwa:
Ca艂a seria "Malaza艅ska Ksi臋ga Poleg艂ych"
Stevena Erickssona, w tej chwili 9 grubych tom贸w, 10, ostatni w tworzeniu -
epicka do b贸lu, zaskakuj膮ca, intryguj膮ca, nowatorska, no po prostu cudo, jedynym minusem jest to, 偶e 9 tom贸w to oko艂o 6-7 tysi臋cy stron...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Pia Sty 21, 2011 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyny b贸l to to 偶e s膮 cholernie drogie by kupi膰 ca艂y zestaw trzeba si臋 liczy膰 z wydaniem ok 500 zl albo i wi臋cej.
Dodatkowo polacy oczywiscie musieli ju偶 co艣 wymy艣li膰...i ka偶dy tom orginalny jest podzielony na dwa tomy polskie.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Skrobo
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk眃: Wolne Miasto Gda艅sk

PostWys砤ny: Pia Sty 21, 2011 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety, ja albo po偶yczam, albo czytam na kompie, albo po angielsku, do艣膰 powiedzie膰 偶e wsi膮kam w ten 艣wiat totalnie - chcia艂bym w nim zagra膰...
A z innych pozycji - jestem osobi艣cie fanem Jacka Dukaja.
Polecam praktycznie wszystkie jego ksi膮偶ki, czasami czytuje si臋 troch臋 trudno,ale rekompensuje to styl i zabawa s艂owem, jak膮 prezentuje.
Mo偶e tylko nie warto zaczyna膰 od "L贸d" - 1200 stron dziwacznej polszczyzno/ruszczyzny potrafi zm臋czy膰 nieprzygotowanego...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group