Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
David Pringle "艢miech Mrocznych Bog贸w"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Sob Cze 12, 2010 15:31    Temat postu: David Pringle "艢miech Mrocznych Bog贸w" Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do recenzji tego zbioru opowiada艅.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Sob Cze 12, 2010 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczyta艂em pozycje i po opiniach z jakimi sie spotkalem nastawilem sie na swietne opowiadania poza tym ten tytu艂 ksiazki sam przyciaga wiec nie moglem sobie pozwolic na nie przeczytanie;).





1.Gwiezdna 艁贸dz

Opowiadanianie o Cz艂owieku ktory udawal Slanna i Cz艂owieku-Wilko艂aku i ich podro偶y na pustkowia bardzo kiepskie.I nawet nie chce mi sie go opisywa膰 bo takie glupoty autor w tym opowiadaniu powymy艣la艂 ze smiac mi sie chce.A najbardziej mnie rozbroilo jak Czlowiek-Wilko艂ak uwolnil sie od swojego przeklenstwa xD zakrawa na kpine.


2.Ogrodnik z Parravonu

Ah...bretonia...szkoda ze tylko nastepne kiepskie opowiadanie,autor zawziecie startal sie zrobic mroczna tajemnice,intryge,zeby czlowiek czytal i nie mogl doczekac sie nastepnej kartki az sie wszystko wyjasni.
Dla mnie pomysl spalony zle napisany wogole nie interesujacy,opowiadanie nie trzymalo klimatu i nie wciagnelo mnie.


3.Rozbojnicy i umarli

W koncu opowiadanie ktore przeczyta艂em z ciekawoscia izainteresowaniem.Opowiadanie krotkie jednak ciekawie napisane o liczu czekajacym na nastepce.
Niby prosta formu艂a a jednak wciagajaca naprawde sprawila mi przyjemnosc i z checia dowiedzialbym sie wiecej o losach naszego Helmuta.

To cenie u autorow naprawde ze nawet z prostej histori potrafia stworzyc cos co ciekawie sie czyta i z przyjemnoscia a nie zawiklana historia kiepsko napisana.To rozni pisarzy od pismakow...


4.Szansa czeladnika

Ciekawe opowiadanie o uczniu antykwariusza ktory zostal wplatany w przerastajace go sprawy i moce.
Ciekawa historia wszystkie zbiegi okolicznosci i wyjasnienia do przelkniecia.Opowiadanko przemyslane i trzyma sie kupy.
Plus za fajna postac "szlachcica" mowiacego w liczbie mnogiej.

5.Inni

Opowiadanko o lekarzu, przyszlym lekarzu i "znachorce z powolaniem".

Opowiadanie z tajemnica wcielamy sie syna lekarza,jak to dzieci zawsze wszedzie wscibia swoj nos;).
Opowiadanie troche cukierkowe ale da sie przeczytac bez krzywienia sie,ja osobiscie uwazam ze naprawde to skonczylo by sie inaczej;] i inaczej potoczylo ale coz czy zawsze wszystko musi sie zle konczyc?Razz troche pozytywizmu dla odmiany w jakims warhammerowskim opowiadaniu.


6.Smiech mrocznych Bogow

Opowiadnie to czyta sie napewno z zainteresowaniem rzadko mamy okazje wkroczyc w koncu na pustkowia chaosu:) czyli to co tygryski lubia najbardziej.
Jednak opowiadanie troche takie naciagane.
Tak jak jest przedstawione tutaj zostanie Czempionem Chaosu to kazdy Rudolf ciesla,farmer moglby zostac nim,no dobra moze troche przesadzam ale kazdy wiesniak ktory umie machac mieczem i ma kolczuge napewno!
Opowiadanie nie mniej ciekawie sie czyta sadze ze jednak ze na minus tego opowiadania wplynelo to ze to wlasnie opowiadanie a nie cala ksiazka.
Autor musial wszystko skrocic, przemilczec,pominac.
Gdyby to byla ksiazka sadze ze bylaby o wiele lepsza i miala by zadatki na dobra ksiazke.
Nie mniej ukazuje kaprysy jakim rzadza sie bogowie chaosu.Smile


7.Nieswiadome Armie

Powraca nasz Vukotich o oczywiscie w bardzo dobrym stylu:).
Popedzany przez zemste dociera do ...intrygujacego miejsca z ktorym pierwszy raz sie spotkalem.Bardzo ciekawie opowiadanie orginalne i chyba najbardziej mnie zainteresowalo.Nie chce wiecej zdradzac bo polecam je przeczytac.

8.GEHEIMNISNACHT

Opowiadanie zywcem wyciagniete z Zabojcy Trolli opowiadac nie trzeba kazdy szanujacy sie fan WH czytal i wie Smile


Podsumowanie:

W ksiazce przewijaja sie lepsze i gorsze opowiadanka jednak przewaga jest przyzwoitych i dobry opowiadan.Pierwsze dwa opowiadania naprawde zniechecily mnie to tej ksiazki ale potem juz bylo tylko lepiej.
Moge z czystym sumieniem polecic wam ta ksiazke choc ciezko ja dostac na ten moment i powiedziec ze nie bedziecie zalowac.

Oczywiscie sa gusta i gusciki mam nadzieje ze moja recenzja w miare wam przyblizyla z czym sie spotkacie w ksiazce i sami zadecydujcie czy warto ja kupic czy tez nie.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pon Cze 21, 2010 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jedna z ksia偶ek , kt贸re przeczyta艂em kilka razy i dlatego przedstawie sw贸j punkt widzenia. Podobno o gustach si臋 nie dyskutuje ale...

Co do gwiezdnej 艂odzi. Uwa偶am , 偶e opowiadanie jest pe艂ne brak贸w cho膰 dla kogo艣 z szerok膮 wyobra藕ni膮 to 偶aden problem , no chyba 偶e mamy ocenia膰 opowiadania na zasadzie encyklopedii gdzie wszystko ma by膰 mniej lub wi臋cej przejrzy艣cie wyja艣nione.

Powiedz warm艂otku jakie g艂upoty niby autor tam powypisywa艂, to literatura fantasy ale mo偶e co艣 mi umkn臋艂o.

Nie b臋d臋 usprawidliwia艂 autora poniewa偶 spos贸b narracji ma w stylu szybkie pi臋艣ci bij膮 mocno i jakby przez ca艂e opowiadanie 艣pieszy艂o mu si臋 by zako艅czy膰 je jak najszybciej, ale opowiadanie samo w sobie nawet 艣rednie bym powiedzia艂. Troch臋 heroikowe, troche dla ma艂ych dzieci. Napewno autor chcia艂 upchn膮膰 zbyt wiele rzeczy , kt贸re zacz膮艂 ale nie sko艅czy艂, to mo偶e pozostawia膰 niesmak.
Co do uwolnienia si臋 Erika od swojego jak to uj膮艂e艣 przekle艅stwa, to ja nie widz臋 tu nic z艂ego poza strasznie kr贸tkim opisem tego zdarzenia 艣ci艣ni臋tym jako艣 do dw贸ch linijek..

Co do ogrodnika z Parravonu to zgodze si臋, 偶e pomys艂 zosta艂 zmarnowany. Lakonicznie opowiedziana historyjka. Pocz膮tkuj膮cy by艂 ten bard co j膮 opowiada艂 albo mocno pijany. W ka偶dym razie straszy膰 te偶 trzeba umie膰 a tu jako艣 nie wysz艂o chocia偶 momentami by艂o tajemniczo.

Rozb贸jnicy i umarli , napewno si臋 spodoba. Od zera do negatywnego bohatera, chocia偶 bohater to bohater. Co艣 w co mo偶na uwierzy膰 nawet "prze偶y膰"

Szansa czeladnika to kolejne motywuj膮ce opowiadanie dla pocz膮tkuj膮cych "graczy" pokazuj膮c臋, 偶e nawet kto艣 z nudnym zaj臋ciem, ma艂o znacz膮cy mo偶e przej艣膰 ca艂kiem ciekawe przygody. Tak pomys艂 ze szlachcicem pozytywnie mnie zaskoczy艂.

Opowiadanie "Inni" utrzymane jest w klimacie , troche romantyczne i napewno pozytywne. My艣l臋 , 偶e z powodu stereotyp贸w , wi臋kszo艣c czytelnik贸w pomy艣la艂aby , 偶e powinno sko艅czy膰 si臋 藕le ale mroczny 艣wiat WH nie jest a偶 tak do ko艅ca prze偶arty samymi negacjami dobra jak nas ucz膮 MG.

艢miech mrocznych bog贸w - 艣wietne opowiadanie i zgodze si臋z warm艂otkiem , 偶e za kr贸tkie. Kiedy ko艅czymy je czyta膰 od razu pada pytanie: Ju偶? A gdzie reszta? Porywaj膮ce , du偶o akcji. Wcale nie naci膮gane. W艂a艣nie , 偶e ka偶dy wie艣niak mo偶e zosta膰 czempionem chaosu. To mroczne pot臋gi decyduj膮 kogo chc膮 i kto jest "godny"Smile Nie wa偶ne jakiego stanu i maj臋tno艣ci. Mo偶na mie膰 w膮tpliwo艣ci co do samego wej艣cia w posiadanie sprz臋tu mrocznego rycerza przez Kurta ale i to mo偶na wyt艂umaczy膰,

Dla mnie te偶 Nie艣wiadome Armie wydaj膮 si臋 najbardziej interesuj膮cym opowiadaniem z tego zbioru. Bardzo klimatyczne, dobrze z艂o偶one, bez hamowania lub przyspieszania na si艂臋 tocz膮cej si臋 akcji. 艢wie偶e mimo i偶 stare;)

A o Geheimnisnacht warm艂otek mog艂e艣 napisa膰 wi臋cej ni偶 jedno zdanie. Nie mo偶esz zak艂ada膰, 偶e napewno ka偶dy czyta艂 Sag臋 o przygodach Gotreka i Felixa, ale wypada艂o by;) Duet krasnolud i cz艂owiek. Mimo i偶 znaj膮 si臋 od d艂u偶szego czasu opowiadanie pokazuje jak trudno dogodzi膰 "wa偶nemu" krasnoludowi samym przebywaniem z nim. Ciekawe opowiadanie i nawet je艣li kto艣 nie czyta艂 偶adnej z cz臋艣ci opowie艣ci o Gotreku i Felixie, mo偶e przeczyta膰 to opowiadanie i spokojnie je zrozumie.

Ksi膮偶ka napewno warta polecenia ale w膮tpie bardzo 偶eby kto艣 j膮 dosta艂 ze 藕r贸de艂 oficjalnych poniewa偶 nak艂ad by艂 niewielki i by艂o to kilkana艣cie lat temu
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group