Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
David Pringle "Je偶d偶cy Wilk贸w"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Sob Cze 12, 2010 15:29    Temat postu: David Pringle "Je偶d偶cy Wilk贸w" Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do recenzji tego zbioru opowiada艅.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Sob Cze 12, 2010 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nast臋pny tomik opowiada艅.



1.Jezdzcy wilk贸w

Opowiadanie zywcem wyciagniete z Zabojcy Trolli opowiadac nie trzeba kazdy szanujacy sie fan WH czytal i wie.
G&F z Manfredem von Diehl,w tym opowiadanku Gotrek traci oko jesli dobrze kojarze.


2.Szczur Tilea艅ski

Widze ostatnio temat halflingow jest na topie bo oto mamy kolejne opowiadanie z glownym bohaterem wywodzacym sie z tej rasy.
Tym razem nasz detektyw z dobrymi kontaktami w miescie uwik艂a sie w ciag wydarzen przekraczajace jego wyobrazenie.
Opowiadanie jest ciekawe i zaskakujace zmyslnie wpleciona tajemnica ktora kawalek po kawalku uklada sie w calosc. Polecam go przeczytac

3.Fantom Yeremy

Mamy tutaj opowiadanko o czlowieku kt贸ry jest s臋dzi膮 w Sadzie Najwy偶szym.Ciekawe opowiadanie,intryga,tajemnica,zdrada,zawi艣膰.
Zako艅czenie zaskakujace napisane tak bys do konca nie byl pewien kto co i dlaczego.
Niby proste opowiadanie ale tak jakby to ujac zmyslnie i umiejetnie napisane


4.Krzyk Bestii

Sezon na Halflingi otwarty ! bo oto znowu mamy Halflinga:).

Opowiadanie conajmniej dziwne.
Siedza w jedynej chacie przy zatoce,boja sie wychodzic po zmroku,bo "CO艢" nawiedza plaze,zamykaja sie na trzy spusty,strach panika, i elfka....a jak elfka to znaczy co? K艁OPOTY:D.
Napisane jakby poza kawa艂kiem lasu,rzeki i ich chaty nic nie istnialo i nie bylo gdzie pojsc,uciec,wyprowadzic sie.
Mam wrazenie ze autor chcial troche nadac opowiadanku smaczek horrorku ale z kiepskim skutkiem...
Opowiadanie daje sie przeczytac ale zeby mnie jakos wciagnelo i och achy nad nim wydawal to raczej nie za bardzo.
Po dluzszym rozwazeniu nawet jestem w stanie stwierdzic iz jest ono troche kiepawe i tepawe.
Zdecydowanie nieudane i jesli go ominelibyscie naprawde byscie nic nie stracili.

5.Nie ma z艂ota w Szarych G贸rach

Mamy tutaj grupke przydroznych rabusi贸w ktorzy sadzili ze trafili na "偶y艂臋 z艂ota" w innej troche postaci niz grudka;).
Niestety Zamek Drachenfelsa wraz z jego tajemnicami nie jest dobrym miejsce na przenocowanie:D.
Nie moge nic wiecej napisac by nie zagalopowac sie i zepsuc wam ciekawego opowiadanka:).

Opowiadanie calkiem ciekawie mi sie podobalo i takze wam polecam go przeczytac.

6.Gwiezdny M艂ot

Ciekawie opowiadanie z pewnym ludem w臋drownym tabory tabory i wiecej taborow od razu kojarza mi sie Strzyganie:D.Dzieki Bogu nie tym razem.
Fajne opowiadanie akcja dzieje sie w miescie Wurtbad ktore odwiedza tabor obcych,kupcy,cyrkowcy itp.
Jednak jak zawsze w takich sytuacjach bywa kazda duza grupa ludzi ma swoje cele i tajemnice:>,ktore wy odkryjecie czytajac to opowiadanie.
Napewno jest pare orginalnych rozwiazan ze tak sie wyraze nie chcac nic wiecej zdradzac.
Ja osobiscie polecam to opowiadanie:).

7.Wielka Mena偶eria Pluga

Akcja sie dzieje w Krugenheim albinos ktory w dosc naciagany sposob zdobyl magiczny artefakt i trafia na wla艣cilela tytularnej Mena偶erii...
Ciezko do teraz mi uwierzyc by ta powiedzmy Mena偶eria przetrwala choc tydzien zanim wlasciciela by spalili wraz z jej "zawartoscia".
Sporo naciaganej akcji zbyt duzo zbiegow okolicznosci mnie to opowiadanie nie przekonalo,ale napewno proponuje je przeczytac z lekkim przymruzeniem oka Wink nawet z ciekawosci.



8.Szlak Wiedzmo艂apa

To opowiadanie wiedzie nas do Bretonii i uczniu Florianie kap艂anie Prawa,dostaje misje ktora na go sprawdzic.Taki 艁owca czarownic w delikatniejszym wydaniu:).Ciekawe opowiadanie i takze polecam przeczytac.Dla odmiany zmiast walki mieczem,troche magi,moralnosci,pokus.Napewno opowiadanie jest inne od wszystkich powyzszych a czy dobre pozostawiam juz wam do oceny.
Ja tam z przyjemnoscia je przeczytalem nawet dla odskoczni od ciaglej rzezi:).

Podsumowanie

Calkiem ciekawa kompozycja jest zawarta w tej ksiazce,czy uwazam ze warto bylo wydac kase na nia ? Odpowiedz brzmi : Tak Czy milo spedzilem przy niej czas? Odpowiedz takze jest twierdzaca.
Napewno troche zmieniaja klimat i jest dobra odskocznia ten tomik.
Poza jedna wpadka,opowiadania trzymaja swoj standard i napewno inne od wszystkich ktore czytalem slowo "orginalne" byloby tutaj na miejscu.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mone0
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 07 Lip 2010
Posty: 14

PostWys砤ny: Pon Lip 26, 2010 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do艣膰 stary tom opowiada艅, wydany jako "uzupe艂nienie" pierwszoedycyjnego warhammera.

Mamy tu teksty z r贸偶nych cz臋艣ci Starego 艢wiata, pocz膮wszy na Imperium [wi臋ksza cz臋艣膰 opowiada艅], a sko艅czywszy na Ksi臋stwach Granicznych.

W mojej opinii wypadaj膮 przeci臋tnie, tylko opowiadanie otwieraj膮ce ["Je藕d藕cy wilk贸w"] trzyma wy偶szy poziom.
Warmlotek napisa:
w tym opowiadanku Gotrek traci oko jesli dobrze kojarze.


Bardzo dobrze kojarzysz Wink

G艂贸wnym w膮tkiem tego偶 opowiadania jest podr贸偶 G&F w poszukiwaniu skarbu Karaz 8 szczyt贸w, a tak偶e kl膮twa wygnanego z Imperium szlacheckiego rodu von Diehl'贸w.

"Szczur Tilea艅ski" wyda艂 mi si臋 bardzo kiepski, gdyby nie ciekawa posta膰 halinga i pobie偶nie przedstawiony Marienburg, o kt贸rym tak niewiele mo偶na si臋 dowiedzie膰 z innych ksi膮偶ek.

Tytu艂owy "Fantom Yeremy" to cz艂owiek widmo, nieuchwytny bandyta. Co nim kieruje? Dlaczego robi, to co robi? Ciekawa intryga. Dobre opowiadanie.

"Krzyk bestii", tego opowiadania nie uratuj膮 ju偶 egzotyczne postacie [halfing i elfka]. P艂ytkie i przewidywalne opowiadanie. Zako艅czenie nie zaskakuje.

"Nie ma z艂ota w Szarych G贸rach", ciekawe i intryguj膮ce opowiadanie z Zamkiem okrutnego Konstanta Drachenfelsa w tle i grup膮 bandyt贸w, jako bohater贸w.

"Gwiezdny m艂ot", opowiadanie by艂oby dobre, gdyby autor rozbudowa艂 je bardziej. Akcja dzieje si臋 za szybko. Nie wczu艂em si臋 w atmosfer臋, kt贸ra nie zosta艂a odpowiednio przedstawiona. Plemi臋 nomad贸w nie wiadomo sk膮d si臋 wzi臋艂o. Jednym zdaniem, autor nie postara艂 si臋.

"Wielka mena偶eria Pulga" zupe艂nie "inne" od pozosta艂ych opowiada艅. Utrzymane w stylu pierwszoedycyjnego warhammera, znacz膮co "r贸偶ni si臋" od wsp贸艂cze艣niejszych, wydawanych przez BI. Magia i magiczne stwory - tyle w kwestii podsumowania.

"Szlak wied藕mo艂apa" - opowiadanie niczym biblijna przypowie艣膰, lub bajka Ezopa.

Ten tomik oceniam, jako przeci臋tny, bior膮c pod uwag臋 swoj膮 znajomo艣膰 obu edycji warhammera. Z pewno艣ci膮 inaczej odni贸s艂 bym si臋 do tej pozycji, gdybym takowej wiedzy nie posiada艂.
_________________
"drobnostki tworz膮 doskona艂o艣膰, a doskona艂o艣膰 nie jest drobnostk膮" Micha艂 Anio艂
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group