Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Imperium - Talabekland i Hochland
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Sob Lip 19, 2008 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te żałosne robaki rozwścieczyły mnie do granic możliwości. Nikt nie będzie wodził mnie za nos! Skoro ci 'mężczyźni', jak ośmielają siebie nazywać, nie mają honoru ni odwagi by stanąć przeciwko mnie, odpokutują za to ich rodziny. Co do ostatniego dziecka, kobiety i starca - zginą wszyscy bez wyjątku!! Zanim umrą osobiście przekaże im że ich obrońcy nie zrobili NIC by ich uratować!

-NA VODF!

Zawlniam przemarsz i spowrotem wydłużam postoje by żołnierze byli w pełni sił. Juz teraz rozkazuje naładować działa.

Kiedy potrzemy pod tę dziure czekam do zmroku, poza zasięgiem 'obrońców'. Wraz z nastaniem nocy rozkazuje zgaszenie wszystkich źródeł światła. Pod osłoną mroku podprowadzam swą horde bliżej murów i daje sygnał grając na rogu. Wszystkie bramy miasta zostają równocześnie ostrzelane przez wcześniej przygotowane działa.

-Nikogo nie zostawiać przy życiu!!

Ruszam do miasta i od razu wbiegam na mury. Tam są jedyni którzy mogą sprawić kłopoty, jedyni warci bym osobiście ich zabijał.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lip 20, 2008 00:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NARTORES

Cofnęliście się i oblegliście warowne miasto Vodf, plądrując pozostałe okoliczne mieściny aż po rzekę oddzielającą tą ziemię od okręgu Hergig.

Kiedy rozłożyliście się obozem, zaczęliście tworzyć proste narzędzia które pomogą wam w zdobyciu tej warowni - drabiny oblężnicze i tarany.

Ledwo kilka godzin później nadeszła "uciekająca" armia Talabeklandu i Hochlandu. Kręci się wokół, próbując was odwieść od oblężenia. Stworzyli nawet obozowisko na zasięgu waszego wzroku - lecz nie zasięgu waszej broni. Są zagrożeniem - podczas szturmu na miasto mogą zaatakować was od tyłu, tym bardziej że mają przewagę liczebną i bronią pozostałych przy życiu cywili.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Nie Lip 20, 2008 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uśmiecham się zadowolony. Bardzo dobrze. Zobaczymy co warte są te kmioty z karabinami.

Przywołuje do siebie dwóch strategów i Istvana.

-Poczekamy do zmroku. Przez ten czas uważnie obserwujcie wroga. Kiedy będzie już wystarczająco ciemno zaczniemy szturm, a raczej go zamarkujemy. Istvanie dostaniesz główne siły. Twoim zadaniem jest wydac rozkaz powolnego marszu na miasto około północy. Bez żadnego światła i na tyle powoli by nie dostać sie w zasieg obrońców, kiedy wroga armia ruszy na wasze plecy. Od strony miasta pierwszym szeregiem mają być ciężkozbrojni - w razie wypadu obleganych, ostatnimi mają być formacje które sam przećwiczyłem - strzelcy i tarczownicy. Kiedy zobaczysz ze pospolite ruszenie ruszylo na was, zatrzymaj atak na miasto i przygotuj formacje na tyłach.

Wskazuje jednego ze strategów.

-Ty weź dziesięć setek strzelców i pod osłoną nocy zajmijcie pozycje by zaatakować z zaskoczenia prawą flanke tego ścierwa.

Do drugiego taktyka:

-Służ radą Istvanowi, jesli twe rady okażą się pomocne nie minie cie nagroda. Pomyl sie, a zapłacisz głową. Od was wszystko zależy.

-Ja sam zaatakuje tyły wraz z konnymi. Istvanie rozkaż by muzycy zagrali głośno podczas początku waszego 'szturmu' i po raz drugi kiedy Słabi postanowią w końcu zaatakować. Nie pozwól by z murów mogli do was strzelać. Jesli trzeba będzie, to zignoruj pomysł na szturm i sam zaatakuj Hochlandczyków.

Czekam aż nastanie zmrok, wtedy zbieram konnice wraz z rycerstwem i cicho ruszam szerokim łukiem za lewą flankę wroga. Czekam na sygnały głównych sił. Wtedy wyczekuje jeszcze troche, by wywiązała się walka i wreszcie wyjeżdżam za ostatnimi szeregami Imperialnych. Jade wprost na dowództwo które to ośmieliło sie tak mnie zwodzić.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Lip 23, 2008 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NARTORES

Kiedy siły Chaosu ruszyły do sztucznego obozu, praktycznie wpadły w pułapkę czyhających w pobliżu sił Talabeklandu i Hochlandu.

Nartores podzielił swe siły całkiem mądrze. Talabeklandczycy starli się z ludźmi Istvana, natomiast Hochlandczycy zostali oflankowani przez ciężką kawalerię Nartoresa.

Mimo zdeterminowania, patriotyzmu i chęci walki za swoje rodziny, dobytek i ziemię, pospolitacy mieli tak naprawdę słabe morale - a na pewno słabą organizację, ekwipunek i wyszkolenie.

Obie armie nie wytrzymały kontrataków Chaosu i pękły kiedy ich dowódcy zginęli z rąk Nartoresa i Istvana. Kawaleria Chaosytów nie pozwoliła im na ucieczkę. Wszyscy zginęli... albo dostali się pod wpływ Chaosu.

Wielu z tych nowych rekrutów buntowało się potem lub zginęło w natarciu na Vodf, jednakże Nartores i jego wierny zastępca Istvan znów "uratowali" sytuację. Usunęli niepokornych ze swoich nowych szeregów i złamali opór miasta.

Rzeź, szaber i zniszczenie osiągnęły niebotycznych poziomów w przeludnionym, warownym mieście.

Następnego dnia armie opuściły strzaskaną warownię, mając już ostatni cel w Hochlandzie - stolica, Hergig i ziemie wokół tego miasta. Tam gdzie zebrała się większość ludności Hochlandu oraz ich zapasów i dobytku.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Sro Lip 23, 2008 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z moim rozkazem ma zostać dokończona budowa sprzętu oblężniczego - przerwana przez pojawienie się tego motłochu.

Wraz z końcem życia ostatniego Słabego opuściła mnie furia. Zdałem sobie sprawe co zrobiłem. To nie była walka, lecz rzeź niegodna prawdziwego wojownika.

Kiedy prace trwają ja pozostaje w ratuszu i rozmyślam.
Kaiser musi być głupcem, mordercą lub jednym i drugim. Tylko głupiec może pomyśleć ze pospólstwo zdoła mnie pokonać.
Jeśli nie jest idiotą to oznacza, że wysłał te dziesięć tysięcy kmiotów na ubój z premedytacją i jego własny lud nie ma dla niego żadnej wartości.

Dość tych bezowocnych rozmyślań. Nie czas teraz na to.

Nim wyruszymy wyznaczam dwustu pięćdziesięciu sprawdzonych żołnierzy i pięć setek 'nowych', zwłaszcza kowali, by zostali w Vodf. Mają odbudować naruszone części murów i bramy, które każe dodatkowo okuć. Miasto ma się stać twierdzą kiedy mnie nie będzie.

Nastepnego dnia, wraz ze świtem, horda rusza w dalszy marsz. Hergig pokłoni się przed Chaosem lub spłynie krwią.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Lip 23, 2008 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NARTORES

Rozpoczęto prace doszkalania motłochu który dołączył do Chaosu oraz przerabiania ruin Vodf na fortecę Rujnujących Mocy.

Ruszyłeś na południe ze swoją armią, forsując mosty na rzece i dostając się na żyzne, bogate ziemie wokół Hergig.

Miasta i wioski są przeludnione, ale lud nie ma już gdzie uciekać - więc albo oddają się Chaosowi, albo walczą do samego końca. Wszyscy bez wyjątku. To powoduje, że wokół narasta walka między nowymi sługami Chaosu a lojalistami Rzeszy Germańskiej. Słudzy Chaosu z miejsca ją przegrywają, więc twój marsz jest mocno spowolniony - aczkolwiek niezagrożony.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Sro Lip 23, 2008 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żałośni głupcy. Równam z ziemią każdą wioche i miasto które sprzeciwia się woli Chaosu. Ewentualnych jeńców składam w ofierze Niepodzielnemu i prosze o zesłanie choćby niewielkich sił Furii.

Demony mają kontrolować 'nowych' w armii - każdy który choćby przelotnie pomyśli o zdradzie lub kłamie udając wyznawce Chaosu ma znikać bez śladu.

Do zdobywania mieścin które stoją na mej drodze do stolicy wysyłam dawnych mieszkańców tej ziemi. Mają udowodnić swoją lojalność, i przy okazji nieco przećwiczą swe śmieszne umiejętności bojowe.

Sam otaczam się ciężkozbrojnymi i tylko obserwuje przebieg walk z odległości. Każe do siebie sprowadzać wszystkie niemowlaki. Wybieram najsilniejsze i inkantuje na nie Mroczną Implozję - te które przeżyją mają zostać przetransportowane do Vodf. Wraz z nimi wysyłam jednego ze swych Rycerzy i kilka kobiet które mi się poddały. Woj ma dopilnować by dorastały w warunkach podobnych do tych na północy a kobiety mają utrzymać je przy życiu. Czas odtworzyć Miecze Chaosu.

Kontunuuje szybki marsz na Hergig. Nie chce dać im zbyt dużo czasu na posłanie po posiłki.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Lip 23, 2008 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NARTORES

Nie minęło wiele czasu jak spustoszyłeś wszystkie ziemie wokół Hergig. Zarazy, wojna domowa i głód razem z przeludnieniem i brakiem solidnego wojska dały ci szybkie zwycięstwo, łupy, rekrutów i rzeź.

W końcu podbiłeś samo miasto Hergig, kończąc upadek Hochlandu.

Czas ruszyć na wschód, do Ostlandu, gdyż na razie rzeka Talabek ani granice Middenlandu nie są do sforsowania.

Ze wschodu dobiegły wieści o wielkiej klęsce Rodu Lahmian i śmierci plugawej Neferaty. Jeden wróg mniej, a drugi został osłabiony... Idealna sytuacja dla Chaosu.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Czw Lip 24, 2008 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadze swe wojska na Ostland, bezpośrednio pod Wolfenburg by połączyć siły z Cromem. Jesli cokolwiek próbuje mnie zatrzymać na zostać zniszczone/zabite natychmiast. Wokół głównych sił wysyłam pary konnych zwiadowców.

Zastanawiam się co robi zbuntowany Strażnik Tajemnic na ziemiach śmiertelnych...

Arrow Wolfenburg (Ostland i Ostermark)
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49
Strona 49 z 49

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group