Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rozmnażanie
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
lita
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 22 Cze 2007
Posty: 36
Sk±d: JastrzÄ™bie Zdrój

PostWys³any: Pia Cze 22, 2007 00:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ciekawy temat

Zauważcie że nie ma podręcznika który poruszył problemy fizjologiczne elfów, równie dobrze można pytać czy oddychają? Sam fakt że nie śpią z punktu biologicznego daje im olbrzymią przewagę. Wracając do prokreacji dobry był przykład z Grizzlym i Koalom. Mimo wszystko wizja półelfa jako zwykłej postaci w grze bardzo mi się podoba bo to takie elfie i takie ludzkie.
Ktoś kiedyś prezentował mi argumenty że Elfy płodzą się przez magię tak jak simsy, muszą się mocno kochać i całować wtedy rodzi się maleństwo.

Pewnie nigdy właściwej wizji nie poznamy bo Halo! Elfów naprawdę nie ma Very Happy
_________________
"A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokuj, a te ptaki budzą mnie, tłukąc się do okien"

#SESJA Altdorf 2502 Carol de Vous

NIE MA MNIE DO 20.08
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Cze 22, 2007 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moje można krzyżować wszystko ze wszystkim. Potrzebne są tylko ODPOWIEDNIE warunki. Ale trzeba przyznać że somo z siebie naturalnie większość gatunków się nie paruje nawet przypadkiem. Mozliwe że pierwszy półelf został stworzony przez czarnoksiężnika chaosu, a następny już sie urodził normalnie. Ludzie , Orki wspólny przodek?? hmm całkiem możliwe z tym że orki to ci którzy zabłądzili na drodze ewolucji.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Cze 23, 2007 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do orków-to totalnie inna rasa. Rozmnażają się w dość skomplikowany i niejasny sposób za pomocą zarodników. Są bezpłciowi-a może jednopłciowi (sami mężczyźni). O ile w I edycji tego nie było, to w Wh40K i II edycji WFRP tak jest. Jest spekulacja, że zarodnik po wydostaniu się z ziemi jest Snotlingiem, by później przerodzić się w Goblina i dalej w Orka, na koniec zaś w Czarnego Orka (po drodze może też być Hobgoblin, a co do Czarnego Orka-rozróżniam dwa rodzaje-stworzona przez magików Krasnoludów Chaosu sztuczna generacja i naturalni weterani orczy).

Druga teoria to podział zarodników który występuje już przy ich wypuszczeniu. Część to Snotlingi, część Gobliny, jeszcze jedna część to Orkowie-i nie ma żadnych przemian (oprócz Ork->Czarny Ork i ew. Goblin->Hobgoblin).

Co do półorków. Niemożliwe do stworzenia drogą konwencjonalną, bez użycia magicznych eksperymentów z użyciem mocy Chaosu.

Półelfy-teoretycznie możliwe. Ale ktoś wspomniał o zupełnie innej puli genetycznej elfów i ludzi. Zależnie od MG-pozwoli albo nie, ale wiadomo jedno-półefly są równie rzadko spotykane co krasnoludzkie kobiety poza górskimi twierdzami brodaczy.

Co do samego rozmnażania elfów. Można przyjąć i połączyć teorie:
-spaczeń i/lub magia Chaosu może spowodować bezpłodność (u obu płci) i/lub impotencję, lecz ta teoria raczej nie dotyczy Druchii,
-dłuższa ciąża i cykle menstruacyjne: tłumaczyć nie trzeba
-inna mentalność elfów: z powodu długowieczności i samego charakteru rasy nie decydują się szybko na potomstwo czy nawet małżeństwo,
-problemy genetyczne: wiecznie niezmienna i mieszająca się w obiegu zamkniętym pula genów może spowodować problemy z zajściem w ciążę (np. nietrwałość komórek rozrodczych, niestabilność czy "blokowanie się" łańcuchów genetycznych, zatrzymanie rozwoju DNA itp. pierdoły Razz).

Mam nadzieję że te sprostowanie się komuś przyda.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Cze 23, 2007 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orki z zarodników? A krasnoludy z kapusty...
Ja wiedziałem, że orki za dużo inteligencji nie mają, ale żeby od razu do roślinek przyrównywać?
No a na poważnie. Gdzieś takie info wyczytał? W ogóle, ten sposób powstawania orków, trochę mi przypomina tolkienowską ideę zielonoskórych. Według mnie, orki i gobliny to dwie różne rasy... powiedzmy jak goryle i szympansy.
Wracając do zarodników... bo skrytykowałem, a nie podałem swojego zdania. Orki są humanoidalne. Są ssakami jak na mój gust. Mają serce, wątrobę i inne organy, których generalnie roślina (a raczej grzyb skoro to zarodniki) nie posiada. Ewoluowały tak samo jak ludzie. Zgadzam się z poglądem, że mają wspólnego przodka z ludźmi. Po prostu mają prymitywniejszą kulturę.
Jeśli zaś chodzi o spekulacje, że są tam sami mężczyźni... przecież nie było, żadnego misjonarza, albo podróżnika, który by żył wśród orków. Jak na mój gust, pogląd, że wśród zielonych istnieją same samce, wziął się tylko i wyłącznie z ochrony jaką otaczają samice. Nie biorą ich przecież na żadne wyprawy wojenne, a gdzie poza bitwą można spotkać orka?

Nawiasem mówiąc... to temat o elfach chyba Razz
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sob Cze 23, 2007 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orki z zarodników ale jaja, to dopiero wymysł Chaosu. I tak przedewszystkim to tematr o elfach a nie orkach i goblinoidach. Ciekaw jestem czy Gregory napisałeś żeby skomentować moją wypowiedź, bo jak tak patrze to dawno się tutaj nie oddzywałeś a w przeciwieństwie do mnie bywasz na forum bardzo często:P Koniec o Orkach!! Jak ktos chce coś dodać niech załozy nowy temat w dziale o bestiach.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group