Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
A co z siłą?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybacz Mike ale u mnie żeby zabić smoka nie wystarczy się na niego wspiąć. Szanse zabicia go ma się tylko kiedy jest w leżu a nie na zewnątrz. Raz tylko ktokolwiek pokonał u mnie smoka i była to "ekipa burząco demolująca" 5 herosów grających swoimi postaciami kilka lat. Ale mniejsza o to.
Sab ma racje najlepiej do logiki dołożyć jeszcze przelicznik żywotności przy testach siły.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiadomo. Ale bez przesady. Wiem, że w II edycji smok jest, zdaje się, najpotężniejszą istotą, lepszą od demonów. Wiem, że jest rycina, na której kula wystrzelona z armaty odbija się od smoka. No ale bez przesady. W końcu to fantasy, dark, ale zawsze fantasy. Wiadomo, jak gracze na drugiej profesji zechcą ubić smoka, zginą marnie. Ale dawanie smokowi 14 siły przy 6 atakach i pozostałych statsach... Możecie od razu wyrwać tę stronę z bestiarki. Po co wam statystyki stworzenia, którego gracze nie będą w stanie zabić... Nigdy... A co do parowania ciosu miażdżącego pawężą, od góry faktycznie rzeź, ale nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek bestia atakowała od góry, zauważcie, że lwy i niedźwiedzie atakują sierpowymi, więc czemu smok miałby być inny. W tym wypadku pawęż okazuje się bardzo pomocna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomocna na tyle żeby wciągnąć pierwszy cios. Wyznaje pierwszo edycyjną zasadę: ciosy z siłą 7 i większą kasują pancerz , chyba że jest magiczny wtedy jeden cios zabiera po jednym punkcie pancerza. A z góry to smok atakuje zionięciem, żadna tarcza<poza magiczną> przed tym nie obroni. stopi się lub spłonie.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Czw Cze 28, 2007 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wd mnie jest to dość dobrze przedstawione... (oczywiście o ile mistrzowie nie dają swoim graczą jakiś dziwnych przedmiotów magicznych z kosmosu) ze smokiem podręcznikowym jest bardzo trudno wygrać bez pomocy czarodzieja.
Wszelkie bestie opisane w bestiariuszu są to słabsi przedstawiciele gatunku, tacy normalni... Smok ten również nie ma 15m wysokości tylko 4-4,5m, a taki wcale nie musi mieć statystyk z kosmosu. Oczywiście istnieją osobniki silniejsze, tak jak są silniejsi orkowie (których nie ma w bestiariuszu), silniejsze wampiry (których również nie ma w bestiariuszu) i skaveny (noo... tych także tam nie ma).
Wniosek... Istoty opisane w bestiariuszu są tymi słabszymi, do silniejszych dodamy odpowiednio kilka punktów tu i tam... a smok który może przyjąć na klate obrażenia do 12 bez straty żywotności jest naprawde cieżki do pokonania. (a są takie co mogą mieć 7 z łusek i 8 wytrzymałości i już jest 15... powodzenia przy takim...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys³any: Czw Cze 28, 2007 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A magicznych przedmiotów nie można przypadkiem zniszczyć tylko przedmiotem z runą zniszczenia (czy strzaskania)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group