Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Jaka Bro艅 dla jakiej rasy ??
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do潮czy: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk眃: Raszyn

PostWys砤ny: Pia Sie 26, 2005 01:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ch艂opaki, jednak powinny by膰 zachowane jakie艣 zale偶no艣ci.
Przecie taki Krasnolud z dwur臋cznym mieczem przewy偶szaj膮cym go to lekka przesada jak waszym zadniem by go nosi艂 w pochwie przy pasie wykluczone na lecach to by wszystko zaora艂 wi臋c zostaje albo go ci膮gle trzyma膰 w r臋kach, albo se na 艂eb go po艂o偶y膰
Elf z kusz膮 jeszcze ujdzie cho膰 dziwaczny to widok.
Zreszt膮 to i tak by nie przesz艂o w mojej dru偶ynie, bo oni naszcz臋艣cie wiedz膮 jaka bro艅 dla jakiej rasy i cza艂y czas by si臋 wy艣miewali z tego kto ich nie przestrzega

Je艣li brakuje gdzie艣 w moim po艣cie "p" lub "u" to sorrks ale klawiatura mi sie s*ie*rzy艂a Shocked
_________________
#SESJA Wzg贸rza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Patiomkin
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 02 Wrz 2005
Posty: 59
Sk眃: Wrocek

PostWys砤ny: Czw Wrz 08, 2005 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... LOL! nie wiem jak mo偶na cho膰by wyobrazi膰 sobie noszenia miecza dwur臋cznego przy pasie Neutral. Je艣li za艣 chodzi o noszenie go na plecach jest to raczej normalne. I jest te偶 normalne, 偶e miecz dwur臋czny b臋dzie mierzy艂 wi臋cej ni偶 jego w艂a艣ciciel. O mieczu dwur臋cznym m贸wi si臋 zwykle gdy ma wi臋cej ni偶 ok. 150cm d艂ugo艣ci ( w przypadku ludzi oczywista ). Podobno najd艂u偶szy miecz mia艂 ponad 270cm d艂ugo艣ci. Je艣li chodzi za艣 o dziwne po艂膮czenia to nasuwa mi si臋 krasnolud z rapierem. i o dziwo tylko to.
_________________
Szale艅stwo jest 藕r贸d艂em rozkoszy znanym tylko szale艅com.

Zimri Kettrisson Krasnolud w Budynku Stra偶y
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
legiondclxvi
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 26 Gru 2005
Posty: 56
Sk眃: Toru膹偶藵

PostWys砤ny: Pon Lut 27, 2006 15:35    Temat postu: Bro艅 rasowa Odpowiedz z cytatem

Nie widz臋 przeszk贸d, 偶eby krasnolud walczy艂 mieczem dwur臋cznym, tyle 偶e ten miecz musia艂by by膰 znacznie kr贸tszy od tego przeznaczonego dla ludzi, mie膰 znacznie szersze ostrze i znacznie d艂u偶sz膮 r臋koje艣膰 (w stosunku do ca艂o艣ci miecza). Powinien by膰 te偶 ci臋偶szy ni偶 ten 'ludzki' aby osi膮gn膮膰 tak膮 sam膮 si艂臋 uderzenia - miecz 'ludzki' ma przewag臋 w postaci d艂u偶szego ramienia si艂y.
Czyli og贸lnie z produkcj膮 takiego miecza by艂oby strzasznie du偶o problem贸w Sad

Co do pozosta艂ych ras to nie ma 偶adnych ogranicze艅. Tyle 偶e jako艣 tak lepiej wygl膮da elf z dwoma eleganckimi mieczami, a krasnolud z wielkim 偶elaztwem na kr贸tkim trzonku...
_________________
Upon these seas
Wherein I drowned so many times
I scatter the ashes of destiny
Still my flames are in hunger
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Moradin
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Mar 2006
Posty: 21
Sk眃: Inowroc艂aw

PostWys砤ny: Sro Mar 29, 2006 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krasnolud z mieczem??? jakos tego nie widze ..na sile czemu nie, Jesli juz dlugobrody ma miec jakas bron to topory ( klasycznie) ... mloty moje ulubione ...i najchetniej widz krasnoluda z ciezkim mlotem z zelazna glowica i trzonkiem... a i z dobrze wykonanym nadziakiem nie wygladal by zle hehehehe ...bo nie ma to jak wbic nadziak prosto w te zielone puste orcze czerepy ( elfimi tez nie pogardze - taka animozja ) ... no i oczywiscie kusze ...kazdego rodzaju ( najlepiej tak zwana " baliste " ) ... nie pomijajmy wszelakich broni palnych - bo jakze moglo by byc inaczej ....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pon Kwi 03, 2006 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krasnoludy: mnie si臋 kojarz膮 g艂贸wnie z wszelkimi rodzajami m艂otk贸w, kilof贸w, topor贸w. Miecz jako艣 mniej mi pasuje do krasnoluda.
Jednak do walki mieczem potrzeba szybko艣ci i zwinno艣ci, a krasnoludom chyba troche tego brakuje. Nic im oczywi艣cie nie ujmuj膮c, bardziej mi si臋 kojarz膮 z brutaln膮 si艂膮 pr膮c膮 do przodu.
Elfy: oczywi艣cie 艂uk elfi a pozatym, sztylety, raczej kr贸tsze miecze.
Chocia偶 nie wiem czy czytali艣cie grimmurara, ci tancerze wojny z dwur臋cznymi mieczami, albo white lioni z toporami. Ale to mniej do nich pasuje.
A ludzie to chyba wszystko co im w 艂apy wpadnie:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Wto Kwi 04, 2006 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M贸j Borok mia艂 miecz... wykuty przez krasnoludy. Wed艂ug mnie miecz przystoi krasnoludowi pochodz膮cemu ze znamienitego rodu... Taki krasnoludzki szlachcic w spo艂ecze艅stwie krasnolud贸w. Top贸r jednak jest znacznie efektywniejszy...
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Faranel
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 17 Kwi 2007
Posty: 10
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Nie Kwi 22, 2007 00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja preferuj臋 umowne rodzaje broni dla ka偶dych ras np. Elf - 艂uk , Kra艣 - top贸r. To wygl膮da 艂adnie i te "umowne" rodzaje s膮 zawsze najefektywniejsze w walce.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
polak9917
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 20 Sty 2008
Posty: 67
Sk眃: z wszech艣wiata

PostWys砤ny: Sro Lut 06, 2008 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj膮 ulubion膮 broni膮 jest wielki m艂ot dwur臋czny. Ale moja posta膰 pos艂ugiwa艂a si臋 nim, bo mia艂a do tego predyspozycje.... (w skr贸cie: szafa trzy-drzwiowa). Tak samo jest w przypadku ras. Praktycznie nie widuje si臋 krasnoluda z mieczem (czy to dwu- czy jedno-r臋cznym), poniewa偶 by takimi walczy膰 potrzebna jest pewna finezja i zwinno艣膰, dla tego elfy tak lubi膮 miecze, jednak im trudniej jest walczy膰 toporami, czy m艂otami, dlatego i偶 s膮 istotami z natury drobnymi, a do tego jest potrzebna silna r臋ka.
Wa偶ne s膮 te偶 zwyczaje i pogl膮dy bohater贸w i to g艂贸wnie od nich zale偶y to czym walcz膮 (tu mam na my艣li po艂膮czenia typu elf + bro艅 palna).
_________________
"Ten, kt贸ry walczy z potworami, winien uwa偶a膰, by samemu nie sta膰 si臋 jednym z nich... kiedy sopogl膮dasz w otch艂a艅, ona r贸wnie偶 patrzy w ciebie..."
- Friedrich Nietzsche

Sesja: "Paso偶yt" - Hubert Proudfoot
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Pon Mar 17, 2008 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do elf贸w i broni palnej by艂bym ostro偶ny. Nie wykluczam, ale pami臋tajmy, 偶e elfy wykazuj膮 pewne "upo艣ledzenie" jesli chodzi o jakiekolwiek nowe technologie (a w ich rozumowaniu proch to raczej nowinka, nowinka s艂abo znana).

Je艣li sie myl臋 prosz臋 wyprowadzi膰 mnie z b艂臋du.
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Krwawe pola Averlandu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group