Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Richard Lee Byers "Wewnętrzny Wróg"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Sob Cze 12, 2010 15:42    Temat postu: Richard Lee Byers "WewnÄ™trzny Wróg" Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do komentowania tej pojedyńczej pozycji ze świata WH.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Sob Cze 12, 2010 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calkiem niezla ksiazka,lekko sie czyta,ciekawy pomysl na ksiazke w/g mnie i fajnie wpleciona intryga ktora dopiero wyjasnia sie na koncu mozna by zrobic jej kontynuacje w bardzo ciekawy sposob.
Szczerze mowiac zdziwilem sie i nie przewidzialem takich a nie innych rozwiazan postaci naszego lowcy czarownic.
Moze ktos mial tęższy umysl i wpadl na nie wczesniej ja osobiscie nie.
Bardzo mi sie podobalo to ze ukazuje roznice wtajemniczenia i i mocy magow w starym swiecie.
Nie moglem sie opanowac i porownywalem naszego maga z tej ksiazki do Maxa z Gotreka i Felixa,i dopiero teraz poczulem szacunek do mocy jaka dysponuje Max:).
I zaprawde powiadam jest wielkim magiem;].

Polecam przeczytac ta ksiazke.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
mone0
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Lip 2010
Posty: 14

PostWys³any: Pia Lip 23, 2010 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo szybko czyta się to książkę. Zajęła mi cały dzień, ale nie ma na co narzekać.

Na początek trochę krytyki. Jak dla mnie za mało autor zamieszał w intrydze [może jakiś dodatkowy wątek z "Purpurową dłonią" lub innym kultem, nie koniecznie Tzeentcha]. Naciągane było śledzenie Dietera, ale to moja opinia. W sumie nie miał nic do stracenia [oprócz życia], nie musiał godzić się na żądania Otta [ale tu podobnie jak w "Rocie" górę bierze instynkt przetrwania]. Największą bezsensownością było znalezienie Jerli. Wypowiedział magiczna formułkę i wykrył kultystkę chaosu - tralala la, jak wszystko było takie proste, to wytępiliby cały chaos w około.

SPOILER

Zaskoczyła mnie siła woli Dietera, dzięki której był w stanie oprzeć się Mrocznym Bogom. Zawiódł mnie Otto i jego postawa, widocznie nawet najmocniejszych można złamać.

KONIEC

Pozytywnie odbieram opis poziomu wtajemniczenia i hierarchię w kulcie chaosu. Logicznie została przedstawiona możliwość rzucania czarów, czego nie ma w podręcznikach do WFRP.

SPOILER

Warmlotek napisa³:
Szczerze mówiąc zdziwiłem się i nie przewidziałem takich a nie innych rozwiązań postaci naszego łowcy czarownic.

Ja natomiast czekałem kiedy pojawi się "Purpurowa dłoń" i doczekałem się.

KONIEC

Co do kontynuacji książki zgadzam się z Tobą Warmłotek, mogłaby być ciekawa.
_________________
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group