Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Warhammer 40 000 - Dark Heresy
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Izba Weteran贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Jaracz
Markgraf
Markgraf

Do潮czy: 29 Cze 2005
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Sro Lut 04, 2009 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem mega pozytywnie zaskoczony przemian膮 w sposobie prowadzenia. Rze藕nia nie przynosi艂a takiej uciechy z gry jak w艂a艣nie ta sprawa z dziewczynk膮.
Chocia偶 nie m贸wi臋, 偶e jest bez skazy Very Happy
Wed艂ug mnie mog艂e艣 troszeczk臋 d艂u偶ej poci膮gn膮膰 motyw z Heretekiem i przemytnikami. Jak na m贸j gust za szybko nam ich wystawi艂e艣.
A druga rzecz... ta rodzina i dziewczynka. Pojawili si臋 znik膮d. Mog艂e艣 nas poprowadzi膰, aby艣my to my ich wytropili/znale藕li, zamiast podawa膰 nam wsp贸艂rz臋dne na tacy. Fakt... przed艂u偶y艂o by to przygod臋... ale frajda wed艂ug mnie wi臋ksza.
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf

Do潮czy: 22 Lip 2005
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Sro Lut 04, 2009 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zale偶a艂o od pogorzeliska. Venus i Quarl rzucali na Zmys艂 Psi celem ustalenia o co tu chodzi. Tylko Venus go zda艂a, i to s艂abo. Potem w og贸le Blackswordsman nie by艂 obecny na sesjach... wi臋c podj臋li艣cie z艂y trop.

Fakt, troch臋 przyspieszy艂em, ale nic nie szkodzi. Jak na razie wykonali艣cie zadanie, zdali艣cie test... i dorobili艣cie si臋 nowych wrog贸w, m.in. Hereteka.
Cranmer
Graf
Graf

Do潮czy: 17 Sie 2006
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Sro Lut 11, 2009 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy ustali膰 kolejny termin sesji...

ja od siebie proponuj臋 jutro lub w pi膮tek wieczorem - oko艂o 20-21.
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Czw Lut 12, 2009 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat w tym tygodniu pasowa艂o mi codziennie opr贸cz poniedzia艂ku.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Anubis
Chor膮偶y
Chor膮偶y

Do潮czy: 23 Mar 2006

PostWys砤ny: Czw Lut 12, 2009 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym tydniu odpadam ca艂kowicie, nie ma szans zebym wyskrobal wystarczajaco czasu
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWys砤ny: Nie Mar 01, 2009 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwi膮zku z doko艅czeniem 2 zadania przez Anubisa i Cranmera, m贸wi臋 co si臋 wydarzy艂o przez nast臋pne 7 dni na planecie Scintilla:

Blade Rojowisko, wsparte przez r贸偶nego rodzaju zdrajc贸w, tajemnicze hordy zombie i R贸d Waldcroft, zdoby艂o w艂adz臋 nad Pod-Kopcami Tarsus i Sibellus. Tego samego dnia, w Kopcu Sibellus wraz ze 艣mierci膮 Astropaty-dezertera Villi znikn臋艂a magia podtrzymuj膮ca ro艣linne zakl臋cie. Rejony nara偶one na zawalenie zosta艂y pogrzebane pod tonami gruzu, a ro艣linno艣膰 zacz臋艂a gni膰 i rozpada膰 si臋, wywo艂uj膮c truj膮ce i chorobotw贸rcze wyziewy.

Mimo od偶ycia przemys艂u gastronomicznego, sytuacja okaza艂a si臋 znacznie bardziej ponura. Wielu ludzi, przyzwyczajonych do bycia darmozjadami, nadal pr贸bowa艂a je艣膰 gnij膮ce ro艣liny. Ich trupy szybko wype艂ni艂y gruzy i krematoria, niekt贸rzy jednak stali si臋 zombie po 艣mierci by s艂u偶y膰 Bladym.

W ci膮gu tygodnia, sytuacja w Kopcu Sibellus sta艂a si臋 krytyczna. R贸d Waldcroft zorganizowa艂 szereg udanych zamach贸w za pomoc膮 plazmowych bomb, eliminuj膮c koszary PDF i IG razem ze wszystkimi 偶o艂nierzami. Podobnie sta艂o si臋 z wieloma kwaterami innych organizacji, np. Templar Calix, Templars Psykologis, Adeptus Astra Telepathica, Scholastica Psykana, Komisariatu Kielicha czy Divisio Immoralis.

W Iglicach wybuch艂a krwawa wojna mi臋dzy arystokrackimi stronnikami Rodu Waldcroft (a by艂o ich wielu, skuszonych wizjami bogactwa, w艂adzy i przywilej贸w) i ich prywatnymi armiami, a pozosta艂ymi rodami i organizacjami kt贸re pozosta艂y lojalne Imperium. Wi臋kszo艣膰 Iglic wpad艂a po jednym dniu walk w r臋ce rebeliant贸w. Na szcz臋艣cie, B艂yszcz膮cy Pa艂ac (siedziba Sektor-Lorda Hax'a) oraz forteca Tricorn (siedziba Ordo Calix, komendy Inkwizytorium w Sektorze Calixis) odpar艂y ataki zdrajc贸w.

W Ni偶szym Kopcu i Manufactorum sytuacja sta艂膮 si臋 jeszcze gorsza. Produkcja przemys艂owa ca艂kiem stan臋艂a w miejscu. Rebelie obywateli, niewolnik贸w i robotnik贸w opanowa艂y wi臋kszo艣膰 fabryk i blokowisk. Ci, kt贸rzy pozostawali lojalni Imperium, gin臋li by powsta膰 po 艣mierci jako bezmy艣lne zombie. Windy i szyby prowadz膮ce do Pod-Kopca zosta艂y zdobyte przez rebeliant贸w. Si艂y Imperium zmuszone by艂y wycofa膰 si臋 do 艢redniego Kopca (ostatniego Imperialnego bastionu w Sibellus, pr贸cz kwater Administratum, Abitrator贸w oraz Tricorn i B艂yszcz膮cego Pa艂acu).

W ko艅cu po tygodniu, zaraza i trz臋sienia ziemi wywo艂ane zanikiem zakl臋cia Villi usta艂y, lecz ca艂y Kopiec opanowa艂a zielona mgie艂ka si臋gaj膮ca nie wy偶ej ni偶 do kostek. Kto umar艂, a oboj臋tnie kim by艂 za 偶ycia, stawa艂 si臋 zombie by do艂膮czy膰 do szereg贸w Bladego Rojowiska jako mi臋so armatnie.

Sytuacja pogorszy艂a si臋 si贸dmego dnia, gdy do Manufactorum i Ni偶szego Kopca wreszcie wkroczy艂y si艂y mutant贸w, mieszka艅c贸w Pod-Kopca, psyker贸w i degenerat贸w z szereg贸w Bladego Rojowiska. Rozpocz臋艂o si臋 obl臋偶enie 艢redniego Kopca. Naprzeciwko nawa艂nicy wykr臋conych mutas贸w stan臋艂y przetrzebione szeregi Imperialist贸w. G艂贸wnie s膮 to funkcjonariusze Magistratum oraz r贸偶nego rodzaju najemnicy, 艂owcy nagr贸d, stra偶nicy, ochroniarze i inni ludzie pod broni膮 - s艂owem, "pospolite ruszenie". Nadzieja na ucieczk臋 zako艅czy艂a si臋, gdy wielkie gara偶e z Makro-Ci膮gnikami oraz port kosmiczny im. Jean'a-Babtiste Tissot'a zosta艂y zdobyte przez rebeli臋.

Poza Sibellus sytuacja nie by艂a lepsza. Kopiec Tarsus zosta艂 prawie w ca艂o艣ci zdobyty przez si艂y Bladego Rojowiska. Jedynie g艂贸wne koszary PDF oraz Katedra Illuminacji broni膮 si臋 przed nawa艂nic膮. Siedziba w艂adz Tarsus oraz Rady Kupieckiej zosta艂y zdobyte, tak samo porty kosmiczne i gara偶e z Makro-Ci膮gnikami.

Na Pustkowiach, rebelianci wspierani przez zdrajc贸w z PDF i si艂y rod贸w szlacheckich, zaatakowali wi臋kszo艣膰 fort贸w, kopalni, kolonii, port贸w i farm Imperialnych. W wi臋kszo艣ci odparto te ataki, jednak偶e na odpieraniu si臋 sko艅czy艂o. Brak koordynacji i zbyt ma艂a si艂a obro艅c贸w sprawi艂y, 偶e nie da艂o rady wykona膰 kontrataku.

Wyspa San Quintus, b臋d膮ca g艂贸wn膮 koloni膮 karn膮 na Scintilli, zosta艂a zdobyta przez wi臋藕ni贸w w wielkim buncie. Kryminali艣ci szybko stan臋li po stronie Bladych.

W tym samym czasie, Imperialni odnie艣li kilka wyj膮tkowo udanych zwyci臋stw, kiedy Bladzi spr贸bowali ataku na stacj臋 naukow膮 Adeptus Mechanicus na p贸艂nocnej czapie polarnej oraz na miasta Ambulon i Gunmetal City.

Bladzi, nie mog膮c zdoby膰 g艂贸wnych miast Imperium, poza prawie w ca艂o艣ci opanowanymi Tarsus i Sibellus, zmienili taktyk臋. Dokonali blokad niezdobytych punkt贸w i zacz臋li rajdy na rafinerie, sk艂ady, statki oraz karawany celem os艂abienia obro艅c贸w i zdobycia zapas贸w. Czas poka偶e, czy ta taktyka oka偶e si臋 skuteczna.

Sporo Bladych zaanga偶owa艂o si臋 r贸wnie偶 w siln膮 blokad臋 wojsk PDF na po艂udniowym kontynencie Scintilli, uniemo偶liwiaj膮c g艂贸wnym si艂om obronnym planety na chocia偶by odsiecz dla Sibellus.

R贸d Waldcroft targn膮艂 si臋 tak偶e na orbit臋 Scintilli, wykorzystuj膮c zdobyte porty kosmiczne. Przej膮艂 dowodzenie nad eksperymentaln膮, pot臋偶n膮 bojow膮 stacj膮 kosmiczn膮 oraz kilkoma mniejszymi statkami. Na g艂贸wnej stacji kosmicznej Imperial Navy, Scintilla Prime, dokonano udanego zamachu bombowego na Admira艂a Armitage oraz jego sztab.

To, plus zak艂贸cenia wysy艂ane w eter przez bojow膮 stacj臋 sprawi艂y, 偶e prawie ca艂a Flota Bojowa Calixis zosta艂a sparali偶owana. Bezbronne statki mog膮 jedynie ucieka膰 i broni膰 si臋 przed aborda偶ami, a Scintilla Prime jest raz po raz szturmowana przez hordy wrog贸w.

Ok, to tyle je艣li chodzi o next chapter. Jakie艣 komentarze?
Cranmer
Graf
Graf

PostWys砤ny: Nie Mar 01, 2009 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"I can already tell that this is gonna be one hell of a party! "

po raz kolejny 艣wietna sesja (w艂a艣ciwie seria sesji) Pod-Kopcu. Wartka akcja, barwne postacie i granaty spadaj膮c z nieba - Anubisa zabola艂y najbardziej - no i po raz pierwszy na prawd臋 uda艂o mi si臋 zarobi膰 kup臋 kasy na nie do ko艅ca legalnym biznesie... no ale dzi臋ki temu w ko艅cu mam porz膮dne wyposa偶enie na akcje Very Happy
Anubis
Chor膮偶y
Chor膮偶y

Do潮czy: 23 Mar 2006

PostWys砤ny: Wto Mar 03, 2009 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego granata to ja se odnotowa艂em stary Laughing poczekaj az kupie bazooke to sie zdziwisz jak bardzo boli 'friendly fire' Twisted Evil

A tak serio - kiedy gramy znowu? Czwartek?
Cranmer
Graf
Graf

PostWys砤ny: Wto Mar 03, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej uwa偶aj, teraz mam dodatkowo wyrzutni臋 granat贸w Very Happy nikt nie jest ju偶 bezpieczny Very Happy
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWys砤ny: Sob Mar 07, 2009 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to czwartek i pi膮tek nie wypali艂y.

Kolejny termin?
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Sob Mar 07, 2009 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedziela , poniedzia艂ek, 艣roda kt贸re艣 z tych dni.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Cranmer
Graf
Graf

PostWys砤ny: Sob Mar 07, 2009 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od wtorku mam czas wieczorem
Ethereal
Landgraf
Landgraf

PostWys砤ny: Wto Mar 17, 2009 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, z powodu problem贸w z czasem kt贸re dotykaj膮 wszystkich (tak graczy jak i mnie - GM), zmuszony jestem tymczasowo zawiesi膰 sesje WISE.

Kiedy nastan膮 lepsze czasy, wznowimy gr臋.
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Izba Weteran贸w Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach