Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Gdzie szukać weny, czyli kolejne postacie...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys³any: Nie Lut 04, 2007 14:18    Temat postu: Gdzie szukać weny, czyli kolejne postacie... Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko do Was. Nie wiem czy padło już na tym forum. W każdym razie nie znalazłem takowego. Skąd czerpiecie pomysły na nowe postacie? Macie jakieś sposoby na pobudzenie szarych komórek, np. stanie na głowie, recytowanie "Iliady" w kibelku, czy inne takie? Razz Pytam całkiem serio!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Nie Lut 04, 2007 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ciekawe pytanie... ale nic szczególnego akurat nie robie by wymyślić nową postać Smile czasem tylko podręcznik sobie przejrze i lookne na profeski i jak jest jakas ktora mnie zaciekawi to wybieram sobie i tyle:) pozniej dopiero zaczyna sie glowkowanie jaka ta postac ma byc Smile tzn wymyslanie wszytskich cech fizycznych i charakteru bo przyznam sie ze jestem zwolennikiem swobody i nie lubie losowania ...zrezta ja lubie grac postacie nietypowe:) mocno nietypowe:D...ale nie mam zbyt wielu okazji bo najczesciej mistrzuje Smile i postacie jakie wymyslam to BN Laughing Laughing
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys³any: Nie Lut 04, 2007 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak robiłem... Ale teraz widząc nazwę jakiejkolwiek profesji, automatycznie pojawia się myśl: "już nim grałem"... Niestety w mojej ekipie bardzo często zmienialiśmy postacie. Z drugiej edycji nie grałem chyba tylko zabójcą trolli i fanatykiem (dla dobra sesji)... Wypaliłem się, a mój MG niedawno oświadczył, że ma kolejną kampanię (znowu), ale musimy zrobić nowe postacie (znowu). A ja nie mam pomysłu na nic... Masarnia normalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lut 04, 2007 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja staram się robić postacie wokół jednej głównej osi. Tą osią jest mocny charakter i ambicja każdej postaci. Lubię twardych szlachciców bez skrupułów, pragmatycznych inkwizytorów z niezachwianą, oczywistą dla nich wiarą, oraz zdobywców, dowódców wojskowych i lordów. Dalej to już tylko określenie jak ciężko będzie danej postaci zrealizować ambicje (statystyki, profesja, umiejętności) i określenie jaki jej charakter ma odcień szarości, gdyż jak wiadomo nie ma czerni i bieli. Jest tylko szarość-jaśniejsza lub ciemniejsza. Czasem nawet prawie czarna...

Staram się grać szlachcicami (Imperium, Estalia, Księstwa Graniczne), oficerami (Kislev, Imperium, egzotyczne kraje) i ambitnymi Chaosytami (Niepodzielny Chaos i Tzeentch).
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Radomir
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 23 Lis 2006
Posty: 105
Sk±d: Starachowice

PostWys³any: Pon Lut 05, 2007 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysły na postacie można czerpać garściami z wszelkiego typu źródeł. Z książek historycznych, z filmów, z innej literatury, nawet z życia. Pamiętam, że po lekturze "Trzech muszkieterów" stworzyłem sobie szlachcica na służbie Imperatora. Do dziś cieszy się dobrym zdrowiem. Ważną jednak kwestią jest dopasowanie postaci do sesji lub sesji do postaci. Nie wyobrażam sobie na przykład prowadzenia "Kamieni zagłady" bandzie szczurołapów z mizernymi ambicjami.
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota już nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz


Do³±czy³: 12 Wrz 2005
Posty: 567
Sk±d: Z Wezendorfu

PostWys³any: Sro Lut 07, 2007 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zmieniam postacie tylko jak mi jakaś nowa fantastyczna wbije sie do głowy. A jak nie mam zajawki na jakąś postać to poprostu nie gram.... Nie ma sensu na siłe wymyślać Skavena Rycerza Zakonnego Albinosa w służbie Sigmara jak nie masz zajawki na taką postać Smile
A co do udziwnień to popieram kocham postacie ze swoimi własnymi psychozami:) A co do postaci jakimi gram to to jest totalny burdel począwszy od nieudacznika maga na gnomie ktory mogl 10 orkow naraz na reke polozyć Smile skonczywszy ... Tak Tak Moi mili Phyrexian i jego Kreatyna Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy:
_________________
#Przyjaciel czy Wróg? => Ludiver, człek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Carnloch
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 102
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pia Lut 09, 2007 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc w Warhammerze zazwyczaj moje postacie są dość zwyczajne dopiero z czasem nabierają kształtu i charakteru. Zwykle dopiero po 2-3 sesjach dokładnie określam jaka ta postać jest, jakie ma marzenia, przyzwyczajenia. Może dla niektórych to herezja ale zbyt wiele razy zdarzało mi się że miałem wizję postaci w głowie a w czasie gry i tak wychodziło inaczej. Teraz pozwalam żeby moje postacie kształtowały się same.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys³any: Pia Lut 09, 2007 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fratus:

Tu nie chodzi o zajawki itd. Nigdy nie zmieniłem postaci dlatego, że miałem pomysł na inną. Zawsze dostosowywałem moją aktualną postać do pomysłu jaki mi przychodził (no chyba, że był skrajnie inny - np. grałem krasnalem i zachciało mi się magowania). To mój MG zbyt często wyskakuje z tekstem: "No mam fajną kampanię wymyśloną, ale musicie zrobić nowe postacie". Ja nie wiem od jakiej profesji początkowej zacząć... Potem będzie jak u Carnlocha. Najważniejsze byle bym miał postać to juz ją poprowadzę. Gdyby nie to, że ma być już zaawansowana na ileśtam PDków na starcie, to bym ją komisyjnie wylosował i tyle. A tak lipa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
polak9917
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 20 Sty 2008
Posty: 67
Sk±d: z wszechÅ›wiata

PostWys³any: Nie Lut 10, 2008 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem bardzo podobną sytuację. Zmienialiśmy postaci co około 2 sesje. Nie podobało mi się to, reszcie graczy też. Więc przy kolejnej jego propozycji na nowa kapanie, chórem odparliśmy "nie!". Ale jak koniecznie będzie chciał zaczynać nową kampanię, to powiedzcie mu, że chcecie zachować postaci, jeśli nie pomoże, to możecie po prostu stworzyć klony wcześniejszych.
Wracając jednak do tematu. Moim najczęstszym źródłem inspiracji do tworzenia postaci to książki. Właśnie dzięki nim powstała moja ulubiona postać - wojownik z północy. Ale teraz nie o nim.
Jeśli nie lubisz czytać zawsze pozostają filmy i gry fantasy...
_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich... kiedy sopoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie..."
- Friedrich Nietzsche

Sesja: "Pasożyt" - Hubert Proudfoot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nurgling
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 24 Lis 2008
Posty: 22

PostWys³any: Wto Lut 03, 2009 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najczęściej (kurde - kłamstwo - zawsze) najpierw szukam grafik związanych z grą w którą mamy grać - i po wybraniu jednej na jej podstawie tworzę postać - pomysł jest prosty ale bardzo skuteczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group