Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
David Pringle "Czerwone Pragnienie"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Sob Cze 12, 2010 15:52    Temat postu: David Pringle "Czerwone Pragnienie" Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do recenzji tego zbioru opowiadań.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Sob Cze 12, 2010 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem ta pozycje własnie i musze powiedziec ze sa tam calkiem niezle i ciekawe opowiadania.
Mamy tam swietne opowiadanko z wampirzyca,czy opetana przez demona kaplanke shalyii i wiele innych.Wiekszosc opowiadan dzieje sie w Bretonni i jej okolicach wiec takze milo oderwac sie na chwile od Imperium.

Ale po kolei:


1. Czerwone Pragnienie

Niesamowite opowiadanie ktore nastroilo mnie swietnie do kontynuacji ten ksiazki.
Opowiadanie o Vukotichu ( taki niby conan jakos tak mi sie skojarzylo:P) oraz wampirzycy Genevieve,ktora juz byla legenda po zabiciu Drachenfelsa.
Ciekawa jest przeszlosc i egzystencja napewno orginalnej wampirzycy.
Wartka akcja,teorie spiskowe,lepkie lapska chaosu.
Genialny pomysl Moralnej Krucjaty:D,Tsien Tsien tez daje smaczek tej przygodzie.

Zszokowalo mnie ze Zhufbar jest w rekach ludzi?! nie wiem jakie to czasy i co sobie myslal autor ale to jest troche smieszne:p i nie bardzo ten watek ogarnalem.

Ale swietne opowiadanie goraco je polecam.

2. Mrok pod Åšwiatem

Kolejne opowiadanie wyciagniete z Zabojcy Trolli.Wszystko jasne:) Jakby ktos nie kojarzyl Aldred i przyszly miecz Felixa;].

3.Zaklęcia w podziemiach

Krotkie fajne opowiadanko o Magu i jego zniewolonej sluzebnicy,krotkie,ciekawe i szybkie opowiadanko.Całkiem interesujace rozwiazanie jak magowi udalo sie przetrwac wiele wiele atakow na jego osobe przez wiele wiele lat;D.
Takze godne polecenia.

4.Światło przemiany

Takze przyzwoite opowiadanie o kapłankach Shallyi.
Swietnie ukazuje jak ludzie sa podatni na wplywy demonow nawet tak czyste serca jak powyzej wymienione kaplanki.
Urokowi demona i jego mocy poprostu nie sposob sie oprzec:>.
Naprawde interesujace...

5.Pieśń

Dla odmiany od calego zgiełku mamy opowidanie o detektywie nizołku:)
Wystarczyly dwa elfy i biedny detektyw zostal uwikłany w niezla kabałeVery Happy.
Ah te Elfy...Gotrek by to odpowiednio skomentowal:D.


6.Podroż na poludnie


Dluzsze troche opowiadanie dzieje w okolicach bretonii,jednak troche mi sie wydaje naiwna i nieprawdopodobna.Jednak daje sie przeczytac.
Mamy dwie panieneczki z bretonskiego rodu,jedna otruli druga postanowila na wlasna reke dojsc prawdy...ale w drodze...ah to sami juz przeczytacie:D


Podsumowanie:

Wszystkie opowiadania trzymaja dobra jakosc sa lekkie nie meczycie sie przy jakims zeby je przeczytac.Ciekawe proste historie,jednak pierwsze opowiadanie zdecydowanie wybija sie ponad reszte i nawet dla niego warto kupic ta ksiazke.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group