Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Geografia WH. Oryginalna?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mapa 艢wiata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Sob Lut 05, 2005 15:26    Temat postu: Geografia WH. Oryginalna? Odpowiedz z cytatem

No wla艣nie popatrzcie na geofrafie w WH i na nasz膮. Podobne jak cholera to wie ka偶dy. Czy autorzy WH nie wykazali si臋 pomys艂owo艣ci膮 w budowaniu geografii czy wykazali si臋 lenistwem i zwalili z realnego 艣wiata? Co wy o tym s膮dzicie?
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Czw Lut 10, 2005 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja o tym s膮dz臋 to, 偶e podoba mi si臋 to, 偶e Stary 艢wiat to Europa, Bretonia - Francja, Imperium - XVI wieczne Cesarstwo Rzymskie, itd. Dzi臋ki temu 艂atwiej jest si臋 wczu膰 w klimat tych pa艅stw, wyobrazi膰 to sobie. Lubi臋 Stary 艢wiat i wg mnie jest dobry, jaki jest.
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Czw Lut 10, 2005 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sie rowniez podoba ale niektorym nie. Bo wg nich autorzy doszczetnie zwalili kulture itp ze swiata realnego.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Pon Kwi 25, 2005 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem na TAK. Tak jak napisal Orrendil:"...Stary 艢wiat to Europa, Bretonia - Francja, Imperium - XVI wieczne Cesarstwo Rzymskie, itd. Dzi臋ki temu 艂atwiej jest si臋 wczu膰 w klimat tych pa艅stw, wyobrazi膰 to sobie..." Popieram w 100%
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk眃: Lublin

PostWys砤ny: Nie Lip 17, 2005 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W/g mnie sprawa nie jest wcale taka jasna. w starym swiecie istanieje 7 glownych panst/krain(imperium,bretka,tilea,estalia,norska,kislev i albion). natomisat w Europie mamy wiecej kultur ktore ksztaltoaly sie juz w sredniowieczu.
jakby sie dobrze przyjrzec to:
Bretonnia: owszem Francja, ale nie tylko. Mamy tu cala kulture anglosaska. Widzimy wiec rycerzy zywcem wyjetych z legend arturianskich (Anglia). Widac tu tez dziecictwo krajow beneluksu.
Estalia:kultura iberyjska. wklkad hiszpanii, portugalii, baskow i arabow. mamy tu miszmasz ktory chce opanowac (strachem i sila) inkwizycja.
Tilea:Znowu miszmasz. cala europa poludniowa, mamy wiec wlochow, grekow, slowian poludniowych. Swiat ktorym rzadzi pieniadz, poniewarz zadno z malych ksiestw nie ma wlasciwego autorytetu.
Norska:Tu sprawa jest prosta, po prostu skandynawia z wikingami na pokladzie Smile
Albion swiat celtow, szkotow, irlandczykow (swoja jest w SS wyspa-odpowiednik Irlandii). Wszechogarniajacy nas mistycyzm. Kolebka starej wiary, dom hierofantow. Na pierwszy rzut oka prymitywna cywylizacja, ogromnie uduchowiona i zrzyta.
Kislev rus, ukraina. Slowem slowianie wszchodni.mamy plemiona Ungorow koczowniczych noamdow (swoisty mix tatarow i kozakow). mamy dynastie carska, matuszke zime(vel dziadka mroza:))i oczywiscie husarie(czyli gryfi legion). ten klimat chyba czuje kazdy wiec nie ma co ie rozpisywac.
Imperium: najwieksze i najbardziej zroznicowane kulturowo panstwo w SS. mamy tu niemcy,austrie,szwajcarie ale i polske i litwe. Dzicy, zabobozni ostlandczycy, zyjacy w nieprzebytych puszczach Drakwaldu to litwini. Ostermark i Stirland rownierz dzikie i traktowane nieco z przymrozeniem oka, wraz z wielkimi polami averlandu to Rzeczpospolita nasza. wrzuce tu jeszcze Jalowa Kraine ktora reprezentuja Wolne Miasto Gdansk(ktorego teren nie ograniczal sie tylko do samego miasta!), nawet Marienburg ma syrenke w herbie.

Ta wizja starego swiata powstala na podstawie:bitewniaka, dodatkow oficjalnych jak i nieoficjalych, licznych rozmow/rozwazan o SS. Nie narzucam jej nikomu. ale na bogow!! nie uproszczajmy tego na sile, bo zubozymy wtedy stary swiat.
Zapraszam do dyskusji na ten temat. Podejrzewam ze kazdy MG ma wlasne wizje panstw i krain w SS.!
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Saise
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 28 Cze 2005
Posty: 23
Sk眃: Tarn贸w

PostWys砤ny: Pon Lip 18, 2005 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie wymieni艂 tutaj wspania艂ych pa艅stw w kt贸rych czasem tocza si臋 najciekawsze przygody:

Kr贸lestwo Indu - indie oczywi艣cie, pe艂en oriental, panstwo podzielone na satrapie rzadzone przez Wielkiego Wezyra (tak naprawde, to w teori rzadzi Imperator, ale ma zaledwie kilka lat, wiec Wezyr uznal, ze on tez moze sie pobawic Very Happy)
Kitaj I Nippon - Pierwsze to nasze CHiny, drugie to nasza Japonia - niezwykle kultury, ktore pamietam, byly gdzies mistrzowsko opisane razem z podzialem administracyjnym, wiara i profesjami... Jak znajde to da linka...

Odno艣nie samej geografii, zgadzam sie z pogladem, ze taki swiat daje mozliwosc lepszego wczucia sie w cale otoczenie.
_________________
'Rzucam zakl臋cie "Ochrona Przed 艢mierci膮"...' - pewien niedo艣wiadczony gracz w obliczu spotkania z ostateczna realno艣ci膮 (tzn. 艢mierci膮...)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Vrael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 29
Sk眃: Loren

PostWys砤ny: Pia Maj 12, 2006 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To byl dobry pomysl gdyz kazdy zna mniejwiecej uklad europy i umie sobie wyobrazic mape swiata WH. Funkcjonalne i inteligentne lecz stereotypowe. Dyskusyjny temat Razz
_________________
You cross the line and there is no turning back...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Czw Maj 18, 2006 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vrael napisa:
To byl dobry pomysl gdyz kazdy zna mniejwiecej uklad europy i umie sobie wyobrazic mape swiata WH. Funkcjonalne i inteligentne lecz stereotypowe. Dyskusyjny temat Razz


Ot贸偶 to. We藕my dla przyk艂adu 艣wiat stworzony przez Sapka do Wied藕mina. Widzia艂em map臋 i mniej wi臋cej wiem gdzie co jest i jak to wygl膮da, a jednak nie co艣 jest nie tak. Maj膮c odwzorowanie Europy gra sie 艂atwiej i przyjemniej.

Nie mog臋 zgodzi膰 si臋 z jednym ze starych post贸w. Losiu888 po艂udniowych s艂owian w艂膮czy艂 do Tilei, a mi si臋 wydaje, 偶e po艂udniowi s艂owianie maj膮 swoje miejsce w ksi臋stwach granicznych. Ja艂owa Kraina z kolei ma chyba wi臋cej wsp贸lnego z Beneluksem ni偶 z Wolnym Miastem Gda艅sk, a ta syrenka to dlatego, 偶e Marienburg te偶 jest ogromnym portem...
_________________
dekadencki golibroda
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
lita
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 22 Cze 2007
Posty: 36
Sk眃: Jastrz臋bie Zdr贸j

PostWys砤ny: Pia Cze 22, 2007 00:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Losiu888 masz prawie racj臋 Cool

Co do Bretonii mia艂abym zastrzerzenie z tymi Anglami, ale dobrze mieszanie si臋 kultur wyst臋powa艂o wi臋c antytezy nie znajd臋.

Estalia - pi臋kny opis

Tilea - pi臋kny opis

Norska - nic doda膰 nic uj膮膰, wielu Nord贸w zamieszkiwa艂o r贸wnie偶 Kislev co znaczy dobr膮 granic臋 dzisiejszej Finlandii

Albion - ok

Kislev - Tutaj doda艂abym pa艅stwa s艂owia艅skie takie jak w艂a艣nie Polska, Litwa, itd. poniewa偶 autorzy dziel膮c ich uczyniliby super gaf臋. To tak jakby powiedzie膰 偶e 艢l膮sk jest czeski w ca艂o艣ci, dla wielu pewnie kiepska przeno艣nia ale jest p贸藕no Rolling Eyes

Imperium - Wielkie pola Averlandu by艂yby dla mnie bardziej Arpadzk膮 w艂asno艣ci膮 czyli pa艅stwem Magyiar贸w (W臋gr贸w), Wielkie r贸wniny W臋gierskie i stepy

Moja wizja te偶 jest okrojona, bo wylecia艂o mi wiele z g艂owy jak sobie przypomn臋 napewno dopisz臋 Twisted Evil
_________________
"A po nocy przychodzi dzie艅, a po burzy spokuj, a te ptaki budz膮 mnie, t艂uk膮c si臋 do okien"

#SESJA Altdorf 2502 Carol de Vous

NIE MA MNIE DO 20.08
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Sro Cze 27, 2007 02:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sprawie Bretonni... Wydaje mi si臋, 偶e ta nasza Anglia te偶 tam jest... Og贸lnie Francja i Anglia w okresie wojny stuletniej - breto艅scy ch艂opscy 艂ucznicy z d艂ugimi 艂ukami, Graal, Lady of the Lake..
Przyznam, 偶e brakuje mnogo艣ci ludzkich pa艅stw, co powodowa艂oby konflikty, a tutaj Imperium ma sojusz z Kislevem, no i w膮tpliw膮, ale dobr膮 sytuacj臋 z Bretonni膮. Z tego powodu, prowadz膮c jednej dru偶ynie, rozpu艣ci艂em ju偶 plotki w艣r贸d gminu o sporej bitwie na granicy, najazdy lokalnych w艂adc贸w.
Brak mi臋dzynarodowej organizacji Ko艣cio艂a mo偶na sobie jako艣 w sumie zast膮pi膰 kultem Sigmara i daleko posuni臋t膮 autonomi膮 prowincji Imperium; tak samo konflikty mi臋dzy w艂adcami ludzkimi, ale to jednak nie to samo...
Ale to nie jest tak du偶y minus, by zniech臋ca膰, to Warhammer, a nie Europa. Ot, spostrze偶enie.
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mapa 艢wiata Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group