Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Konstant Drachenfels, Nagash, Sulring Durgul.
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Osek



Do³±czy³: 02 Sie 2007
Posty: 4

PostWys³any: Czw Sie 02, 2007 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drachenfels był przed wszystkimi, najprawdopodobniej człowiekiem. Nim przybyli Slaanowie, on już miał swój zamek i był potężny. Na początku pomagał elfom i krasnoludom, później stał się okrutny.
Książkę "Czarnoksiężnik Drachenfels" można jeszcze dostać w niektórych księgarniach. Gorzej jest z "Zamek Drachenfels" . Tego dodatku nie można dostać nigdzie. Jeżeli ktoś ma to niechaj się do odezwie gg:9111195.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Sob Sie 04, 2007 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem szczęśliwym posiadaczem najbardziej zniszczonego egzemplarza "Zamku Drachenfels" w województwie łódzkim.

Co do człowieczeństwa Drachenfelsa to się nie zgodzę. Przyczyna sprzeciwu prosta, był na świecie przed ludźmi...

Widzę Osek'u, że czytałeś tą "fanowską" historię świata, prawda?
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Nie Sie 05, 2007 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja też mam Smile Zamek Dracha ale w pdf:PRazzRazz Gdzieś tam sie plącze:D
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Pon Sie 06, 2007 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to co wiem....

Coś takiego jak Azagoth chyba nie istnieję... właśnie sobie studiowałem Księgę Spaczenia. Jest pewien duch co chce być równy bogom chaosu lecz zwie się Be'lakor.

Baalrukh - są to potężne demony które są niemal bogami.

Goodfellow - po mojemu wymysł fana

Drachenfels - No tu jest ciekawie... bowiem był przed Slaanami... a co za tym idzie był nim magia dotarła do świata... bowiem patrząc z perspektywy fizyki i takich tam to właśnie wrota chaosu odróżniają nasz świat od świata Warhammera... bowiem cała magia pochodzi z wrót... a gdyby ich nie było, nie byłoby bogów... nie byłoby demonów... nie byłoby magii... co zatem zostaje? Technika i potężne latające okręty Pradawnych (i niech mi tu ktoś próbuje zaprzeczyć że to nie jest oczywiste nawiązanie do statków kosmicznych)
Pradawni dysponowali technologlą i za pomocą technologii stworzyli wrota chaosu... i dopiero wtedy mieli dostęp do substancji która pozwalała tworzyć magie... choć pewnie w mniejszym zakresie niż teraz, bowiem teraz cały świat jest nasycony wiatrami chaosu, a wtedy musieli wydowywać tą substancje z wrót, teraz przesyca każdą komórkę na świecie.

Wniosek - Drachenfels prawdopodobnie jest pradawnym... a skoro jest pradawnym to posiada nie tylko magie, ale i technikę, która może wyglądać jak magia.

(a czemu pradawni zginęli... no może nie potrafili kontrolować chaosu bez techniki... zatem gdy ten wypełzł z wrót zaczął się cyrk)

Czarnoksiężnik Drachenfels - no bym chętnie przeczytał... istnieje może w postaci elektronicznej? (na allegro jakoś nie widać Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Wto Sie 07, 2007 08:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lordbunio piszesz że kiedyś trzeba było siłą wyciągać magie z Wrót, ja słyszałem coś zupełnie innego.
Może Pradawni stworzyli je za pomocą technologii, chociaż to zupełnie mi nie pasuje do mojej wizji Starego Świata, ale kiedyś magia była o wiele potężniejsza. Kiedy elfy i krasnoludy były władcami, a ludzi uważano za prymitywów niezdolnych do walki, tworzono przymierza żeby odpierać nieustające ataki hord demonów, które bez końca przechodziły przez wrota. Wtedy to powstały najpotęzniejsze czary i najwspanialsze z artefaktów. Magia była nieograniczona.

Elfy jednak wykrwawione ciągłymi wojnami, postanowiły naprawić pewien artefakt Pradawnych i zniszczyć wrota. Coś im się nie udało i tylko osłabili magie, a tym samym siebie. (O ile pamiętam stracili wtedy nieśmiertelność)

PS. Nie pamiętam gdzie to czytałem i możliwe że to wymysł fana, ale dla mnie to bardziej logiczne.


Co do Be'lakora mam pewne informacje: jest księciem demonów. Kiedyś był ulubieńcem bogów Chaosu, ale został pozbawiony łask (chyba właśnie za arogancje, i chęć zostania jednym z nich). Jego karą jest koronowanie wszechwybrańców. O ile sie nie myle to Be'lakor był pierwszym wybrańcem Chaosu.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz


Do³±czy³: 12 Wrz 2005
Posty: 567
Sk±d: Z Wezendorfu

PostWys³any: Sro Sie 08, 2007 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elfy tracące nieśmiertelność ?ble ee brzmi zbyt Warcraftowo......
_________________
#Przyjaciel czy Wróg? => Ludiver, człek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Pia Sie 10, 2007 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anubis

Ależ oczywiście że była silniejsza... lecz zauważ, ze Ty mówisz o tym jaka była gdy wrota zostały uszkodzone i magia z nich wyciekała (piszesz o czasach gdy światem władały elfy)... ja zaś mówię o tym co było wcześniej (gdy światem władali Pradawni)... wtedy gdy wrota były jeszcze całe i demony (demony = magia) nie miały dostępu do świata.
Jak wiemy Pradawni zniknęli z świata wraz z uszkodzeniem wrót. Wtedy też do świata wtargnęły demony, bogowie i cały syf zwany magią (spaczeniem, chaosem).

Zaś co do siły magii...
Jak zostało napisane w Królestwie Chaosu, magia (chaos, wiatry chaosu) jest wszędzie... przesyca każdy skrawek znanego świata... każdą roślinę, każdą istotę... w jednym miejscu w większym zakresie... w innym w mniejszym ale jest wszędzie... i owe wiatry wypływają z wrót... zatem gdyby nie było wrót nie byłoby magii bo gdzieś ona musi mieć swój początek... a ma w chaosie który pochodzi z wrót...
Co za tym idzie w świecie który nie jest przesycony wiatrami magii ta magia jest słabsza (o ile może istnieć). Zatem Pradawni nie dysponowali potężną magią... dopiero po nich była potężna magia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Osek



Do³±czy³: 02 Sie 2007
Posty: 4

PostWys³any: Czw Lut 25, 2010 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lordbunio, nie masz racji. Magia istniała we wszechświecie i na innych planetach. Z chwilą, gdy pradawni utworzyli wrota i przenieśli się na naszą planetę zaczęła się ich kolonizacja. Wrota były bezpieczne od magii do czasu, gdy innymi planetami na których był wrota nie zawładnął chaos.
Wtedy to chaos począł wchodzić do tamtych wrót i wychodzić naszymi zalewając pomału świat. Pradawni musieli z nimi walczyć, a gdy nie było innego wyjścia, postanowili odciąć chaos od swego źródła sił i skierowali swe statki na wrota, by je zniszczyć. Udało im się to, chociaż z tą północną bramą nie do końca im wyszło. Większość pradawnych wtenczas zginęła, a inicjatywę przejęły elfy i krasnoludy, których pradawni nauczali magii oraz stopniowo techniki. Był Azagoth, później walka o Ulthuan, podczas której uruchomiono maszynę, która tworzyła Wielki Wir wysysający całą magię. Niestety coś nie poszło i maszyna wybuchła,. Chaos został zmniejszony do minimum, lecz prawie całą elfia zniknęła. Elfa magia tuż przed uruchomieniem wiru była najpotężniejsza w historii Warhammera. Jednak był to błąd, bo elfy potrzebowały dużo więcej czasu, by dojść do tego, do czego doszły wtedy, a chaos robił to dużo szybciej, dlatego mamy to co mamy dziś.

Niedawno przeczytałem gdzieś, że Drachenfels pochodził kompletnie z innej rasy, która nigdy nie żyłą na ziemi, a on na ziemię przyleciał Wrotami wraz z Kainem McBrainem. Uciekali przed chaosem po prostu, bo obejmował planety, na których żyli.

Wiecie, jakby nie fani to tak naprawdę prawie nic byśmy o tym Wahammerze nie wiedzieli. Jakby tak się ściśle trzymać tego co zostało opisane jedynie w oficjalnych podręcznika, to nie można by było sobie tworzyć nowych, własnych wizji. Trzeba czasami sobie coś dopowiadać, jeśli nie jest to dopowiedziane w podręcznikach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group