Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Graham McNeill Trylogia "Legenda Sigmara"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Sob Cze 12, 2010 16:09    Temat postu: Graham McNeill Trylogia "Legenda Sigmara" Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do recenzji 1 tomu tej trylogii "Legenda Sigmara" w ktorej sk艂ad wchodza:

1.M艂otodzier偶ca
2.Empire (miejmy nadzieje wkrotce zostanie wydane)
3.God King (miejmy nadzieje wkrotce zostanie wydane)
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Psborsuk
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: 艁贸d藕, Koluszki

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



"Czas legend. Kraje Starego 艢wiata s膮 jeszcze dzikie i pierwotne, a prymitywne ludzkie plemiona walcz膮 o przetrwanie. W tych niebezpiecznych czasach m艂ody cz艂owiek, za spraw膮 swej odwagi i czystego serca, przejmuje w艂adz臋 nad plemieniem Unberogen贸w. Jego imi臋 brzmi Sigmar M艂otodzier偶ca, a jego czyny zmieni膮 bieg historii. Oto opowie艣膰 o tym, jak armia Sigmara ro艣nie w si艂臋 i wreszcie doprowadza do bitwy na Prze艂臋czy Czarnego Ognia. Ludzie i krasnoludy staj膮 naprzeciwko hordy ork贸w, broni膮c swych ziem i daj膮c pocz膮tek Imperium.

M艂otodzier偶ca jest pierwszym tomem wspania艂ej nowej serii o偶ywiaj膮cej najwi臋ksze legendy 艣wiata Warhammera. "

Podobnie, jak w mojej poprzedniej recenzji, zaznaczam, 偶e jest ona w 100% subiektywna Razz

Pozycja jest gratk膮 dla ka偶dego mi艂o艣nika Imperium. Wszak opowiada o jego powstaniu. Autor jest znany w 艣wiecie obydwu m艂otk贸w, a ksi膮偶ka stylem nie odbiega od wysokiego poziomu innych jego pozycji.

Na samym pocz膮tku czytania pojawia si臋 ma艂y (w zale偶no艣ci od czytaj膮cego Wink ) zgrzyt. Ot贸偶 autor rozpocz膮艂 sw膮 opowie艣膰 ju偶 po s艂ynnej bitwie, w kt贸rej Sigmar zdoby艂 sobie (i ludzko艣ci) poparcie krasnolud贸w. Niby szczeg贸艂, ale jednak (jak dla mnie) znacz膮cy. W ko艅cu od tego niby zacz臋艂a si臋 ca艂a legenda Imperium.
Dalej jednak akcja zaczyna nabiera膰 tempa. Ksi膮偶k臋 czyta si臋 szybko, miejscami nawet za szybko Wink Pojawiaj膮 si臋 sporadycznie kwiatki typu zmiana m艂ota na top贸r (nie wiem, jak jest w oryginale, ale mniemam, 偶e podobnie), jednak w og贸lnym rozrachunku jest to praktycznie niezauwa偶alne.
Pod膮偶aj膮c za naszym bohaterem, poznajemy wszystkie prowincje przysz艂ego Imperium (i nie tylko) i zamieszkuj膮cych je ludzi.
Ksi膮偶ka ko艅czy si臋 zjednoczeniem wi臋kszo艣ci plemion ludzkich pod jedynym s艂usznym sztandarem, i powstaniem tego, o czym marzy艂o wi臋kszo艣膰 wielkich zdobywc贸w - Imperium.

Pozycja warta polecenia ka偶demu fanowi fantastycznego m艂otka.
Wed艂ug mnie posiada ona tylko jeden mankament - jest to pierwsza cz臋艣膰 trylogii, a na kontynuacj臋 (o ile w og贸le si臋 pojawi) b臋dziemy musieli d艂ugo czeka膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Pia Cze 18, 2010 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiscie ta pozycja przypad艂a do gustu i polecam ja kazdemu kto ma zamiar ja kupic.
Bardzo klimatycznie stworzona opowie艣膰,jednak nie brak jej b艂ed贸w nie z winy ksi膮偶ki a z winy osoby ktora ja tlumaczy艂a niestety ale Top贸r z M艂otem mylic to nie oszukujmy sie to dno(dobrze ze nie pomylila M艂ota z 艁ukiem bo to dopiero by艂oby xD).
Dodatkowo co drugie zdanie przez cala ksiazke Sigmar,Sigmar,Sigmar az oczoplasu mozna dostac,ale to g艂ownie wina tlumaczenia jak juz wczesniej mowilem.
Ogolnie fabu艂a ksiazki przybliza nam jak powsta艂o Imperium i jak to wygladalo oczami Sigmara.
Nie oszukujmy sie lektura obowiazkowa dla kazdego fana WH.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mone0
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 07 Lip 2010
Posty: 14

PostWys砤ny: Pon Lip 19, 2010 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksi膮偶ka nie jest typowo nastawiona na histori臋 powstania Imperium, jest tu du偶o w膮tk贸w pobocznych, kt贸re s膮 mi艂膮 odskoczni膮. Intrygi te偶 zno艣ne.

Szczeg贸艂y 偶ycia Sigmara to jest to, czego nie znajdziecie w podr臋cznikach do gier fabularnych, ani bitewnych. Bardzo pozytywnie odebra艂em t膮 powie艣膰.

Szkoda, 偶e CC nie wyda kontynuacji.

Kolejny wydawca, kt贸ry przejmie licencj臋 na Czarn膮 Bibliotek臋 wyda pewnie zbiorczo ca艂膮 trylogi臋.
_________________
"drobnostki tworz膮 doskona艂o艣膰, a doskona艂o艣膰 nie jest drobnostk膮" Micha艂 Anio艂
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Bjorni
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 46
Sk眃: Karak Zorn

PostWys砤ny: Pon Lip 19, 2010 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze艣膰 mnie Legenda przypad艂a do gustu, mino wyra藕nego odczucia 偶e z materia艂u na 1-2 ksi膮偶ki zrobiona 3tomy, no ale c贸偶 suche fakty tak niepobudzaj膮 wyobra藕ni, chocia偶 g艂贸wny bohater mia艂 wyj膮tkowo zero wad Embarassed
na pewno pomoc膮 do zmierzenia Sigmara, by艂a by laketura np Nagasha poniewa偶 autorom wg mojej oceny jest zawsze 艂awtiwej tworzy膰 pozytywne 偶ywota heros贸w natomiast 藕li ju偶 tacy schematyczni raczej nie s膮. Na pewno du偶ym plusem jest sk艂adno艣膰 fabu艂y jak to u Gava ju偶 jest, oraz jakie艣 umiejscowienie ludzi w Starym 艣wiecie chocia偶 szkoda 偶e w ramach umiejscowienia w czasie i przestrzeni by艂o tak ma艂o spojrze艅 z oczu elf贸w, lub jakich艣 innych z艂ych ras.
pzdr

pps dowiedzia艂em si臋 偶e z IS膭 to pono膰 mniej pewne wydanie BL w Polsce, ale jest informacj膮 od jednego z dystrybutor贸w znaczynych BL w PL

pzdr2
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Pieta
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 17 Lip 2010
Posty: 6

PostWys砤ny: Pon Lip 19, 2010 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jak dla mnie solidna pozycja. Ko艅czy si臋 tak, 偶e nie za bardzo mam poj臋cie co mo偶e znajdowa膰 si臋 w dw贸ch kolejnych tomach. Gdyby nie jedno puszczone oko do czytelnika "z nie tak odleg艂ej p贸艂nocy", mog艂aby si臋 dla mnie sko艅czy膰 ta historia.
Nie jestem te偶 przekonany czy 艂atwiej jest pisa膰 o "dobrych" bohaterach ni偶 o "z艂ych". Nie mo偶na przecie偶 przes艂odzi膰.
By膰 mo偶e wzi臋cie na warsztat postaci Sigmara usprawiedliwia te wszystkie bohaterskie czyny, kt贸re musia艂y doj艣膰 do skutku i nie ma 偶enady w tym patosie. Jest podnio艣le, bohatersko i nieskazitelnie, a przy tym czu膰 m艂odzie艅czy zapa艂, porywczo艣膰, si艂臋 i wy偶sz膮 ide臋. Wszystko opisane do艣膰 soczy艣cie i konkretnie. Tak chyba musia艂o by膰.

Podoba艂 mi si臋 opis Middenheim. Troch臋 lepiej wyobra偶am sobie to miasto teraz. No i potworek w g贸rach szarych, kt贸rego mam figurk臋 dobrze opisany.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wielebny rafael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 29
Sk眃: MORR Che艂m偶a

PostWys砤ny: Pon Lip 19, 2010 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bjorni napisa:
Na pewno du偶ym plusem jest sk艂adno艣膰 fabu艂y jak to u Gava ju偶 jest


Gava? Na my艣li mamy Gav Thorpe? A co on ma do M艂otodzier偶cy?


Z艂ota my艣l ksi膮偶ki.

Mistrz Alaryk napisa:

-Wy, cz艂eczyny, jeste艣cie m艂oda ras膮 i na dodatek 偶yjecie tak kr贸tko, 偶e wielu moich pobratymc贸w uwa偶a, 偶e uczenie Was czegokolwiek jest tylko strata czasu. Kilka waszych pokole艅 rodzi si臋 i umiera, zanim jedno krasnoludzkie pokolenie osi膮gnie wiek, w kt贸rym jego cz艂onkowie zaczynaj膮 by膰 uwa偶ani za zwyczajniej sprawnych jako kowale.



Opr贸cz tego co krasnoludy my艣l膮 o ludziach, dowiadujemy si臋 co krasnoludy my艣l膮 o krasnoludzie, kt贸ry zamieszka艂 w艣r贸d czleczyn. Smile
No i co艣 bardzo ciekawego ..... Ludzie z P贸艂nocy to w czasach ojc贸w Sigmara -plemiona kt贸re pod膮偶y艂y na p贸艂noc szukaj膮c tam przestrzeni 偶yciowej, a teraz wracaj膮 - nazwani Zaginionymi Plemionami.
No i niech 偶yje wied藕ma z Brackenwalsch (Radosna Dziewica Smile ).

PS Sigmar Wspinaj膮cy zatr膮ci艂 innym wspinaj膮cym si臋 bohaterem, tyle 偶e Conan jeszcze miecz w z臋bach potrafi艂 trzyma膰.


Bjorni napisa:
pps dowiedzia艂em si臋 偶e z IS膭 to pono膰 mniej pewne wydanie BL w Polsce, ale jest informacj膮 od jednego z dystrybutor贸w znaczynych BL w PL


Mo偶na poprosi膰 o bardziej klarowne wyra偶enie my艣li?
_________________


IA! IA! KUTULU ZI KUR!
IA!

MORR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group